Choď na obsah Choď na menu
 


Pozitívne myslenie

28. 3. 2014

Dôležité:

Najviac navštevovaná téma v

roku 2014, 2015

Pozitívne myslenie. Tento výraz sa aj v našich končinách pomerne dobre udomácnil. Čas od času to niekto spomenie. Či je to naša rodina, priatelia, alebo kolegovia v práci.

„Snažím sa myslieť pozitívne.

Ja pozitívne myslím, ale....

Ja myslím pozitívne!

Pozitívne myslieť je tak ťažké....“

a mohol by som pokračovať – poznáte to sami. Povedzme si, ale úprimne koľkí z Tvojich známych skutočne rozumie podstate pozitívneho myslenia. A čo to vlastne znamená myslieť pozitívne? Väčšina z nás si predstavuje usmiateho človeka, človeka v pohode.

Miroslav Zaťko


Už samotné slová hovoria veľa.
Pozitívne - Kladný, prisvedčujúci; skutočný, vecný, určitý, zistený, dokázaný; s kladným nábojom.
Myslenie - Myšlienky, myseľ, mysliaci, mysliteľ.

Viete o tom, že my všetci sme produktmi svojich vlastných myšlienok? Neveríte? Tak vás skúsim presvedčiť. Kto rozhodol o tom, že sedíte pri počítači a čítate tento text? No vidíte, ste to vy. Tým, že vykonávate nejakú činnosť, tak je to dôsledok toho, že ste sa rozhodli túto činnosť vykonávať. Iste je možné, že vás k tomu niekto prinútil, ale myslím si, že z najväčšou pravdepodobnosťou ste to boli vy sami. Preto len vy sami môžete rozhodnúť o tom, či budete pokračovať v čítaní tejto stránky, alebo z nej odídete.

Citát:

"Keď si niečo predstavujete a vytvárate v duchu určité obrazy, nesnažíte sa meniť zákony prírody. Vy ich tím napĺňate."

Genevieve Behrand


Zákonu príťažlivosti sa venujem v samostatnej téme,  ktorú nájdete v MENU, momentálne stačí ak napíšem úplný základ a podstatu. 

Zákon príťažlivosti hovorí:
„Na čo myslíš, to si do života priťahuješ.“ (Si ako magnet.)
Inak povedané: „Ako sa vidíš vo svojej mysli – tak sa máš.“


Možno si pamätáš na vetu, ktorá stála na začiatku mojej zmeny - uviedol som ju na úvodnej strane.

„Každá myšlienka niečo spôsobí – je príčinou a každá situácia je niečím spôsobená je účinkom.“

Takže ak sa Ti nedarí v nejakej oblasti nehľadaj príčinu vo svojom okolí, hľadaj príčinu v sebe, vo svojich myšlienkach.

A tu prichádza časť, ktorá je najmenej prijateľná, skoro pre každého.
„Takže Ty mi chceš povedať, že za všetko zlé si môžem v živote sám?“
„Áno.“ Moja odpoveď je áno, ale tak isto si môžeš aj za všetko dobré.“


„Si úplne zodpovedný za svoj život."

 

Citát:

"Môžete byť čím chcete, len keď v to s dostatočnou presvedčivosťou veríte a konáte podľa toho s vierou. Všetko čo myseľ dokáže vymyslieť a v čo verí, môže aj uskutočniť!"

Napoleon Hill


Ak budeš myslieť pozitívne, budeš do svojho života priťahovať viac pozitívneho. Ak budeš myslieť prevažne na negatívne veci, pritiahneš si do života viac negatívneho. Existujú vedecké štúdie podporené o štatistické údaje, ktoré jasne preukazujú, že ľudia, ktorí myslia prevažne pozitívne a sú dobre naladení dožívajú sa v priemere o 8 rokov dlhšie ako ľudia, ktorí prevažne myslia negatívne. Z vlastnej skúsenosti viem potvrdiť, že od chvíle kedy som začal meniť svoje myslenie, sa môj život výrazne zmenil k lepšiu po všetkých stránkach.

Na záver Ti chcem odporučiť, aby si si čo najpodrobnejšie prešiel túto stránku. Snažil som sa ju poskladať tak, aby si našiel dostatočne veľa informácii, ktoré Ti môžu dopomôcť k zmene. A toto je kľúč číslo 1 ku šťastnému životu.

