Choď na obsah Choď na menu
 


Pozitívne myslenie.

28. 3. 2014

Dôležíté 4

Pozitívne myslenie. Tento výraz sa aj v našich končinách pomerne dobre udomácnil. Čas od času to niekto spomenie. Či je to naša rodina, priatelia, alebo kolegovia v práci.

„Snažím sa myslieť pozitívne.

Ja pozitívne myslím, ale....

Ja myslím pozitívne!

Pozitívne myslieť je tak ťažké....“

a mohol by som pokračovať – poznáte to sami. Povedzme si, ale úprimne koľkí z Tvojich známych skutočne rozumie podstate pozitívneho myslenia. A čo to vlastne znamená myslieť pozitívne? Väčšina z nás si predstavuje usmiateho človeka, človeka v pohode.

img_3523.jpg


Už samotné slová hovoria veľa.
Pozitívne - Kladný, prisvedčujúci; skutočný, vecný, určitý, zistený, dokázaný; s kladným nábojom.
Myslenie - Myšlienky, myseľ, mysliaci, mysliteľ.

Viete o tom, že my všetci sme produktmi svojich vlastných myšlienok? Neveríte? Tak vás skúsim presvedčiť. Kto rozhodol o tom, že sedíte pri počítači a čítate tento text? No vidíte, ste to vy. Tým, že vykonávate nejakú činnosť, tak je to dôsledok toho, že ste sa rozhodli túto činnosť vykonávať. Iste je možné, že vás k tomu niekto prinútil, ale myslím si, že z najväčšou pravdepodobnosťou ste to boli vy sami. Preto len vy sami môžete rozhodnúť o tom, či budete pokračovať v čítaní tejto stránky, alebo z nej odídete.

Citát 5

Moja rada 1


K tejto téme stačí ak napíšem úplný základ a podstatu.

Zákon príťažlivosti hovorí:
„Na čo myslíš, to si do života priťahuješ.“ (Si ako magnet.)
Inak povedané: „Ako sa vidíš vo svojej mysli – tak sa máš.“


Možno si pamätáš na vetu, ktorá stála na začiatku mojej zmeny - uviedol som ju na úvodnej strane.

„Každá myšlienka niečo spôsobí – je príčinou a každá situácia je niečím spôsobená je účinkom.“

Takže ak sa Ti nedarí v nejakej oblasti nehľadaj príčinu vo svojom okolí, hľadaj príčinu v sebe, vo svojich myšlienkach.

A tu prichádza časť, ktorá je najmenej prijateľná, skoro pre každého.
„Takže Ty mi chceš povedať, že za všetko zlé si môžem v živote sám?“
„Áno.“ Moja odpoveď je áno, ale tak isto si môžeš aj za všetko dobré.“


„Si úplne zodpovedný za svoj život."

Citát 6


Ak budeš myslieť pozitívne, budeš do svojho života priťahovať viac pozitívneho. Ak budeš myslieť prevažne na negatívne veci, pritiahneš si do života viac negatívneho. Existujú vedecké štúdie podporené o štatistické údaje, ktoré jasne preukazujú, že ľudia, ktorí myslia prevažne pozitívne a sú dobre naladení dožívajú sa v priemere o 8 rokov dlhšie ako ľudia, ktorí prevažne myslia negatívne. Z vlastnej skúsenosti viem potvrdiť, že od chvíle kedy som začal meniť svoje myslenie, sa môj život výrazne zmenil k lepšiu po všetkých stránkach.

Na záver Ti chcem odporučiť, aby si si čo najpodrobnejšie prešiel túto stránku. Snažil som sa ju poskladať tak, aby si našiel dostatočne veľa informácii, ktoré Ti môžu dopomôcť k zmene. A toto je kľúč číslo 1 ku šťastnému životu.

k-1.jpg

„Zmeň svoje myslenie, zmeníš svoj život.“

Pochopiteľne sa núka otázka "Ako?" Jedna z najčastejších otázok, ktoré dostávam, je fakt, že mnohým sa nedarí napriek tomu, že prečítali pomerne veľa kníh osobného rastu a videli povzbudzujúce filmy. Odpoveď je viac ako jasná. Vedomosti nezaviedli do praxe. Nebola ochota zaplatiť cenu za úspech či zmenu.

