Choď na obsah Choď na menu
 


Pozitívne myslenie

28. 3. 2014

Dôležité:

Najviac navštevovaná téma v

roku 2014, 2015

Pozitívne myslenie. Tento výraz sa aj v našich končinách pomerne dobre udomácnil. Čas od času to niekto spomenie. Či je to naša rodina, priatelia, alebo kolegovia v práci.

„Snažím sa myslieť pozitívne.

Ja pozitívne myslím, ale....

Ja myslím pozitívne!

Pozitívne myslieť je tak ťažké....“

a mohol by som pokračovať – poznáte to sami. Povedzme si, ale úprimne koľkí z Tvojich známych skutočne rozumie podstate pozitívneho myslenia. A čo to vlastne znamená myslieť pozitívne? Väčšina z nás si predstavuje usmiateho človeka, človeka v pohode.

Miroslav Zaťko


Už samotné slová hovoria veľa.
Pozitívne - Kladný, prisvedčujúci; skutočný, vecný, určitý, zistený, dokázaný; s kladným nábojom.
Myslenie - Myšlienky, myseľ, mysliaci, mysliteľ.

Viete o tom, že my všetci sme produktmi svojich vlastných myšlienok? Neveríte? Tak vás skúsim presvedčiť. Kto rozhodol o tom, že sedíte pri počítači a čítate tento text? No vidíte, ste to vy. Tým, že vykonávate nejakú činnosť, tak je to dôsledok toho, že ste sa rozhodli túto činnosť vykonávať. Iste je možné, že vás k tomu niekto prinútil, ale myslím si, že z najväčšou pravdepodobnosťou ste to boli vy sami. Preto len vy sami môžete rozhodnúť o tom, či budete pokračovať v čítaní tejto stránky, alebo z nej odídete.

Citát:

"Keď si niečo predstavujete a vytvárate v duchu určité obrazy, nesnažíte sa meniť zákony prírody. Vy ich tím napĺňate."

Genevieve Behrand


Zákonu príťažlivosti sa venujem v samostatnej téme,  ktorú nájdete v MENU, momentálne stačí ak napíšem úplný základ a podstatu. 

Zákon príťažlivosti hovorí:
„Na čo myslíš, to si do života priťahuješ.“ (Si ako magnet.)
Inak povedané: „Ako sa vidíš vo svojej mysli – tak sa máš.“


Možno si pamätáš na vetu, ktorá stála na začiatku mojej zmeny - uviedol som ju na úvodnej strane.

„Každá myšlienka niečo spôsobí – je príčinou a každá situácia je niečím spôsobená je účinkom.“

Takže ak sa Ti nedarí v nejakej oblasti nehľadaj príčinu vo svojom okolí, hľadaj príčinu v sebe, vo svojich myšlienkach.

A tu prichádza časť, ktorá je najmenej prijateľná, skoro pre každého.
„Takže Ty mi chceš povedať, že za všetko zlé si môžem v živote sám?“
„Áno.“ Moja odpoveď je áno, ale tak isto si môžeš aj za všetko dobré.“


„Si úplne zodpovedný za svoj život."

 

Citát:

"Môžete byť čím chcete, len keď v to s dostatočnou presvedčivosťou veríte a konáte podľa toho s vierou. Všetko čo myseľ dokáže vymyslieť a v čo verí, môže aj uskutočniť!"

Napoleon Hill


Ak budeš myslieť pozitívne, budeš do svojho života priťahovať viac pozitívneho. Ak budeš myslieť prevažne na negatívne veci, pritiahneš si do života viac negatívneho. Existujú vedecké štúdie podporené o štatistické údaje, ktoré jasne preukazujú, že ľudia, ktorí myslia prevažne pozitívne a sú dobre naladení dožívajú sa v priemere o 8 rokov dlhšie ako ľudia, ktorí prevažne myslia negatívne. Z vlastnej skúsenosti viem potvrdiť, že od chvíle kedy som začal meniť svoje myslenie, sa môj život výrazne zmenil k lepšiu po všetkých stránkach.

Na záver Ti chcem odporučiť, aby si si čo najpodrobnejšie prešiel túto stránku. Snažil som sa ju poskladať tak, aby si našiel dostatočne veľa informácii, ktoré Ti môžu dopomôcť k zmene. A toto je kľúč číslo 1 ku šťastnému životu.

