Choď na obsah Choď na menu
 


Pozitívne myslenie.

28. 3. 2014

Dôležíté 4

Pozitívne myslenie. Tento výraz sa aj v našich končinách pomerne dobre udomácnil. Čas od času to niekto spomenie. Či je to naša rodina, priatelia, alebo kolegovia v práci.

„Snažím sa myslieť pozitívne.

Ja pozitívne myslím, ale....

Ja myslím pozitívne!

Pozitívne myslieť je tak ťažké....“

a mohol by som pokračovať – poznáte to sami. Povedzme si, ale úprimne koľkí z Tvojich známych skutočne rozumie podstate pozitívneho myslenia. A čo to vlastne znamená myslieť pozitívne? Väčšina z nás si predstavuje usmiateho človeka, človeka v pohode.

img_3523.jpg


Už samotné slová hovoria veľa.
Pozitívne - Kladný, prisvedčujúci; skutočný, vecný, určitý, zistený, dokázaný; s kladným nábojom.
Myslenie - Myšlienky, myseľ, mysliaci, mysliteľ.

Viete o tom, že my všetci sme produktmi svojich vlastných myšlienok? Neveríte? Tak vás skúsim presvedčiť. Kto rozhodol o tom, že sedíte pri počítači a čítate tento text? No vidíte, ste to vy. Tým, že vykonávate nejakú činnosť, tak je to dôsledok toho, že ste sa rozhodli túto činnosť vykonávať. Iste je možné, že vás k tomu niekto prinútil, ale myslím si, že z najväčšou pravdepodobnosťou ste to boli vy sami. Preto len vy sami môžete rozhodnúť o tom, či budete pokračovať v čítaní tejto stránky, alebo z nej odídete.

Citát 5

Moja rada 1


K tejto téme stačí ak napíšem úplný základ a podstatu.

Zákon príťažlivosti hovorí:
„Na čo myslíš, to si do života priťahuješ.“ (Si ako magnet.)
Inak povedané: „Ako sa vidíš vo svojej mysli – tak sa máš.“


Možno si pamätáš na vetu, ktorá stála na začiatku mojej zmeny - uviedol som ju na úvodnej strane.

„Každá myšlienka niečo spôsobí – je príčinou a každá situácia je niečím spôsobená je účinkom.“

Takže ak sa Ti nedarí v nejakej oblasti nehľadaj príčinu vo svojom okolí, hľadaj príčinu v sebe, vo svojich myšlienkach.

A tu prichádza časť, ktorá je najmenej prijateľná, skoro pre každého.
„Takže Ty mi chceš povedať, že za všetko zlé si môžem v živote sám?“
„Áno.“ Moja odpoveď je áno, ale tak isto si môžeš aj za všetko dobré.“


„Si úplne zodpovedný za svoj život."

Citát 6


Ak budeš myslieť pozitívne, budeš do svojho života priťahovať viac pozitívneho. Ak budeš myslieť prevažne na negatívne veci, pritiahneš si do života viac negatívneho. Existujú vedecké štúdie podporené o štatistické údaje, ktoré jasne preukazujú, že ľudia, ktorí myslia prevažne pozitívne a sú dobre naladení dožívajú sa v priemere o 8 rokov dlhšie ako ľudia, ktorí prevažne myslia negatívne. Z vlastnej skúsenosti viem potvrdiť, že od chvíle kedy som začal meniť svoje myslenie, sa môj život výrazne zmenil k lepšiu po všetkých stránkach.

Na záver Ti chcem odporučiť, aby si si čo najpodrobnejšie prešiel túto stránku. Snažil som sa ju poskladať tak, aby si našiel dostatočne veľa informácii, ktoré Ti môžu dopomôcť k zmene. A toto je kľúč číslo 1 ku šťastnému životu.

k-1.jpg

„Zmeň svoje myslenie, zmeníš svoj život.“

Pochopiteľne sa núka otázka "Ako?" Jedna z najčastejších otázok, ktoré dostávam, je fakt, že mnohým sa nedarí napriek tomu, že prečítali pomerne veľa kníh osobného rastu a videli povzbudzujúce filmy. Odpoveď je viac ako jasná. Vedomosti nezaviedli do praxe. Nebola ochota zaplatiť cenu za úspech či zmenu.