Poupratuj svoju myseľ!
Predstav si dôkladné upratanie veľkej skrine.
Ak chceš získať miesto pre svoje nové veci - musíš sa tých starých zákonite zbaviť. Ak tie staré len postláčaš, premiestniš, nielenže sa tam tých nových vecí veľa nezmestí - navyše sa v tej veľkej skrine stratia a staré ich pohltia.
 
Predstav si to so svojou mysľou.
Musíš postupne začať upratovať svoju myseľ. Staré negatívne myšlienky, pri ktorých sa necítiš dobre ( pozn. pozri si tému o Emočnom navigačnom systéme) – vyhoď ich a nikdy sa k nim nevracaj. Nahraď ich novými a príjemnými myšlienkami, pri ktorých sa cítiš dobre.
Ak si takto postupne poupratuješ svoju myseľ - začneš myslieť prevažne, alebo len pozitívne. A čo to spôsobí? Do svojho života začneš priťahovať to na čo myslíš.

Záhrada
Asi najlepšie prirovnania a následné pochopenie Tvojej mysle a Tvojich myšlienok je k záhrade a záhradníkovi.  Tvoja myseľ je záhrada a Ty záhradník. Pozitívne myšlienky sú semená všetkých krásnych rastlín, kvetín a stromov, ktoré predstavujú vo Vašom živote: zdravie, radosť, lásku, prosperitu, bohatstvo, úspech, pohodu, pokoj, šťastie, harmóniu, úsmev, ......

Negatívne myšlienky predstavujú burinu a všetko zlé, čo môže Tvojej záhrade uškodiť.

Dobrý záhradník urobí všetko čo je jeho silách, aby svoju záhradu uchránil. Stará sa o ňu s lásku. Ak dovolí, aby sa mu v záhrade zakorenila burina - môže to spôsobiť, že za nejaký čas sa záhrada zmení na nepoznanie.

Chcem, aby si pochopil, a zároveň reagujem na to, keď niekto poviem, že zmena myslenia je ťažká. Áno súhlasím, ľahké to nie. Prevažne sme mysleli negatívne a k tomu adekvátne aj naša záhrada vyzerala. V mojom prípade bola v takom stave, že sa to záhradou nazvať ani nedalo. Dať ju do poriadku stojí nemalé úsilie, ale výsledok STOJÍ ZA TO. Premýšľaj o tomto podobenstve čo najviac.

1.Vytvor si strategický plán upratovania svojej mysle.
2.Nebuď lenivý.
3.Teraz nie je v kalendári.
4.Buď trpezlivý.
5.Nevzdávajte sa! 

Moja rada 2

Jak človek smýšlí.

"Vznikli sme myšlenkou v mysli.
Jsme co myšlenka napsala a vystavila.
Když člověk přechovává špatné myšlenky,
přijde k němu utrpení a bude
jej následovati jako vúz stíha býka.
Když setrvá v čistote svých myšlenek,
štěstí se jej dozajista bude držeti
jako vlastní stín."
Z knihy "Jak člověk smýšlí." James Allen


Možno si dávaš otázku prečo som vybral práve tento citát, práve túto knihu? Táto kniha je tak jedinečná, zrozumiteľná, jasná, že pojednáva o úplných základoch, ktoré potrebujete vedieť, ak ste sa rozhodli meniť svoje myslenie. Napísal ju James ALLEN a vydalo ju vydavateľstvo Čítantámani v roku 2004, preložil Keshava Kempe z anglického originálu  "As a man thinketh"

james-allen.jpg

jak-clovek-smysli.jpg

James Allen sa narodil v roku 1864 v Anglicku. Až do roku 1902 pracoval ako osobný sekretár vysokého úradníka veľkej anglickej spoločnosti. V 38 rokoch sa vydal na dráhu spisovateľa a so svojou manželkou sa presťahoval do malého domčeka do Ilfracombe v Anglicku. Pred svojou náhlou smrťou vo veku 48 rokov stihol napísať viac ako 20 diel. Táto knižka je považovaná za klasické dielo. Pôvodne ju nechcel ani vydať, ale prehovorila ho jeho manželka a urobila dobre, pretože táto kniha ovplyvnila veľa ďalších autorov a učiteľov. N.V Peal, Bob Proctor. Práve ten povedal, že keby mal ísť pešo do Číny po túto knihu tak by išiel. Je to veľmi malá, útla knižka, ale obsah veľká, priam obrovská. Je to kniha, pri ktorej musíte veľmi premýšľať. Na prvý pohľad si poviete, že túto knihu prečítate za jednu hodinu. Omyl! Po každej stránke Vás to núti hodinu meditovať. Neviem či to bol zámysel, ale táto knižka sa Vám zmestí do kapsy a kedykoľvek si ju môžete vybrať a prečítať si jednu stránku, ktorá Vás povzbudí. Túto knihu milujem.

