Choď na obsah Choď na menu
 


Pozitívne myslenie

28. 3. 2014

Dôležité:

Najviac navštevovaná téma v

roku 2014, 2015

Pozitívne myslenie. Tento výraz sa aj v našich končinách pomerne dobre udomácnil. Čas od času to niekto spomenie. Či je to naša rodina, priatelia, alebo kolegovia v práci.

„Snažím sa myslieť pozitívne.

Ja pozitívne myslím, ale....

Ja myslím pozitívne!

Pozitívne myslieť je tak ťažké....“

a mohol by som pokračovať – poznáte to sami. Povedzme si, ale úprimne koľkí z Tvojich známych skutočne rozumie podstate pozitívneho myslenia. A čo to vlastne znamená myslieť pozitívne? Väčšina z nás si predstavuje usmiateho človeka, človeka v pohode.

Miroslav Zaťko


Už samotné slová hovoria veľa.
Pozitívne - Kladný, prisvedčujúci; skutočný, vecný, určitý, zistený, dokázaný; s kladným nábojom.
Myslenie - Myšlienky, myseľ, mysliaci, mysliteľ.

Viete o tom, že my všetci sme produktmi svojich vlastných myšlienok? Neveríte? Tak vás skúsim presvedčiť. Kto rozhodol o tom, že sedíte pri počítači a čítate tento text? No vidíte, ste to vy. Tým, že vykonávate nejakú činnosť, tak je to dôsledok toho, že ste sa rozhodli túto činnosť vykonávať. Iste je možné, že vás k tomu niekto prinútil, ale myslím si, že z najväčšou pravdepodobnosťou ste to boli vy sami. Preto len vy sami môžete rozhodnúť o tom, či budete pokračovať v čítaní tejto stránky, alebo z nej odídete.

Citát:

"Keď si niečo predstavujete a vytvárate v duchu určité obrazy, nesnažíte sa meniť zákony prírody. Vy ich tím napĺňate."

Genevieve Behrand


Zákonu príťažlivosti sa venujem v samostatnej téme,  ktorú nájdete v MENU, momentálne stačí ak napíšem úplný základ a podstatu. 

Zákon príťažlivosti hovorí:
„Na čo myslíš, to si do života priťahuješ.“ (Si ako magnet.)
Inak povedané: „Ako sa vidíš vo svojej mysli – tak sa máš.“


Možno si pamätáš na vetu, ktorá stála na začiatku mojej zmeny - uviedol som ju na úvodnej strane.

„Každá myšlienka niečo spôsobí – je príčinou a každá situácia je niečím spôsobená je účinkom.“

Takže ak sa Ti nedarí v nejakej oblasti nehľadaj príčinu vo svojom okolí, hľadaj príčinu v sebe, vo svojich myšlienkach.

A tu prichádza časť, ktorá je najmenej prijateľná, skoro pre každého.
„Takže Ty mi chceš povedať, že za všetko zlé si môžem v živote sám?“
„Áno.“ Moja odpoveď je áno, ale tak isto si môžeš aj za všetko dobré.“


„Si úplne zodpovedný za svoj život."

 

Citát:

"Môžete byť čím chcete, len keď v to s dostatočnou presvedčivosťou veríte a konáte podľa toho s vierou. Všetko čo myseľ dokáže vymyslieť a v čo verí, môže aj uskutočniť!"

Napoleon Hill


Ak budeš myslieť pozitívne, budeš do svojho života priťahovať viac pozitívneho. Ak budeš myslieť prevažne na negatívne veci, pritiahneš si do života viac negatívneho. Existujú vedecké štúdie podporené o štatistické údaje, ktoré jasne preukazujú, že ľudia, ktorí myslia prevažne pozitívne a sú dobre naladení dožívajú sa v priemere o 8 rokov dlhšie ako ľudia, ktorí prevažne myslia negatívne. Z vlastnej skúsenosti viem potvrdiť, že od chvíle kedy som začal meniť svoje myslenie, sa môj život výrazne zmenil k lepšiu po všetkých stránkach.