Poupratuj svoju myseľ!
Predstav si dôkladné upratanie veľkej skrine.
Ak chceš získať miesto pre svoje nové veci - musíš sa tých starých zákonite zbaviť. Ak tie staré len postláčaš, premiestniš, nielenže sa tam tých nových vecí veľa nezmestí - navyše sa v tej veľkej skrine stratia a staré ich pohltia.
 
Predstav si to so svojou mysľou.
Musíš postupne začať upratovať svoju myseľ. Staré negatívne myšlienky, pri ktorých sa necítiš dobre ( pozn. pozri si tému o Emočnom navigačnom systéme) – vyhoď ich a nikdy sa k nim nevracaj. Nahraď ich novými a príjemnými myšlienkami, pri ktorých sa cítiš dobre.
Ak si takto postupne poupratuješ svoju myseľ - začneš myslieť prevažne, alebo len pozitívne. A čo to spôsobí? Do svojho života začneš priťahovať to na čo myslíš.

Záhrada
Asi najlepšie prirovnania a následné pochopenie Tvojej mysle a Tvojich myšlienok je k záhrade a záhradníkovi.  Tvoja myseľ je záhrada a Ty záhradník. Pozitívne myšlienky sú semená všetkých krásnych rastlín, kvetín a stromov, ktoré predstavujú vo Vašom živote: zdravie, radosť, lásku, prosperitu, bohatstvo, úspech, pohodu, pokoj, šťastie, harmóniu, úsmev, ......

Negatívne myšlienky predstavujú burinu a všetko zlé, čo môže Tvojej záhrade uškodiť.

Dobrý záhradník urobí všetko čo je jeho silách, aby svoju záhradu uchránil. Stará sa o ňu s lásku. Ak dovolí, aby sa mu v záhrade zakorenila burina - môže to spôsobiť, že za nejaký čas sa záhrada zmení na nepoznanie.

Chcem, aby si pochopil, a zároveň reagujem na to, keď niekto poviem, že zmena myslenia je ťažká. Áno súhlasím, ľahké to nie. Prevažne sme mysleli negatívne a k tomu adekvátne aj naša záhrada vyzerala. V mojom prípade bola v takom stave, že sa to záhradou nazvať ani nedalo. Dať ju do poriadku stojí nemalé úsilie, ale výsledok STOJÍ ZA TO. Premýšľaj o tomto podobenstve čo najviac.

1.Vytvor si strategický plán upratovania svojej mysle.
2.Nebuď lenivý.
3.Teraz nie je v kalendári.
4.Buď trpezlivý.
5.Nevzdávajte sa! 

Moja rada 2

Jak človek smýšlí.

"Vznikli sme myšlenkou v mysli.
Jsme co myšlenka napsala a vystavila.
Když člověk přechovává špatné myšlenky,
přijde k němu utrpení a bude
jej následovati jako vúz stíha býka.
Když setrvá v čistote svých myšlenek,
štěstí se jej dozajista bude držeti
jako vlastní stín."
Z knihy "Jak člověk smýšlí." James Allen


