Vitajte

5/5 - (32 votes)

Článok bol aktualizovaný 07.2.2024

Táto webová stránka je výsledkom tvorivého procesu, ktorého súčasťou ste aj Vy. Nie ste tu náhodne. Bez Vás by neexistovala.
Mojim zámerom je podeliť sa o moje skúsenosti, diskutovať o pozitívnom myslení jednoduchým spôsobom a otvorene. Motivovať Vás vlastným príbehom. Otvoriť čo najviac tém, ktoré sa dotýkajú osobnostného rastu….

Vitajte na stránke o pozitívnom myslení. Som Miroslav Zaťko a pozitívnemu mysleniu sa venujem od roku 2004. Okolo roku 2003 som prežil pomerne náročné životné obdobie, ktoré so mnou otriaslo skoro po všetkých stránkach. Bol som na tom zle fyzicky, duševne, nemal som žiadne sebavedomie. Finančne som bol hlboko v mínuse a v oblasti vzťahov to bola jedna veľká katastrofa. Na podnet mojej sestry som sa začal venovať štúdii pozitívneho myslenia, ale skutočné zmeny v mojom živote nastali až vtedy, keď som začal zavádzať teóriu do praxe. Plný nadšenia, vášne a túžby podeliť sa o životné zmeny, som v januári 2008 založil vlastnú webovú stránku o pozitívnom myslení. V tom čase bola registrovaná na verejnom blogu pod názvom www.pozitivnemyslenie.estranky.cz. Až po súčasnosť prešla stránka viacerým zmenami. (Dôležité míľniky nájdete nižšie.)

Táto webová stránka je výsledkom tvorivého procesu, ktorého súčasťou ste aj Vy. Nie ste tu náhodne. Bez Vás by neexistovala.

„Každá myšlienka niečo spôsobí – je príčinou a

každá situácia je niečím spôsobená – je účinkom.“

Dr. Joseph Murphy

Veta, ktorá bola na počiatku mojej zmeny. Počas jednej noci v roku 2004 som si prečítal moju prvú knihu o pozitívnom myslení. „Moc nášho podvedomia“ od Dr. Josepha Murphy. Dnes hovorím, že som sa druhý krát narodil. Bola sobota večer. Predstavte si: ja odporca kníh som začal čítať a nevedel som prestať. Hoci som šiel spať neskôr, v noci som sa zobudil a premýšľal o tom čo som čítal. Vstal som, išiel do kuchyne a čítal som ďalej. Pochopil som, že som za seba úplne zodpovedný. Pochopil som, že za všetko, čo sa udialo v mojom živote, si môžem sám, a to len tým, ako o sebe myslím. Bol som nahnevaný, a zároveň smutný. Hlavou sa mi premieľali zlomové okamžiky môjho života i to, prečo sa to stalo. Hneď, ako paralelu, sa mi k nim pridružovali myšlienky, ktoré som mal v hlave. Vzťahové problémy, zdravotné problémy, problémy v škole, nedostatok finančných prostriedkov, problémy so sebavedomím, psychické problémy, problémy so strachom. Bolo to hrozné. A v zapätí to prišlo. „Ak to, čo sa v mojom živote stalo, som si ovplyvňoval svojím myslením, môžem svojím myslením zmeniť svoj život?“ Dočítanie spomínanej knihy mi dalo jasnú odpoveď, že ÁNO.

Naše myšlienky majú úžasnú tvorivú silu a ovplyvňujú náš život. Doslovne sme produktom našich vlastných myšlienok. Začal som na sebe pracovať a postupnými krokmi som začal meniť svoje myslenie. Zmeny prišli pomerne rýchlo a môj život sa výrazne zmenil. Pozitívne myslenie sa pre mňa stalo životným štýlom. Tak ako som spomínal v úvode, plný vášne a nadšenia som sa rozhodol podeliť sa o svoje skúsenosti. Verím, že pozitívne myslenie je pre každého. Stránka je jednoduchá, zrozumiteľná a je určená všetkým, ktorí hľadajú odpovede.

Možno patríte práve k tým, čo si dávajú aj tieto otázky:

Miroslav Zaťko pozitivnemysliet.sk 2023 008

Miroslav Zaťko pozitivnemysliet.sk

„Prečo je môj život taký, aký je?“

„Prečo sa mi v živote nedarí?“

„Prečo mám katastrofálny vzťahy?“

„Prečo sa mi nedarí nájsť prácu?“

„Prečo ma otec opustil?“

„Je to osud, že som stále chorá?“

„Môže mi zmena myslenia pomôcť?“

„Ako začať pozitívne myslieť?“

„Zmeniť myslenie je veľmi ťažké, ako na to?“

„Prečo mám stále dlhy?!“ a mnoho iných.

