Choď na obsah Choď na menu
 


Pozitívne myslenie.

28. 3. 2014

   Pozitívne myslenie. Tento výraz sa aj v našich končinách pomerne dobre udomácnil. Čas od času to niekto spomenie. Či je to naša rodina, priatelia, alebo kolegovia v práci.

„Snažím sa myslieť pozitívne.

Ja pozitívne myslím, ale....

Ja myslím pozitívne!

Pozitívne myslieť je tak ťažké....“

a mohol by som pokračovať – poznáte to sami. Povedzme si, ale úprimne koľkí z Tvojich známych skutočne rozumie podstate pozitívneho myslenia. A čo to vlastne znamená myslieť pozitívne? Väčšina z nás si predstavuje usmiateho človeka, človeka v pohode.

img_3523.jpg


Už samotné slová hovoria veľa.
Pozitívne - Kladný, prisvedčujúci; skutočný, vecný, určitý, zistený, dokázaný; s kladným nábojom.
Myslenie - Myšlienky, myseľ, mysliaci, mysliteľ.

Viete o tom, že my všetci sme produktmi svojich vlastných myšlienok? Neveríte? Tak vás skúsim presvedčiť. Kto rozhodol o tom, že sedíte pri počítači a čítate tento text? No vidíte, ste to vy. Tým, že vykonávate nejakú činnosť, tak je to dôsledok toho, že ste sa rozhodli túto činnosť vykonávať. Iste je možné, že vás k tomu niekto prinútil, ale myslím si, že z najväčšou pravdepodobnosťou ste to boli vy sami. Preto len vy sami môžete rozhodnúť o tom, či budete pokračovať v čítaní tejto stránky, alebo z nej odídete.

G.B.


Zákonu príťažlivosti sa venujem v samostatnej téme, kde sa snažím tento prastarý zákon popísať podrobnejšie. K tejto téme stačí ak napíšem úplný základ a podstatu.

Zákon príťažlivosti hovorí:
„Na čo myslíš, to si do života priťahuješ.“ (Si ako magnet.)
Inak povedané: „Ako sa vidíš vo svojej mysli – tak sa máš.“


Možno si pamätáš na vetu, ktorá stála na začiatku mojej zmeny - uviedol som ju na úvodnej strane.

„Každá myšlienka niečo spôsobí – je príčinou a každá situácia je niečím spôsobená je účinkom.“

Takže ak sa Ti nedarí v nejakej oblasti nehľadaj príčinu vo svojom okolí, hľadaj príčinu v sebe, vo svojich myšlienkach.

A tu prichádza časť, ktorá je najmenej prijateľná, skoro pre každého.
„Takže Ty mi chceš povedať, že za všetko zlé si môžem v živote sám?“
„Áno.“ Moja odpoveď je áno, ale tak isto si môžeš aj za všetko dobré.“


„Si úplne zodpovedný za svoj život."

N.Hill


Ak budeš myslieť pozitívne, budeš do svojho života priťahovať viac pozitívneho. Ak budeš myslieť prevažne na negatívne veci, pritiahneš si do života viac negatívneho. Existujú vedecké štúdie podporené o štatistické údaje, ktoré jasne preukazujú, že ľudia, ktorí myslia prevažne pozitívne a sú dopbre naladení dožívajú sa v priemere o 8 rokov dlhšie ako ľudia, ktorí prevažne myslia negatívne. Z vlasnej súsenosti viem potvrdiť, že od chvíľe kedy som začal meniť svoje myslenie, sa môj život výrazne zmenil k lepšiu po všetkých stánkach.

