Miroslav Zaťko pozitivnemysliet.sk 2023 014

Často kladené otázky

4.7/5 - (16 votes)

Článok bol aktualizovaný 30.12.2022

Dobrý deň priatelia pozitívneho myslenia. Máte otázky k pozitívnemu mysleniu? Ste na správnom mieste. Na začiatku Vám chcem všetkým poďakovať. Počas existencie tejto stránky ste mi napísali množstvo komentárov k jednotlivým článkom a dostal som stovky mailov s najrozličnejšími otázkami i žiadosťami o osobné stretnutie. Aj Vy tvoríte túto stránku.

Pre uľahčenie mne i vám som dal dohromady najčastejšie otázky, alebo zaujímavé otázky. Odpovedám na ne na základe vlastných skúsenosti a na základe štúdia pozitívneho myslenia. V mnohých prípadoch odpovedám intuitívne a viac krát sa mi stalo, že som si musel odpoveď znovu prečítať – neviem to slovne popísať. Otázky postupne pridávam, ale vo väčšine prípadov sa otázky v mailoch opakujú, len sú možno inak popísané.

Na záver mám ešte jednu prosbu.

Ďaleko dôležitejšia je Vaša skúsenosť. Veľké množstvo mailov obsahuje vetu „Prosím pomôžte mi!“ Rád by som, ale nie je to možné. Verte mi, že v mojich začiatkoch mi nikto nepomohol. Dostal som množstvo cenných rád, ale pomôcť som si musel sám. Na začiatku, som prosil o pomoc aj ja. Trvalo mi dlho kým som to pochopil. Až keď som začal zavádzať teóriu do praxe, až potom sa začali diať zázraky. Môžem Vám dať len radu, zmenu vo svojom živote budete musieť spraviť Vy sami. Hľadáte vhodné knihy pre vaše začiatky? Tu ich nájdete.

Miroslav Zaťko. (Môžete ma sledovať na Facebook a Instagram)

Foto:

Róbert Strieška

Keď si kliknete na otázku, ukáže sa Vám odpoveď.

Každá minca má dve strany. Na jednej strane hovorím, že áno, na druhej strane sa to pre niekoho bude zdať, že to nie je také jednoduché. Je to relatívne. Ak sme mnoho rokov naučení myslieť prevažne negatívne – zmena myslenia nie je veľmi jednoduchá. Za každým úspechom treba vidieť chcenie, vieru a ochotu zaplatiť za úspech. A práve ochota zaplatiť je pre mnohých ten najväčší problém. Pochopiteľne sa nájdu aj takí čo jednoducho neveria tomu, že myšlienky ovplyvňujú náš život, ale opakujem – najzákladnejší bod pozitívneho myslenia a to sa dočítate v akejkoľvek literatúre – JE ZMENA MYSLENIA. – Tam musí každý človek začať.

Na základe mojich dlhoročných pozorovaní samého seba, svojho okolia a dávajú mi za pravdu aj Vaše početné podnety som prišiel k jednoduchému záveru. Ak chcete skutočnú zmenu vo Vašom živote, je potrebné prijať sto percentnú zodpovednosť za svoj život, prestať sa vyhovárať a začať robiť niečo inak. V prvom rade, inak myslieť. Keď sa pozriete na svoj súčasný stav vo všetkých oblastiach a dáte si otázku: „Kde je príčina môjho súčasného stavu?“ a Vaša odpoveď sa bude dotýkať kohokoľvek, alebo čohokoľvek mimo Vás – je čas sa nad sebou zamyslieť. Ste na správnej adrese. Nikto zmenu neurobí za Vás – tou cestou si musíte prejsť SAMI! Nebol som výnimkou.