Na záver Ti chcem odporučiť, aby si si čo najpodrobnejšie prešiel túto stránku. Snažil som sa ju poskladať tak, aby si našiel dostatočne veľa informácii, ktoré Ti môžu dopomôcť k zmene. A toto je kľúč číslo 1 ku šťastnému životu.

Pozitívne myslenie

„Zmeň svoje myslenie, zmeníš svoj život.“

Pochopiteľne sa núka otázka "Ako?" Jedna z častých otázok, ktoré dostávam, je fakt, že mnohým sa nedarí napriek tomu, že prečítali pomerne veľa kníh osobného rastu a videli povzbudzujúce filmy. Odpoveď je viac ako jasná. Vedomosti nezaviedli do praxe. Nebola ochota zaplatiť cenu za úspech či zmenu.

Poupratuj svoju myseľ!
Predstav si dôkladné upratanie veľkej skrine.
Ak chceš získať miesto pre svoje nové veci - musíš sa tých starých zákonite zbaviť. Ak tie staré len postláčaš, premiestniš, nielenže sa tam tých nových vecí veľa nezmestí - navyše sa v tej veľkej skrine stratia a staré ich pohltia.
 
Predstav si to so svojou mysľou.
Musíš postupne začať upratovať svoju myseľ. Staré negatívne myšlienky, pri ktorých sa necítiš dobre ( pozn. pozri si tému o Emočnom navigačnom systéme) – vyhoď ich a nikdy sa k nim nevracaj. Nahraď ich novými a príjemnými myšlienkami, pri ktorých sa cítiš dobre.
Ak si takto postupne poupratuješ svoju myseľ - začneš myslieť prevažne, alebo len pozitívne. A čo to spôsobí? Do svojho života začneš priťahovať to na čo myslíš.

Záhrada
Asi najlepšie prirovnania a následné pochopenie Tvojej mysle a Tvojich myšlienok je k záhrade a záhradníkovi.  Tvoja myseľ je záhrada a Ty záhradník. Pozitívne myšlienky sú semená všetkých krásnych rastlín, kvetín a stromov, ktoré predstavujú vo Vašom živote: zdravie, radosť, lásku, prosperitu, bohatstvo, úspech, pohodu, pokoj, šťastie, harmóniu, úsmev, ......

Negatívne myšlienky predstavujú burinu a všetko zlé, čo môže Tvojej záhrade uškodiť.

Dobrý záhradník urobí všetko čo je jeho silách, aby svoju záhradu uchránil. Stará sa o ňu s lásku. Ak dovolí, aby sa mu v záhrade zakorenila burina - môže to spôsobiť, že za nejaký čas sa záhrada zmení na nepoznanie.

Chcem, aby si pochopil, a zároveň reagujem na to, keď niekto povie, že zmena myslenia je ťažká. Áno súhlasím, ľahké to nie. Prevažne sme mysleli negatívne a k tomu adekvátne aj naša záhrada vyzerala. V mojom prípade bola v takom stave, že sa to záhradou nazvať ani nedalo. Dať ju do poriadku stojí nemalé úsilie, ale výsledok STOJÍ ZA TO. Premýšľaj o tomto podobenstve čo najviac.

1.Vytvor si strategický plán upratovania svojej mysle.
2.Nebuď lenivý.
3.Teraz nie je v kalendári.
4.Buď trpezlivý.
5.Nevzdávajte sa! 

Moja rada:

Prečítaj si knihu "Jak člověk smýšlí." James Allen

 

Jak človek smýšlí.