Možno si dávaš otázku prečo som vybral práve tento citát, práve túto knihu? Táto kniha je tak jedinečná, zrozumiteľná, jasná, že pojednáva o úplných základoch, ktoré potrebujete vedieť, ak ste sa rozhodli meniť svoje myslenie. Napísal ju James ALLEN a vydalo ju vydavateľstvo Čítantámani v roku 2004, preložil Keshava Kempe z anglického originálu  "As a man thinketh"

james-allen.jpg

jak-clovek-smysli.jpg

James Allen sa narodil v roku 1864 v Anglicku. Až do roku 1902 pracoval ako osobný sekretár vysokého úradníka veľkej anglickej spoločnosti. V 38 rokoch sa vydal na dráhu spisovateľa a so svojou manželkou sa presťahoval do malého domčeka do Ilfracombe v Anglicku. Pred svojou náhlou smrťou vo veku 48 rokov stihol napísať viac ako 20 diel. Táto knižka je považovaná za klasické dielo. Pôvodne ju nechcel ani vydať, ale prehovorila ho jeho manželka a urobila dobre, pretože táto kniha ovplyvnila veľa ďalších autorov a učiteľov. N.V Peal, Bob Proctor. Práve ten povedal, že keby mal ísť pešo do Číny po túto knihu tak by išiel. Je to veľmi malá, útla knižka, ale obsah veľká, priam obrovská. Je to kniha, pri ktorej musíte veľmi premýšľať. Na prvý pohľad si poviete, že túto knihu prečítate za jednu hodinu. Omyl! Po každej stránke Vás to núti hodinu meditovať. Neviem či to bol zámysel, ale táto knižka sa Vám zmestí do kapsy a kedykoľvek si ju môžete vybrať a prečítať si jednu stránku, ktorá Vás povzbudí. Túto knihu milujem.

Zdroj:

Literatúra:

(Zdroj: Jak člověk smýšlí, Vydavateštvo Čítantámani v roku 2004)

Informácie ku komentárom.

Dobrý deň priatelia pozitívneho myslenia.

Na začiatok Vám chcem všetkým poďakovať. Počas dvoch rokov existencie stránky pribudlo veľa komentárov. Ďakujem za každú otázku a ďakujem aj za každú odpoveď. Či ju napíšem ja, alebo ktokoľvek z priaznivcom tejto stránky.

Mnohí čakajú na odpoveď veľmi netrpezlivo. Viete, nie vždy je jednoduché odpovedať na otázku, ktorá je napísaná na tri riadky. Verte mi, že si čítam všetky. Možno si dávate otázku prečo neodpovedám pravidelne a neodpovedám všetkým?

Dôvodov je niekoľko.

*Tak ako som spomenul, nie vždy je jednoduché odpovedať, respektíve dať plnohodnotnú odpoveď na „problém“ ktorý je zhrnutý na pár riadkov. Na predošlej stránke som odpovedal mailom a odpovede boli v niektorých prípadoch na dve – tri strany a aj tak som nenapísal všetko čo som chcel. Často krát som bol nepochopený a prišli dodatočné otázky, čo je na jednej strane v poriadku, ale je to náročné s pohľadu času.

*Ďalším dôvodom je priamy úmysel neodpovedať. Veľa otázok sa opakuje a na mnoho otázok už na stránke odpoveď nájdete – chce to len trošku práce, trpezlivosti a odpoveď si nájdete sami.

*Neviem všetko a budem úprimný na niektoré otázky nemám plnohodnotnú odpoveď.

*A posledný dôvod je, že keď už niekto napíše odpoveď za mňa, málokedy sa stane, že odpoviem aj ja. Odpovede, ktoré čítam sú výborné a niektoré by som nenapísal ani ja lepšie. Ešte raz všetkým ďakujem.

Na záver mám jednu prosbu.

Na tejto stránke popisujem svoje vlastné skúsenosti. Ďaleko dôležitejšia je Vaša skúsenosť. Prosím začnite zavádzať teóriu do praxe. TERAZ NIE JE V KALENDÁRI!  Tiež som bol na začiatku, túžil som po zmene. Svoj život som zmenil vtedy, keď som naozaj zmenil svoje myslenie. Úprimne nikto Vám nedá čarovný prútik vo forme odpovede. Zmena v mnohých prípadoch bolí. Každý má svoju vlastnú cestu. Nikto to nespraví za Vás. Neustále som prosíkal Boha „Prosím Ťa pomôž mi.“ Aj mne trvalo dlho kým som to pochopil. Máme už všetko k dispozícii – „Neproste – KONAJATE !“