Odporúčam prečítať si tieto články:

Ste výnimočná mozaika

Pozitívne myslenie

 

Zákon príťažlivosti hovorí, že na čo myslíte to si priťahujete. Pozitívne myslenie nie je len o každodennom úsmeve. Myslieť pozitívne znamená zobrať svoj život do svojich rúk. Môžete byť čím chcete byť, môžete mať čokoľvek čo chcete mať a môžete byť kdekoľvek kde chcete byť ak pochopíte, že si TVORÍTE život tým ako myslíte. Takže ak si stanovíte presný plán a začnete na tomto pláne usilovne pracovať – pritiahnete si do života presne takého partnera akého chcete. Viem o čom hovorím. Jedno veľké, ale naozaj veľké upozornenie. Nie je možné vizualizovať konkrétnu osobu. Vysvetlím pri ďalšej otázke.

Odporúčam pozrieť si video:

Nie. To by bolo ovplyvňovanie. Zákon príťažlivosti Vám pritiahne presne to na čo myslíte, ale aj tu platia nejaké zákonitosti.  V tomto prípade  musíte pochopiť, že každý človek má slobodnú vôľu. Túto slobodnú vôľu sme dostali od Boha a je to jediná vec, ktorú Vám nikto nemôže zobrať. Dokonca to nie je ani v Božom pláne, aby Vám ju zobral sám. Takže ak to nie je jej vôľa s Vami chodiť – použili by ste Boží Zákon proti Božiemu zákonu – výsledok by bol nulový. Môžete si do svojho život pritiahnuť partnera na celý život, ale trošku iným spôsobom. Ako by sa páčilo Vám, keby napríklad Vaša kolegyňa, ktorá sa Vám nepáči a nemáte žiadne spoločné záľuby, chcela s Vami chodiť a vďaka zákonu príťažlivosti by si Vás proti svojej vôli pritiahla do svojho života – Vy by ste s tým nemohol nič robiť! ???

Ak sa Vám páči nejaké dievča, jednoducho za ňou choďte a pozvite je na rande.

(Celá pointa tejto otázky je položená na strachu. Strachu z odmietnutia)

Odporúčam pozrieť si video:

1.Najprv si treba spraviť jasno v tom čo presne chcete, presne si to popísať, čim podrobnejšie tým lepšie.
2.Potvrdťe svoj sen. Napíšte si to do nejakého zošita, poprípade si vystrihnite nejaký obrázok a dajte si ho na viditeľné miesto.
3.Požiadajte, poproste. Vyslovte to.
4.Vizualizácia. Urobte si program. Napríklad 3 krát za deň po 5 minút. Čím častejšie, čím dlhšie a čím presnejšie,  tým lepšie.
5.Pocity. Základ úspechu je cítiť sa fajn. Byť správne naladený. Naladený na zdroj. Rýchlosť akou Vám Vesmír odpovie je priamo úmerný rýchlosti akou sa dokážete uvoľniť. Keď budete vizualizovať, alebo hovoriť cíťte sa tak ako keby ste to už mali.
6.Viera. Keď ste o to požiadali – už to bolo pripravené a je to na ceste k Vám. Vesmír, Boh, Živor, Vyššia sila…. nájdu tú najrýchlejšiu, najlepšiu cestu ako to k Vám dopraví. Nestarajte sa o to.
7.Slovník. Zlaďte Váš slovník tým čo chcete.
8. Ďakujte. Jednoducho ďakujete za to čo už máte.
9.Buďte trpezlivý a vytrvalý.
10.Radujte sa.

Odporúčam prečítať si tieto články:

Zošit snov

Prečo? Prečo to nejde tak, ako by som chcel?

 