Zdroj:

Literatúra:

(Zdroj: Jak člověk smýšlí, Vydavateštvo Čítantámani v roku 2004)

Informácie ku komentárom.

Dobrý deň priatelia pozitívneho myslenia.

Na začiatok Vám chcem všetkým poďakovať. Počas dvoch rokov existencie stránky pribudlo veľa komentárov. Ďakujem za každú otázku a ďakujem aj za každú odpoveď. Či ju napíšem ja, alebo ktokoľvek z priaznivcom tejto stránky.

Mnohí čakajú na odpoveď veľmi netrpezlivo. Viete, nie vždy je jednoduché odpovedať na otázku, ktorá je napísaná na tri riadky. Verte mi, že si čítam všetky. Možno si dávate otázku prečo neodpovedám pravidelne a neodpovedám všetkým?

Dôvodov je niekoľko.

*Tak ako som spomenul, nie vždy je jednoduché odpovedať, respektíve dať plnohodnotnú odpoveď na „problém“ ktorý je zhrnutý na pár riadkov. Na predošlej stránke som odpovedal mailom a odpovede boli v niektorých prípadoch na dve – tri strany a aj tak som nenapísal všetko čo som chcel. Často krát som bol nepochopený a prišli dodatočné otázky, čo je na jednej strane v poriadku, ale je to náročné s pohľadu času.

*Ďalším dôvodom je priamy úmysel neodpovedať. Veľa otázok sa opakuje a na mnoho otázok už na stránke odpoveď nájdete – chce to len trošku práce, trpezlivosti a odpoveď si nájdete sami.

*Neviem všetko a budem úprimný na niektoré otázky nemám plnohodnotnú odpoveď.

*A posledný dôvod je, že keď už niekto napíše odpoveď za mňa, málokedy sa stane, že odpoviem aj ja. Odpovede, ktoré čítam sú výborné a niektoré by som nenapísal ani ja lepšie. Ešte raz všetkým ďakujem.

Na záver mám jednu prosbu.

Na tejto stránke popisujem svoje vlastné skúsenosti. Ďaleko dôležitejšia je Vaša skúsenosť. Prosím začnite zavádzať teóriu do praxe. TERAZ NIE JE V KALENDÁRI!  Tiež som bol na začiatku, túžil som po zmene. Svoj život som zmenil vtedy, keď som naozaj zmenil svoje myslenie. Úprimne nikto Vám nedá čarovný prútik vo forme odpovede. Zmena v mnohých prípadoch bolí. Každý má svoju vlastnú cestu. Nikto to nespraví za Vás. Neustále som prosíkal Boha „Prosím Ťa pomôž mi.“ Aj mne trvalo dlho kým som to pochopil. Máme už všetko k dispozícii – „Neproste – KONAJATE !“

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: pozitivne myslenie vs udalost

(Miroslav ZAŤKO, 3. 6. 2014 20:02)

Dobrý večer.
Nemyslím, že Vám treba radiť. Myslím, že presne viete čo máte robiť, pretože ste to už robil a viete ako Vesmír pracuje. Skôr by som povedal, že potrebujete povzbudiť, pretože máte strach, že to nebude ako pred tým.
Nie som lekár a naozaj Vám neviem povedať, ako vplyv Vašej nehody na Vaše sústredenie, ale som presvedčený, že keď budete trénovať a budete trpezlivý, tak to pôjde
Pravda je takáto.
Len Vy určujete ako to bude ďalej. Vesmír je na Vašej strane. Otvorí Vám dvere aj tam kde boli doposiaľ len steny. :-)
Držím palce.

?

(Niekto..., 24. 5. 2014 23:05)

Dobrý večer pán Zaťko, chcela by som vedieť názor na moju situáciu, ale bolo by vhodnejšie Vám to poslať na súkromnú adresu-bolo by to prosím možné ?
Re: ?

(Miroslav ZAŤKO, 25. 5. 2014 12:31)

pozitivnemysliet@pozitivnemysliet.sk

Drzi vas Vas strach v sachu?

