Choď na obsah Choď na menu
 


Pozitívne myslenie.

28. 3. 2014

Dôležíté 4

Pozitívne myslenie. Tento výraz sa aj v našich končinách pomerne dobre udomácnil. Čas od času to niekto spomenie. Či je to naša rodina, priatelia, alebo kolegovia v práci.

„Snažím sa myslieť pozitívne.

Ja pozitívne myslím, ale....

Ja myslím pozitívne!

Pozitívne myslieť je tak ťažké....“

a mohol by som pokračovať – poznáte to sami. Povedzme si, ale úprimne koľkí z Tvojich známych skutočne rozumie podstate pozitívneho myslenia. A čo to vlastne znamená myslieť pozitívne? Väčšina z nás si predstavuje usmiateho človeka, človeka v pohode.

img_3523.jpg


Už samotné slová hovoria veľa.
Pozitívne - Kladný, prisvedčujúci; skutočný, vecný, určitý, zistený, dokázaný; s kladným nábojom.
Myslenie - Myšlienky, myseľ, mysliaci, mysliteľ.

Viete o tom, že my všetci sme produktmi svojich vlastných myšlienok? Neveríte? Tak vás skúsim presvedčiť. Kto rozhodol o tom, že sedíte pri počítači a čítate tento text? No vidíte, ste to vy. Tým, že vykonávate nejakú činnosť, tak je to dôsledok toho, že ste sa rozhodli túto činnosť vykonávať. Iste je možné, že vás k tomu niekto prinútil, ale myslím si, že z najväčšou pravdepodobnosťou ste to boli vy sami. Preto len vy sami môžete rozhodnúť o tom, či budete pokračovať v čítaní tejto stránky, alebo z nej odídete.

Citát 5

Moja rada 1


K tejto téme stačí ak napíšem úplný základ a podstatu.

Zákon príťažlivosti hovorí:
„Na čo myslíš, to si do života priťahuješ.“ (Si ako magnet.)
Inak povedané: „Ako sa vidíš vo svojej mysli – tak sa máš.“


Možno si pamätáš na vetu, ktorá stála na začiatku mojej zmeny - uviedol som ju na úvodnej strane.

„Každá myšlienka niečo spôsobí – je príčinou a každá situácia je niečím spôsobená je účinkom.“

Takže ak sa Ti nedarí v nejakej oblasti nehľadaj príčinu vo svojom okolí, hľadaj príčinu v sebe, vo svojich myšlienkach.

A tu prichádza časť, ktorá je najmenej prijateľná, skoro pre každého.
„Takže Ty mi chceš povedať, že za všetko zlé si môžem v živote sám?“
„Áno.“ Moja odpoveď je áno, ale tak isto si môžeš aj za všetko dobré.“


„Si úplne zodpovedný za svoj život."

Citát 6


Ak budeš myslieť pozitívne, budeš do svojho života priťahovať viac pozitívneho. Ak budeš myslieť prevažne na negatívne veci, pritiahneš si do života viac negatívneho. Existujú vedecké štúdie podporené o štatistické údaje, ktoré jasne preukazujú, že ľudia, ktorí myslia prevažne pozitívne a sú dobre naladení dožívajú sa v priemere o 8 rokov dlhšie ako ľudia, ktorí prevažne myslia negatívne. Z vlastnej skúsenosti viem potvrdiť, že od chvíle kedy som začal meniť svoje myslenie, sa môj život výrazne zmenil k lepšiu po všetkých stránkach.

Na záver Ti chcem odporučiť, aby si si čo najpodrobnejšie prešiel túto stránku. Snažil som sa ju poskladať tak, aby si našiel dostatočne veľa informácii, ktoré Ti môžu dopomôcť k zmene. A toto je kľúč číslo 1 ku šťastnému životu.

k-1.jpg

„Zmeň svoje myslenie, zmeníš svoj život.“

Pochopiteľne sa núka otázka "Ako?" Jedna z najčastejších otázok, ktoré dostávam, je fakt, že mnohým sa nedarí napriek tomu, že prečítali pomerne veľa kníh osobného rastu a videli povzbudzujúce filmy. Odpoveď je viac ako jasná. Vedomosti nezaviedli do praxe. Nebola ochota zaplatiť cenu za úspech či zmenu.