Pomôžem si úryvkom z knihy „Dovoľ si to čo chceš“ (prepis 6. kapitoly – Mocný univerzálny zákon príťažlivosti) od Esther a Jerry Hicks – Myslím, že to je to tam veľmi dobre popísané.
Presne tak, ako spoľahlivo pôsobí zákon zemskej príťažlivosti (gravitácie) na všetku fyzickú hmotu na našej planéte, pôsobí spoľahlivo aj zákon príťažlivosti na všetky vibrácie. Každá jedna myšlienka bez ohľadu na to, či myslíte na niečo z minulosti, súčasnosti alebo budúcnosti, je vibráciou a má určitú príťažlivú silu. Každá jedna myšlienka vysiela signál, podobný rozhlasovému signálu, na ktorý reaguje zákon príťažlivosti zodpovedajúcim spôsobom. Tento mocný a spoľahlivý zákon príťažlivosti prináša spoľahlivé výsledky vzhľadom na vibrácie, ktoré vysielate. Tento zákon nereaguje náhodne či nevyspytateľne, ale je spoľahlivý, spravodlivý, pôsobí stále a pôsobí veľkou silou – je najlepším priateľom slobodného tvorcu. Keď si uvedomujete silu a spoľahlivosť zákona príťažlivosti a chápete, ako funguje, pričom zároveň vedome používate pocitový (emočný) navigačný systém, potom máte všetky predpoklady na to, aby ste si vytvorili úžasný, radostný život. Keď si vedome vyberáte, čomu venujete pozornosť, a dolaďujete podrobnosti svojich zámerov s pomocou po citového navigačného systému, stáva sa z vás mocný slobodný tvorca, ktorý napĺňa zmysel tohto svojho fyzického života – pretože v tom prípade si dovoľuje dívať sa na veci z pohľadu svojho Zdroja, pričom s pôžitkom posúvate hranice myslenia a existencie vôbec.

Odporúčam prečítať si tieto články:

Zákon príťažlivosti

Myšlienkové vzorce

Ak by ste sa rozprávali s akýmkoľvek finančne zabezpečeným človekom, je viac ako isté, že Vám povie: „Je to hlavne o pocitoch – nie o peniazoch.“
Na čo myslíte to si priťahujete. Ak myslíte na nedostatok – priťahujete si viac nedostatku. Ak myslíte na dlhy – čo si pritiahnete? Myslite na to čo chcete. Ak si neviete predstaviť obnos peňazí – tak si predstavuje už výsledný efekt. Myslím, že si viete predstaviť ako ste na dovolenke, že máte nové zariadenie v byte, že máte nové oblečenie, že máte plnú chladničku…. Keď to príde, zistíte, že Vám prišli peniaze, za ktoré ste si to mohli kúpiť. Je to správnom naladení.

Odporúčam prečítať si tieto články:

Pocity a emócie

Bohatstvo

Prečo? Prečo to nejde tak, ako by som chcel?

1.Vždy je lepšie keď sa venujete len jednej veci, a celú svoju energiu a sústredenosť smerujete len jedným smerom. (Predstavte si potrubie s veľa dierkami – chcete celý obnos na konci potrubia, alebo po malom množstve všade dookola?)…ale je možné niektoré sny spojiť. Vytvoriť si akýsi film, kde obsiahnete viacero snom.
Napríklad ja som si vizualizoval, že prídem z PRÁCE DOMOV, AUTOM, DOBRE OBLEČENÝ, ÚSPEŠNÝ a SPOKOJNÝ. Stretnem sa so susedom, ktorý sa ma opýta ako sa mám a ja odpoviem VÝBORNE. Moje sny sa uskutočnili. 🙂 Fantázia je Váš najväčší tromf. Chce to len cvik.

2.To, že si si napísal 100 snov je fantastické. Je viacero kníh kde odporúčajú napísať si 101 snov. (Môj aktuálny zošit snov obsahuje menej snov – si lepší 🙂 )Moja rada je, aby si si každý deň intuitívne, alebo cielene vybral 2-3 sny a tie vizualizoval. Často si svoj zošit snov prezeraj – listuj v ňom. Znásob to tabuľou vízii – nájdi si v časopisoch, alebo na nete obrázky a daj si ich na špeciálnu tabuľu, poprípade dvere. Môžeš si ich vložiť do špeciálnej škatule a často si ich ich prezeraj. Vždy to precíť.

Odporúčam prečítať si :

Metóda 5 prstov eBook

 

Nuž v tomto Vás musím opraviť. Druhému človeku viete pomôcť len tým, že mu na vlastnom príklade ukážete, že s pozitívnym myslením sa žije lepšie. Viete ho podporovať, usmerniť, poradiť, dodávať mu energiu, ale zmenou myslenia musí každý prejsť sám a dobrovoľne. Každý je 100 percentne zodpovedný za svoj život. Možno to znie tvrdo, ale myslím si, že vizualizácia za niekoho iného je strata času a účinok je prakticky žiaden. Popísali ste to veľmi správne, ale trošku to poopravím: „On sa musí snažiť a nesedieť s vyloženými nohami“ Vynechal som zámerne „aj“

S podobnými otázkami sa stretávam často. Veľmi radi by ste pomohli svojim blízkym. Hlavne pomocou vizualizácie. Rád by som podotkol, že Váš motív pomôcť je úplne v poriadku – je to fajn a je to správne. Vaša skutočná pomoc by mala spočívať v niečo inom, tak ako som napísal vyššie.

Ak ste veriaca, nič vám nebráni poslať úprimnú modlitbu a požiadať o pomoc pre konkrétnu osobu. Ale aj tú platí, že zmenu je na konkrétnom jednotlivcovi.

Fuuu – dobrá otázka.
Je to jedna z tém, ktorá ma veľmi zaujíma a pracujem na nej – tým myslím, ako pomôcť pozitívnym myslením iným. Je to téma na veľmi dlho a moja odpoveď by to neobsiahla.
Je úplne normálne, že chcete svojej dcére „pomôcť“ a Váš prvoradý motív je láska. Musíte však pochopiť, že Vaša dcéra je samostatný človek, ktorý má slobodnú vôľu rozhodnúť sa, čo so svojim životom. Ak by ste chceli použiť Zákon príťažlivosti na zmenu VAŠEJ dcéry, išli by ste Zákonom proti Zákonu – bolo by to vlastne ovplyvňovanie. Verím, že to pre Vás nie je ľahké, ale stále hovorím, že LÁSKA je najmocnejšia na svete. Milujte ju takú aká je – zo všetkým. Nič sa nedej náhodne a všetko má nejaký význam. Niekedy až po čase je nám odhalené prečo sú veci tak ako sú – a veci ktoré sa zdajú spočiatku ako negatívne – môžu sa ukázať ako výsostne pozitívne.
Držím Vám palce. Možno Vás moja odpoveď nepotešila, ale chcem Vás podporiť v tom, aby ste sa so svojou dcérou veľa otvorené rozprávali a pokiaľ to bude možné podporili ju – možno aj pre ňu to nie je ľahké.

Odporúčam prečítať si.

Ste výnimočná mozaika

„Vďačnosť je aj najväčším prejavením viery. Na začiatok by som odporučil ďakovať za to, čo už máte a sledujte, ako sa pri tom cítite. Naozaj svoju vďačnosť prežite. Po nejakom čase môžete skúsiť aj vďačnosť za niečo, po čom túžite a ešte to reálne nemáte. Ak dokážete prežiť takúto vďačnosť, ako keby ste to už mali, rezonančne ste veľmi naladení na to, po čom túžite a zhmotneniu Vašej túžby sa veľmi priblížite. Dajte si pozor na formuláciu slov. Ďakujte tak, ako keby to už bolo.“

Odporúčam prečítať si :

Metóda 5 prstov eBook

Ďakujem. Zošit vďačnosti.

Ste pripravení na nový rok? Mojich 7 pomôcok.

„Budem úprimný, s týmto som dlho bojoval. Nevedel som si predstaviť, že budem ďakovať za niečo negatívne, čím som si v živote prešiel, alebo za niekoho, kto mi ublížil. Problém bol len v mojej nezrelosti. Ako to ja rád hovorím, nebol som ešte dostatočne prebudený. Musel som prejsť určitú cestu, aby som to pochopil.

V prvom rade som musel pochopiť a prežiť odpustenie (tejto téme sa budem ešte venovať).

V druhom rade som musel pochopiť, že všetko, čo sa deje v mojom živote má nejaký význam, vrátane všetkých stretnutí. Prišiel čas, keď som ďakoval aj za „negatívne“ životné situácie. Negatívne úmyselne píšem v úvodzovkách. Nebyť aj týchto životných skúseností, nebol by som tam, kde som dnes. Tak, ako pri predošlej otázke, aj tu Vám odporúčam v prvom rade ďakovať za tie dobré veci.“

Nie. Dôležité sú emócie pri jednotlivých myšlienkach, ktoré cítite.

Prečítajte si článok :

Pocity a emócie

Prečo? Prečo to nejde tak, ako by som chcel?

Vesmír je natoľko úžasný, že Vám nesplní Váš sen hneď, ako si naň spomeniete. Dokonca ani zákon príťažlivosti nereaguje okamžite. Možno si spomínate na film „Tajomstvo“, v ktorom ukázali pána, ako si s úsmevom prezerá obrázok slona, keď mu napadla myšlienka: „Bolo by fajn, keby som takého slona mal.“ Vesmír hneď zareagoval a slon bol v obývačke. Takto to nefunguje.

Časová odozva, kedy začne zákon príťažlivosti pôsobiť, je niečo málo cez 60 sekúnd, a to musí byť myšlienka obohatená o emóciu. A následne je časová odozva, keď sa myšlienka zhmotní. Vŕta Vám to v hlave? Pozrime sa na to z opačného konca.

Skúste si spomenúť na nejakú negatívnu situáciu, keď Vás zahltí negatívna myšlienka. Cítite ten nepríjemný pocit v žalúdku, zviera Vám hrdlo? Možno to začnete vnímať až po nejakej chvíli. To je presne ono. Ako keby ste sa nevedeli od toho odtrhnúť. A to ste sa na to nesústredili.

Vizualizácia je sústredené a cielené myslenie, v našom prípade na niečo pozitívne.

Odporúčam prečítať si :

Vizualizácia

Zákon príťažlivosti

Moja odpoveď je pomerne dlhá na tak jednoduchú otázku. Dúfam, že komplexnú odpoveď nájdete pri čítaní tejto stránky, ale aspoň v skratke. Tvorba Vášho života, tvorí viacero oblastí. Vaše myslenie, Vaše pocity, Váš slovník a Vaše činy. Tieto štyri oblasti by ste mali dokonale zladiť s Vašim cieľom, snom, túžbou… Ďalší dôležitý aspekt je zladenie sa so zdrojom. Mnoho ľudí si predstavuje, že stačí myslieť na nejakú vec 5 minút denne a zvyšok dňa sú výslovne negatívny. Výsledok je tento: „Aj tak to nefunguje, nie som toho hodný, ja som to vedel – je to sprostosť, minulo sa to :-)….. Nevravím, že toto je presne Váš prípad. Skúste sa na to pozrieť zo širšieho kontextu. Prečítajte si o Emočnom navigačnom systéme a metódu 5 prstov. Verím, že nájdete odpoveď na svoju otázku a zároveň Vám držím palce.

Odporúčam prečítať si :

Prečo? Prečo to nejde tak, ako by som chcel?

Vráť sa k tomu, čo si napísal na začiatku. Je to jednoduché. Myslím, že si si toho zobral príliš veľa. Treba ísť postupne. Ja som na začiatku tiež mnohým veciam nerozumel a v mnohom som mal „hokej“ – to čo momentálne prežívaš je zrejme normálne. Dôležité je začať s postupnou zmenou myslenia. Život Ti potom začne otvárať ďalšie oblasti a Tebe sa to samo od seba začne spájať ako mozaika. Nič nerob na silu. Chce to ľahkosť. Ruka v ruke so zmenou myslenia by si sa mal zaoberať tým ako sa cítiť – aké sú Tvoje pocity. Je to veľmi dôležité.

Mne osobne pomohla veta z dokumentu „The Secret“- poznajte „tajomstvo“ a spoznáte ho ešte lepšie. Ja osobne sa tomuto venujem viac ako 10 rokov a stále nachádzam nové veci, nové videá, nové myšlienky. Samotný dokument som videl nespočetne veľa krát a stále si všimnem niečo, čo som predtým nevidel resp. nechápal. Skús si jednotlivé myšlienky zapisovať. Niečo čo Ti utkvie v pamäti, čo sa Ti zapáči. Mne osobne to otvorilo „dvere“ o ktorých som ani netušil, že existujú.

Odporúčam prečítať si:

Moja kniha

Metóda 5 prstov eBook

Prosím prečítajte si tému o pocitoch, emóciách. Vašou úlohou je správne sa naladiť. Je to ako s rádiom. Vy chcete počúvať príjemnú hudbu, ktorá hrá len na určitej stanici. Vašou úlohou je preladiť sa na správne frekvencie a udržať si ich.

Pocity a emócie

Prečo? Prečo to nejde tak, ako by som chcel?

Prosím prečítajte si článok o húsenici. Sú ľudia, ktorí Vás oberajú o energiu vedome i nevedome. Keď sa aktívne venujete pozitívnemu mysleniu, sála z Vás energia – a táto sila priťahuje.

Je iba na Vás s kým sa budete stretávať, ako často a ako dlho stretnutie bude trvať.

Ak sa aj stane, že po stretnutí na emočnej stupnici spadnete o niečo nižšie, je dobré sa naučiť ako skočiť naspäť.

Príbeh o húsenici

Sme priemerom piatich ľudí

Pocity a emócie

Dobrý otázka.

Toto je stupnica Emočného navigačného systému.

Pozitívne emócie

-Radosť, poznanie, pocity sily, sloboda, láska, vďačnosť.

-Vášeň.

-Nadšenie, dychtivosť, šťastie.

-Pozitívne očakávanie, viera.

-Optimizmus.

-Nádej.

-Spokojnosť.

Negatívne emócie

-Nuda.

-Pesimizmus.

-Frustrácia, podráždenie, netrpezlivosť.

-Únava, vyčerpanosť.

-Sklamanie.

-Pochybnosti.

-Starosti, obavy.

-Obviňovanie.

-Strata odvahy, beznádej.

-Hnev.

-Túžba po pomste.

-Nenávisť, zúrivosť.

-Žiarlivosť.

-Pocity ohrozenia, pocity viny, pocit nehodnosti.

-Strach, žiaľ, depresia, zúfalstvo, bezmocnosť.

Je nemožné, spraviť veľký skok napríklad z HNEVU na OPTIMIZMUS (Za krátke obdobie). Je to možné, ale postupnými krokmi. Chce to tréning a prax. Je lepšie si udržovať čo najlepšie vibrácie – niečo ako prevencia)

Keby ľudstvo nechcelo toho viac a viac nie sme tam kde sme. Rozvoj je v poriadku. Život nie je o procese objavovania, ale o procese tvorenia. Rozpíname tým vesmír. Túžte, snívajte, rozvíjajte. Je to OK.

„Postoje sú dôležitejšie ako fakty.“

Nemôžete ho nútiť. Chápem, že je to najbližší človek, čakáte podporu. Na vlastnom príklade mu ukážte krásu života. Zmeňte najprv seba. Sústreďte svojou energiu na vlastnú zmenu, nikoho do ničoho netlačte. Nekritizujte ho, nesúďte ho, nehodnoťte. Všetci sme úžasné individuality a potrebujeme svoj vlastný čas i priestor na zmenu.

Stretávam si s tým pomerne často. Stále máme potrebu niekoho meniť, naprávať.  Vo väčšine prípadov je pravda taká, že sa musíte zmeniť sami.

Odporúčam prečítať si:

Ste výnimočná mozaika

Sme priemerom piatich ľudí

Tak ako si viete do života pritiahnuť batoh do práce, hodinky, 10 Euro, nový byt, uzdravenie, partnera, novú prácu – viete si do života pritiahnuť aj nápad, myšlienku čo ďalej. Na nebi nikde nenájdete tabuľu kde bude napísané aké je Vaše poslanie. VY SI TVORÍTE SVOJ ŽIVOT! Je na Vás čo budete robiť.

Položte si tieto tri otázky a odpovedzte si na ne. Dám Vám príklad odpovedí.

  1. Ak by ste mali dnes na stole 100 mil. EUR a mohli by ste si s nimi robiť čo len chcete, čo by ste urobili? „Kúpil by som si dom, išiel na dovolenku a kúpil by som si najlepšie Ferrari.
  2. Keby ste to už mali čo by ste robili? „Išiel by som na dovolenku na mojom novom Ferrari.
  3. Ako by ste sa cítili? „Slobodne“

Vaša pravá podstata je byť slobodný/á. Popremýšľajte nad tým.

Môžete si do zošita snov zapísať, že máte nápad na podnikanie. Zákon príťažlivosti Vám pritiahne ľudí, situácie, nápady, prostriedky…. všetko na zhmotnenie Vašej túžby.

Odporúčam urobte si test silných stránok:

Test silných stránok GALLUP, alebo

https://www.16personalities.com/sk/bezplatny-test-osobnosti

 

Momentálne myslíte a sústreďujete sa na strach. Jena vec sú však myšlienky, druhá vec sú Vaše pocity. Myšlienka sama o sebe je do určitej miery bezvýznamná. Iné je keď je podporená pocitmi. Je to ako s raketou. Raketa bez paliva je len kus železa, ale dajte do nej palivo a poletí až na mesiac!
Začnite sa sústrediť na to čo chcete, nie na to čo nechcete a podporte to svojimi pocitmi – PRECÍŤTE TO. Viďte sa vo svojich predstavách – taká aká chcete byť – nie taká aká nechcete byť. Zabudnite na minulosť – ta už bola a Vy ju nezmeníte, ale teraz máte možnosť všetko zmeniť. Vytvorte si život podľa VAŠICH predstáv.
Prežíval som niečo podobné. Nemal som žiadne sebavedomie. V detstve som mal so strachom veľké problémy. Verte mi, že sa s tým dá pracovať. Podporte to správnym slovníkom. Prečítajte si knihu od L.Hay „Miluj svoj život“ Držím Vám palce. PS: Veľa čítajte o dobrých, pozitívnych veciach.

Minulosť nezmeníte – tá je preč. Viete sa z nej poučiť. Ak ste spravili chybu – stalo sa. Urobili ste všetko pre nápravu a požiadali ste o odpustenie. Ak Vám niekto neodpustil – to už nie je Váš problém. Druhá osoba škodí sama sebe a na to musí prísť sama. Ak sa budete trápiť a neustále obviňovať za chybu, ktorú ste spravili, nie ste na dobrej ceste. Je to životnú skúsenosť, ktorú Vám nikto nezoberie. Život je o prítomnom okamžiku. Teraz nie je v kalendári. Teraz je teraz. Začnite žiť. To čo ste teraz nie ste Vy. Je to výsledok Vášho myslenia a životných skúseností z minulosti. Tak ako myslíte – taká ste. Vaše myšlienky Tvoria Váš život. Takže ak chcete zmeniť Váš život, ak chcete zmeniť Vás zajtrajšok – Začnite DNES. Postavte sa pred zrkadlo. Z hĺbky duše sa pozrite do očí a povedzte si. „Odpúšťam Ti.“ Usmejte sa na seba a už sa k tomu NIKDY nevracajte. Zmení sa Vám život.

Odporúčam prečítať si:

Nechajte minulosť v minulosti

Odpustenie

Začni sa mať rád

Zmena myslenia „občas bolí“. Svojim spôsobom každá zmena má nejakú cenu. Nevravím, že to tak musí byť vždy. Ak ste prevážne v minulosti mysleli negatívne, tak tá zmena bude stáť možno viac práce. Dôležité je, aby ste čo najlepšie pochopili čo spôsobujú Vaše myšlienky. Pozitívne i negatívne. Potom si stanoviť nejaký strategický plán a pracovať s ním. Priznám sa, že som sa ešte nestretol s človekom, ktorý hneď od rána myslel len pozitívne. Chce to systematickú prácu opretú o trpezlivosť. Výsledky sa dostavia. Venujem sa PM už nejaký čas a tiež sa mi stane, že negatívne myšlienky prídu , ale to neznamená, že som na pokraji nervového zrútenia. Je to moja hlava, moje myšlienky. „Dobre, prišla a čo!“ – nevenujem sa jej – nedodávam jej emóciu – nahradím ju pozitívnou a idem ďalej. Nikdy sa nevzdávajte – vydržte. Trpezlivosť je pre mnohých problém, ale nemusí byť aj Váš – je to len na Vás.

Odporúčam prečítať si :

Metóda 5 prstov eBook

Odpoveď je jednoznačne áno.
Zákon príťažlivosti hovorí, že ako sa vidíte vo svojej mysli, ako sa pri tom cítite- taká ste, alebo tak sa máte. J.Ray hovorí: „To čo ste teraz Vy – to nie ste Vy! – je to len výsledok toho ako ste o sebe mysleli v minulosti. Ak chcete zmeniť ZAJTRAJŠOK začnite meniť myslenie o sebe DNES.“
Idealizujte si svoj sen – presne si popíšte do poslednej bodky čo vlastne chcete.
Určite si strategický plán Vašej vizualizácie.
To znamená. Ako často – Ako dlho – Ako presne.
Príklad.
„Rozhodujem sa, že budem vizualizovať samú seba – úspešnú sebavedomú, obľúbenú v kolektíve, zábavnú, plnú sily a elánu, usmiatu, plnú pokoja a haromónie, milovanú… a to 3x denne a to po dobu 5minút – vidím sa s najmenšími detailami – prežívam každú maličkosť – preciťujem to a zapájam do toho všetky svoje zmysli“
Podporujte to pozitívnymi afirmáciami.
Zasadíte semieko – trpezlivo s vierou sa o neho starajte až po dobu kedy klíčok neprerazí zem. Uvidíte zázraky.
Úspech znamená splniť tri podmienky:
1. Musíte chcieť, 2. Musíte tomu veriť., 3. Musíte byť ochotná zaplatiť cenu za úspech.
Tá cena je to, že budete robiť to čo som Vám napísal. Postupne sa začnite stretávať s viac a viac ľuďmi. Zákon príťažlivosti Vám pritiahne všetko čo potrebujete na splnenie Vášho sna. Situácie, ľudí, prostriedky, kurzy, knihy…

Prečítajte si knihu od L.L.Hay – „Miluj svoj život“

Dobrý deň. Dobré a pomerne časté otázky.
Čo sa týka vizualizácie materiálnych vecí je dobré zažiť ten pocit keď to vidíte. Príklad. Ak chce niekto konkrétne auto – ide do predajne s autami – posadí sa do vysnívaného auta a snaží sa zapamätať čo najviac pocitov. Vystrihuje si obrázky, často si prezerá katalóg…. a pod.
Čo sa týka partnera je veľmi dôležitá „idealizácia“ – iným slovami dobre si premyslieť koho hľadám, aký chcem mať vzťah a čo chcem do tohto vzťahu vložiť. Mnoho ľudí si myslí, že nájde ideálneho partnera. Možno so mnou nebudú všetci súhlasiť, ale ideálny partner neexistuje. To je na živote krásne že sme rozdielní. Vzťah je aj o riešení každodenných vecí – je to aj o tom obrusovaní hrán kameňa až kým je úplne hladký. Ja som si do života pritiahol svoju manželku a má presne to po čom som túžil. Takže moja rada je dobre si najprv premyslite čo chcete. Zoberte si papier a pero a píšte najmenšie detaily. Preciťujte radosť už pri písaní, pretože práve pri tých PRVOTNÝCH myšlienkach spojených s emóciou sa Váš sen stáva skutočnosťou a je na ceste k Vám – a je iba na Vás kedy si ho pritiahnete. Viete hovorí sa, že na človeku to vidieť keď je zamilovaný – buďte zamilovaný. Tešte sa. Chce to cvik – pracujte na to – pochopiteľne je to aj o viere a trpezlivosti. Je fakt dôležité, aby ste dokonale pochopili, že Vy si to riadite – Vy si to tvoríte – je to len a len Vás. Nikdy sa nevzdávajte. Láska, radosť, nadšenie, vášeň, nádej, pokoj, harmónia to sú frekvencie Zdroja – nalaďte sa na túto frekvenciu a vtedy budete na správnej ceste.

Odporúčam, pozrite si video: