Choď na obsah Choď na menu
 


Pozitívne myslenie.

28. 3. 2014

   Pozitívne myslenie. Tento výraz sa aj v našich končinách pomerne dobre udomácnil. Čas od času to niekto spomenie. Či je to naša rodina, priatelia, alebo kolegovia v práci.

„Snažím sa myslieť pozitívne.

Ja pozitívne myslím, ale....

Ja myslím pozitívne!

Pozitívne myslieť je tak ťažké....“

a mohol by som pokračovať – poznáte to sami. Povedzme si, ale úprimne koľkí z Tvojich známych skutočne rozumie podstate pozitívneho myslenia. A čo to vlastne znamená myslieť pozitívne? Väčšina z nás si predstavuje usmiateho človeka, človeka v pohode.

img_3523.jpg


Už samotné slová hovoria veľa.
Pozitívne - Kladný, prisvedčujúci; skutočný, vecný, určitý, zistený, dokázaný; s kladným nábojom.
Myslenie - Myšlienky, myseľ, mysliaci, mysliteľ.

Viete o tom, že my všetci sme produktmi svojich vlastných myšlienok? Neveríte? Tak vás skúsim presvedčiť. Kto rozhodol o tom, že sedíte pri počítači a čítate tento text? No vidíte, ste to vy. Tým, že vykonávate nejakú činnosť, tak je to dôsledok toho, že ste sa rozhodli túto činnosť vykonávať. Iste je možné, že vás k tomu niekto prinútil, ale myslím si, že z najväčšou pravdepodobnosťou ste to boli vy sami. Preto len vy sami môžete rozhodnúť o tom, či budete pokračovať v čítaní tejto stránky, alebo z nej odídete.

G.B.


Zákonu príťažlivosti sa venujem v samostatnej téme, kde sa snažím tento prastarý zákon popísať podrobnejšie. K tejto téme stačí ak napíšem úplný základ a podstatu.

Zákon príťažlivosti hovorí:
„Na čo myslíš, to si do života priťahuješ.“ (Si ako magnet.)
Inak povedané: „Ako sa vidíš vo svojej mysli – tak sa máš.“


Možno si pamätáš na vetu, ktorá stála na začiatku mojej zmeny - uviedol som ju na úvodnej strane.

„Každá myšlienka niečo spôsobí – je príčinou a každá situácia je niečím spôsobená je účinkom.“

Takže ak sa Ti nedarí v nejakej oblasti nehľadaj príčinu vo svojom okolí, hľadaj príčinu v sebe, vo svojich myšlienkach.

A tu prichádza časť, ktorá je najmenej prijateľná, skoro pre každého.
„Takže Ty mi chceš povedať, že za všetko zlé si môžem v živote sám?“
„Áno.“ Moja odpoveď je áno, ale tak isto si môžeš aj za všetko dobré.“


„Si úplne zodpovedný za svoj život."

N.Hill


Ak budeš myslieť pozitívne, budeš do svojho života priťahovať viac pozitívneho. Ak budeš myslieť prevažne na negatívne veci, pritiahneš si do života viac negatívneho. Existujú vedecké štúdie podporené o štatistické údaje, ktoré jasne preukazujú, že ľudia, ktorí myslia prevažne pozitívne a sú dopbre naladení dožívajú sa v priemere o 8 rokov dlhšie ako ľudia, ktorí prevažne myslia negatívne. Z vlasnej súsenosti viem potvrdiť, že od chvíľe kedy som začal meniť svoje myslenie, sa môj život výrazne zmenil k lepšiu po všetkých stánkach.

Na záver Ti chcem odporučiť, aby si si čo najpodrobnejšie prešiel túto stránku. Snažil som sa ju poskladať tak, aby si našiel dostatočne veľa informácii, ktoré Ti môžu dopomôcť k zmene. A toto je kľúč číslo 1 ku šťastnému životu.

k-1.jpg

„Zmeň svoje myslenie, zmeníš svoj život.“

Pochopiteľne sa núka otázka "Ako?" Jedna z najčastejších otázok, ktoré dostávam, je fakt, že mnohím sa nedarí napriek tomu, že prečítali pomerne veľa kníh osobného rastu a videli povzbudzujúce filmy. Odpoveď je viac ako jasná. Vedomosti nezaviedli do praxe. Nebola ochota zaplatiť cenu za úspech či zmenu.