Pozitívne myslenie

„Zmeň svoje myslenie, zmeníš svoj život.“

Pochopiteľne sa núka otázka "Ako?" Jedna z častých otázok, ktoré dostávam, je fakt, že mnohým sa nedarí napriek tomu, že prečítali pomerne veľa kníh osobného rastu a videli povzbudzujúce filmy. Odpoveď je viac ako jasná. Vedomosti nezaviedli do praxe. Nebola ochota zaplatiť cenu za úspech či zmenu.

Poupratuj svoju myseľ!
Predstav si dôkladné upratanie veľkej skrine.
Ak chceš získať miesto pre svoje nové veci - musíš sa tých starých zákonite zbaviť. Ak tie staré len postláčaš, premiestniš, nielenže sa tam tých nových vecí veľa nezmestí - navyše sa v tej veľkej skrine stratia a staré ich pohltia.
 
Predstav si to so svojou mysľou.
Musíš postupne začať upratovať svoju myseľ. Staré negatívne myšlienky, pri ktorých sa necítiš dobre ( pozn. pozri si tému o Emočnom navigačnom systéme) – vyhoď ich a nikdy sa k nim nevracaj. Nahraď ich novými a príjemnými myšlienkami, pri ktorých sa cítiš dobre.
Ak si takto postupne poupratuješ svoju myseľ - začneš myslieť prevažne, alebo len pozitívne. A čo to spôsobí? Do svojho života začneš priťahovať to na čo myslíš.

Záhrada
Asi najlepšie prirovnania a následné pochopenie Tvojej mysle a Tvojich myšlienok je k záhrade a záhradníkovi.  Tvoja myseľ je záhrada a Ty záhradník. Pozitívne myšlienky sú semená všetkých krásnych rastlín, kvetín a stromov, ktoré predstavujú vo Vašom živote: zdravie, radosť, lásku, prosperitu, bohatstvo, úspech, pohodu, pokoj, šťastie, harmóniu, úsmev, ......

Negatívne myšlienky predstavujú burinu a všetko zlé, čo môže Tvojej záhrade uškodiť.

Dobrý záhradník urobí všetko čo je jeho silách, aby svoju záhradu uchránil. Stará sa o ňu s lásku. Ak dovolí, aby sa mu v záhrade zakorenila burina - môže to spôsobiť, že za nejaký čas sa záhrada zmení na nepoznanie.

Chcem, aby si pochopil, a zároveň reagujem na to, keď niekto povie, že zmena myslenia je ťažká. Áno súhlasím, ľahké to nie. Prevažne sme mysleli negatívne a k tomu adekvátne aj naša záhrada vyzerala. V mojom prípade bola v takom stave, že sa to záhradou nazvať ani nedalo. Dať ju do poriadku stojí nemalé úsilie, ale výsledok STOJÍ ZA TO. Premýšľaj o tomto podobenstve čo najviac.

1.Vytvor si strategický plán upratovania svojej mysle.
2.Nebuď lenivý.
3.Teraz nie je v kalendári.
4.Buď trpezlivý.
5.Nevzdávajte sa! 

Moja rada:

Prečítaj si knihu "Jak člověk smýšlí." James Allen

 

Jak človek smýšlí.

"Vznikli sme myšlenkou v mysli.
Jsme co myšlenka napsala a vystavila.
Když člověk přechovává špatné myšlenky,
přijde k němu utrpení a bude
jej následovati jako vúz stíha býka.
Když setrvá v čistote svých myšlenek,
štěstí se jej dozajista bude držeti
jako vlastní stín."
Z knihy "Jak člověk smýšlí." James Allen


Možno si dávaš otázku prečo som vybral práve tento citát, práve túto knihu? Táto kniha je tak jedinečná, zrozumiteľná, jasná, že pojednáva o úplných základoch, ktoré potrebujete vedieť, ak ste sa rozhodli meniť svoje myslenie. Napísal ju James ALLEN a vydalo ju vydavateľstvo Čítantámani v roku 2004, preložil Keshava Kempe z anglického originálu  "As a man thinketh" Kniha je už aj v slovenskom preklade.