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ako sa vratit k sebaucte

(kornelia, 8. 7. 2014 19:22)

dakujem za odpoveď tak dnes som vyšla do ulic len tak a všimla som si par znameni ktore ma zaujali malý vtáčik ktory sa učil lietať a zrazu vyletel na strom.Ano viem ze problem je v mojej hlave len je ťažké sa vrátiť k pozitivnym myšlienkam po tom všetkom. Aj ked si hovovorim že vsetko je možné a snazim sa si urobit aspon maly posun vo vedomi je to dosť náročné
ale snazim sa.Prajem vsetko dobre a dakujem

Moja práca

(Livka, 30. 6. 2014 21:33)

Dobrý večer!
Tak ako všetci ostatní ,kt. píšu na túto stránku majú akýsi problém, potrebujú pomoc, či radu. Moja momentálna situácia v mojom živote ma prinútila,aby som sem napísala a podelila sa s Vami v akej situácii sa môže človek ocitnúť. Som 16 r. šťastne vydatá, máme 2 krásnych synov a bývame na dedine, kde aj pracujem 7 rok v Základnej škole ako vychovávateľka. A tu začína môj nazývam ho,,problém". Odo dňa 6,5 roka som na pracovisku pracovala s 1 kolegyňou (boli sme iba dve) super žena! Teraz od januára 2014 nastúpil na jej miesto nový riaditeľ a tu to všetko začalo: poúčanie, kontrolovanie, zakazovanie, blbé reči,...cítim z neho negatívnu silu. Svoju prácu som tak znenávidela ako veľmi som ju milovala. Zastihol ma syndróm vyhorenia. Musela som v navštíviť odbornú pomoc psychiatra. Nedokážem si predstaviť ďalší šk.rok.Potrebujem toľko sily a energie, že neviem kde ju neustále čerpať. Ďakujem za pomoc, ochotu odpovede a povzbudenie.

Re: Moja práca

(Miroslav ZAŤKO, 30. 6. 2014 21:52)

Dobrý deň.
Vašu situáciu chápem.
1.Je veľmi dôležité, aby ste necítili žiadnu nenávisť, hnev, čokoľvek negatívne voči Vášmu nadriadenému. Viem ,že to nebude jednoduché, ale tu musíte začať. Odpustite. Verte mi, že v prvom rade ubližujete samej sebe, ak v týchto emóciách zostanete. Možno Vám pomôže keď si uvedomíte, že aj ten človek má nejaký život. A možno nie je ľahký, možno mal ťažké detstvo. Neobhajujem ho, snažím sa len, aby ste pochopili, že všetci sme produktami našich myšlienok.
2.Napíšte si presne svoj sen. Pozitívne! Nie spôsobom: nech ten debil vypadne! :-) Popíšte svoje pocity, ktoré ste mali pred tým. Vyšlite svoju prosbu. (pozrite si tému zošit snov)
3.Vizualizujte svoj sen, hovorte o ňom. Zlaďte svoje myšlienky, pocity i slová. (Pozrite si tému o pocitoch!)
Vesmír má milión spôsobov ako sa Váš sen zhmotní. To nie je Vaša vec. Verte, že už teraz je to OK. Držím Vám palce. Nič v živote nie je náhoda. Ani táto Vaša skúsenosť, ktorú nie je ľahká, ale na konci toho všetkého môžte byť tam kde chcete byť - je to iba na Vás. :-)

Re: Re: Moja práca

(Livka, 30. 6. 2014 22:40)