Poupratuj svoju myseľ!
Predstav si dôkladné upratanie veľkej skrine.
 
Ak chceš získať miesto pre svoje nové veci - musíš sa tých starých zákonite zbaviť. Ak tie staré len postláčaš, premiestniš, nielenže sa tam tých nových vecí veľa nezmestí - navyše sa v tej veľkej skrine stratia a staré ich pohltia.
 

Skriňa


Predstav si to so svojou mysľou.
Musíš postupne začať upratovať svoju myseľ. Staré negatívne myšlienky, pri ktorých sa necítiš dobre ( pozn. pozri si tému o
Emočnom navigačnom systéme) – vyhoď ich a nikdy sa k nim nevracaj. Nahraď ich novými a príjemnými myšlienkami, pri ktorých sa cítiš dobre.
 
Ak si takto postupne poupratuješ svoju myseľ - začneš myslieť prevažne, alebo len pozitívne. A čo to spôsobí? Do svojho života začneš priťahovať to na čo myslíš.

Záhrada
Asi najlepšie prirovnania a následné pochopenie Tvojej mysle a Tvojich myšlienok je k záhrade a záhradníkovi.
 

Záhrada

 
Tvoja myseľ je záhrada a Ty záhradník. Pozitívne myšlienky sú semená všetkých krásnych rastlín, kvetín a stromov, ktoré predstavujú vo Vašom živote: zdravie, radosť, lásku, prosperitu, bohatstvo, úspech, pohodu, pokoj, šťastie, harmóniu, úsmev, ......

Negatívne myšlienky predstavujú burinu a všetko zlé, čo môže Tvojej záhrade uškodiť.

Dobrý záhradník urobí všetko čo je jeho silách, aby svoju záhradu uchránil. Stará sa o ňu s lásku. Ak dovolí, aby sa mu v záhrade zakorenila burina - môže to spôsobiť, že za nejaký čas sa záhrada zmení na nepoznanie.

Chcem, aby si pochopil, a zároveň reagujem na to, keď niekto poviem, že zmena myslenia je ťažká. Áno súhlasím, ľahké to nie. Prevažne sme mysleli negatívne a k tomu adekvátne aj naša záhrada vyzerala. V mojom prípade bola v takom stave, že sa to záhradou nazvať ani nedalo. Dať ju do poriadku stojí nemalé úsilie, ale výsledok STOJÍ ZA TO. Premýšlaj o tomto podobenstve čo najviac.

1.Vytvor si strategický plán upratovania svojej mysle.
2.Nebuď lenivý.
3.Teraz nie je v kalendári.
4.Buď trpezlivý.
5.Nevzdávajte sa! 

Jak človek smýšlí.

"Vznikli sme myšlenkou v mysli.
Jsme co myšlenka napsala a vystavila.
Když člověk přechovává špatné myšlenky,
přijde k němu utrpení a bude
jej následovati jako vúz stíha býka.
Když setrvá v čistote svých myšlenek,
štěstí se jej dozajista bude držeti
jako vlastní stín."
Z knihy "Jak člověk smýšlí." James Allen


Možno si dávaš otázku prečo som vybral práve tento citát, práve túto knihu? Táto kniha je tak jedinečná, zrozumiteľná, jasná, že pojednáva o úplných základoch, ktoré potrebujete vedieť, ak ste sa rozhodli meniť svoje myslenie. Napísal ju James ALLEN a vydalo ju vydavateľstvo Čítantámani v roku 2004, preložil Keshava Kempe z anglického originálu  "As a man thinketh"