Poupratuj svoju myseľ!
Predstav si dôkladné upratanie veľkej skrine.
Ak chceš získať miesto pre svoje nové veci - musíš sa tých starých zákonite zbaviť. Ak tie staré len postláčaš, premiestniš, nielenže sa tam tých nových vecí veľa nezmestí - navyše sa v tej veľkej skrine stratia a staré ich pohltia.
 
Predstav si to so svojou mysľou.
Musíš postupne začať upratovať svoju myseľ. Staré negatívne myšlienky, pri ktorých sa necítiš dobre ( pozn. pozri si tému o Emočnom navigačnom systéme) – vyhoď ich a nikdy sa k nim nevracaj. Nahraď ich novými a príjemnými myšlienkami, pri ktorých sa cítiš dobre.
Ak si takto postupne poupratuješ svoju myseľ - začneš myslieť prevažne, alebo len pozitívne. A čo to spôsobí? Do svojho života začneš priťahovať to na čo myslíš.

Záhrada
Asi najlepšie prirovnania a následné pochopenie Tvojej mysle a Tvojich myšlienok je k záhrade a záhradníkovi.  Tvoja myseľ je záhrada a Ty záhradník. Pozitívne myšlienky sú semená všetkých krásnych rastlín, kvetín a stromov, ktoré predstavujú vo Vašom živote: zdravie, radosť, lásku, prosperitu, bohatstvo, úspech, pohodu, pokoj, šťastie, harmóniu, úsmev, ......

Negatívne myšlienky predstavujú burinu a všetko zlé, čo môže Tvojej záhrade uškodiť.

Dobrý záhradník urobí všetko čo je jeho silách, aby svoju záhradu uchránil. Stará sa o ňu s lásku. Ak dovolí, aby sa mu v záhrade zakorenila burina - môže to spôsobiť, že za nejaký čas sa záhrada zmení na nepoznanie.

Chcem, aby si pochopil, a zároveň reagujem na to, keď niekto poviem, že zmena myslenia je ťažká. Áno súhlasím, ľahké to nie. Prevažne sme mysleli negatívne a k tomu adekvátne aj naša záhrada vyzerala. V mojom prípade bola v takom stave, že sa to záhradou nazvať ani nedalo. Dať ju do poriadku stojí nemalé úsilie, ale výsledok STOJÍ ZA TO. Premýšľaj o tomto podobenstve čo najviac.

1.Vytvor si strategický plán upratovania svojej mysle.
2.Nebuď lenivý.
3.Teraz nie je v kalendári.
4.Buď trpezlivý.
5.Nevzdávajte sa! 

Moja rada 2

Jak človek smýšlí.

"Vznikli sme myšlenkou v mysli.
Jsme co myšlenka napsala a vystavila.
Když člověk přechovává špatné myšlenky,
přijde k němu utrpení a bude
jej následovati jako vúz stíha býka.
Když setrvá v čistote svých myšlenek,
štěstí se jej dozajista bude držeti
jako vlastní stín."
Z knihy "Jak člověk smýšlí." James Allen


Možno si dávaš otázku prečo som vybral práve tento citát, práve túto knihu? Táto kniha je tak jedinečná, zrozumiteľná, jasná, že pojednáva o úplných základoch, ktoré potrebujete vedieť, ak ste sa rozhodli meniť svoje myslenie. Napísal ju James ALLEN a vydalo ju vydavateľstvo Čítantámani v roku 2004, preložil Keshava Kempe z anglického originálu  "As a man thinketh"

james-allen.jpg

jak-clovek-smysli.jpg

James Allen sa narodil v roku 1864 v Anglicku. Až do roku 1902 pracoval ako osobný sekretár vysokého úradníka veľkej anglickej spoločnosti. V 38 rokoch sa vydal na dráhu spisovateľa a so svojou manželkou sa presťahoval do malého domčeka do Ilfracombe v Anglicku. Pred svojou náhlou smrťou vo veku 48 rokov stihol napísať viac ako 20 diel. Táto knižka je považovaná za klasické dielo. Pôvodne ju nechcel ani vydať, ale prehovorila ho jeho manželka a urobila dobre, pretože táto kniha ovplyvnila veľa ďalších autorov a učiteľov. N.V Peal, Bob Proctor. Práve ten povedal, že keby mal ísť pešo do Číny po túto knihu tak by išiel. Je to veľmi malá, útla knižka, ale obsah veľká, priam obrovská. Je to kniha, pri ktorej musíte veľmi premýšľať. Na prvý pohľad si poviete, že túto knihu prečítate za jednu hodinu. Omyl! Po každej stránke Vás to núti hodinu meditovať. Neviem či to bol zámysel, ale táto knižka sa Vám zmestí do kapsy a kedykoľvek si ju môžete vybrať a prečítať si jednu stránku, ktorá Vás povzbudí. Túto knihu milujem.