Pozitívne myslenie

„Zmeň svoje myslenie, zmeníš svoj život.“

Pochopiteľne sa núka otázka "Ako?" Jedna z častých otázok, ktoré dostávam, je fakt, že mnohým sa nedarí napriek tomu, že prečítali pomerne veľa kníh osobného rastu a videli povzbudzujúce filmy. Odpoveď je viac ako jasná. Vedomosti nezaviedli do praxe. Nebola ochota zaplatiť cenu za úspech či zmenu.

Poupratuj svoju myseľ!
Predstav si dôkladné upratanie veľkej skrine.
Ak chceš získať miesto pre svoje nové veci - musíš sa tých starých zákonite zbaviť. Ak tie staré len postláčaš, premiestniš, nielenže sa tam tých nových vecí veľa nezmestí - navyše sa v tej veľkej skrine stratia a staré ich pohltia.
 
Predstav si to so svojou mysľou.
Musíš postupne začať upratovať svoju myseľ. Staré negatívne myšlienky, pri ktorých sa necítiš dobre ( pozn. pozri si tému o Emočnom navigačnom systéme) – vyhoď ich a nikdy sa k nim nevracaj. Nahraď ich novými a príjemnými myšlienkami, pri ktorých sa cítiš dobre.
Ak si takto postupne poupratuješ svoju myseľ - začneš myslieť prevažne, alebo len pozitívne. A čo to spôsobí? Do svojho života začneš priťahovať to na čo myslíš.

Záhrada
Asi najlepšie prirovnania a následné pochopenie Tvojej mysle a Tvojich myšlienok je k záhrade a záhradníkovi.  Tvoja myseľ je záhrada a Ty záhradník. Pozitívne myšlienky sú semená všetkých krásnych rastlín, kvetín a stromov, ktoré predstavujú vo Vašom živote: zdravie, radosť, lásku, prosperitu, bohatstvo, úspech, pohodu, pokoj, šťastie, harmóniu, úsmev, ......

Negatívne myšlienky predstavujú burinu a všetko zlé, čo môže Tvojej záhrade uškodiť.

Dobrý záhradník urobí všetko čo je jeho silách, aby svoju záhradu uchránil. Stará sa o ňu s lásku. Ak dovolí, aby sa mu v záhrade zakorenila burina - môže to spôsobiť, že za nejaký čas sa záhrada zmení na nepoznanie.

Chcem, aby si pochopil, a zároveň reagujem na to, keď niekto povie, že zmena myslenia je ťažká. Áno súhlasím, ľahké to nie. Prevažne sme mysleli negatívne a k tomu adekvátne aj naša záhrada vyzerala. V mojom prípade bola v takom stave, že sa to záhradou nazvať ani nedalo. Dať ju do poriadku stojí nemalé úsilie, ale výsledok STOJÍ ZA TO. Premýšľaj o tomto podobenstve čo najviac.

1.Vytvor si strategický plán upratovania svojej mysle.
2.Nebuď lenivý.
3.Teraz nie je v kalendári.
4.Buď trpezlivý.
5.Nevzdávajte sa! 

Moja rada:

Prečítaj si knihu "Jak člověk smýšlí." James Allen

 

Jak človek smýšlí.

"Vznikli sme myšlenkou v mysli.
Jsme co myšlenka napsala a vystavila.
Když člověk přechovává špatné myšlenky,
přijde k němu utrpení a bude
jej následovati jako vúz stíha býka.
Když setrvá v čistote svých myšlenek,
štěstí se jej dozajista bude držeti
jako vlastní stín."
Z knihy "Jak člověk smýšlí." James Allen


Možno si dávaš otázku prečo som vybral práve tento citát, práve túto knihu? Táto kniha je tak jedinečná, zrozumiteľná, jasná, že pojednáva o úplných základoch, ktoré potrebujete vedieť, ak ste sa rozhodli meniť svoje myslenie. Napísal ju James ALLEN a vydalo ju vydavateľstvo Čítantámani v roku 2004, preložil Keshava Kempe z anglického originálu  "As a man thinketh" Kniha je už aj v slovenskom preklade.