james-allen.jpg

jak-clovek-smysli.jpg

James Allen sa narodil v roku 1864 v Anglicku. Až do roku 1902 pracoval ako osobný sekretár vysokého úradníka veľkej anglickej spoločnosti. V 38 rokoch sa vydal na dráhu spisovateľa a so svojou manželkou sa presťahoval do malého domčeka do Ilfracombe v Anglicku. Pred svojou náhlou smrťou vo veku 48 rokov stihol napísať viac ako 20 diel. Táto knižka je považovaná za klasické dielo. Pôvodne ju nechcel ani vydať, ale prehovorila ho jeho manželka a urobila dobre, pretože táto kniha ovplyvnila veľa ďalších autorov a učiteľov. N.V Peal, Bob Proctor. Práve ten povedal, že keby mal ísť pešo do Číny po túto knihu tak by išiel. Je to veľmi malá, útla knižka, ale obsah veľká, priam obrovská. Je to kniha, pri ktorej musíte veľmi premýšľať. Na prvý pohľad si poviete, že túto knihu prečítate za jednu hodinu. Omyl! Po každej stránke Vás to núti hodinu meditovať. Neviem či to bol zámysel, ale táto knižka sa Vám zmestí do kapsy a kedykoľvek si ju môžete vybrať a prečítať si jednu stránku, ktorá Vás povzbudí. Túto knihu milujem.

Zdroj:

Literatúra:

(Zdroj: Jak člověk smýšlí, Vydavateštvo Čítantámani v roku 2004)

 

Informácie ku komentárom.

Dobrý deň priatelia pozitívneho myslenia.

Na začiatok Vám chcem všetkým poďakovať. Počas dvoch rokov existencie stránky pribudlo veľa komentárov. Ďakujem za každú otázku a ďakujem aj za každú odpoveď. Či ju napíšem ja, alebo ktokoľvek z priaznivcom tejto stránky.

Mnohí čakajú na odpoveď veľmi netrpezlivo. Viete, nie vždy je jednoduché odpovedať na otázku, ktorá je napísaná na tri riadky. Verte mi, že si čítam všetky. Možno si dávate otázku prečo neodpovedám pravidelne a neodpovedám všetkým?

Dôvodov je niekoľko.

*Tak ako som spomenul, nie vždy je jednoduché odpovedať, respektíve dať plnohodnotnú odpoveď na „problém“ ktorý je zhrnutý na pár riadkov. Na predošlej stránke som odpovedal mailom a odpovede boli v niektorých prípadoch na dve – tri strany a aj tak som nenapísal všetko čo som chcel. Často krát som bol nepochopený a prišli dodatočné otázky, čo je na jednej strane v poriadku, ale je to náročné s pohľadu času.

*Ďalším dôvodom je priamy úmysel neodpovedať. Veľa otázok sa opakuje a na mnoho otázok už na stránke odpoveď nájdete – chce to len trošku práce, trpezlivosti a odpoveď si nájdete sami.

*Neviem všetko a budem úprimný na niektoré otázky nemám plnohodnotnú odpoveď.

*A posledný dôvod je, že keď už niekto napíše odpoveď za mňa, málokedy sa stane, že odpoviem aj ja. Odpovede, ktoré čítam sú výborné a niektoré by som nenapísal ani ja lepšie. Ešte raz všetkým ďakujem.

Na záver mám jednu prosbu.

Na tejto stránke popisujem svoje vlastné skúsenosti. Ďaleko dôležitejšia je Vaša skúsenosť. Prosím začnite zavádzať teóriu do praxe. TERAZ NIE JE V KALENDÁRI!  Tiež som bol na začiatku, túžil som po zmene. Svoj život som zmenil vtedy, keď som naozaj zmenil svoje myslenie. Úprimne nikto Vám nedá čarovný prútik vo forme odpovede. Zmena v mnohých prípadoch bolí. Každý má svoju vlastnú cestu. Nikto to nespraví za Vás. Neustále som prosíkal Boha „Prosím Ťa pomôž mi.“ Aj mne trvalo dlho kým som to pochopil. Máme už všetko k dispozícii – „Neproste – KONAJATE !“

 


 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: depresia

(Monika, 11. 11. 2012 17:19)

skus si pozrieť dokument Tajemství možno ti to pomože mna to moooc povzbudilo

Re: depresia

(Christiane, 10. 12. 2012 14:43)

Odporucam si zohnat knihu:
Ako sa zbavit starosti a zacat zit
od spisovatela Dale Carnegie
Pomoze Vam zacat sa divat na zivot z ineho uhlu.Obzvlast Vam odporucam si prestudovat cast knihy /zivot v dennych priehradkach/.
Mne pomohla velmi.
ak vsak chvete aby Vam pomohla tak ju netreba len precitat a odlozit.
Skuste ju citat pomaly a zacnite s nou zit.Pokuste sa preniest uvedene praktiky v tejto knihe priamo do svojho zivota-skumajte a analyzujte ju.
Prajem Vam pokoj v dusi.