Na záver Ti chcem odporučiť, aby si si čo najpodrobnejšie prešiel túto stránku. Snažil som sa ju poskladať tak, aby si našiel dostatočne veľa informácii, ktoré Ti môžu dopomôcť k zmene. A toto je kľúč číslo 1 ku šťastnému životu.

k-1.jpg

„Zmeň svoje myslenie, zmeníš svoj život.“

Pochopiteľne sa núka otázka "Ako?" Jedna z najčastejších otázok, ktoré dostávam, je fakt, že mnohím sa nedarí napriek tomu, že prečítali pomerne veľa kníh osobného rastu a videli povzbudzujúce filmy. Odpoveď je viac ako jasná. Vedomosti nezaviedli do praxe. Nebola ochota zaplatiť cenu za úspech či zmenu.

Poupratuj svoju myseľ!
Predstav si dôkladné upratanie veľkej skrine.
 
Ak chceš získať miesto pre svoje nové veci - musíš sa tých starých zákonite zbaviť. Ak tie staré len postláčaš, premiestniš, nielenže sa tam tých nových vecí veľa nezmestí - navyše sa v tej veľkej skrine stratia a staré ich pohltia.
 

Predstav si to so svojou mysľou.
Musíš postupne začať upratovať svoju myseľ. Staré negatívne myšlienky, pri ktorých sa necítiš dobre ( pozn. pozri si tému o
Emočnom navigačnom systéme) – vyhoď ich a nikdy sa k nim nevracaj. Nahraď ich novými a príjemnými myšlienkami, pri ktorých sa cítiš dobre.
 
Ak si takto postupne poupratuješ svoju myseľ - začneš myslieť prevažne, alebo len pozitívne. A čo to spôsobí? Do svojho života začneš priťahovať to na čo myslíš.

Záhrada
Asi najlepšie prirovnania a následné pochopenie Tvojej mysle a Tvojich myšlienok je k záhrade a záhradníkovi.
 


Tvoja myseľ je záhrada a Ty záhradník. Pozitívne myšlienky sú semená všetkých krásnych rastlín, kvetín a stromov, ktoré predstavujú vo Vašom živote: zdravie, radosť, lásku, prosperitu, bohatstvo, úspech, pohodu, pokoj, šťastie, harmóniu, úsmev, ......

Negatívne myšlienky predstavujú burinu a všetko zlé, čo môže Tvojej záhrade uškodiť.

Dobrý záhradník urobí všetko čo je jeho silách, aby svoju záhradu uchránil. Stará sa o ňu s lásku. Ak dovolí, aby sa mu v záhrade zakorenila burina - môže to spôsobiť, že za nejaký čas sa záhrada zmení na nepoznanie.

Chcem, aby si pochopil, a zároveň reagujem na to, keď niekto poviem, že zmena myslenia je ťažká. Áno súhlasím, ľahké to nie. Prevažne sme mysleli negatívne a k tomu adekvátne aj naša záhrada vyzerala. V mojom prípade bola v takom stave, že sa to záhradou nazvať ani nedalo. Dať ju do poriadku stojí nemalé úsilie, ale výsledok STOJÍ ZA TO. Premýšlaj o tomto podobenstve čo najviac.

1.Vytvor si strategický plán upratovania svojej mysle.
2.Nebuď lenivý.
3.Teraz nie je v kalendári.
4.Buď trpezlivý.
5.Nevzdávajte sa! 

Jak človek smýšlí.

"Vznikli sme myšlenkou v mysli.
Jsme co myšlenka napsala a vystavila.
Když člověk přechovává špatné myšlenky,
přijde k němu utrpení a bude
jej následovati jako vúz stíha býka.
Když setrvá v čistote svých myšlenek,
štěstí se jej dozajista bude držeti
jako vlastní stín."
Z knihy "Jak člověk smýšlí." James Allen