Zdroj:

Literatúra:

(Zdroj: Jak člověk smýšlí, Vydavateštvo Čítantámani v roku 2004)

Informácie ku komentárom.

Dobrý deň priatelia pozitívneho myslenia.

Na začiatok Vám chcem všetkým poďakovať. Počas dvoch rokov existencie stránky pribudlo veľa komentárov. Ďakujem za každú otázku a ďakujem aj za každú odpoveď. Či ju napíšem ja, alebo ktokoľvek z priaznivcom tejto stránky.

Mnohí čakajú na odpoveď veľmi netrpezlivo. Viete, nie vždy je jednoduché odpovedať na otázku, ktorá je napísaná na tri riadky. Verte mi, že si čítam všetky. Možno si dávate otázku prečo neodpovedám pravidelne a neodpovedám všetkým?

Dôvodov je niekoľko.

*Tak ako som spomenul, nie vždy je jednoduché odpovedať, respektíve dať plnohodnotnú odpoveď na „problém“ ktorý je zhrnutý na pár riadkov. Na predošlej stránke som odpovedal mailom a odpovede boli v niektorých prípadoch na dve – tri strany a aj tak som nenapísal všetko čo som chcel. Často krát som bol nepochopený a prišli dodatočné otázky, čo je na jednej strane v poriadku, ale je to náročné s pohľadu času.

*Ďalším dôvodom je priamy úmysel neodpovedať. Veľa otázok sa opakuje a na mnoho otázok už na stránke odpoveď nájdete – chce to len trošku práce, trpezlivosti a odpoveď si nájdete sami.

*Neviem všetko a budem úprimný na niektoré otázky nemám plnohodnotnú odpoveď.

*A posledný dôvod je, že keď už niekto napíše odpoveď za mňa, málokedy sa stane, že odpoviem aj ja. Odpovede, ktoré čítam sú výborné a niektoré by som nenapísal ani ja lepšie. Ešte raz všetkým ďakujem.

Na záver mám jednu prosbu.

Na tejto stránke popisujem svoje vlastné skúsenosti. Ďaleko dôležitejšia je Vaša skúsenosť. Prosím začnite zavádzať teóriu do praxe. TERAZ NIE JE V KALENDÁRI!  Tiež som bol na začiatku, túžil som po zmene. Svoj život som zmenil vtedy, keď som naozaj zmenil svoje myslenie. Úprimne nikto Vám nedá čarovný prútik vo forme odpovede. Zmena v mnohých prípadoch bolí. Každý má svoju vlastnú cestu. Nikto to nespraví za Vás. Neustále som prosíkal Boha „Prosím Ťa pomôž mi.“ Aj mne trvalo dlho kým som to pochopil. Máme už všetko k dispozícii – „Neproste – KONAJATE !“

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Pozitívnosť

(Martin, 9. 12. 2013 19:24)

Ak myslíš na pohromu, dostaneš ju. Ak premýšľaš nad smrťou, urýchliš jej príchod. Ak myslíš pozitívne s dôverou a vierou, život sa stane krajším, bezpečnejším a bohatším.

- Swami Vivekananda, indický filozof, Bengálec, žiak Rámakrišnov

...

(Tatiana, 24. 10. 2013 11:49)

chcela by som mysliet pozitivne no niekedy sa to neda prisla raz situacia ..pri ktorej som myslela pozitivne a stalo sa to skutocnostou no chcela by som v tom pokracovat ale ako vidim knih je strasne vela a neviem si vybrat ...teda chcela by som zacat citat ..ja bby som chcela mysliet stale pozitivne len niaky ten navod a zacat ..pri niakej hnihe len neviem akou zacat kto poradi? :D dakujem

Tri skvelé knihy, ktoré sa dopĺňajú.