Zamyslite sa kedy Vase depresie zacali a skuste dojst na prvotnu pricinu.
Skuste si spomenut kedy a koli comu Vase depresie zacali-ak si na to spomeniete vyhodte tuto sytuaciu zo svojho zivota a nikdy viac sa k nej nevracajte.Bez ohladu na to co sa Vam vtedy stalo a ako Vam kto ublyzil sa s tym musite zmierit.Musite sa zmierit s tym co sa stalo a viac sa k tomu nevracat.

Uplne staci ze Vam niekto ublyzil raz.Nedovolte mu aby Vam ublyzoval cely zivot pretoze si to nezasluzi.
Takze sa zastavte a zresetujte si zivot od tej doby co sa to stalo.
Ak mate v ladnicke nieco pokazene co urobite??Vezmete to a jednoducho to hodite do kosa.Uz nikdy vsak nejdete do toho kosa a nepozerate sa co je s tou pokazenou potravinou a presne to iste potrebujete urobit s tou sytuaciou ktora sa Vam stala-najst ju,vziat ju,vyhodit ju,no a v konecnom dosledku sa k nej nikdy nevracat spet aby ste ju mohli nahradit niecim zmysluplnym-niecim cerstvim,vonavym a peknym.
Prajem vela stastia usmevu a pohody!!!

Re: Re: depresia

(Christiane, 10. 12. 2012 15:08)

Ano Joseph Murphy je velmi dobry spisovatel-jeho knihy su velmi naucne zial moj nazor je ze v momentalnej sytuacii potrebujes jednoduchsie citanie ktore Ta nakopne a postavy na nohy-citanie ktore Ti ukaze zmysel zivota.Citanie ktore Ta nauci rozdelit si zivot.
Ak sa vdaka knihe ktoru Ti odporucam postavis na nohy a budes sa citit silnejsi nez momentalne tak Ti urcite odporucam precitat si aj knihy od Josepha Murphyho.Momentalne by som vsak v Tvojej sytuacii ostala pri niecom jednoduchsiom aby si z toho vsetkeho nemal zmetok nakolko si sa zmienil o tom ze mas problem sa sustredit.

Je nevyhnutné byť pozitívhy neustále a na 100%?

(Marek, 22. 11. 2012 19:42)

Mal by som jednu otázku. Po ťažkom úraze som si dal pomerne ambiciózny cieľ, kam to až chcem v uzdravovaní prostredníctvom pozitívneho myslenia dotiahnuť a dočítal som sa kdesi názor, že aj najmenšia pochybnosť celú snahy marí – že človek tak musí začínať prakticky od znova.
Ja som prevažne pozitívny a stále svoj pozitívny prístup vylepšujem, učím sa. No napriek tomu sa z času na čas neubránim negatívnym myšlienkam, predstavám a pocitom.
Je to teda skutočne tak, že už i nepatrná negatívna myšlienka, nálada (ktorá sa niekedy vlastne ani netýka samotného úrazu, zdravia) marí celú doterajšiu pozitívnu snahu? Alebo je to tak, že pri trvalej prevahe pozitívneho prístupu z občasným „vybočením“ možno tiež dospieť isto k cieľu?
Môj úraz je totiž dlhodobá záležitosť. A hoci som ozaj optimista, zdá sa mi nemožné byť v každej sekunde dňa na 100% optimistický... Treba tiež povedať, že ako náhle sa dostávam do negatívnych úvah, okamžite sa s tým snažím niečo robiť. Alebo si aspoň uvedomujem, že zákon príťažlivosti takto pracuje proti mne. No niekedy istý čas trvá, kým sa zas správne naladím.
Uzdravenie je pre mňa veľmi dôležité a informácia, že by aj nepatrná pochybnosť mohla zmariť inak pozitívne a už dosť dlho trvajúce úsilie, ma veľmi nenadchýňa... Je to naozaj také zlé, tak prísne stanovené?