(dredo, 24. 5. 2014 23:03)

zacinam novy blog s podobnou tematikou..pridte sa uvolnit na http://beupbeat.wordpress.com/

Strach

(Adka, 13. 5. 2014 0:09)

Dobrý den, Prosím,Len nedávno som prišla o človeka kt. som milovala,jeho úsmev,jeho ruky...hlas.Poznala som ho asi 4 roky,no on ma vymazal zo svojho života a nemal nato ani vážny dôvod.

Prosím od tej sekundy je moj život trápenie,nedokážem sa z ničoho tešit,píšete .....že človek má byť otvorený novým veciam a zahosit tie staré zlé myšlienky ale ako ? ked zabudnúť sa nedá ? :( .

Vopred dakujem za odpoved...

Re: Strach

(Miroslav ZAŤKO, 18. 5. 2014 19:19)

Dobrý deň. Ospravedlňujem sa, že odpovedám až teraz.
V týchto prípadoch ide vždy o city a to bolí. Viete 100 ľudí by Vám dalo 100 zaručených receptov ako z toho von. Avšak ani jeden z nich Vám nemusím pomôcť. Chcem tým len povedať, že všetky odpovede sú vo Vás. Všetko čo je za Vami i pred Vami je nič oproti tomu čo je vo Vás. To ako sa bude Váš život vyvíjať ďalej je len na Vás. Môžete sa ubíjať, trápiť, plakať, alebo si poviete DOSŤ a Váš život sa bude uberať tak ako chcete Vy. Len Vy rozhodujete ako ďalej. Možno moje slová pôsobia drsno, ale nepíšem Vám ich preto aby som Vás urazil, alebo sa vyvyšoval. Nechcem, aby ste moju radu chápala ako radu byť studená ako kameň - bez pocitov. To vôbec nie. Je čas "smútku", ale aj čas radosti. Tú pomyselnú stopku "smútku" dávate Vy. Postoje sú dôležitejšie ako fakty. Aký je fakt? Aký je Váš postoj? Čas mnohé vylieči, ale veľkú úlohu v procese liečby hráte Vy. Držím Vám palce a nevzdávajte sa. Začnite sa usmievať. Nikto na svete nie je taký ako Vy. Ste úžasný originál. Ste UAU! :-)

Re: Strach

(???, 21. 5. 2014 20:46)

Prežila som niečo podobné, ale ako píše Milan - aj sto rád sa zdá niekedy byť málo, pretože ani jedna nepasuje do "nášho" problému ... Bohužiaľ tu platí,že všetko MÁpsvoj čas.

Je to realne?

(Sofia, 3. 5. 2014 23:31)

Dobry deň, prosim Vas myslite si ze je mozne pomocou pozitivneho myslenia dostat sa z tazkeho vztahu, kde som stratila sebauctu, sebavedomia a hrdost
Dakujem vopred za odpoved

Re: Je to realne?

(Miroslav ZAŤKO, 4. 5. 2014 20:49)

Dobrý deň.
Odpoviem inak.
Vďaka pozitívnemu mysleniu môžte získať všetko po čom túžite. A čo je podstatné, čo ide mimo materiálna, začnete milovať život. Budete taká aká chcete byť. Sebavedomá, plná života, lásky, radosti. Milovaná..... Vy, Vy, Vy si začnete TVORIŤ svoj vlastný život.
Je to 10 rokov, čo som sa po prvý krát stretol s pozitívnym myslením. Stretol som sa z úžasnými príbehmi, ktoré mi potvrdili, že som na dobrej ceste. Môj vlastný život mi je dôkazom, že s PM sa žije krajšie. Držím Vám palce. Všetko je vo Vás. :-)

:-)

(Adrian pp, 19. 4. 2014 20:45)

Ja som zacal pozitivne mysliet.A nic ma nezastavy a nikdy sa nevzdam.

Re: :-)

(Miroslav ZAŤKO, 21. 4. 2014 10:38)

:-) Držím palce. :-)

Danula

(Dana, 21. 4. 2014 7:51)

Dobrý den poradte my ako mám pozitívne myslieť každí den čo si mám vravvieť.

Re: Danula

(Miroslav ZAŤKO, 21. 4. 2014 10:38)

Dobrý deň.
Odporúčam, prečítajte si čo najviac z tejto stránky a na začiatok skúste začať s metódou 5 prstov.

ako ?