Ďakujem Vám Pán Zaťko za Vašu odpoveď. Verím v silu medzi nebom a Zemou, som veriaca a preto dúfam, že tá zmena nastane o kt. sa budem usilovať. Verím aj v to, že Božie mlyny melú pomaly, ale isto. Ku každej (akejkoľvek) svojej práci pristupujem zodpovedne, mám rada poriadok vo všetkom. Ten pán má svoju minulosť len neviem prečo práve ja som jeho terčom kde si to vybíja. S určtitosťou budem s Vami v spojení a ozvem sa ako to všetko bude pokračovať. Prajem dobrú noc:-)

pozitívne myslenie

(Miriam, 19. 6. 2014 8:35)

Pozitívnemu mysleniu som sa začala venovať zhruba pred rokom. Vedela som, že nekonám v súlade so sebou samou a nakoniec mi život nadelil najväčšiu bolesť v podobe straty krásneho priateľstva (najlepšieho a najkrajšieho už nerada používam) aké som kedy mala. Koľko krát človek stratí priateľa toľko krát umiera. Ublížili mi dvaja ľudia, hoci ani ja som sa nechovala správne. Bola som ochotná vykopať zo svojho vnútra hocičo len aby som zistila, že prečo som sa tak správala. Vykopala som v sebe nádhernú lásku, ale aj chyby, ktoré som vo vzťahoch robila. Na začiatku som si čítala Vašu stránku, pomohla mi. Postupne som nabehla do knižnici a zahrabala som sa v motivačnej literatúre. Prečítala som 40-50 kníh, nemôžem povedať, ktorá z nich bola dobrá... každá mi v tej mojej ceste poznania pomohla, ako keby ku mne tie knihy prichádzali postupne ako som potrebovala. A keď sa obzriem dozadu? Za ten rok som sa naučila tak veľa, myslím si že ma bolesť prebrala do života. Mám žiaľ silné ego chcem ešte stále dokazovať svoju pravdu, no srdce ma prosí aby som to nechala tak. Pravda je ľahká sama vyjde po čase, to len lož je príliš zložitá. Keď som zistila ako moja myseľ funguje samo telo ma požiadalo aj o jeho očistu. Dala som sa na diétu a zvládla som ju a naďalej sa tak stravujem. Keď som zistila aké mám domienky, že je to len môj vymyslený príbeh zrazu som dostala strach, že ostanem prázdna čo bude vo mne ak nebudem negatívne myslieť, špekulovať, tvarovať budúcnosť, vŕtať sa v minulosti? Trvalo to pár dní, keď v jeden deň som uvidela dúhu na oblohe a tá ma naplnila neskutočnou láskou. Treba si všímať zázraky, ktoré nám ponúka každý deň. Minule ma jeden starší pán oslovil v autobuse tak sme sa dali do debaty rozprával mi o svojej záhradke. A viete čo ma napadlo? Pozrela som sa do mojej vnútornej záhrady čo som tam vyplela v podobe odpustenia čo zasadila, že nepotrebujem lásku a uznanie od ľudí, že som dobrý človek, lebo viem aká som viem, že to najkrajšie čo mám si nosím stále vo svojom srdci a tak si nič negatívne od ľudí do tela nepustím. Usmievajte sa na ľudí, spojte sa s ich pohľadom budú na Vás pozerať čudne ale potom sa aj tak usmejú. Všade okolo nás je veľa negatívneho: telka, tlač, ľudia Vám skôr povedie zlé veci ako tie dobré. Za svoje slová a myšlienky som zodpovedná, ak chcem povedať nejakú klebetu o človeku predstavím si ho pred sebou a spýtam sa samej seba „vedela by si mu to povedať aj do očí?“ Ak sa človek na mňa hneva poviem si „je to tvoj hnev so mnou nemá nič spoločné vraciam ti ho späť“ a vidím ako sa hnev odo mňa odrazí. Keď ma napadne negatívna myšlienka poviem jej „ja počkám pokiaľ odídeš“ a ono to fakt zaberá. Ide to pomaly myslieť pozitívne, ale čo chceme za pár mesiacom keď sme na také myslenie boli zvyknutí roky a roky? Treba vydržať, pozitívne myslenie zo začiatku bolí, negativta je pre nás tak prirodzená, nechce sa nám skočiť do neznáma je to drina, disciplína, ale ak si uvedomíte pár krát do dňa svoje myšlienky nebudete tlačiť pred sebou taký veľký balvan. Ten balvan bude stále menší a menší. Najdôležitejšia je prítomnosť. Držím Vám všetkým palce, vydržte :-) oplatí sa za svoje šťastie bojovať tá zmena príde.