Re: Je nevyhnutné byť pozitívhy neustále a na 100%?

(Miroslav ZAŤKO, 23. 11. 2012 18:36)

Mám pre Teba dobrú správu. Pozitívna myšlienka je mnohonásobne silnejšia ako negatívna.
Je to ako s rádiom. Len Ty rozhoduješ ako sa naladíš. Naladiť sa na tú správnu frekvenciu. Na frekvenciu zdroja. Čiže Láska, radosť, vášeň, nadšenie, pohoda, pokoj, harmónia, nádej. Ak si naledený na zdroj si na správne ceste. Nikdy sa nevzdávaj. Nie je dôležité čo je za Tebou, alebo pred Tebou - dôležité čo je v Tebe a TERAZ. Držím palce.

Re: Re: Je nevyhnutné byť pozitívhy neustále a na 100%?

(Marek, 26. 11. 2012 10:44)

Vďaka za povzbudivú odpoveď.

Re: Je nevyhnutné byť pozitívhy neustále a na 100%?

(Christiane, 9. 12. 2012 10:58)

V 2007 roku mi uplne zlyhal imunitny system nasledkom alergickej reakcie na farbu na vlasy.Bolo to tak vazne ze mi nemohli davat ziadne lieky.K tomu sa mi tato otrava dostala az do krvy a zacali mi praskat zili takze uz mi nemohli davat ani vyzivu.Lekari ma nemohli vobec nijako liecit-chodili sa na mna doslova pozerat ci zijem.
Na moju otazku:Pan doktor aku mam sancu sa z toho dostat?Mi bola dana odpoved:Ak to prezijete tak je 90% predpoklad ze skoncite s leukemiou pretoze sa Vam zblaznil imunitny system a vytvara Vam enormne mnozstvo bielych krviniek-brani sa proti farbe aj za cenu Vasho zivota a mi s tym nemozme nic robit.
Moja pokozka na hlave bola spalena do masa-kazdu chvilu sa mi tvorili nove pluzgiere ktore mi ustavicne praskali a mokvala mi cela hlava usi a krk.Vsetky moje uzliny na tele boli spuchnute k prasknutiu a robilo mi problem dychat-nic v mojom tele nefungovalo tak ako malo a jedine co mi v tej chvili ostavalo bola viera!!!
Ak clovek chce nieco dosiahnut tak musi verit-verit v to co chce a verit znamena jednoznacne ani na zlomok sekundy nezavahat.Ako sa hovori-kazda myslienka je semeno cinu-v preklade to znamena ze co zasejeme tak to budeme aj zat-je jedno ci zasejeme dobre alebo zle,pretoze podvedomie nerozlisuje co je dobre a co je zle-podvedomie nam plni vsetky nase myslienky a ak niekto nahodou pochybuje o tom co pisem tak nech sa zamysli nad svojim zivotom.Kolkokrat sa Vam stalo ze po rokoch ked uz ste zabudli na to ze ste niekedy po niecom takom tuzili sa Vam z nicoho nic len tak akoby to spadlo z neba-akoby nahodou splnila vec ktoru ste kedysi chceli a uz ste na nu aj davno zabudli?
Mne velakrat a preto viem ze to funguje.
Vratim sa vsak spet.Podarilo sa mi tu celu tazku sytuaciu prezit podarilo sa mi mojou silnou vierou stabilizovat moj zdravotny stav-a na stastie leukemiu nemam.
Ked ma prepustali z nemocnice dali mi papiere na ktorich bolo napisane co mozem a co nie

Re: Je nevyhnutné byť pozitívhy neustále a na 100%?