James Allen

jak-clovek-smysli.jpg

James Allen sa narodil v roku 1864 v Anglicku. Až do roku 1902 pracoval ako osobný sekretár vysokého úradníka veľkej anglickej spoločnosti. V 38 rokoch sa vydal na dráhu spisovateľa a so svojou manželkou sa presťahoval do malého domčeka do Ilfracombe v Anglicku. Pred svojou náhlou smrťou vo veku 48 rokov stihol napísať viac ako 20 diel. Táto knižka je považovaná za klasické dielo. Pôvodne ju nechcel ani vydať, ale prehovorila ho jeho manželka a urobila dobre, pretože táto kniha ovplyvnila veľa ďalších autorov a učiteľov. N.V Peal, Bob Proctor. Práve ten povedal, že keby mal ísť pešo do Číny po túto knihu tak by išiel. Je to veľmi malá, útla knižka, ale obsah veľká, priam obrovská. Je to kniha, pri ktorej musíte veľmi premýšľať. Na prvý pohľad si poviete, že túto knihu prečítate za jednu hodinu. Omyl! Po každej stránke Vás to núti hodinu meditovať. Neviem či to bol zámysel, ale táto knižka sa Vám zmestí do kapsy a kedykoľvek si ju môžete vybrať a prečítať si jednu stránku, ktorá Vás povzbudí. Túto knihu milujem.

Zdroj:

Literatúra:

(Zdroj: Jak člověk smýšlí, Vydavateštvo Čítantámani v roku 2004)

Informácie ku komentárom.

Dobrý deň priatelia pozitívneho myslenia.

Na začiatok Vám chcem všetkým poďakovať. Počas dvoch rokov existencie stránky pribudlo veľa komentárov. Ďakujem za každú otázku a ďakujem aj za každú odpoveď. Či ju napíšem ja, alebo ktokoľvek z priaznivcom tejto stránky.

Mnohí čakajú na odpoveď veľmi netrpezlivo. Viete, nie vždy je jednoduché odpovedať na otázku, ktorá je napísaná na tri riadky. Verte mi, že si čítam všetky. Možno si dávate otázku prečo neodpovedám pravidelne a neodpovedám všetkým?

Dôvodov je niekoľko.

*Tak ako som spomenul, nie vždy je jednoduché odpovedať, respektíve dať plnohodnotnú odpoveď na „problém“ ktorý je zhrnutý na pár riadkov. Na predošlej stránke som odpovedal mailom a odpovede boli v niektorých prípadoch na dve – tri strany a aj tak som nenapísal všetko čo som chcel. Často krát som bol nepochopený a prišli dodatočné otázky, čo je na jednej strane v poriadku, ale je to náročné s pohľadu času.

*Ďalším dôvodom je priamy úmysel neodpovedať. Veľa otázok sa opakuje a na mnoho otázok už na stránke odpoveď nájdete – chce to len trošku práce, trpezlivosti a odpoveď si nájdete sami.

*Neviem všetko a budem úprimný na niektoré otázky nemám plnohodnotnú odpoveď.

*A posledný dôvod je, že keď už niekto napíše odpoveď za mňa, málokedy sa stane, že odpoviem aj ja. Odpovede, ktoré čítam sú výborné a niektoré by som nenapísal ani ja lepšie. Ešte raz všetkým ďakujem.

Na záver mám jednu prosbu.

Na tejto stránke popisujem svoje vlastné skúsenosti. Ďaleko dôležitejšia je Vaša skúsenosť. Prosím začnite zavádzať teóriu do praxe. TERAZ NIE JE V KALENDÁRI!  Tiež som bol na začiatku, túžil som po zmene. Svoj život som zmenil vtedy, keď som naozaj zmenil svoje myslenie. Úprimne nikto Vám nedá čarovný prútik vo forme odpovede. Zmena v mnohých prípadoch bolí. Každý má svoju vlastnú cestu. Nikto to nespraví za Vás. Neustále som prosíkal Boha „Prosím Ťa pomôž mi.“ Aj mne trvalo dlho kým som to pochopil. Máme už všetko k dispozícii – „Neproste – KONAJTE!“

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: Strach z budúcnosti

(Miroslav ZAŤKO, 29. 11. 2015 12:29)

Dobrý deň.
Odpoveď je myslím jasná.
Sama si uvedomujete čo Vám spôsobuje sledovanie správ a pod. Prestaňte to robiť. Začnite čítať knihy, stretávajte sa s priateľmi, venujte sa rodine. Urobte si plán. Začnite tým, že 1 deň nebudete sledovať vôbec nič a potom si to zvyšujte. Ideál ak sa dostanete na hranicu 21 dní. Potom to už bude fajn. Držím palce a nevzdávajte sa.

strach

(Petra, 23. 11. 2015 14:54)

dobry den,pred 2 messiacmi som bola preliecena na boreliozu.od vtedy mam psychicke problemy vsetkeho sa bojim,namyslam si stale nejake ine choroby..viem ze to mam v hlave ale neviem ako sa s tym vyrovnat..nic ma nebavi len studujem na nete fora a je mi este takzsie..poradte mi prosim ako mam zacat normalne zit dakujem

neuveritelne

(Tomaš, 4. 11. 2015 16:22)

Dobry den.pred nedavnom som objavil tu to stranku a začal som na sebe pracovat aj metodu 5 prstov a z odstupom času som zistil že to funguje v mojom živote sa dialy zmeny a hlavne mysleni ,ale chce to pracovat na sebe a čas, možem to povedat so svojej skusenosti .Preto by som sa chcel podakovat p.Zaťkovi za tuto stranku

Re: neuveritelne

(Miroslav ZAŤKO, 21. 11. 2015 12:38)

Ďakujem :-)

Pomozte mi!

(Jana, 27. 9. 2015 9:47)

Dobry den.Pomozte mi.Za posledny mesiac aj mna prepadli uzkostne stavy,mam strach s toho,ze som chora,vsetkeho sa bojim.Moje myslienky su vedsinu dna pochmurne a tym trpi cela moja rodina a hlavne ja.Nikdy pred tym som nemala taketo stavy,velmi sa preto trapim a chcem sa s tohoto kruhu dostat.Poradte mi prosim ako stohoto von!!!Dakujem.

Re: Pomozte mi!

(Nat, 20. 10. 2015 6:17)

Pravdepodobne trpite panickou uzkostou - ja som to mala tiez, velmi dlho som s tym nic nerobila a trapila sa v sebe a to bolo zle - skuste vyhladat pomoc - nehovorim o tom, aby ste zacali brat lieky, ale skuste zajst za terapeutom alebo psychologom. Cim skor tym lepsie. Zakladom je uvedomit si, ze to vsetko mate iba v hlave. Pomoct vam moze aj zmena prostredia - mne to pomohlo a skuste sa zamestnavat niecim, co mate rada, nesediet len a nerozmyslat vkuse nad najhorsimi scenarmi - viem, je to tazke, ja som v tomto kruhu bola asi rok.. Ale teraz som uz viacmenej z toho von, vzdy, ked na mna takato myslienka pride, snazim sa ju blokovat - poviem si, ze je to len v mojej hlave. Spustacom je vela stresu - skuste autogenny trening alebo meditacie. Pustite si relaxacnu hudbu a snazte sa uvolnit. Skuste nieco nove, co vas bavi. Menej sa zaoberajte sebou a svojimi negativnymi myslienkami - skuste robit cinnost, pri ktorej uplne vypnete a vycistite si rozum. Ale urcite vyhladajte pomoc - a skuste si nastudovat viac o tejto poruche. Myslim si, ze v dnesnej dobe ju ma naozaj velmi vela ludi, pretoze sme pod obrovskym tlakom a mame mnozstvo stresu - trena sa naucit, ako ho odburat. Taktiez by som odporucala precitat knihu myslim ze sa vola Navod k vasej mysli..

Uzkosť

(Sasa, 26. 8. 2015 22:27)

Dobry vecer. Chcem poziadat o pomoc. Za posledny mesiac sa velmi trapim. Pol hodiny mi je fajn a dalsiu pol hodinu mam uzkostne stavy. Nikdy sa mi nieco take nedialo. Zacinam mat strach, ze som chora, ako sa tejto myslienky drzim, je mi este horsie. Stale rozmyslam nad najhorsim. Chcem sa toho zbavit raz a navzdy. Snazim sa verit, ze je to iba v hlave. Mozete mi poradit. Dakujem pekne

Re: Strach a úzkosť

(Karin, 24. 9. 2015 13:51)

Dobrý deň, potrebujem poradiť cítim smútok a mám strach že prídem o tých najlepších ľudí ktorý sú v mojom živote. Bojím sa že mi prestávajú rozumieť. Ako si mám vyčistiť myšlienky, aby som mala jasnú myseľ? Aby naše vzťahy boli bez problémov? Teda ja vidím stále niekde problém aj keď asi žiadny nie je. Prečo mám takéto pocity?