"Vznikli sme myšlenkou v mysli.
Jsme co myšlenka napsala a vystavila.
Když člověk přechovává špatné myšlenky,
přijde k němu utrpení a bude
jej následovati jako vúz stíha býka.
Když setrvá v čistote svých myšlenek,
štěstí se jej dozajista bude držeti
jako vlastní stín."
Z knihy "Jak člověk smýšlí." James Allen


Možno si dávaš otázku prečo som vybral práve tento citát, práve túto knihu? Táto kniha je tak jedinečná, zrozumiteľná, jasná, že pojednáva o úplných základoch, ktoré potrebujete vedieť, ak ste sa rozhodli meniť svoje myslenie. Napísal ju James ALLEN a vydalo ju vydavateľstvo Čítantámani v roku 2004, preložil Keshava Kempe z anglického originálu  "As a man thinketh" Kniha je už aj v slovenskom preklade.

James Allen

jak-clovek-smysli.jpg

James Allen sa narodil v roku 1864 v Anglicku. Až do roku 1902 pracoval ako osobný sekretár vysokého úradníka veľkej anglickej spoločnosti. V 38 rokoch sa vydal na dráhu spisovateľa a so svojou manželkou sa presťahoval do malého domčeka do Ilfracombe v Anglicku. Pred svojou náhlou smrťou vo veku 48 rokov stihol napísať viac ako 20 diel. Táto knižka je považovaná za klasické dielo. Pôvodne ju nechcel ani vydať, ale prehovorila ho jeho manželka a urobila dobre, pretože táto kniha ovplyvnila veľa ďalších autorov a učiteľov. N.V Peal, Bob Proctor. Práve ten povedal, že keby mal ísť pešo do Číny po túto knihu tak by išiel. Je to veľmi malá, útla knižka, ale obsah veľká, priam obrovská. Je to kniha, pri ktorej musíte veľmi premýšľať. Na prvý pohľad si poviete, že túto knihu prečítate za jednu hodinu. Omyl! Po každej stránke Vás to núti hodinu meditovať. Neviem či to bol zámysel, ale táto knižka sa Vám zmestí do kapsy a kedykoľvek si ju môžete vybrať a prečítať si jednu stránku, ktorá Vás povzbudí. Túto knihu milujem.

Zdroj:

Literatúra:

(Zdroj: Jak člověk smýšlí, Vydavateštvo Čítantámani v roku 2004)

Informácie ku komentárom.

Dobrý deň priatelia pozitívneho myslenia.

Na začiatok Vám chcem všetkým poďakovať. Počas dvoch rokov existencie stránky pribudlo veľa komentárov. Ďakujem za každú otázku a ďakujem aj za každú odpoveď. Či ju napíšem ja, alebo ktokoľvek z priaznivcom tejto stránky.

Mnohí čakajú na odpoveď veľmi netrpezlivo. Viete, nie vždy je jednoduché odpovedať na otázku, ktorá je napísaná na tri riadky. Verte mi, že si čítam všetky. Možno si dávate otázku prečo neodpovedám pravidelne a neodpovedám všetkým?

Dôvodov je niekoľko.

*Tak ako som spomenul, nie vždy je jednoduché odpovedať, respektíve dať plnohodnotnú odpoveď na „problém“ ktorý je zhrnutý na pár riadkov. Na predošlej stránke som odpovedal mailom a odpovede boli v niektorých prípadoch na dve – tri strany a aj tak som nenapísal všetko čo som chcel. Často krát som bol nepochopený a prišli dodatočné otázky, čo je na jednej strane v poriadku, ale je to náročné s pohľadu času.

*Ďalším dôvodom je priamy úmysel neodpovedať. Veľa otázok sa opakuje a na mnoho otázok už na stránke odpoveď nájdete – chce to len trošku práce, trpezlivosti a odpoveď si nájdete sami.

*Neviem všetko a budem úprimný na niektoré otázky nemám plnohodnotnú odpoveď.

*A posledný dôvod je, že keď už niekto napíše odpoveď za mňa, málokedy sa stane, že odpoviem aj ja. Odpovede, ktoré čítam sú výborné a niektoré by som nenapísal ani ja lepšie. Ešte raz všetkým ďakujem.