(Christiane, 9. 12. 2012 11:01)

pokracovanie.Hm bola to ziva katastrofa pretoze mam extremne tazku alergiu na prirodne aj synteticke fabyva v kombinacii alergie na konzervanty typu E.V ludskom ponimani mam tazku alergiu uplne na vsetko pretoze v dnesnej dobe su konzervanty skoro vsade no a ak nahodou nie tak su tam prezmenu farbyva.Takze sa mi podarilo dostat sa do sytuacie kde nemozem okrem kalerabu zeleru a petrzlenu nic jest a samozrejme si nemozem ani nic obliect
no a akoby to nebolo malo nemam sa k tomu vsetkemu cim umyt.Lenze kazdy clovek mi da za pravdu ze takto sa zit neda.Po mojom prepusteni z nemocnice ma vobec tieto veci nenapadli a zdali sa mi uplnou banalitou.Do reality ma uviedol az sam zivot ked mi modre ryfle zacali na nohach vypalovat zapalene hnisave krvacajuce rany.Ked sa mi vdaka ruzovemu toaletnemu papieru zapalil cely konecnik.Ked sa mi zo samponov mydiel a sprchovych gelov zacali na tele tvorit vyrazky ktore sa mi zahnisali a zapalili az do masa a liecili sa cca 8 mesiacov.Ked mi vanilkovy puding s cucoriedkovim kompotom spalil cely traviaci trakt a podobne.
Hladali sme s rodinou vsetky mozne sposoby ako zlepsit moj zdravotny stav.
Hladali sme roznych odbornikov skusili sme alternativnu medicinu a vsetko bolo marne-pricom ma to vislo neskutocne peniaze.Tato mala sranda ma visla na statisicove naklady a kebyze mi nepomaha v tej dobe rodina tak to urcite nezvladnem.Jedneho dna som si povedala a dost!A to dost bolo tak naozajstne ze mi zachranilo zivot.
Vysvetlila som svojmu telu ze to takto dalej jednoducho nejde a ze sa bude musiet prisposobit ono mne a nie ja jemu.Zabudla som na vsetky alergie a zacala som zit tak ako predtym.
Samozrejme ze mojmu telu sa to nepacilo a zdrahalo sa lenze ja som neustupila.Jednoducho som mu vysvetlila ze musim jest vsetko a ono sa s tym musi zmierit.Velmi velakrat som vracala velakrat mi bolo tak zle ze som sa nezdvihla z postele no aj napriek jeho protestom som nepopustila a stale som mu dohovarala ze si na to proste znovu musi zvyknut.Hovorila som si ze som zdrava a preto mozem jest vsetko.
Tak isto to bolo so sprchovimi gelmi aj s oblecenim.Jednoducho si na to moj organizmus musel znovu zvyknut a aj napriek hnisavim bolavim vyrazkam som neustupila.Az sa nakoniec jedneho dna moje telo vzdalo a prestalo sa branit-zacalo so mnou spolupracovat.Teraz jem uplne vsetko-nosim miesto bielych cervene a modre tricka a sprchujem sa tym co sa mi paci nie tym co mozem.
Tymto vsetkym chcem povedat len tolko ze musite komunikovat so svojim telom musite ho naucit sa Vam prisposobit-musite ho presvedcit ze to co chcete je dobre aj pre Vas aj pre nho a musite byt neustupny.
Prajem teda vela stastia a verim ze to zvladnete tak ako ja.
Christiane.

Re: Re: Je nevyhnutné byť pozitívhy neustále a na 100%?

(Miroslav ZAŤKO, 9. 12. 2012 21:59)

Veľmi pekne ďakujem za Váš príbeh. Ďakujem, že ste sa zdôverili. Držím Vám place, prajem Vám veľa zdravia a úsmev na každý deň. Ešte raz ďakujem. :-)

Re: Re: Re: Je nevyhnutné byť pozitívhy neustále a na 100%?