James Allen

jak-clovek-smysli.jpg

James Allen sa narodil v roku 1864 v Anglicku. Až do roku 1902 pracoval ako osobný sekretár vysokého úradníka veľkej anglickej spoločnosti. V 38 rokoch sa vydal na dráhu spisovateľa a so svojou manželkou sa presťahoval do malého domčeka do Ilfracombe v Anglicku. Pred svojou náhlou smrťou vo veku 48 rokov stihol napísať viac ako 20 diel. Táto knižka je považovaná za klasické dielo. Pôvodne ju nechcel ani vydať, ale prehovorila ho jeho manželka a urobila dobre, pretože táto kniha ovplyvnila veľa ďalších autorov a učiteľov. N.V Peal, Bob Proctor. Práve ten povedal, že keby mal ísť pešo do Číny po túto knihu tak by išiel. Je to veľmi malá, útla knižka, ale obsah veľká, priam obrovská. Je to kniha, pri ktorej musíte veľmi premýšľať. Na prvý pohľad si poviete, že túto knihu prečítate za jednu hodinu. Omyl! Po každej stránke Vás to núti hodinu meditovať. Neviem či to bol zámysel, ale táto knižka sa Vám zmestí do kapsy a kedykoľvek si ju môžete vybrať a prečítať si jednu stránku, ktorá Vás povzbudí. Túto knihu milujem.

Zdroj:

Literatúra:

(Zdroj: Jak člověk smýšlí, Vydavateštvo Čítantámani v roku 2004)

Informácie ku komentárom.

Dobrý deň priatelia pozitívneho myslenia.

Na začiatok Vám chcem všetkým poďakovať. Počas dvoch rokov existencie stránky pribudlo veľa komentárov. Ďakujem za každú otázku a ďakujem aj za každú odpoveď. Či ju napíšem ja, alebo ktokoľvek z priaznivcom tejto stránky.

Mnohí čakajú na odpoveď veľmi netrpezlivo. Viete, nie vždy je jednoduché odpovedať na otázku, ktorá je napísaná na tri riadky. Verte mi, že si čítam všetky. Možno si dávate otázku prečo neodpovedám pravidelne a neodpovedám všetkým?

Dôvodov je niekoľko.

*Tak ako som spomenul, nie vždy je jednoduché odpovedať, respektíve dať plnohodnotnú odpoveď na „problém“ ktorý je zhrnutý na pár riadkov. Na predošlej stránke som odpovedal mailom a odpovede boli v niektorých prípadoch na dve – tri strany a aj tak som nenapísal všetko čo som chcel. Často krát som bol nepochopený a prišli dodatočné otázky, čo je na jednej strane v poriadku, ale je to náročné s pohľadu času.

*Ďalším dôvodom je priamy úmysel neodpovedať. Veľa otázok sa opakuje a na mnoho otázok už na stránke odpoveď nájdete – chce to len trošku práce, trpezlivosti a odpoveď si nájdete sami.

*Neviem všetko a budem úprimný na niektoré otázky nemám plnohodnotnú odpoveď.

*A posledný dôvod je, že keď už niekto napíše odpoveď za mňa, málokedy sa stane, že odpoviem aj ja. Odpovede, ktoré čítam sú výborné a niektoré by som nenapísal ani ja lepšie. Ešte raz všetkým ďakujem.

Na záver mám jednu prosbu.

Na tejto stránke popisujem svoje vlastné skúsenosti. Ďaleko dôležitejšia je Vaša skúsenosť. Prosím začnite zavádzať teóriu do praxe. TERAZ NIE JE V KALENDÁRI!  Tiež som bol na začiatku, túžil som po zmene. Svoj život som zmenil vtedy, keď som naozaj zmenil svoje myslenie. Úprimne nikto Vám nedá čarovný prútik vo forme odpovede. Zmena v mnohých prípadoch bolí. Každý má svoju vlastnú cestu. Nikto to nespraví za Vás. Neustále som prosíkal Boha „Prosím Ťa pomôž mi.“ Aj mne trvalo dlho kým som to pochopil. Máme už všetko k dispozícii – „Neproste – KONAJTE!“

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

tehotenstvo

(Milana, 17. 7. 2015 12:53)

Zistila som, ze som tehotna, mala by som sa z toho tesit, ved priatela mam uz 10 rokov a aj sme to planovali. Mna skor pripada ze sa z toho nejak neradujem oproti ostatnym mamickam, trochu sa pridali do toho i ptiaze suvisiace s tehotenstvom a preto si myslim, ze sa to deje koli mojmu negativnemu mysleniu. Akoto ze sa ine mamicky vytesuju a mna vobec netesi ze som tehotna, ako to mam zmenit?