Re: Re: Strach a úzkosť

(Miroslav ZAŤKO, 26. 9. 2015 12:35)

Dobrý deň. Koreňom problému je strach. Základ je si uvedomiť, že sú to Vaše myšlienky. Vaša hlava a Vy ste šéf. Vy, len Vy rozhodujete aké budete mať myšlienky. Nikto Vám ich do hlavy nevlial.
Oponent strachu je bezpečie. Preto začnite myslieť na bezpečie, lásku, radosť, pohodu. Odporúčam si začať hovoriť konkrétne afirmácie, napríklad: "V mojom svete je všetko v poriadku." "Ja som v bezpečí a všetko je fajn."
Veľa hovoríte o svojom okolí a skoro vôbec o sebe. Ak budete Vy v pohode a v bezpečí, prejaví sa to aj vo Vašom okolí. Váš vonkajší svet je zrkadlom toho vnútorného. Veľa ďakujte za to čo máte a úsmievajte sa. Držím palce a pekný deň.

Prečo mám obavy??

(Milada, 24. 9. 2015 14:00)

Dobrý deň, chcela by som radu, neviem prečo mám stále obavy a strácam priateľov,neviem myslieť pozitívne, teda občas mám úzkostne stavi.

Re: Prečo mám obavy??

(Miroslav ZAŤKO, 26. 9. 2015 12:29)

Dobrý deň. Váš vonkajší svet je odrazom toho vnútorného. Ak chcete zažiť zmenu, musíte nejakú zmenu spraviť. Očakávať nejakú pozitívnu zmenu a ísť v starých koľajách je nemysel.
Som si istý, že vo svojom živote máte toho viac za čo by ste mohla byť vďačná. Začnite ďakovať. Každé ráno skôr ako vstanete spontáne ďakujte za to čo máte, robte to minimálne 5 minút. Na obed si vyberte konkrétnu vec, ktorej prejavíte vďačnosť - môže to byť naozaj čokoľvek. Večer s pocitom vďačnosti zaspávajte. Čo je veľmi dôležité - prežite svoju vďačnosť. Neberte to mechanicky. Pocity, emócie, vášeň, vnútorná vďačnosť zo srdca. Prosím robte to každý deň, nejaké obdobie. Ideál ak to bude minimálne 3 týždne. Pozorujte zmeny. A začnite sa viac usmievať - aj keď na silu. Držím palce a pekný deň.

Koktanie a myslenie

(Michal, 7. 9. 2015 15:44)

Dobry den prajem , ja by som sa vas chcel spytat prosim vas na to že ja myslim pozitivne ale od piatich rokov trpim rečovov vadov a to koktanim a vkuse ked mam dobru naladu poztivne mýslim tak ked sa s niekým rozpravam tak ked sa zakokcem tak som opät negativny a dam to z hlavy preč , zakokcem sa a zasa sa to vráti ako si pomôct predstavovat si konverzacie teda obrazy v ktorych rozpravam plynule ?? :) dakujem vopred za radu ,:)

Re: Koktanie a myslenie

(Jan, 16. 9. 2015 20:23)

Nahodou, je paradny sposob kvyjadrpovania sa, posluchac zbposl, lepsie si zapzamalepsiezapamata a hlavne ho mozes nhovorisnaucittaktort...koktanie je dar..tes sa z toho

žiarlivosť

(Janka, 9. 8. 2015 9:40)

Dobry den.Moj manžel je žiarlivý a uvedomuje si to a trápi ho to že mi ubližuje.Chcel by sa zmeniť.Chcela by som vás požiadať o radu,čo by mu pomohlo .Moc dakujem

Re: žiarlivosť

(Miroslav ZAŤKO, 10. 8. 2015 7:26)

Dobrý deň. Žiarlivosť je o strate sebavedomia a je tam aj kus nedôvery voči životu o strachu ani nehovorím.
Keď si bude viac veriť a bude pracovať na zvýšení sebavedomia, stratí sa aj strach.
Momentálne je to o tomto: Mám strach, že sa objaví niekto lepší ako ja a moja manželka ma podvedie, odíde rozíde sa som mnou.....
Keď bude na seba pracovať, tak ako som popísal vyššie, udedomí si svoje kvality a zmena myslenia bude vyzerať takto: JA SOM fantastický a milujúci manžel. Verím svojej manželke a som pre ňu jedinečný. Nemá ani najmenší dôvod mi ublížiť. Náš vzťah je krásny, plný lásky a harmónie....
Vidíte ten posun?
Je to o hlave. Musí začať meniť svoje myslenie. Zmení svoje myslenie, zmení svoj život.
Vy mu môžte byť nápomocná v tom, že ho budete neustle uisťovať, že ho milujete a že je pre Vás jedinečný. Držím palce.