(Christiane, 10. 12. 2012 14:09)

Ak moj pribeh doda niekomu aspon kusocek sily aby zacal bojovat tak ako ja tak moj prispevok splnil svoj ucel a nie je za co dakovat :)
Vsetkym prajem vela sily a pevnu vieru v splnenie Vasich snov.

dcéra mi ničí život

(Adriana, 27. 11. 2012 20:12)

Ťažko sa mi o tom píše, ale neviem čo mám robiť, ako mám pozitívne myslieť, keď moja dcéra mi ničí živo? Práve teraz sa mi vďaka nej rozpadol 12 ročný vzťah, pretože sa s mojím partnerom neznášali, on to už neuniesol a odišiel. Dcéra je veľká potvora, ťažko sa mi to píše, je to moja dcéra, ale toto všetko, ten boj robila vedome, má už pomaly 20 rokov a ubližuje a ubližuje. Keď jej poviem, že jej nedám auto, tak mi kľúče ukradne ani neviem ako, len keď pozriem z okna von a auto nevidím, tak jej zavolám a ona mi povie, že zle vidím, kradne mi aj peniaze z peňaženky, ale to zase zle vidím alebo som si zle spočítala. Toto ma strašne na nej hnevá, pre ňu bol môj partner len debil, ktorého neznáša a je rada, že odišiel. Jej je to jedno, že ho milujem. Poraďte mi ako to mám dať do poriadku, čítam, všetko čítam, hlcem úplne každé slovo ,chcem si ho pritiahnúť naspäť lebo si myslím, že aj on ma stále miluje a zároveň chcem, aby sa aj moja dcéra zmenila, ako mám na ňu vplývať?

Mj život sa zmenil :)

(Viktória, 18. 11. 2012 22:38)

Ahojte :) Ja sa len chcem podeliť o moju skúsenosť. Som velmi rada, že som objavila to tajomstvo: ,,Pozitivne myslenie". Do určitého času som sa mala stále zle, ráno som vstala hned som mala zlú náladu, stále som bola zamračená, stále ma niečo trápilo, vždy som sa na niečo sťažovala, nikdy nebolo nič podla mojich predstav...bol to zlý život... . Až do určitého času, pokial mi môj brat nezačal dávať čítať rôzne knihy o pozitívnom myslení, pokial som si nepozrela dokument o pozitívnom myslení a pokial som si neprečítala vašu stránku. No ked som sa nad tým všetkým zamyslela, začala som postupom času myslieť pozitívne, brať všetko z tej lepšej stránky, myslela som stále len na dobré veci, začala som sa stále usmievať na ludí, ktorí prechádzali okolo mňa...Proste všetko sa mi zmenilo, teraz mám velmi vela kamarátov , ktorí ma majú radi...Všetko sa mi darí, stále som šťastná, teším sa z maličkostí, radujem sa každý deň z toho čo mám a dakujem za to Bohu. Môj život je krásny :) Takže ja len takto, že pozitívne mylenie ozaj funguje, len základ je veriť. A tešiť sa zo všetkého a neupadať do depresií... A nedovoliť negatívnym myšlienkam, aby prekryli tie pozitívne :) Takže prajem Vám krásne prežitý každý deň a hlavne s úsmevom na perách, pretože s úsmevom je všetko krajšie ;)

Re: Mj život sa zmenil :)

(Miroslav ZAŤKO, 19. 11. 2012 20:30)

Ďakujem. :-)

financie

(Danka, 14. 11. 2012 16:24)

pred rokom som požičala viacerým známym peniaze, sľubili mi ich vrátiť, dnes som sa sama dostala do finančných problémov a týto tzv. kamaráti sa len vyhovárajú. pritom každý komu som pomohla si ich požičal na krátky čas a prešiel rok. Viem, že peniaze nie sú všetko, ale ja platiť musím svoje účty, nikto mi nepočká rok... Mám dve práce, ale aj tak mi to nestačí.

:)

(Mariana, 15. 10. 2012 17:25)

uzasna stranka. ja sa tiez zaoberam pozitivnym myslenim..uz ma k tomu taha mozno aj od 17tich rokov...stale ma to smeruje k niecomu spojenemu s tymto smerom..ku knizkam,k takymto strankam a som prekvapena kolko ludi to zaujima a ze sa vobec najdu taki ludia, ktori radi pomahaju. o tom je zivot-vsetci sme jedno ci chceme ci nie..to ze sme ale roznorodi robi svet krajsim a tak sa najdu ludia ktori k sebe patria...svojim vyzarovanim-pretoze co vyzarujem na tej frekvecii som!..som pozitivna?..ano som!a takych ludi mam okolo seba..pride nejaky blbec co mi chce zobrat naladu?..alebo mi chce uskodit?..nema sancu lebo nema nato..som silnejsia..a to ste aj vy vsetci, len si to treba poriadne uvedomit a zakorenit do hlavy!drzim palce aj s depresiami..je to vo vasich rukach!

sdfg

(jozef, 24. 7. 2012 23:23)

ahoj mohol by si spravit neake take nieco o vztahoch medzi muzom a zenou ak by to slo ale aspon mi porad tu ... proste mam taku priatelku proste je nam to neak uz neklape a proste uz ani neviem co mam robit pomoc mi prosim :/

súhlas

(Miša, 7. 7. 2012 12:24)

Súhlasím a musím priznať, že sa stotožnujem so vsetkymi prispevkami, co sa tyka negativizmu a ze si za nho moze kazdy sam. Konkretne v mojom pripade, mna negativne myslenie brzdi v mojom vyvoji uz asi 2 roky, zacalo to zmenou zamestnania, dobrovolnou i nedobrovolnou, prijala som pracovnu ponuku, lebo som nechcela cakat a byt dlhsie bez prace po tom, co obchod,v ktorom som pracovala, zavreli. Ten isty majitel mi ponukol pracu v jeho druhom obchode, kde som mala moznost naucit sa kopec novych veci, ale na mna vtedy prisiel neopisatelny stres, prestala som si verit a dostala sa do depresie. A tu depresiu som preniesla do vsetkeho v mojom zivote, cim som sa zaoberala a co ma dovtedy robilo stastnou. Zacala som hladat priciny, obvinovala som spociatku druhych, ale neskor sa mi oci otvorili, zistila som, ze si vsetko sposobujem sama a nikto iny. Neustale sa za vsetko obvinujem a som smutna. V praci som skoro prestala komunikovat so spolupracovnikmi, s manazerkou, ktora je uzasna atd. Najviac ma vsak trapi, co tym sposobujem svojmu priatelovi, mojej zivotnej laske. On ma cele tie roky podporoval, povzbudzoval, pomahal mi a nesmierne ma miloval za to, aka som. Ale vcera mu uz praskli nervy a povedal mi, ze sa mam ist stazovat svojej mame, lebo on ma toho uz dost. Hneval sa iba chvilu, ale ja viem, ze to musi prestat a musi to prestat hned. Snazim sa tak niecim neustale zamestnavat, ale stale myslim len na to, ako sa mi nedari a ze so mnou to uz lepsie ani nebude, aj ked to nie je pravda. Ako mam presvedcit sama seba o opaku? Prosim o radu, lebo viem, ze to je jedine co pre mna druhy moze urobit, ostatne zalezi len na mne. Dakujem!

DIKY ZA SKVELE TIPY

(Monika, 28. 3. 2012 13:26)

verim, ze sa tu docitam aj to , ako tie stare´, negativne myslienky z tej skrine :) dostat von, lebo bez toho mas pravdu, sa toho neustaleho kolotoca negativnej energie z myslienok, skryteho strachu, napatia, nezbavi. Uz sa tesim na dalsie citanie na tvojej super oci otvarajucej stranke tym, co sa neustale hladame a nevieme na to rychlo prist, ze tu velku silu na zmenu mame v sebe, staci ju rozhybat tymito tvojimi myslienkami. Verim, ze to bude v mojom pripade fungovat, potom ti dam vediet.

Vďaka

(Anonym, 17. 3. 2012 17:54)

je pekné keď sa niekto snaží nezištne pomáhať druhým,som rád,že takáto stránka funguje a dúfam,že si ju osvojí ešte veľa čitateľov.Držím vám všetkým palce.

Re: Vďaka

(Miroslav ZAŤKO, 19. 3. 2012 18:23)

Ďakujem. 

 


Aktuality.

Nová téma: "Pokus s ružou."

Čo Vás najviac zaujíma.

1.Pozitívne myslenie. 2.14 kľúčov ku šťastiu. 3.Zákon príťažlivosti. 4.Slová. Pozitívne afirmácie. 5.Ďakujem. Zošit vďačností.

Počasie. NR kraj


Presný čas.


Mail list
Archív

Kalendár
<< apríl >>
<< 2014 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30