Re: pozitívne myslenie

(Miroslav ZAŤKO, 19. 6. 2014 19:51)

Dobrý deň.
Ďakujem za krásny komentár. Veľmi dobre sa to čítalo. :-) Držím palce. :-)

Re: Re: pozitívne myslenie

(Miriam, 20. 6. 2014 12:29)

Ďakujem p. Zaťko potešili ste ma odpoveďou. Každý večer ďakujem za všetko čo mi deň prinesie hoci aj za cudzí úsmev a dnes poďakujem určite aj za vašu odpoveď :-) Vo svojom vnútri mám ešte veľa bolesti, ale verím že aj ju časom vykopem... Je tam ešte veľa emócii, pretože keď stretnem tých ľudí rozbolí ma žiaľ celé telo. Ale aj to prijímam tie emócie sú predsa moje :-) Viem ako na to, no chce to viac času a disciplíny. Skúsenosť, ktorú mi život ponúkol som sa po celý čas snažila pretaviť do pozitívneho poznania. Rada meditujem a pomáha to, je úžasné sedieť v predstavách nad svojou mysľou a sledovať to prázdno a ticho okolo. Dokonca uvažujem aj o zmene svojej práce hoci mám už rodinu a nebude to možno až také ľahké. Konať s otvoreným srdcom je krásne, ale ego stále pokúša a nedá pokoj tak veľmi nechce byť porazené. Prejem Vám veľa konaní s otvoreným srdcom a ešte raz ďakujem :-) majte sa pekne.

Sebaklam

(Karolína, 3. 4. 2014 20:14)

Ako ustriehnem hranicu medzi pozitívnym myslením a sebaklamom ?

Re: Sebaklam

(daniel, 12. 4. 2014 12:47)

Ak si poviete ze budete bohaty to nieje sebaklam to je buduca realita :)
Tak to funguje zo vsetkym ;)

Re: Sebaklam

(Miriam, 18. 6. 2014 21:25)

Sleduj svoje emócie a srdce. Keď myslím skutočne pozitívne všetko je v harmónii cítim to v srdci. Ak je to sebaklam chce to moje ego som rozrušená, špekulujem nad budúcnosťou ako by som to a a ono spravila. Každú jednu minútu ktorú venujeme minulosti a budúcnosti kradneme si z prítomnosti. No vytrénovali sme si tak dobre žiaľ svoju myseľ, že nechce len tak ľahko ustúpiť. Myseľ je hlučná to len srdce ticho šepká :-)

Negativne myslenie

(Pali, 6. 6. 2014 21:34)

Zdravim Vsetkych. Ako vidim patrim medzi ludi ktory myslia negativne. Mam len 25 rokov a strasne ma to serie. Neviem uz co mam robit. Skusam stale mysliet pozitivne ale stare myskienky(so skrine) su stale tam a v prevahe. Presiel uz rok a je to stsle horsie. Skusim si kupit tu knizku a dufam ze pomoze. Ak by ste chceli mozete ma kontsktov na FB. Meno mam Pali Bo Boo

Re: Negativne myslenie

(Miroslav ZAŤKO, 10. 6. 2014 8:57)