negativne chcenie

(Peter, 13. 7. 2015 11:56)

Zdravim,

chcel by som sa opytat ci sa da nejako nahradit zle negativne chcenie v hlave niecim pozitivnym? Nechapem ako si mozem zelat nejaku chorobu alebo nieco podobne. Som zdravy a viem, ze su to len nejake nezmysly v mojej hlave. Trapi ma to, ale chcem tomu dat uz konecnu. Skusam si to nahradzat niecim pozitivnym, ale vracia sa to. Nikdy som nemal take negativne chcenia a uz som z toho trosku sklamany.

Re: negativne chcenie

(Miroslav ZAŤKO, 21. 7. 2015 18:05)

Dobrý deň. Vy to vnímate ako boj. Nie ste prvý ani posledný kto tým prechádza. Prechádzal som tým aj ja a ešte stále prechádzam. Negatívna myšlienka občas príde. Dôležité je si uvedomiť nasledovné.
Dôležitá myšlienka je tá myšlienka, ktorá obsahje emóciu. Emóciu strachu, alebo lásky - to je tá myšlienka, ktorá tvorí. Ak máte myšlienku, hmm tá červená farba na tom aute je fajn a nič to s Vami nerobí, je to len myšlienka - informácia, ale ako to s Vami túžobne "zatrasie" - to je super farba, taká by sa mi páčila - to je už myšlienka, ktorá tvorí. Podobne to je aj s negatívnymi. Uvedomte si, že sú to Vaše myšlienky. Nikto Vám ich do hlavy nenasadil - vy ste toho šéf a na tomto to postavte. "JA rozhodujem na čo budem myslieť" a myšlienku zmeníte - chce to len cvik - Nezabúdajte pocity (emócie, frekvencie, energia) to je to o čo tou ide. :-) Držím palce - pekný deň.

Re: Re: negativne chcenie

(Peter, 23. 7. 2015 16:29)

Dakujem krasne za odpoved. Budem sa snazit.

zdravotný stav

(Merry, 15. 7. 2015 7:32)

Dobrý deň,
Rada by som chcela pozitívne myslieť. Dôvodom mojich negatívnych myšlienok je,že som už asi 4roky zdravotne chorá bohužial sa to lieči len kortikoidnou liečbou a mne sa moje problémy len prehlbujú. Som si toho vedomá,že vo väčšine prípadov som si na vine sama. Bojím sa chodit do spoločnosti, bojím sa byť sama a stále ked sa niekde dostanem sa bojím,že mi príde špatne. Mám bechterev a zápaly očí. Únava ma denno denne ubíja a kedže mám vysoký zápal v tele nevladzem velmi fungovať. Viete mi poradiť aby som sa takto necítila?

Re: zdravotný stav

(Miroslav ZAŤKO, 21. 7. 2015 17:51)

Dobrý deň. V prvom rade Vám chcem napísať, že napriek Vášmu stavu ste na ceste k zlepšeniu. Prečo? Vy si uvedomujete, že za Váš stav si môžte sama. Toto je veľmi dôležitý moment. Uvedomujete si zodpovednosť za svoj život. Na tomto môžte stavať. Pretože ak Vám je jasné, že ste si to spôsobila sama, viete, že svoj život máte vo svojich rukách a môžete ho zmeniť - kedykoľvek. Sme produktom našich myšlienok. Vaše myšlienky spôsobili Vaše zdravotné problémy - Ku každému onemocneniu je možne pričleniť nejaký emocionálny problém. Vyriešte emocionálny problém, zmeňte myslenie - vyriešite zdravotné problémy. Ak Vám môžem odporučiť, nájdite si informácie o metóde Cesta podľa Brandon Bays - na Slovensku pôsobia už oficiálny terapeuti, ktorí Vám môžu byť nápomocní. Držím Vám palce, nevzdávajte sa, verím, že ste na dobrej ceste. Ešte by som Vám odporučil prečítať si knihu od L.Hay "Miluj svoj život." Pekný deň.


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

následující »