Rozhovory s osobnosťou

Jednu z noviniek, ktoré prinášam po redizajne stránky www.pozitivnemysliet.sk ( 9/2016) sú rozhovory s osobnosťou. Rozhovory nie len o pozitívnom myslení. Verím, že osobnosti, ktoré som vybral Vás budú inšpirovať. Prajem príjemné čítanie.
Poznámka: Momentálne pracujeme na spracovaní ďalších rozhovorov.

Rozhovor so Slavomírom Môcom

Pohrávali ste sa niekedy s myšlienkou napísať knihu? Pustili ste sa na túto dobrodružnú cestu alebo ste to vzdali? Ja som sa na túto cestu vydal v roku 2014 a v roku 2015 mi vyšla moja prvá kniha. Neskôr som dostával zvedavé otázky, ako som to dokázal, čo mi pomohlo a pod. Chcel by som, aby vás tento rozhovor a nakoniec ako všetky ostatné na tejto stránke inšpiroval k činu. Možno vo vás drieme autor svetového bestselleru.

Čítať ďalej

Rozhovor s Ľubkou Madudovou

Rozhovor by som začal citátom od Dr. Jamesa Watsona. „Intuícia nie je nič mystické.“ Zrejme to bude individuálne, ale väčšina z nás má intuíciu spojenú so ženami. Ženská intuícia alebo 6 zmysel. Po rokoch štúdia pozitívneho myslenia a osobného rastu môžem zodpovedne povedať, že intuícia naozaj nie je nič mystické, je našou súčasťou a je súčasťou aj mužov. […]

Čítať ďalej

Rozhovor so speváčkou Vandou

V živote každého mladého človeka príde deň, keď sa zbalí a vyletí z hniezda. Niekto sa odsťahuje od rodičov v rámci mesta, možno do vedľajšej bytovky. Iní idú ďalej a presťahujú sa do vedľajšieho mesta, poprípade hlavného mesta v krajine, kde žijú. Idú za láskou, za prácou alebo len tak – čo najďalej od rodiny. Pochopiteľne sa nájdu aj veľkí priaznivci „Mamahotela“

Čítať ďalej

Rozhovor s Ivetou Hauserovou

Som nesmierne rád, že Vás rozhovory na mojej stránke zaujali. Čas od času dostanem dobrý tip na zaujímavú osobnosť. Takto som oslovil napríklad aj Miriam Latečkovú s jej obchodom Babičkina záhrada. Ešte koncom minulého roka som dostal správu, aby som urobil rozhovor s Ivetou Hauserovou, pretože je to inšpiratívna osobnosť, ktorá dosiahla významné úspechy. Budem úprimný, […]

Čítať ďalej

Rozhovor s Miroslavom Zaťkom

Rok 2018 bol pre stránku www.pozitivnemysliet.sk výnimočný. 1.1.2018 oslávila 10 rokov od jej vzniku. Rozhodla som sa, že urobím rozhovor s mojim manželom a zakladateľom tejto stránky Miroslavom Zaťkom. Bude to pre neho zaujímavá zmena nakoľko predošlých 17 rozhovorov robil on a ja som bola v úlohe poradcu. Aj keď sa pozitívnemu mysleniu venuje už od roku 2004, odkrojenie z ďalšej desiatky je fajn dôvod na malé bilancovanie a zaujíma ma, ako to vidí zo svojho uhla pohľadu.
Evka Zaťková

Čítať ďalej

Rozhovor s Monikou Stehlíkovou

Stáva sa aj Vám, že na Vás niekto pravidelne „vyskakuje“ z obrazovky počítača. Verím, že nič nie je náhoda a všetko sa deje z určitého dôvodu. Toto bolo aj v prípade Moniky Stehlíkovej. Aj keď sme sa nikdy osobne nestretli mal som pocit, že je to „stará kamoška“ a poznáme sa roky. Neváhal som, a s Monikou som si dohodol stretnutie. Bol som zvedavý na jej prácu a či sa pocit prejaví aj pri osobnom stretnutí.

Čítať ďalej

Rozhovor s Laurou Svitačovou

V mojej knihe „Je ľahké spraviť zvislú čiarku“ som nazval 7.kapitolu – „Sme krajina neobmedzených možností.“ V tejto kapitole som Vás vyzýval, aby ste išli za svojimi snami. Napríklad byť svetoznámym hercom, majiteľkou súkromnej škôlky či zodpovedným politikom. Som nesmierne rád, že som opäť stretol výnimočnú osobnosť, ktorá si plní svoje sny plnými dúškami, popri tom inšpiruje a motivuje svoje okolie.
„Keď sa zo žiačky stáva učiteľka“ – Laura Svitačová. Vedúca tanečného súboru KLIK-KLAK Vráble

Čítať ďalej

Rozhovor s Nelou Sullens

Hovoríte si často: „Ja to nezvládnem! Ja to nedám! Ja na to nemám! Ja nemám čas!“? Potom je tento rozhovor určený priamo Vám. Nela Sullens toho za desať rokov stihla naozaj dosť. Nebolo to vždy ľahké, no dokázala prekonať prekážky. Dávala si správne vnútorné otázky a čo je najpodstatnejšie, mala odvahu zvíťaziť – a to doslovne.

Čítať ďalej

Rozhovor s Rastislavom Medveďom a Róbertom Mészárosom

Napadlo Vám niekedy, kto sú Vaši predkovia? Kde siahajú Vaše korene? Ja pochádzam z Trenčína, ktorého dominantou je Trenčiansky hrad. Verte mi, že keď som bol malý, tak ma napadla myšlienka či Matúš Čák Trenčiansky náhodou nebola moja rodina. Teraz sa nad tým smejem, napriek tomu, že moji priatelia by mi s touto informáciu mohli pomôcť.

Čítať ďalej

Rozhovor s Janette Kecskemétiovou

Cítite sa unavení hneď po prebudení? Máte výkyvy hmotnosti? Máte zvýšený krvný tlak, zrýchlený
tep, úzkosť, potenie? Máte vysoký cholesterol? Toto je len časť problémov, ktoré sú spojené
s ochorením štítnej žľazy, ktorá je generálnym riaditeľom celého nášho metabolizmu. Ak ste
spozorneli, tento rozhovor je určený priamo Vám – nečítate ho náhodne.

Čítať ďalej

Rozhovor s Miriam Latečkovou

Babičkina záhrada. Ak máte, alebo ste mali to šťastie poznať záhradu Vašej babky, viete si živo predstaviť jej farby, vôňu i atmosféru vidieka. O múdrosti starých rodičov ani nehovoriac. Keď som po prvýkrát počul o projekte Babičkina záhrada, tak som si na obe moje babky spomenul 🙂 Prinášam Vám zaujímavý rozhovor s Miriam Latečkovou, ktorá babkou určite nie je. Autorka projektu rozvíja úžasnú myšlienku zdravého životného štýlu prostredníctvom svojej webovej stránky, obrovskou komunitou na sociálnych sieťach i milej kamennej predajne v Nitre.

Čítať ďalej

Rozhovor s Marcelou Líškayovou

Inšpiratívny rozhovor s atraktívnou a úspešnou podnikateľkou Mgr. Marcelou Líškayovou, ktorý budete pravdepodobne čítať s otvorenými ústami. Keď som si pripravoval prvotný zoznam osobností, s ktorými urobím rozhovor, Marcelka bola na prvých priečkach. Pre jej obrovskú vyťaženosť sa to podarilo až o 7 mesiacov. A čím bude rozhovor jedinečný? Marcelka dokázala obrovské veci napriek svojmu hendikepu – má totiž amputovanú pravú nohu. Šokujúce? To bude až potom, keď si prečítate tento rozhovor.

Čítať ďalej