(Milan Kubiš, 3. 9. 2013 16:38)

na web stránkach :
www.martinus. sk
RHONDA BYRNE - TAJOMSTVO KNIHA VĎAČNOSTI.
a tak isto na martinuse, skvelá kniha od Shakti Gawain AKO VIZUALIZOVAŤ.
a druhá kniha čo sa dopĺňa z tou AKO VIZUALIZOVAŤ : JE
AKO ŽIŤ JEDNODUCHŠIE POMOCOU AFIRMÁCIÍ a tú kúpite na www.thevision.sk. Prajem všetkým, krásne čítanie, ja som ich prečítal aspoň šesť razy sú skvelé.

otazka

(ERWIN, 6. 4. 2013 22:50)

No ale ako na negativnych ludi okolo seba?...ublizuju,povisuju sa, ohovaraju, vsetko co robia okolo seba je len intriga a vypocitavost....ako ostat pozitivny v takejto situacie....?

Re: otazka

(kristína, 6. 6. 2013 17:40)

Ak máte okolo seba negatívnych ľudí, snažte sa im čo najviac vyhýbať. Ak budú vo vašej spoločností budete myslieť presne tak, ako oni.

Kniha pre tých, ktorým sa napriek úsilu pozitívne myslenie nefunguje

(Argo, 1. 6. 2013 12:55)

Nedávno som sa dostal ku knihe od Jiřího Vokáča Čmolíka: TRHÁK aneb 21 kapitol o vašem mozgu, ktoré môj doterajší pohľad na pozitívne myslenie výrazne obohatila. Kniha pozitívne myslenie neznevažuje, práve naopak (najnovšie výskumy mozgu citované v tejto knihe tieto mechanizmy potvrdzujú na vedeckom základe), no upozorňuje na určité špecifiká, alebo ak chcete záludnosti pozitívneho myslenia. Vysvetľuje, prečo – na základe akého princípu - afirmácie a pozitívne myslenie niektorým ľuďom nefungujú, a ako túto situáciu vyriešiť. Odporúčam ako skvelí doplnok, určitú nadstavbu k pozitívnemu mysleniu ako takému.

Ako mám riešiť moju situáciu.

(Jana , 3. 4. 2013 8:40)

Mám pre niekoho možno banálny problém a stále neviem ako ho riešiť s pozitívnym prístupom. Veľa vecí sa mi podarilo pozitívnym myslením a ďakovaním za vyriešenie vecí v môj prospech. Teraz ma trápi taká vec, že pracujem rok ako pokladník, účtovník v jednej organizácii popri zamestnaní. Bolo obdobie daňových priznaní a pomáhala mi pri tom kamarátka, to je všetko v poriadku, ale predseda organizácie je dosť prísny a bojím sa jeho reakcie na niektoré veci ktoré sa robili dodatočne a ja som mu zabudla povedať niektoré dôležité veci, ktoré vyplávali na povrch. Stretávame sa sporadicky celý výbor a neviem si to v svojej hlave nejako poriešiť, aby som nebola z toho nešťastná. Dostala som aj knihu Pobozkajte žabu ako zmeniť negatívne myslenie na pozitívne, ale stále sa neviem vpratať a nejako logicky si povedať že niet sa čoho báť. Touto problematikou sa zaoberám asi pol roka. Dopomohla mi k tomu sesternica a je to úžasná vec, ale ešte niektoré veci neviem poriešiť a toto je jedna z nich. Možno sa mi to podarí študovaním tejto problematiky, ale chcela by som si prečítať aj Váš názor. Ďakujem

Re: Ako mám riešiť moju situáciu.

(Miroslav ZAŤKO, 3. 4. 2013 18:22)

Položte si otázku: "Čo sa mi môže v súvislosti s touto situáciou najhoršie stať?"
Upokojte svoju myseľ, upokojte svoju dušu. Existuje iba TU a TERAZ. :-) Pokoj. Pozrite si tému o Emočnom navigačnom systéme a položte si ďalšiu otázku: "kde sa na stupnici nachádzam?" správne sa nalaďte a vesmír sa postará o VŠETKO. :-) Držím palce.

Ako ďalej?

(Danka, 13. 2. 2013 14:31)

Ahoj, si dobra mama, ktora z lasky k svojim detom obetovala zamestnanie. Bolo to najspavnejsie co si mohla vtedy urobit. nezabudaj na ten pocit, ked si sa tak rozhodla, ze to je to spravne a ten pocit ta povedie dalej, Uvidis, ze sa znovu rozhodnes spravne. Hlavne sa tes z kazdeho dna a ked ti nieco nevide, tak si povedz, ze to tak malo byt aby si hladala dalej a nasla pre seba to spravne zamestnanie.

Re: Ako ďalej?

(Anna, 18. 2. 2013 17:36)

Ahoj Danka, aj Tebe veľmi pekne ďakujem za slová, ktoré si mi adresovala - mám z nich príjemný pocit a verím, že všetko je tak, ako má byť a ja kráčam v ústrety stále väčšiemu dobru. Ďakujem

Ako ďalej?

(Anna, 13. 2. 2013 12:28)

Dobrý deň prajem. Chcem Vás poprosiť o radu ako ďalej. Ostala som stáť na jednom mieste a nedarí sa mi posunúť ďalej. Prerušila som zamestnanie kvôli starostlivosti o deti, nakoľko som to tak cítila, že ma deti potrebujú a teraz sa mi nedarí zamestnať. Po deťoch som veľmi túžila, takže všetok čas som im venovala a veľmi ma to naplňalo. Lenže už dávno sa chcem zamestnať a nedarí sa mi, žijem v malom meste, kde je veľká nezamestnanosť. Prácu som dostávala iba na dohodu, ktorú som vždy prijala, veď ma to mohlo posunúť ďalej , no nestalo sa tak. Potrebujem prácu ako soľ, pretože sa musím realizovať , no zdá sa mi, že čím viacej klopem a prosím, nič sa nemení a ja sa stávam veľmi citlivou, zraniteľnou a prechádza to do stavu ľútosti a sebaobviňovania, že sa nedokážem pohnúť z miesta. Snažím sa myslieť pozitívne, no prepadá ma pocit bezmocnosti. Prosím, poraďte mi ako postupovať, veď život je krásny a ja chcem žiť...

Re: Ako ďalej?

(Miroslav ZAŤKO, 16. 2. 2013 7:33)

Dobrý deň.
Brzdí Vás presne to čo popisujete. Prečítajte si na tejto stránke o emočnom navigačnom systéme. Váš sen, mať prácu je už pripravený vo "vesmírnom sklade :-)" a čaká na to, aby bol presunutý k Vám. Ste to len Vy kto poháňa vpred, alebo brzdí Váš sen na ceste k Vám.
-zlé pocity
-strach
-seba obviňovanie
-pocit bezmocnosti.
Je to ako s rádiom. Potrebujete sa naladiť na tú správnu frekvenciu. Láska, radosť, úsmev, pohoda, kľud - ja viem, že si teraz vravíte, že vo Vašej situácii je to ťažké, ale zamerajte sa na dobré veci vo Vašom živote. Buďte za to vďačná. Nalaďte sa a Váš sen dáte opäť do pohybu. V správny čas k Vám príde.
Moje rady sú:
Viďte sa vo svojim predstavách taká aká chcete byť.
Veľa čítajte - tým si budete uchovávať čo najdlhšie pozitívne myšlienky. "Na čo myslíte to si priťahujete."
Veľa ďakujte.
Zlaďte Vaše myšlienky, slová, pocity, činy.
Držím Vám palce. Na záver Vám chcem povedať, že Váš sen je na ceste k Vám. Správna otázka neznie: "Príde ku mne môj sen?" - Správna otázka je: "Kedy príde môj sen?" - A to kedy? záleží len na Vás. Nikdy sa nevzdávajte. :-)

Re: Re: Ako ďalej?

(Anna, 18. 2. 2013 17:26)

Ďakujem, ďakujem, veľmi pekne ďakujem za Vaše rady a povzbudivé slová, ktoré ma príjemne pohladili a dodali odvahu - nikdy sa nevzdávať. Po prečítaní vašich riadkov sa mi vynoril v hlave citát: " Ži v stálom nadšení zaujatý pre čokoľvek nedostupné, kto zaostáva , sám sa vzdáva, pokoj a státie na jednom mieste sú začiatkom konca." /pozn. citáty som si ako mladé dievča vystrihovala z časopisov /.Ďakujem, že mi držíte palce a prajem Vám veľa lásky. Ešte raz úprimne ďakujem.