Mojim zámerom je podeliť sa o moje skúsenosti, diskutovať o pozitívnom myslení jednoduchým spôsobom a otvorene. Motivovať Vás vlastným príbehom. Otvoriť čo najviac tém, ktoré sa dotýkajú osobnostného rastu. Úmyselne som zvolil jednoduchý jazyk. Keď som bol na začiatku mojej zmeny, mnohým témam a knihám som vôbec nerozumel. Jedným z dôvodov bola zbytočná náročnosť slovníka, ktorú autori zvolili. Dostávam množstvo ohlasov, kde vyzdvihujete práve jednoduchosť a zrozumiteľné témy. Rád by som v tomto trende pokračoval. Verím, že každý tu nájde odpovede, ktoré hľadá.

„To čo je pred Vami i za Vami je nič oproti tomu, čo je v Vás!“

Čo všetko nájdete na stránke:

-Články o pozitívnom myslení (Pozitívne myslenie, zákon príťažlivosti, zošit snov a vďačnosti, slovník – afirmácie, emócie a pocity, odpustenie, bohatstvo, pozitívne myslenie a zdravie, vizualizácia a mnoho iných.)

-„Citáty, ktoré stoja za to“ a „Dotyky dúhy“

-Rozhovory s osobnosťami.

-Príbehy.

-Video kurzy a prednášky.

-Techniky a metódy.

-Knihy o pozitívnom myslení a knihy osobnostného rastu.

-Často kladené otázky a odpovede na tieto otázky. Priestor na Vaše otázky.

-Predstavenie osobností pozitívneho myslenia.

-Aktuality a mnoho iného.

Spoločnými silami tvoríme naj-komplexnejšiu stránku osobnostného rastu.

Dovoľte mi jedno upozornenie, respektíve radu. To čo sa dočítate na tejto stránke sú prevažne moje osobné skúsenosti, skúsenosti iných autorov, poprípade samotných čitateľov. Prosím, otvorte sa novým možnostiam, novým myšlienkam. Je možné, že nebudete súhlasiť so všetkým – je to v poriadku a ja to rešpektujem.  Je možné, že na začiatku nebudete rozumieť úplne všetkému – aj to je v poriadku.  Vytrvajte, začnite skladať veľkú mozaiku a po určitom čase Vám celkový obraz začne dávať väčší zmysel.

„Najdôležitejšia je Vaša osobná skúsenosť.“

Miroslav Zaťko s rodinou 2022

Miroslav Zaťko s rodinou 2022

Na základe mojich dlhoročných pozorovaní samého seba, svojho okolia a dávajú mi za pravdu aj Vaše početné podnety, som prišiel k jednoduchému záveru. Ak chcete skutočnú zmenu vo Vašom živote, je potrebné prijať sto percentnú zodpovednosť za svoj život, prestať sa vyhovárať a začať robiť niečo inak. V prvom rade, inak myslieť. Keď sa pozriete na svoj súčasný stav vo všetkých oblastiach a dáte si otázku: „Kde je príčina môjho súčasného stavu?“ a Vaša odpoveď sa bude dotýkať kohokoľvek, alebo čohokoľvek mimo Vás – je čas sa nad sebou zamyslieť. Ste na správnej adrese. Nikto zmenu neurobí za Vás – tou cestou si musíte prejsť SAMI! Nebol som výnimkou.

„Ak skutočne túžite po zmene vo svojom živote, tak ju aj uskutočníte.“

„Nezáleží na tom odkiaľ pochádzate, nezáleží z akých

sociálnych pomerov pochádzate, čo ste už v živote prežili.

Možnosť zmeniť Váš život, záleží len od toho či naozaj chcete“.

Každý má právo byť šťastný. Aj Vy čo práve čítate tieto riadky. Stačí tak málo.

„Zmeňte svoje myslenie a zmeníte svoj život.“ 

Miroslav ZAŤKO.

 

Dôležité míľniky

1.1.2008

Založenie webovej stránky www.pozitivnemyslenie.estranky.cz

December 2011

Návštevnosť sa pohybovala v priemere 10.000 návštev za mesiac a celkovo dosiahla viac ako 150.000 návštev. Bol to jeden z dôvodov, prečo som sa rozhodol zaregistrovať si vlastnú doménu.

1.1.2012

Registrácia www.pozitivnemysliet.sk. (Pokračovanie www.pozitivnemyslenie.estranky.cz)

Zmenil som dizajn i štruktúru stránky. Pribudli nové témy a videá z prednášok.

Aktívne pôsobím na sociálnych sieťach Facebook a YouTube.

12.10.2013

Organizovanie Medzinárodného seminára o pozitívnom myslení za účasti

Pierra Franckha

Apríl 2015

Vydal som svoju prvú knihu o pozitívnom myslení „Je ľahké spraviť zvislú čiarku.“

November 2015

Stránka prekonala od jej úplných začiatkov celkovú návštevnosť 500.000.

Júl 2016

Stránka prekonala od jej úplných začiatkov celkovú návštevnosť 750.000.

Pridali ste neuveriteľných 1500 komentárov.

September 2016

Celkový redizajn i štruktúra stránky.

Nájdete ma už aj na Instagrame

Február 2017

Rozhovor o pozitívnom myslení, stránke a mojej knihe pre časopis FIT ŠTÝL 2/2017

Jún, Júl 2017

Informácie o osobnom koučingu pozitívneho myslenia.

September – November 2017

Organizujem sériu prednášok v Nitre.

30.9.2017 – Antónia Mačingová „Prestaňme diétovať, naučme sa jesť“

7.10.2017 – Miroslav Zaťko – „Zmena myslenia mi zmenila život“

11.11.2017 – Dr. Jozef Čuha – „Život je hra“

1.1.2018

OSLAVUJEME 10. ROKOV

2.vydanie mojej knihy „Je ľahké spraviť zvislú čiarku.“

Január – Apríl 2019

Organizujem sériu prednášok vo Vrábľoch.

5.6.2019

Publikovaných už 1000 citátov.

13.10.2019

Prednáška na konferencii „Umenie byť ženou“ v Košiciach.

Rok 2019 uzatvárame s citátom č.1130

1.9.2020

Rozdelenie citátov do 30 kategórii, pre lepšie vyhľadávanie.

15.11.2020

Zverejnenie eBook Metóda 5 prstov.

Rok 2020 uzatvárame s citátom č.1370

10.07.2021

Publikovaných už 1500 citátov.

Rok 2021 uzatvárame s citátom č.1600

2022

eBook Metóda 5 prstov si môžete stiahnuť ZDARMA

Publikovanie úspešného článku o pracovných pohovoroch

Článok pre online magazín 40plus.sk 

Rok 2022 uzatvárame s citátom č.1760

2023

OSLAVUJEME 15 výročie

November 2023

Publikovaných už 1.900 citátov.

 

Autor článku:

Miroslav ZAŤKO

Foto:

Reefe, Photo by Nada

collections_bookmark Podobné články
Miroslav Zaťko pozitivnemysliet.sk 2023 014

O mne

Keď som vydal moju prvú knihu „Je ľahké spraviť zvislú čiarku“, kúpil si ju aj jeden z mojich vtedajších kolegov. Po nejakom čase ma pristavil na chodbe a chcel mi dať spätnú väzbu. Začal asi takto: „Máš môj obdiv, že si našiel odvahu ísť s kožou na trh.“ Prekvapilo ma to. Po nejakom čase sa mi jeho slová vrátili a ja som si uvedomil, že ak mám moc radiť, musím vedieť aj prevziať zodpovednosť za to, čo radím. A tu pomáha otvorenosť. Nemyslím, že som v spomínanej knihe o sebe odkryl až tak veľa, ale na druhej strane sa nechcem hrať na niečo, čo nie som. Kópii je na svete už dosť, ja som originál. 🙂

Je ľahké spraviť zvislú čiarku

Každé slovo v útlej, ale bohatej knižke “Je ľahké spraviť zvislú čiarku”, šikovnej formátovo do kabelky, má svoju veľkú váhu a výpovednú hodnotu. Knižočka je napísaná s úprimným záujmom pomôcť každému hľadajúcemu, nech je na svojej ceste kdekoľvek. Jej uveriteľnosť je taká intenzívna, že sa pri čítaní pristihnete, ako okamžite premýšľate nad tým, kde metódu 5 prstov využijete najbližšie. Janette

Knihy, mojich TOP 10

Priatelia pozitívneho myslenia. Prinášam Vám zoznam mojich 10 najobľúbenejších kníh. Úmyselne ich neznámkujem, prosím neberte do úvahu ani ich poradie. Každá z nich je pre mňa niečím výnimočná. Aktualizované 04/2019