Dobrý deň.
Poprosím Vás, aby ste si opätovne prečítal mail, ktorý ste poslal.
Niekde robíte chybu. Po roku "snaženia" nemôžete napísať takéto slová.
"patrím medzi ľudí, ktorí myslia negatívne"
"strašne ma to serie"
"Skúšam stále myslieť pozitívne"
"staré myšlienky sú v prevahe"
"je to stále horšie"
Celá podstata je pochopenie, že ste to LEN VY, kto riadi svoj život tým ako o sebe myslí - máte 100 percentnú zodpovednosť za svoj život.
Inými slovami - nemáte to pod kontrolou. To, čo ste popísali je výsledok Vášho myslenia. Takže ak chcete zmeniť všetky tie vety čo ste popísali, musíte opäť Vy zmeniť svoje myslenie - zámerne, cielene.
"Patrím medzi tých čo myslia prevažne pozitívne. Môj život si riadim sám. Žiadna sila na zemi a ani vo vesmíre to nemôže zmeniť."
"Ja som šťastný a mám sa fantasticky - priam fanfárovo."
"Neskúšam - konám TU A TERAZ."
"Moje myšlienky sú pozitívne a čisté."
To čo ste teraz, to čo robíte teraz, to kde ste teraz - to nie ste VY - je to výsledok Vášho myslenia v minulosti. Ak chcete zmeniť svoju budúcnosť - zmeňte svoje myslenie DNES!!! Držím Vám palce. Buďte trpezlivý. Výsledky sa ukážu už čoskoro. :-)

pozitivne myslenie vs udalost

(martin, 31. 5. 2014 14:29)

Dobry den vsetkym a taktiez zaroven prajem prijemne prezity dnik. Ide o to...mam 20 rokov a od svojich 16tich som si zacinal vytvarat svoju vastne ideologiu zivota alebo ako to nazvat...jednoducho svoju vlastnu cestu, ktora ma naplnala. Ano bola to cesta pozitovneho myslenia a zakona vesmiru. Bol som stastny, naplneny, laskavy, plny lasky a proste clovek akeho by som ja sam chcel stretnut. Tym sa nechcem niako vyvsovat alebo chvalit, ale naozaj to bol pre mna super obdobie, ktore trvalo 4 roky. Musim spomenut, ze aj napriek tomu ako som veril vo vesmirny zakon som klamal a bol strasne na peniaze, teda...poziciaval som si vo velkom s nezabeupecenou pracou a scjopnostou vratit...a velmi vela som klamal ludi, no stale som,tym,svojim, ktorych mam naozaj hlboko v srdiecku pomohol a pomahal im ked sa dalo, ci uz materialne alebo dusevne...4.decembra som mal tazku havariu. Ako vodic som,havaroval na zladovatelej ceste sposobom, ze som dostal smyk a vrazil som mojoi stranou do návesti. Bola to velmi tazka havaria, kde som itrpel,naozaj fatalne zranenia hlavy...krvacanie do mozgu, opuch mougu, o otrase sa ani vravoet neda. Mam ppskodenu kratkodobu pamet a bol som dokopy 2 tyzdne v bezvedomi a jeden tyzden v um. spanku. Zotavil,som sa podla lekarov naozaj velmi rychlo a zazracne. Po mesiaci som bol doma. Od tej havarie mam problem s kontrolovanim svojich myslienok a neviem najst cestu spat k tomu, aly som bol,pred havariou. Strasne lahko ma dokazu ovladnut negativne myslienky a aj ked sa snazim mysliet pozitivne, tak ma,stale tie negativne prevalcuju. Prosim, pomozte mi, poradte ak sa da. Stratil,som sam seba a to kym som bol a to je najvecsia strata. Za odpoved vopred dakujem.

Re: pozitivne myslenie vs udalost

(Miroslav ZAŤKO, 3. 6. 2014 20:02)

Dobrý večer.
Nemyslím, že Vám treba radiť. Myslím, že presne viete čo máte robiť, pretože ste to už robil a viete ako Vesmír pracuje. Skôr by som povedal, že potrebujete povzbudiť, pretože máte strach, že to nebude ako pred tým.
Nie som lekár a naozaj Vám neviem povedať, ako vplyv Vašej nehody na Vaše sústredenie, ale som presvedčený, že keď budete trénovať a budete trpezlivý, tak to pôjde
Pravda je takáto.
Len Vy určujete ako to bude ďalej. Vesmír je na Vašej strane. Otvorí Vám dvere aj tam kde boli doposiaľ len steny. :-)
Držím palce.