(barbora, 6. 4. 2014 22:59)

dobrý den , neviem si poradiť . cely den sa namotivujem aby som sa neprejedala , skoro nejem maximalne zdravo a prídem večer domov a prejem sa ... neviem ako moju mysél naprogramovat inym smerom .

pozytivne myslenie

(petra vraniakova, 10. 3. 2014 19:29)

prosim vas neurobili by ste seminar aj v okrese banska bystrica????????????????velmi by nas to potesilo..

Re: pozytivne myslenie

(Miroslav ZAŤKO, 11. 3. 2014 16:01)

Dobrý deň. Veľký seminár sme sa rozhodli robiť iba jeden krát do roka, pretože to je náročné po všetkých stránkach. V Banskej Bystrici je v rámci Medzinárodného centra pozitívneho myslenia organizované Pozitívne Soirée. Tieto stretnutie sú každý mesiac. Informácie o prednáškach nájdete:
http://www.pozitivnemyslenie.sk/clanky/aktualne..html
Ak ste mali inú predstavu, prosím napíšte mi akú. Ďakujem. Miroslav Zaťko.

Pozytivne myslenie :)

(Macej, 3. 3. 2014 0:49)

Od 18tich rokov som snival o praci,ktoru chcem robit a 8 rokov nic... No stale sa mi o tej praci nejakym sposobom zdalo. (Hlavne som vedel,ze z neba mi to nepadne). A aha:) po 8 rokoch robim prevadzkara restauracii,pivarne a mozem povedat,ze aj sef ma chvali :) sestranicin priatel robil prevadzkara a jedneho dna prisiel za mnou a opytal sa ma ci by som to nechcel robit... Skoro som odpadol od radosti a nevahal som.. Citim v sebe,ze cim viac budem poz.mysliet,o to viac moze byt moj zivot prijemnejsim :) zdravym vsetkych a prajem vela uspechov v hladani sameho/mej seba :) treba si pomahat ako ludia a byt poz.naladeni.. Vsetko pojde jednoduhsie:) (podla mna)

Re: Pozytivne myslenie :)

(Miroslav ZAŤKO, 3. 3. 2014 19:48)

Super. Gratulujem. :-) Teším sa spolu s Vami.

nedokazem mysliet na to na co chcem

(riso, 3. 2. 2014 18:24)

Nedokazem mysliet na to na co chcem a potom je velmi tazke mysliet na pozitivne.Vzdy ked sa snazim mysliet na to na co chcem tak sa mi tam bud vtiera jedna ina myslienka alebo sa mi vobec nedari udrzat tu ktoru chcem.Prosim Vas poradite mi niekto som uz uplne zufali.

Re: nedokazem mysliet na to na co chcem

(Miroslav ZAŤKO, 4. 2. 2014 8:32)

Dobrý deň.
Nič nové pod slnkom. Nie ste prvý ani posledný. Chce to len prax a trpezlivosť. Dávam Vám príklad. Ste pravák a 20 rokov píšete pravou. Od dnes budete písať ľavou! Čo myslíte aké to bude? Zakorenené negatívne vzorce sa nedajú zmeniť mávnutím ruky. Chce to čas. Čo by som Vám ale odporučil ako prvé je prečítať si čokoľvek ohľadom pocitov - napríklad aj a tejto stránke. Zistíte, že základ úspechu je cítiť sa fajn. Viete nie je možné myslieť negatívne a cítiť sa dobre. Nie je možné myslieť pozitívne a cítiť sa zle. Z toho Vám ľahko vychádza fakt, že ak si udržíte, čo najviac dobrú náladu - nemáte čas myslieť na "sprostosti" Zamyslite sa - keď ste v pohode - myslíte negatívne? Keď ste úplne zúfalý ako popisujete, ako si chcete udržať pozitívne myšlienky? Nie ste napojený na zdroj. Otočte to. :-) Držím palce. Nevzdávajte sa - výsledky prídu. 

 


Kontakt

Aktuality.

Moja prvá kniha je už v predaji! UPOZORNENIE - Pripravujeme seminár "LIEČEBNÉ KÓDY podľa Alexandra Loyda." Bližšie info v AKTUÁLNE.

Čo Vás najviac zaujíma.

1.Pozitívne myslenie. 2.Citáty, ktoré stoja za to. 3.Zlaté pravidlo. Vzťahy 4.Slová. Pozitívne afirmácie. 5.Zákon príťažlivosti.

Počasie. NR kraj


Presný čas.


Mail list
Archív

Kalendár
<< september >>
<< 2015 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30