Re: tehotenstvo

(Miroslav ZAŤKO, 21. 7. 2015 17:35)

Dobrý deň. Ako muž sa k tomu vyjadriť nemôžem a ani neviem :-) Jediné čo ma napadá je fakt, že by ste mali byť v pohode - najviac ako sa dá. Ak nemáte pocit z nehotenstva taký aký si myslíte že by mal byť, tak sa zamerajte na pocity, ktoré Vám robia dobre. Možno máte radi prechádzaky, hudbu, čítanie - neviem, proste čokoľvek, čo Vám robí dobrú náladu. Tehotenstvo tak ľahšie prekonáte. Ak som správne čítal, tesne po pôrode, keď matka uvidí svoje dieťa po prvý krát - dostane sa do takého stavu šťastia, že v priebehu pár sekúnd dokáže zabudnúť na predošlých 9 mesiacov i pôrod. Držím Vám palce a buďte v poho. :-) Napíšte po tom, či je to dievčatko, alebo chlapec. :-) Pekný deň

Intrtovert

(Andrea, 14. 6. 2015 14:10)

dobrý deň.chcela by som sa poradiť ohľadne mojej povahy,ktorá je dosť introvertná.myslím že človek sa dokáže zmeniť,ale je pravda že sa dokáže zmeniť z introverta na extrovertného človeka? človeka bez ziadnych socialnych fobii a podobne?
da sa to zmenit pomocou myslenia? dakujem ,pekný den

Re: Intrtovert

(Miroslav ZAŤKO, 14. 6. 2015 18:46)

Dobrý deň.
Zaujímavá otázka.
Práve v sobotu som bol na celodennom seminári Marka Dzirasu "4 energie", ktoré práve pojednáva o 4 typoch osobnosti. Cieľom tohto seminára bolo pochopiť ako sa dostať do stredu. Inými slovami pochopiť samého seba a následne pochopiť aj ostatných a podľa toho konať. Bolo to veľmi zaujímavé a poučné. Aj na základe vlastných skúsenosti Vám odpovedám, že to je možné. V minulosti som bol veľmi hanblivý a mal som veľké problémy povedať niečo zmysluplné pre väčším počtom ľudí a dnes pravidelne prednášam. :-) Držím Vám palce

ziarlivost

(Marka, 17. 12. 2014 15:15)

Precitala vela knih o pozitivnom mysleni aj od p. Cuhu, ktora mi dost pomohla pri mojom zacinajucom podnikani.
Ludia ktorych poznam a ktory ku mne chdia mi hovoria vi ste vzdy taka usmiata vesela u vas je radost sediet, ale jedno nedokazem zbavit sa vnutornrj ziarlivosti. Nikdy som nerobila scenu ani som mu nic nevycitala a nemam bovod, ale vo vnutri si stale vymyslam,doslova scenare ako moj muz chodi s koleginou, kolegina ide na matersku tak je to niekto iny proste hruza, snazim sa myslienky odohnat poviem si aka si hlupa ved on ta ma rad neviem ci je to aj vekom a hormonmi mam 50, ale vek nie je problem citim sa velmi dobre...…

Re: neviem ako dalej

(zuzana, 21. 1. 2015 21:37)

Dobry den mam otazku ako dalej ked v robote mame novy kolektiv po vacsine mlady. Je to len o ohovarani, podrazenie noh, zalovani... To som pred tym nezazila ani v tejto praci ani predtym . Kazde rano sa obrnujem proti zlej energii a vecer si hovorim pozitivne slova aj sa modlim, ale neviem ako reagovat v praci ked to tam vrie.