Vzťah

(Nina, 7. 1. 2013 21:32)

Dobrý deň, chcem sa spýtať, spoznala som muža, veľmi ma robí šťastnou, cítim sa pri ňom tak spokojná, žiarim. Ale plánuje odísť do zahraničia pracovať. Už ako sme sa spoznali mi o tom rozprával že chce pracovať za hranicami. Je to jeho rozhodnutie, ovplyvním to vôbec myšlienkami že budem myslieť na to dobré, že kvôli mne by mohol zmeniť svoje rozhodnutie, prípadne sa vrátiť späť? Chcem tomu nejak pomôcť, ale neviem ako. Ďakujem.

Re: Vzťah

(Miroslav ZAŤKO, 13. 1. 2013 7:27)

Dobrý deň.
Na toto Vám viem poradiť len komunikáciu. Veľa sa o tom rozprávať a povedzte mu o svojich pocitoch. Možno Vás sklamem, ale svojimi myšlienkami jeho rozhodnutie ovplyvniť nemôžete, aj keď vo Vašich myšlienkach sa neskrýva nič zlé. Jednoducho každý človek má slobodnú vôľu, ktorú musíme rešpektovať. Ak by ste Zákonom príťažlivosti chceli zmeniť jeho Slobodnú vôľu bolo by to vlastne ovplyvňovanie - respektíve išli by ste zákonom proti zákonu. Vzťahy sú veľmi dôležité a viem Vás pochopiť v tom, že nechcete stratiť to pekné čo ste teraz našli. Verte v lásku. Ak je to obojstranné, všetko dobre dopadne. Chce to i čas i trpezlivosť. Držím palce, aby všetko dobre dopadlo. :-)

Volanie o pomoc....

(daša, 1. 8. 2012 21:09)

Dobrý deň.

Veľmi rada čítam tieto články o pozitívnom myslení a aj sa snažím podľa nich riadiť, ale tie negatívne myšlienky sú silnejšie ako ja a vždy ma nejak dobehnú.

V mojom živote sa stalo vela zlého, čo sa snažím prekonávať. Môj manžel mi bol v minulosti viac krát neverný a sčasti si za to môžem sama. Nedá sa mi na to nemyslieť, prenasledujú ma spomienky, myšlienky... Ďalej mám zdravotné gynekologické problémy, o dva týždne mám ísť na kontrolu a napriek tomu že sa snažím si predstavovať, že to bude dobré, zoviera mi žalúdok, cítim úzkosť a nedokážem si nijak pomôcť...

Môže mi prosím niekto poradiť ako s tým strachom a pocitom úzkosti bojovať? Už neviem ako ďalej. Napriek tomu že sa chcem zmeniť, nedá sa mi to prekonať, pomôžte mi prosím :(

Re: Volanie o pomoc....

(Christiane, 10. 12. 2012 17:02)

Hm...!?
Strach a pozitivne myslenie nejde dohromady nakolko v tejto kombinacii pozitivne myslenie nema zmysel.
V Tvojom pripade sa vsak oplati rozobrat temu strach.
Co je vlastne strach?Ja sa na nho divam ako na velku blokadu.Blokadu v rozvijani sa cloveka vseobecne.
Strach je totiz nicitelom vsetkeho.Strach v mojom zivote stratil miesto pred mnohymi rokmi.Pytas sa preco?Pretoze mi branil v rozvoji a to tym ze blokoval moje energeticke centra.Vdaka strachu ma clovek problem sa rozvijat,ma problem dosiahnut svoje ciele,ma problem liecit seba alebo inych ludi.Vdaka strachu sa neplnia sny.Vdaka strachu sa rozpadavaju vztahy a manzelstva.Vdaka strachu clovek prichadza o zamestnanie.Vdaka strachu sa niektori ludia dostanu do financnych problemov a ziskaju tym pocity uzkosti a depresie z ktorich nevedia uniknut.Vdaka strachu dokonca niektori ludia zomieraju nakolko ich dokaze obrat o vsetku silu!!No a nakolko toto vsetko viem napada ma otazka:Ako je mozne ze dovolis vladnut strachu v Tvojom zivote?Strach Ta totiz moze obrat o vsetko.Ano ludia sa zvyknu bat ze stratia manzela,zvyknu sa bat ze sa nepodari urcita operacia,zvyknu sa bat ze nebudu mat dostatok penazi na uzivenie rodiny,zvyknu sa bat ze ostanu sami bez lasky, podpory, pochopenia. Niektori sa zvyknu bat ze havaruju a pod.Mne sa vsak vazne nepodarilo pochopit preco to robia.Nepodarilo sa mi pochopit preco v ich zivote davaju silu negativnym veciam.Cim viac sa totiz clovek boji tym viac negativnej energie pritahuje do svojho zivota a ak pritahuje svojim vnimanim srdcom dusou myslienkami presvedcenim negativnu energiu do svojho zivota tak snaha o pozitivne myslenie sa pri tom vsetkom straca ako ihla vo velikanskej kope sena.Dalo by sa povedat ze strach nestastie ziarlivost nedovera neistota nespokojnost nepochopenie su surodenci no a ak sa u jedneho cloveka zide tato rodinka tak coskoro do tejto rodinky pribudne dalsi clen a toho dalsieho clena nazvem pocit menejcennosti ci komplexy.Toto vsetko vytvori jednu velku zivelnu katastrofu a nikto sa tomu nemoze divit pretoze vdaka timto veciam ma zlo svoju naozajstnu moc.Ako sa tu uz velakrat pisalo tak kazda minca ma dve strany a tak sa teraz s Tebou skusim pozriet na opak tych negativnych veci o ktorich pisem a kazdy zapor nahradime kladom.

Re: Volanie o pomoc....

(Christiane, 10. 12. 2012 17:04)

pokracovanie:Strach-nebojacnost-smelost
Nestastie-stastie
Ziarlivost/nedovera-dovera
Neistota-istota
Nespokojnost-spokojnost
Nepochopenie-pochopenie

Preco to robim?Preto lebo ti chcem napisat dva rozdielne priklady:

Som nestastna a nespokojna pretoze moj partner ma nechape.Ziarlim na nho pretoze uz necitim taku istotu ako niekedy a bojim sa ze o nho pridem!

Moj partner je uzasny-som s nim stastna a spokojna pretoze ma vzdy dokaze pochopit.
Absolutne sa nemusim obavat ze by sme sa rozisli a citim u nho istotu.Co ziarlit na nho?Ale co si-ja mu maximalne doverujem!!
Su tu dva typy zien.Jedna je maximalne stastna a spokojna zatial co druhej sa zacina rucat zem pod nohami.
Kazdy z nas ma na vyber.Kazdy z nas moze zit taky zivot aky chce.Vsetko zalezi len od nasho zmyslania.
Strach by nemal mat v nasich zivotoch miesto.Je jedno ci ide o vztah alebo o zdravie.
Musis byt silna,musis verit ze vsetko dopadne dobre.Musis pochopit ze nemas co stratit-Ty mozes len ziskat-mozes ziskat spet svoj zivot-svoje zdravie-svoju pohodu a svoju lasku.

Inak posielam Ti moj e-mail 19011978@seznam.cz
Ak chces mozem Ti s tym zdravotnym problemom pomoct.Potrebujem vediet Tvoje prve meno Tvoje priezvisko a odkial si.Teda kde sa momentalne nachadzas..Takisto potrebujem vediet Tvoj vek nech si Ta viem lepsie vizualizovat.V prvom rade vsak musis Ty sama verit ze vsetko bude dobre a nesmies sa bat!!Nikdy a nicoho!!!

Tebe pre zmenu odporucam knihu od spisovatelky Sanaya Roman Kniha sa vola Laska duse
Nauci Ta vela veci a hlavne Ti pomoze ziskat svetlo ktore momentalne velmi potrebujes.

Uvidis ze vsetko dopadne dobre!!Ozvi sa mi na e-mail.
Pa Christie

Správa pre Christiane

(Monika, 29. 12. 2012 21:38)

Možem sa Vás spytat ci by ste aj mne mohi pomoct ked Vam napisem do mailu problem zdravotné aj osobne ? dakujem ?

one

(love, 22. 12. 2012 19:54)

A chem sa spitat este nieco. Ked napr. Vizualizujem tizden a potom nemam naladu proste dakedy sa to stava,tak ci nevady ze vinecham 1-2 dny vady to neak ci... 

 


Aktuality.

Moja prvá kniha - UŽ ČOSKORO

Čo Vás najviac zaujíma.

1.Pozitívne myslenie. 2.Citáty, ktoré stoja za to. 3.Zlaté pravidlo. Vzťahy 4.Slová. Pozitívne afirmácie. 5.Zákon príťažlivosti.

Počasie. NR kraj


Presný čas.


Mail list
Archív

Kalendár
<< marec >>
<< 2015 >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31