Na záver mám jednu prosbu.

Na tejto stránke popisujem svoje vlastné skúsenosti. Ďaleko dôležitejšia je Vaša skúsenosť. Prosím začnite zavádzať teóriu do praxe. TERAZ NIE JE V KALENDÁRI!  Tiež som bol na začiatku, túžil som po zmene. Svoj život som zmenil vtedy, keď som naozaj zmenil svoje myslenie. Úprimne nikto Vám nedá čarovný prútik vo forme odpovede. Zmena v mnohých prípadoch bolí. Každý má svoju vlastnú cestu. Nikto to nespraví za Vás. Neustále som prosíkal Boha „Prosím Ťa pomôž mi.“ Aj mne trvalo dlho kým som to pochopil. Máme už všetko k dispozícii – „Neproste – KONAJTE!“

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: Priroda

(Miroslav ZAŤKO, 13. 4. 2015 8:53)

:-) Dobrý deň.
Zamyslite sa nad touto myšlienkou.
Ja tvorím princa i to, že príde. :-)
Ja tvorím riešenie. :-)
"Vznikli sme myšlenkou v mysli.
Jsme co myšlenka napsala a vystavila.
Když člověk přechovává špatné myšlenky,
přijde k němu utrpení a bude
jej následovati jako vúz stíha býka.
Když setrvá v čistote svých myšlenek,
štěstí se jej dozajista bude držeti
jako vlastní stín."

pozitivne myslenie

(zaneta, 15. 3. 2015 20:46)

Predovsetkym vam dakujem ze ludom umoznujete vase prednasky vidiet bezplatne aj tuto stranku.pretoze doteraz by som nevedela nato prist ako docielit k pozitivnemu mysleniu .velmi vytizne.uz len nad tym pracovat a vsetky negatyva nahradit v pozitivnom mysleni.i ked to bude pre mna tazke som na zaciatku a verim tomu ze sa mi to podari.akurat tento tyzden idem na pohovor mam zmiesane pocity ale ako som vydela vasu prednasku vela mi dala .dakujem vam zato.

Palivo.

(Monika, 12. 3. 2015 18:50)

Ďakujem Vám pán Miroslav z celého srdca a z celej mojej duše. Prečítala som už viac kníh o pozitívnom myslení a seba premene. Môj život sa skutočne začal meniť, ale stále mi ešte niečo chýbalo, aby som sa pohla dopredu podľa mojich predstáv. Teraz už viem, že mi chýbalo práve to palivo a konečne môže raketa vzlietnuť. Oceňujem hlavne možnosť pozrieť si Vaše prednášky, tam som načerpala najviac. S úctou a láskou Monika. Želám Vám veľa energie a radosti zo života.

poďakovanie

(Maťa, 5. 3. 2015 11:08)

Dobrý deň, naozaj ten, kto napísal, že táto stranka je " ATLAS POZITÍVNEHO MYSLENIA " mal pravdu. Spracovaná s prehľadom, jednoducho, po slovensky a hlavne obsahuje súhrn veľmi dobrých myšlienok a návodov na život z veľa dobrých kníh plus osobnú skúsenosť.
Škoda, že som ju neobjavila skorej, ale zasa verím, že v ten správny čas. Nevedela som si vybrať, akú knihu o pozitívnom myslení čítať, teraz my už stačí kliknúť na túto www stranku, je tu zhrnuhé všetko podstatné. Nestačí však len čítať, ja teraz idem KONAŤ.
Klobúk dole, veľmi dobre urobená www. Ďakujem za ňu. Ani neviem, čo na záver popriať človeku, ktorý má kľúč / resp. kľúče / na šťastný život. Snáď: majte sa podľa Vašich predstáv.
S pozdravom.