Re: Re: neviem ako dalej

(Miroslav ZAŤKO, 22. 1. 2015 17:46)

Dobrý deň. Tato prostredie dobré nie je. Moja rada je, ako ste už naznačila, čo najlepšie sa na deň pripraviť (naladiť). Druhá rada je, aby ste sa čo najviac sústredila len svoju prácu a na seba- vyhýbajte sa situáciám a ľuďom, kde sa necítite dobre. Tretia rada, prestaňte premýšľať o svojich kolegoch, nehodnoťte ich, nehovorte o nich nič zlé. Na čo myslíte to si pritiahnete. Výsledok bude ten, že sa to zmení - možností zmien je milión. A jedna myšlienka na zamyslenie. Prečítajte si knihu "Žiadne stretnutie nie je náhodné" od K.Pollaka. Všetky stretnutia majú nejaký význam, je možné, že sa tam máte niečo naučiť, niekde sa posunúť. Držím palce, prajem Vám všetko dobré.

Re: Re: Re: neviem ako dalej

(d.n., 15. 5. 2015 8:27)

Ano ja to prezivam tiez a to som relativne mlada...35 no intrigi a napatie u nas tvori nespravne vedenie a riadenie...zaujatost...tazko sa pracuje..pocit utlacania citit v priestore...a v noci sa budim so zlym pocitom a myslienkami na lydi v tej praci...zaludok ma z toho boli....odist sa mi neda...nie je to jednoduche...pracujem na zmene posobiska ...tazko sa prepnut na pozitivne myslenie ked som uz skoro vymyty mozog tymakoby som mala za povinnost byt bez bazoru skoro bez prav. Preslo to i do sukromia...zacala som si uvedomovat ze sa steanim ludi a spolocnosti...cestou pozeram na chodnik al. mam slnecne okuliare...tazko najst nejaky bod coho sa pozytivne chytit ked uz psych. A dusevne nevladzem...

Re: Re: Re: Re: neviem ako dalej

(zuzu, 4. 6. 2015 15:21)

Prezivam nieco podobne. Ako by mi niekt.kolegovia vysali vsetku energiu a nevladem ani normalne rozmyslat ako by mi vygumovali mozog. Musim s tym nieco robit ale este neviem co.

Re: Re: Re: Re: Re: neviem ako dalej

(Miroslav ZAŤKO, 5. 6. 2015 8:13)

To čo robíte, kde sa nachádzate, čo máte, kto je okolo Vás si priťahujete svojimi myšlienkami. Ste produktom Vašich myšlienok. Ak chcete, aby vo Vašom okolí bolí iní ľudia, zmeňte svoje myslenie, nalaďte sa inak. Predstavte si, že máte nejakú frekvenciu, niečo ako rádiová stanica. Všetko čo je vo Vašom živote, má podobnú, alebo tú istú frekvenciu ako Vy. Ak chcete zmenu - Prelaďte sa. Držím palce.

neviem ako sa znovu nakopnut

(tatiana, 26. 5. 2015 18:32)

Ked som natrafila na tuto stranku ani by som neverila,ze zivot je krasny .Do teraz som myslela negativne a po kazdej stranke ci citovej,pracovnej sa mi nedarilo,ale teraz uz viem preco:,,negativne myslenie" treba ozaj mysliet pozitivne a vsetko zle sa na dobre obrati hlavne treba znovu vykrocit tou spravnou nohou a raz dufam,ze si najdem lepsiu pracu a aj partnera ,len sa neviem akosi tak znovu nakopnut a s toho som smutna,lebo som mlada 25 rocna baba

Re: neviem ako sa znovu nakopnut

(Miroslav ZAŤKO, 1. 6. 2015 11:21)

Dobrý deň.
Mám niekoľko rád.
1.Ďakujte, ďakujte, ďakujte, oceňujte, oceňujte, oceňujte.
2.Veľa čítajte (pozitívnu literatúru)
Čo to spôsobí?
Keď ďakujete a ďakujete veľa na čo myslíte? Človek sa nedokáže sústrediť na dve veci naraz. Takže myslíte len pozitívne a keď myslíte pozitívne, zákon príťažlivosti Vám pritiahne viac a viac a viac... A tak isto je to aj s čítaním kníh.
Vyskúšajte. :-) Držím palce

oooooo

(entiter, 13. 5. 2015 12:06)

taketo somariny ale niiiii

ani riť

Priroda

(Beta, 13. 4. 2015 6:46)

Mily pan Zatko.Ludia chodia do prirody,tam nacerpat energiu a pocuvat svoje srdce,a hladat odpoved.Lebo priroda odpoveda,a nase srdce.Alebo sa venuju alernaticnym veciam....Mali ste tam otazku na tu popolusku ,ktora bola dobra,mala dobre srdce,a nemala to lahke.Prosim aka je odpoved?Nie vzdy je tu princ na bielom koni,ale musime mat silu to riesit.Prajem vela usmevov a co najviac pobyt v prirode,pekne dni.Dakujem

Re: Priroda

(Miroslav ZAŤKO, 13. 4. 2015 8:53)

:-) Dobrý deň.
Zamyslite sa nad touto myšlienkou.
Ja tvorím princa i to, že príde. :-)
Ja tvorím riešenie. :-)
"Vznikli sme myšlenkou v mysli.
Jsme co myšlenka napsala a vystavila.
Když člověk přechovává špatné myšlenky,
přijde k němu utrpení a bude
jej následovati jako vúz stíha býka.
Když setrvá v čistote svých myšlenek,
štěstí se jej dozajista bude držeti
jako vlastní stín."

pozitivne myslenie

(zaneta, 15. 3. 2015 20:46)

Predovsetkym vam dakujem ze ludom umoznujete vase prednasky vidiet bezplatne aj tuto stranku.pretoze doteraz by som nevedela nato prist ako docielit k pozitivnemu mysleniu .velmi vytizne.uz len nad tym pracovat a vsetky negatyva nahradit v pozitivnom mysleni.i ked to bude pre mna tazke som na zaciatku a verim tomu ze sa mi to podari.akurat tento tyzden idem na pohovor mam zmiesane pocity ale ako som vydela vasu prednasku vela mi dala .dakujem vam zato.

Palivo.

(Monika, 12. 3. 2015 18:50)

Ďakujem Vám pán Miroslav z celého srdca a z celej mojej duše. Prečítala som už viac kníh o pozitívnom myslení a seba premene. Môj život sa skutočne začal meniť, ale stále mi ešte niečo chýbalo, aby som sa pohla dopredu podľa mojich predstáv. Teraz už viem, že mi chýbalo práve to palivo a konečne môže raketa vzlietnuť. Oceňujem hlavne možnosť pozrieť si Vaše prednášky, tam som načerpala najviac. S úctou a láskou Monika. Želám Vám veľa energie a radosti zo života.

poďakovanie

(Maťa, 5. 3. 2015 11:08)

Dobrý deň, naozaj ten, kto napísal, že táto stranka je " ATLAS POZITÍVNEHO MYSLENIA " mal pravdu. Spracovaná s prehľadom, jednoducho, po slovensky a hlavne obsahuje súhrn veľmi dobrých myšlienok a návodov na život z veľa dobrých kníh plus osobnú skúsenosť.
Škoda, že som ju neobjavila skorej, ale zasa verím, že v ten správny čas. Nevedela som si vybrať, akú knihu o pozitívnom myslení čítať, teraz my už stačí kliknúť na túto www stranku, je tu zhrnuhé všetko podstatné. Nestačí však len čítať, ja teraz idem KONAŤ.
Klobúk dole, veľmi dobre urobená www. Ďakujem za ňu. Ani neviem, čo na záver popriať človeku, ktorý má kľúč / resp. kľúče / na šťastný život. Snáď: majte sa podľa Vašich predstáv.
S pozdravom.

Re: poďakovanie

(Miroslav ZAŤKO, 9. 3. 2015 18:14)

Ďakujem. Číta sa to veľmi pekne. :-)

Vy ste moj velky vzor

(Jana, 10. 2. 2015 23:00)

Dobry vecer
Musim sa priznat ze k vasej stranke sa vraciam neustale uz skoro rok,citam a nachadzam stale nieco nove,dokonca aj to co som citala mi dava stale po dalsom precitany hlbsi zmysel,neviem ci ma chapete ale ste moj velky vzor.Zacala som si pisat aj blog kde opisujem Vas a vasu stranku ako jeden velky kopanec k prebratiu sa


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

následující »