Možno si dávaš otázku prečo som vybral práve tento citát, práve túto knihu? Táto kniha je tak jedinečná, zrozumiteľná, jasná, že pojednáva o úplných základoch, ktoré potrebujete vedieť, ak ste sa rozhodli meniť svoje myslenie. Napísal ju James ALLEN a vydalo ju vydavateľstvo Čítantámani v roku 2004, preložil Keshava Kempe z anglického originálu  "As a man thinketh"

james-allen.jpg

jak-clovek-smysli.jpg

James Allen sa narodil v roku 1864 v Anglicku. Až do roku 1902 pracoval ako osobný sekretár vysokého úradníka veľkej anglickej spoločnosti. V 38 rokoch sa vydal na dráhu spisovateľa a so svojou manželkou sa presťahoval do malého domčeka do Ilfracombe v Anglicku. Pred svojou náhlou smrťou vo veku 48 rokov stihol napísať viac ako 20 diel. Táto knižka je považovaná za klasické dielo. Pôvodne ju nechcel ani vydať, ale prehovorila ho jeho manželka a urobila dobre, pretože táto kniha ovplyvnila veľa ďalších autorov a učiteľov. N.V Peal, Bob Proctor. Práve ten povedal, že keby mal ísť pešo do Číny po túto knihu tak by išiel. Je to veľmi malá, útla knižka, ale obsah veľká, priam obrovská. Je to kniha, pri ktorej musíte veľmi premýšľať. Na prvý pohľad si poviete, že túto knihu prečítate za jednu hodinu. Omyl! Po každej stránke Vás to núti hodinu meditovať. Neviem či to bol zámysel, ale táto knižka sa Vám zmestí do kapsy a kedykoľvek si ju môžete vybrať a prečítať si jednu stránku, ktorá Vás povzbudí. Túto knihu milujem.

Zdroj:

Literatúra:

(Zdroj: Jak člověk smýšlí, Vydavateštvo Čítantámani v roku 2004)

 

Informácie ku komentárom.

Dobrý deň priatelia pozitívneho myslenia.

Na začiatok Vám chcem všetkým poďakovať. Počas dvoch rokov existencie stránky pribudlo veľa komentárov. Ďakujem za každú otázku a ďakujem aj za každú odpoveď. Či ju napíšem ja, alebo ktokoľvek z priaznivcom tejto stránky.

Mnohí čakajú na odpoveď veľmi netrpezlivo. Viete, nie vždy je jednoduché odpovedať na otázku, ktorá je napísaná na tri riadky. Verte mi, že si čítam všetky. Možno si dávate otázku prečo neodpovedám pravidelne a neodpovedám všetkým?

Dôvodov je niekoľko.

*Tak ako som spomenul, nie vždy je jednoduché odpovedať, respektíve dať plnohodnotnú odpoveď na „problém“ ktorý je zhrnutý na pár riadkov. Na predošlej stránke som odpovedal mailom a odpovede boli v niektorých prípadoch na dve – tri strany a aj tak som nenapísal všetko čo som chcel. Často krát som bol nepochopený a prišli dodatočné otázky, čo je na jednej strane v poriadku, ale je to náročné s pohľadu času.

*Ďalším dôvodom je priamy úmysel neodpovedať. Veľa otázok sa opakuje a na mnoho otázok už na stránke odpoveď nájdete – chce to len trošku práce, trpezlivosti a odpoveď si nájdete sami.

*Neviem všetko a budem úprimný na niektoré otázky nemám plnohodnotnú odpoveď.

*A posledný dôvod je, že keď už niekto napíše odpoveď za mňa, málokedy sa stane, že odpoviem aj ja. Odpovede, ktoré čítam sú výborné a niektoré by som nenapísal ani ja lepšie. Ešte raz všetkým ďakujem.

Na záver mám jednu prosbu.

Na tejto stránke popisujem svoje vlastné skúsenosti. Ďaleko dôležitejšia je Vaša skúsenosť. Prosím začnite zavádzať teóriu do praxe. TERAZ NIE JE V KALENDÁRI!  Tiež som bol na začiatku, túžil som po zmene. Svoj život som zmenil vtedy, keď som naozaj zmenil svoje myslenie. Úprimne nikto Vám nedá čarovný prútik vo forme odpovede. Zmena v mnohých prípadoch bolí. Každý má svoju vlastnú cestu. Nikto to nespraví za Vás. Neustále som prosíkal Boha „Prosím Ťa pomôž mi.“ Aj mne trvalo dlho kým som to pochopil. Máme už všetko k dispozícii – „Neproste – KONAJATE !“