Re: poďakovanie

(Miroslav ZAŤKO, 9. 3. 2015 18:14)

Ďakujem. Číta sa to veľmi pekne. :-)

Vy ste moj velky vzor

(Jana, 10. 2. 2015 23:00)

Dobry vecer
Musim sa priznat ze k vasej stranke sa vraciam neustale uz skoro rok,citam a nachadzam stale nieco nove,dokonca aj to co som citala mi dava stale po dalsom precitany hlbsi zmysel,neviem ci ma chapete ale ste moj velky vzor.Zacala som si pisat aj blog kde opisujem Vas a vasu stranku ako jeden velky kopanec k prebratiu sa

Re: Vy ste moj velky vzor

(Miroslav ZAŤKO, 11. 2. 2015 19:39)

Ďakujem, číta sa to pekne. Stalo sa mi to viac krát, hlavne pri knihách. Čítate nejakú knihu a po nejakom čase opäť a ako by Vám nad hlavou rozsvietil žiarovku. Nuž rastieme, vyvíjame sa. :-) Pekný deň a ešte raz ďakujem.

ako sa vrátiť k sebaucte?

(Kornelia, 8. 7. 2014 11:29)

Dobry deň rada by som sa spytala ako sa vrátiť k sebaucte.Viem ze problem je vo mne ale naozaj si s tym uz neviem rady.Zacnem tym ze bola som vesela ludia sa pri mne dobre citili
Lenže situacia sa zmienila prišla som o vsetko doslova o vsetko a teraz sa neviem smiat mam strach co bude dalej a mam pocit zlyhania
chodim medzi ludi ale väčšinou sama
da sa povedať ze som prepadla sebalutosti
pozitivne myslenie je ťažšie a ťažšie.Ako dalej prosim poraďte. Ďakujem

Re: ako sa vrátiť k sebaucte?

(Miroslav ZAŤKO, 8. 7. 2014 17:18)

Dobrý deň.
Možno sa budete diviť, ale nie ste na tom tak zle ako si sama myslíte. Dôvod je tento. Veľmi dobre si viete pomenovať aktuálny stav a čo je dôležité, viete pomenovať svoje pocity. Mnohí, nemajú ani páru o tom, čo tu teraz píšem.
Zhrniem to za Vás.
-Viete, že problém je vo Vás (lepšie povedané vo Vašej hlave)
-Mám strach čo bude ďalej.
-Mám pocit zlyhania.
-Prepadla som seba-ľútosti.
Sedem základných deštruktívnych pocitov:
1.Závisť.
2.Nenávisť.
3.Krivda.
4.Zlosť, hnev
5.Ľútosť.
6.Strach.
7.Strach za iných.
S koľkými sa trápite Vy?
Čo sa stalo, nejde zmeniť, čo sa stane vie len Boh. Čo sa deje naľavo 50m, alebo napravo 300km je jedno, pretože my sme TU a TERAZ.
A VY! TU a TERAZ! môžte kompletne zmeniť svoj život od základu, pretože:
Vy ste produktom Vašich myšlienok. TERAZ ak zmeníte svoje myslenie o sebe, o svojom živote, tak práve TERAZ začnete meniť svoj život. Máte v sebe neopísateľne veľký potenciál a je iba na Vás ako ste ochotná zájsť ďaleko.
Od teraz musíte zladiť svoje myšlienky, svoje pocity, svoje slová a svoje činy s novou predstavou. Túto zmenu musíte spraviť Vy sama, nikto ju nevie spraviť za Vás. Prečítajte si čo najviac z tejto stránky a začnite to konať. Napríklad skúste metódu 5 prstov. Z celého srdca Vám držím palce. A odpustite si. :-)

uz padam

(kornelia, 16. 12. 2014 15:40)

dobry deň dakujem Vam za odpoveď ohladne prace no som v situacii že padam som uplne vycucnuta zo sily.A moja kolegyňa prekvita neviem co ma ma tato situacia naučiť ale som uz vyčerpaná. Praca je super len ako nahle sa priblížim ku kolegyni začne ma bolet žalúdok a dviha sa mi..Co s tym poraďte dakujem

myslím na zlo

(Veronika, 15. 12. 2014 15:23)