?

(Niekto..., 24. 5. 2014 23:05)

Dobrý večer pán Zaťko, chcela by som vedieť názor na moju situáciu, ale bolo by vhodnejšie Vám to poslať na súkromnú adresu-bolo by to prosím možné ?
Re: ?

(Miroslav ZAŤKO, 25. 5. 2014 12:31)

pozitivnemysliet@pozitivnemysliet.sk

Drzi vas Vas strach v sachu?

(dredo, 24. 5. 2014 23:03)

zacinam novy blog s podobnou tematikou..pridte sa uvolnit na http://beupbeat.wordpress.com/

Strach

(Adka, 13. 5. 2014 0:09)

Dobrý den, Prosím,Len nedávno som prišla o človeka kt. som milovala,jeho úsmev,jeho ruky...hlas.Poznala som ho asi 4 roky,no on ma vymazal zo svojho života a nemal nato ani vážny dôvod.

Prosím od tej sekundy je moj život trápenie,nedokážem sa z ničoho tešit,píšete .....že človek má byť otvorený novým veciam a zahosit tie staré zlé myšlienky ale ako ? ked zabudnúť sa nedá ? :( .

Vopred dakujem za odpoved...

Re: Strach

(Miroslav ZAŤKO, 18. 5. 2014 19:19)

Dobrý deň. Ospravedlňujem sa, že odpovedám až teraz.
V týchto prípadoch ide vždy o city a to bolí. Viete 100 ľudí by Vám dalo 100 zaručených receptov ako z toho von. Avšak ani jeden z nich Vám nemusím pomôcť. Chcem tým len povedať, že všetky odpovede sú vo Vás. Všetko čo je za Vami i pred Vami je nič oproti tomu čo je vo Vás. To ako sa bude Váš život vyvíjať ďalej je len na Vás. Môžete sa ubíjať, trápiť, plakať, alebo si poviete DOSŤ a Váš život sa bude uberať tak ako chcete Vy. Len Vy rozhodujete ako ďalej. Možno moje slová pôsobia drsno, ale nepíšem Vám ich preto aby som Vás urazil, alebo sa vyvyšoval. Nechcem, aby ste moju radu chápala ako radu byť studená ako kameň - bez pocitov. To vôbec nie. Je čas "smútku", ale aj čas radosti. Tú pomyselnú stopku "smútku" dávate Vy. Postoje sú dôležitejšie ako fakty. Aký je fakt? Aký je Váš postoj? Čas mnohé vylieči, ale veľkú úlohu v procese liečby hráte Vy. Držím Vám palce a nevzdávajte sa. Začnite sa usmievať. Nikto na svete nie je taký ako Vy. Ste úžasný originál. Ste UAU! :-)

Re: Strach

(???, 21. 5. 2014 20:46)

Prežila som niečo podobné, ale ako píše Milan - aj sto rád sa zdá niekedy byť málo, pretože ani jedna nepasuje do "nášho" problému ... Bohužiaľ tu platí,že všetko MÁpsvoj čas. 

 


Kontakt

Aktuality.

Moja prvá kniha je už v predaji! UPOZORNENIE - Pripravujeme seminár "LIEČEBNÉ KÓDY podľa Alexandra Loyda." Bližšie info v AKTUÁLNE.

Čo Vás najviac zaujíma.

1.Pozitívne myslenie. 2.Citáty, ktoré stoja za to. 3.Zlaté pravidlo. Vzťahy 4.Slová. Pozitívne afirmácie. 5.Zákon príťažlivosti.

Počasie. NR kraj


Presný čas.


Mail list
Archív

Kalendár
<< december >>
<< 2015 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31