 


 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

one

(love, 22. 12. 2012 19:49)

Ahoj mam otazku. Je mozne virast do visky myslis si ze ano? Kedze sa dokazaly niektori ludia napr zbavit rakoviny ale boly ochrnuty a viliecily sa vdaka myslienkam myslis ze to dokazem ja si myslim ze ano ale potrebujem este tvoj nazor lebo som presvedceny ale chyba mi do presvedcenia este nieco este neake 1% kedze som asi na tich 99% prosim odpis budem ty moc vdacny za tvoju odpoved. PS:niesom blazon :-)

Re: one

(Miroslav ZAŤKO, 28. 12. 2012 10:04)

Dobrý deň. Je mi jasné, že to je pre Vás dôležité. Nebudem Vám klamať, nestretol som sa s nikým, kto by to to riešil, aj keď som už túto otázku raz dostal. Odpoviem rovnako, ako pred tým, pracujte na raste svojho vnútra. Začnite sa mať rád taký aký ste. Na druhej strane Vás nechcem odrádzať. Ak máte vieru na to, aby ste vyrástli a je to pre Vás životne dôležité, tak na tom pracujte. Na tomto svete a ani nikde inde neexistuje sila, ktorá by Vám vo Vašom úsilí zastavila. :-)

asf

(jaaa, 10. 12. 2012 19:12)

Ahoj,, dufam ze mate cas .... chcel by som sa spitat par veci chcem vediet ze ci je to lepsie vizualizovat po 5 min 3x denne alebo 30 min kazdy den ale len 1x za den lebo nemozem si najst cas ale dakedy aj v autobuse ked mam cas a chut tak vzdy vizualizujem ,,,, a podalsie pocity chcem vediet ci je to dobre ked vizualizujem citim tie pocity ako nieco take ako motiliky v bruchu alebo ako sa tomu hovori aj mravcenie alebo ten dobry pocit je to ten pocit ci to je len neaka iluzia ..... dakujem zato ze mi odpisete a pomozete dakujem uz vopred :) JJ

otazky

(peter, 5. 3. 2012 16:34)

Dobrý deň volam sa Peter.Moja 1.kniha bola cca v tak istom období ako vaša a presne ta ista od murpyho moc vasho podvedomia.strasne ma tto zacalo zaujimat a to som mal len 22r.odvtedy citam venujem sa tomu a dost premyslam...Ale nesedi mi jedna vec napriklad zrutenie lietadla s Demitrom.Myslite,že on zmyslal nejak negativne a preto sa mu stalo to nestastie no moze byt ale co potom ostatny spolcestujuci tez vsteci zmyslali tak negativne aby to neprezili??Inak vaša stránka sa mi velmi páči a rád by som si s vami vymenil nejake skusenosti pripadne rady..dakujem za odpoved peter

Re: otazky

(Miroslav ZAŤKO, 5. 3. 2012 17:22)

Budem k Vám úprimný. Demitrova smrť ma zasiahla pomerne silno. Z viacerých dôvodov. Som športový fanúšik, pochádzam z TN a myslím si, že P.Demitra bol výnimočný. Trošku som nad tým premýšľal, ale nakoniec som pochopil jedno. Zamýšlam sa nad haváriou autobusu v Indíí? Možno tam sedel tiež niekto výnimočný? Viem, že všetko sa deje z nejakého dôvodu, nič sa nedeje náhodne a asi nie je mojou úlohou hodnotiť, prečo práve tento tím, prečo práve v Rusku, prečo práve toto lietadlo, prečo práve Palo? Sme súčasťou väčšieho celku. Bolo by odo mňa nezodpovedné, aby som tu vyjadril čo len názor prečo sa to stalo. Naozaj neviem.

Re: Re: otazky

(Dana Buzgová, 13. 5. 2012 23:38)

odpovede na otázky tohoto typu mi dala trilogia rozhovory s bohem od neala donalda walsha, mám za sebou veľa kníh, ale hovory s bohem ešte nič neprekonalo :)

Re: Re: Re: otazky

(Christiane, 10. 12. 2012 17:20)

Kazda kniha ma nieco do seba.
Hovory s Bohom vysvetluju zivot z ineho hladiska.Zalezi len na nas samotnych co z ktorej knihy si dokazeme zobrat a dat to do praxe bezneho zivota :)

Donald Walsh je dobry spisovatel :)

Myšlienky

(Minie, 23. 3. 2012 13:09)

Páči sa mi vaša stránka. Je zaujímavá a hltala som každé písmenko.
S pozitívnym myslením mám svoje skúsenosti. Aktívnejšie sa im venujem druhý rok, za ten čas som prečítala viac kníh, pozrela dvd-čka,
ale cítim že to stále nie je ono, niečo tomu chýba. Chvíľku sa mi darí v práci, vo vzťahoch, v láske aj s peniazmi a potom sa zase dostanem do údolia. Niečo ma brzdí a ťahá spať.
Ako by som vedela zariadiť aby to nebolo chvíĺkové ale trvalé. Snažím sa vo všetkom hľadať pozitívnu stránku a keď si myslím že sa mi naozaj darí a som šťastná, vtedy to príde, nečakane a musím začať odznova. Ďakujem Vám :)

Re: Myšlienky

(Kazateľ , 30. 3. 2012 22:35)

odpoveď je že,už dopredu počítaš s tým že to nebude natrvalo ale iba chvílkove.Musíš veriť a náplňať svoju mysel myšliankami: Som šťastná že mam skvelý život a všetko sami darí tak ako chcem,a bude to tak celí moj život,každý jeden deň bude vínimočný a nič mi to nepokazí,pretože mi to nemá čo pokaziť.Pretože myslím len na všetko dobré-pozitívne.Veď Boh je somnou,tak kto može biť proti mne?? ......Nemožeš sa dopredu báť že všetko dobre trvá len chvilkovo,všetko rob s istotou že stále bude všetko tak ako chceš,nesmieš otom pochybovať.A báť sa že tvoje šťastie je len chvílkove.Tvoje šťastie saťa drží navždy,celuuu ťa obíma s tím že nechce od teba odýsť, veď je tak krásne,tak prečo saho zbavovať?? Odýde len vtedy ked sa budeš báť že ho stratíš alebo v prípade že nebudeš myslieť pozitívne,nikdy inokedy....Musíš veriť a nechať sa ním naplniť,že je!! a bude v tvojom živote navždy,nie len na chvílu :)

Re: Myšlienky

(Paja, 1. 10. 2012 20:45)

hmm v podstate som na tom rovnako..podla mna je doležité neprestávať veriť..privoalala som si mnoho super vecí ale ako píšeš stále to nie je ono. A niekedy po prekvapeniach euforia radosti ako rychlo sa objavi tak aj rýchlo odíde...musím sa viac snažiť a ceniť si život
Paja 14 rokov

Re: Myšlienky

(Miroslav ZAŤKO, 23. 3. 2012 19:55)

Odpoveď a zároveň tajomstvo úspechu je v pochopení moci vlastných myšlienok a v energii (emóciách, vibráciách). Nič sa nedej náhodne, všetko má nejakú príčinu. Príčina je myšlienka, myšlienky a energia, ktorá tieto myšlienky poháňa.

Re: Re: Myšlienky

(Monika, 28. 3. 2012 13:32)

to je pravda svata, ze pricina je myslienka, doposial to viem, ze moje denne bolesti tela su len z mojej mysle, nie realne vazne diagnozy. hypochondrom nastastie doslovnym nie som, lebo po lekaroch nechodim, ale chyba je v mojom prilisnom vnutornom sebapozorovani a vnimani svojich vnutornych hlavne negativnych emoci, co sa prejavia formov blokad v hrudnej chrbtici, busenim, skratka uzkostou. To su vsetko len vymyslene strachy o seba. Len neviem stale ako od seba odputat tu pozornost, ked je tak dlho udrziavana mozno uz 20 rokov a az nedavno vyvrcholila az v paniky, ale nastastie uz ich zvladam, len tie myslienky z tych neprijemnych pocitov pri tom, zostalo v podvedomi, a tie sa mi nedari zatial vymazat.

Re: Re: Re: Myšlienky

(Jozef, 4. 4. 2012 9:28)

Ahojte, aj mne sa veľmi páči táto stránka. Pozitivnému mysleniu a Tajomstvu sa začínam iba teraz venovať. Presne ako písala Monika mám presné také isté problémy, bušenia, pocit úzkosti, namýšlania si, čo môže byť človeku ďalej. Došlo to už do takého štádia, že neustále na to myslím, a neviem sa toho zbaviť. Je pravda, že mám teraz veľké psychické vypätie z práce, ale nedá sa mi toho zbaviť. Snažím sa učiť pozitivnému mysleniu, ale je to veľmi ťažké. Zatiaľ som len v začiatkoch čítania či už tejto stránky alebo celkovo pozitívneho myslenia, no veľmi by som si prial sa to naučiť. Ak máte nejaké rady, rád si ich prečítam. Ďakujem, Jozef.

Re: Re: Re: Myšlienky

(Jozef, 28. 10. 2012 20:27)

Ahoj Monika,
ako si sa naučila zvládať tie pocity úzkosti? Mám veľmi podobné problémy a nejako sa to neviem naučiť to zvládať. Každá rada, je dobrá rada.
Ďakujm

poznamocka

(katka, 19. 4. 2012 8:23)

mne sa to zda byt prehnane. clovek predsa nemoze stale pozitivne mysliet. teda aspon ja som dost depresivny typ .. a niekedy proste smutne myslienky pridu same. clovek nemoze byt stale stastny :D

Re: poznamocka

(zahna, 21. 4. 2012 21:34)

Ahoj katka čo myslíš čo je ľahšie byť šťastná ale nešťastná teda depresívna. Ono sú to vlastne dve strany jednej mince a je na tebe ktorú si zvolíš. Zo svojich vlastných skúseností viem, že by nešťastná a na dne vyžaduje oveľa viac energie a sily ako sa rozhodnúť byť šťastná a teda veriť v dobro a v to, že TY si zaslúžiš byyť šťastná bez diskusií a podmienok. Je to len rozhodnutie nerieš ho rozumom. Len ten pocit precíť. Asi som to napísala zložito, ale je to naozaj jednoduché. Pre pomôcku pozri sa do zrkadla a povedz si 5 vecí ktoré máš na sebe rada tie si opakuj každý deň a vždy skús nejakú pridať. vidíš, že to pôjde prajem veľa úsmevu a pokoj v duši:))))

Re: Re: poznamocka

(Miroslav ZAŤKO, 22. 4. 2012 18:41)

Ďakujem za pekný príspevok.

Re: Re: poznamocka

(Jana, 24. 4. 2012 13:54)

príspevok je fakt zaujímavo napísaný, čo ale keď ani tých päť vecí na sebe neviem nájsť? čo potom?

Re: Re: Re: poznamocka

(Marcela, 23. 9. 2012 11:08)

Milá Janko,
jsem na těchto stránkách poprvé a to jen proto, že jsem hledala (a našla) metodu pěti prstů o které jsem slyšela na pracovním semináři od naší slovenské lektorky. A začínám pročítat celé stránky....
Také patřím k těm, co se potácí..., hledají... a chci najít - VÍM!!! ŽE NAJDU:-)
Janko, na vše se můžeš dívat dvěma směry:
- ach jo, mám blbou práci - super! mám práci!!!
- já mám ale hnusné oči - ale jak se krásně usmívají a jsou plné lásky!!!
- jéžiš, mám tak málo vlasů a navíc se mi mastí a mám lupy - mám Vás ráda, moje milé vlásky protože - taky bych mohla být bez Vás:-(
- tfuj, jsem tlustá - jé to je fakt dobře, že je mne hodně!!!
- jsem úplně k ničemu - jsem dost, dost dobrá, a i proto jsem na těchto stránkách - protože o sobě přemýšlím a chci být ještě lepší:-)
- nic nedokážu pořádně udělat - krásně se mi to podařilo - spousta lidí by nezvládla ani to, co já:-)))

Rozumíš? - všechno se to točí okolo toho, co si TY řekneš jak se vidíš, jak si zhodnotíš každou situaci:-)
Na každičkou věc, na každičký okamžik můžeš mít dva nebo více náhledů..... a je jen na TOBĚ, který zvolíš:-)
Nemáš pět krásných věcí? - a co Tvá touha se naučit je vidět? Neznám Tě ale to je jedna naprosto úžasná věc - jinak by's tady nebyla viď:-)
A co Tvé prstíky, které psaly otázku - jsou šikovné , viď - dokázaly zapnout počítač a psát...
A co Tvá mysl, plně funkční, stále Tě žene dopředu, nestagnuješ, chceš se vyvíjet....
Miluješ někoho? - mámu, tátu, manžela, přítele, děti, stařičkou sousedku, psa, rybičky... co já vím? - to není krásná věc?!?!?!
pocit lásky a cítění a soucítění je to první, nejkrásnější za co se přece můžeš mít ráda:-)))
Nikdy jsi někomu nepodala upadlou věc?, nikdy jsi někomu nepomohla s kočárkem?, nikdy jsi někomu neporadila jak má třeba zašroubovat vrut?, nikdy jsi třeba nenabídla pomoc slepci?.... je toho hodně, co jsi jistě udělala.... pak umíš soucítit - a to je další nádherná věc:-)))
Už začínáš rozumět? - cokoliv děláš může být v Tvých očích krásné - jen to tak musíš chtít vidět - a Ty chceš! - jen nevíš, jak na to - když jsi přece ošklivá, neschopná, nešikovná, hloupá, zlá, tlustá, vychrtlá, sobecká, líná ....
Vidíš sama, jak rozdílně sama sebe můžeš vidět:-) :-(
Měj se ráda za cokoliv, co máš a co děláš, chval se, usmívej se na sebe
a když náhodou něco zvořeš.... vždycky si zanadávej positivně - to jsem ale šikulka, to se mi to ale povedlo....
Podvědomí Tě pak povede také positivně, NIKDY se neodsuzuj!

A ... nechci Ti útočit na city, ani psát klišé - ale ono opravdu i v mém okolí je hodně lidí, kteří přišli o končetinu, o orgán, neslyší, mají těžké kožní nemoce, těžké popáleniny a zjizvený obličej....
A PŘESTO JSOU KRÁSNÍ A DOKÁŽÍ MNOHDY MNOHEM VÍC NEŽ MY, "NORMÁLNÍ LIDÉ"

PROČ???? - MAJÍ SE RÁDI - SE VŠEMI SVÝMI HANDICAPY:-))))
MILUJÍ SEBE, MILUJÍ DRUHÉ -A - PAK TAKÉ TU LÁSKU A TO DOBRO DOSTÁVAJÍ:-))))

S láskou Marcela z PrahyRe: Re: Re: Re: poznamocka

(Marcela, 11. 11. 2012 17:16)

Marcelka krasne si to napísala :)) 

 


Aktuality.

Nová téma: "Pokus s ružou."

Čo Vás najviac zaujíma.

1.Pozitívne myslenie. 2.14 kľúčov ku šťastiu. 3.Zákon príťažlivosti. 4.Slová. Pozitívne afirmácie. 5.Ďakujem. Zošit vďačností.

Počasie. NR kraj


Presný čas.


Mail list
Archív

Kalendár
<< september >>
<< 2014 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30