Dobrý den,chcela by som radu...ak človek zmení svoj život k dobru,myslí na dobro,je šťastný,vráti sa mu to zlé čo spravil? Raz som šťastná raz nešťastná..nechcem mysleť na zlé myšlienky

vstávam a padám

(Lucia, 18. 11. 2014 16:24)

Ahojte, čítala som zopár komentárov a chcem sa s Vami podeliť o niečo moje.
Neviem či očakávam radu, alebo sa len potrebujem podeliť o moje pocity.
Každopádne ide o to, že ja som sa nejakým spôsobom narodila s pozitívnym myslením a kým som sa nedostala pred dvomi rokmi do novej práce a do nového kolektívu, tak som si to ani neuvedomovala.
Problém je, že pozitívne myslenie sa pre mňa stáva čoraz náročnejšie, pretože môj život je ako hojdačka, vždy keď sa mi niečo vydarí v momente sa stane niečo čo mi skazí radosť a dobrý pocit zo samej seba. Pomaly sa sklamanie stáva silnejšie ako pocit šťastia a radosti z čohokoľvek. Na druhú stranu vždy keď sa mi niečo nepodarí viem, že príde niečo čo bude skvelé, ale už sa bojím aj toho dobrého, lebo viem, že znovu príde niečo čo pokašlem. Už ma fakt nebaví byť raz hore a raz dole. Nemám ani tušenie čo s tým.

riešiť alebo neriesit....

(Kornelia, 9. 11. 2014 10:48)

Dobry deň po čase sa na Vas obraciam znovu.Začala som od seba a pracovala na sebe.Našla som si pracu najskôr na zastup a teraz uz vlastne na stalo...Problem zacal hned na začiatku, hneď pri prvom zastupovani som prisla o zuby..pri druhom zastupovani som nemohla spávať a pri tretom zastupovani som sa cela vyhadzala a zacali sa stracat veci (robim v obchode) ked som si zacala rátať tovar na konci zmeny a povedala som to tak sa veci strácať prestali...no a vlastne uz ked robim nastalo ze zacali miznúť peniaze.....ale len mne.Chcem len podotknúť ze sme 2kolegyne a striedame sa rano a poobede.Vsetko som ohlásila vedeniu no ona je tam 4roky ja 3mesiace.....ospravedlnila som sa kolegyni ze ak som ju nepravom obvinila ze ma to mrzi.....no a ona je na mna ako med...az prehnane sladka...mam čisté svedomie ale co s tým. ...riešiť alebo nechať plynúť. ...ďakujem

Re: riešiť alebo neriesit....

(Miroslav ZAŤKO, 10. 11. 2014 19:27)

Na základe toho, čo ste popísal, ťažko dať konkrétnu radu. Nie som súčasťou toho problém, ale podľa toho čo ste písala, tak ja by som sa bránil a pracoval by som najlepšie ako viem. Ukázal vedeniu, že ja som tá správna voľba. Neznamená, že keď kolegyňa je tam 4 roky, že je zákonite lepšia ako Vy. Každý deň ďakujte, že máte prácu. Pracujte zodpovedne, buďte čitateľná a spoľahlivá. Držím palce.

potrebujem pomoc

(Daniela, 25. 9. 2014 8:45)

ZDravím Vás ..... už neviem na koho sa mám obrátiť. mám problém. neviem myslieť pozitívne. Po 9 rokoch ma opustil priatel, mam zdravotne problemy, moja sestra tiez ..... neviem sa cez to dostať, utápam sa v depresiach ..... mnoho ľudí mi hovorí o pozitívnom myslení, ale mne v hlave víria len zle myšlienky a predstavujem si všetko zle ..... prosím pomôžte mi zmeniť pohlad na svet, že aj keď ma opustil človek, ktorého potrebujem a som naňom závisla, tak môžem byť šťastná .....

Re: potrebujem pomoc

(Miroslav ZAŤKO, 27. 9. 2014 11:41)

Dobrý deň. Verte mi, že zmena je už na ceste. Už len to, že ste na tejto stránke a že ste napísali tento komentár je Vaša vnútorná túžba po zmene, ktorú ste si začali priťahovať.
To čo Vám teraz napíšem Vás možno nepoteší, ale čím skôr to pochopíte tým lepšie pre Vás. Takže poďme na to.
Vaše hlava - Vaša myšlienky. To ako myslíte, taký je Váš život.
Nikto Vám tie myšlienky do hlavy nedal ani nenasadil.
Tu nie je otázka či viete, alebo neviete myslieť pozitívne. Tu je otázka: "čo mám spraviť, aby sa môj život zmenil?" Keď sa Váš život odvíja od toho ako myslíte, MUSÍTE zmeniť svoje myslenie o sebe, a o svojom živote. To nie o lusknutí prstom, je to o každodennej práci na sebe samej. Tu Vám nepomôže nikto. Ja, knihy, táto stránka Vám môže ukázať cestu, ale Vy sa musíte po tej ceste vybrať a tú prácu musíte spraviť len Vy. Každým tým prešiel vrátane mňa. Nechápte tieto slová, ako urážku, alebo , že by som mal toľko arogancie, že by som sa nad Vás vyvyšoval. Potrebujem, aby ste to pochopila. Vy, Váš život je ako záhrada a myšlienky sú semienka rastlín. Ak sú Vaše myšlienky prevažne negatívne, tak Vaša záhrada je plná buriny a tŕnia. Ak ju chcete pretvoriť na krásnu záhradu, tak musíte ju pretrhať - ísť úplne do hĺbky. Táto práca je náročná a bolí. Nikto ju nespraví za Vás. Je to Vaša práca. Začnite s maličkosťami. Určite je niečo vo Vašom živote pekné a dobré - začnite byť za to vďačná a myslite práve na to dobré. Zákon príťažlivosti Vám pritiahne viac a viac dobrého. Takto postupnými krokmi sa viete prepracovať k tomu, že Vám bude lepšie a lepšie. Držím Vám palce. Prečítajte si čo najviac z tejto stránke a zavádzajte to do praxe.

Re: potrebujem pomoc

(Roman, 2. 10. 2014 11:20)

Skuste sa zamerat na veci ktore chcete a nie na to co nechcete, mne velmi pomohli pozitivne knihy, nahravky, clanky, stranky ako je tato, pekne videa napr. http://www.youtube.com/watch?v=_qIoxhFO6zU, Cim viac upriamite svoju pozornost k pozitivnemu tak tym skor negativne z vaseho zivota zmizne, drzim Vam palce nech sa dari

Re: potrebujem pomoc

(Patres , 30. 10. 2014 10:45)

Daniela sprav si v hlave strážnu hliadku, vždy keď ťa z niečim napadne zlá súvislosť skús si spomenúť na to že tak nemôžeš myslieť a hneď si situáciu predstav tak ako chceš aby dopadla

Kniha

(Jan, 29. 9. 2014 21:03)

Dobry vecer priatelia,chcel by som Vas poziadat o pomoc,dnes som bol v knihkupectvach a bolo mi povedane,ze knihu "Sila pozitivneho myslenia od NORMAN VINCENT PEALE" uz nemozno dostat.Je tu niekto,kto ju ma a predal/resp pozicial mi ju?Velka vdaka za odpoved... S pozdravom Jan

Re: Kniha

(Miroslav ZAŤKO, 30. 9. 2014 16:51)

Dobrý deň.
Ak mám správne info, kniha bude v ďalšom vydaní dostupná v decembri 2014. Predpokladám, aby to do Vianoc stihli. :-) Ak Vám to nevadí pozrite sa aj po vydaní v českom jazyku, tá by mohla byť k dispozícii cez internet.


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »