Priestor pre Vaše otázky

5/5 - (4 votes)

Článok bol aktualizovaný 30.12.2022

Priestor pre Vaše otázky.

Dobrý deň priatelia pozitívneho myslenia.

Miroslav Zaťko pozitivnemysliet.sk 2023 007

Miroslav Zaťko pozitivnemysliet.sk 2023

Na začiatku Vám chcem všetkým poďakovať. Počas existencie tejto stránky ste mi napísali množstvo komentárov k jednotlivým článkom a dostal som stovky mailov s najrozličnejšími otázkami i žiadosťami o osobné stretnutie. Aj Vy tvoríte túto stránku. Keď som v roku 2008 založil stránku o pozitívnom myslení, netrpezlivo som čakal na prvý mail, na prvú otázku. Keď prišiel, hneď som sa pustil do odpisovania. Vôbec som si vtedy neuvedomil, že príde obdobie niekoľkých mailov denne. Mám na Vás prosbu. Mnohí čakáte na odpoveď veľmi netrpezlivo. Viete, nie vždy je jednoduché odpovedať na otázku, ktorá je napísaná na tri riadky. Verte mi, že si čítam všetky. Možno si dávate otázku: „odpovie na všetky otázky?“ Na väčšinu áno, na niektoré potrebujem menej času, na niektoré viac. Sú otázky na ktoré neodpoviem.

Dôvodov je niekoľko.

*Tak ako som spomenul, nie vždy je jednoduché odpovedať, respektíve dať plnohodnotnú odpoveď na „problém“ ktorý je zhrnutý na pár riadkov. Niektoré odpovede sa dajú napísať tak isto na pár riadkov, ale niektoré si vyžadujú dve – tri strany a aj tak nenapíšem všetko čo by som chcel. Občas sa stane, že je moja odpoveď nepochopená a posielate mi dodatočné otázky, čo je na jednej strane v poriadku, ale je to náročné z pohľadu času. Prosím chápte, že to nie je moja profesia, robím to nezištne a v osobnom voľne. Odpovedám vždy ja, nerobí to za mňa nikto iný.

*Neviem všetko a budem úprimný na niektoré otázky nemám plnohodnotnú odpoveď. Aj ja sa stále vzdelávam.

*Na stránke nájdete „Často kladené otázky“. Tam sa snažím sústrediť naozaj tie najčastejšie otázky, poprípade otázky, ktoré sú všeobecné, alebo niečím zaujímavé. Preto ďalším dôvodom je priamy úmysel neodpovedať. Prosím dajte si tú prácu a trpezlivosť a odpoveď si nájdite sami.

Na záver mám ešte jednu prosbu.

Na tejto stránke popisujem svoje vlastné skúsenosti. Ďaleko dôležitejšia je Vaša skúsenosť. Veľké množstvo mailov obsahuje vetu „Prosím pomôžte mi!“ Rád by som, ale nie je to možné. Verte mi, že v mojich začiatkoch mi nikto nepomohol. Dostal som množstvo cenných rád, ale pomôcť som si musel sám. Až keď som začal zavádzať teóriu do praxe, až potom sa začali diať zázraky. Môžem Vám dať len radu, zmenu vo svojom živote budete musieť spraviť Vy sami.

Držím Vám palce.

Miroslav Zaťko

  collections_bookmark Podobné články
  Miroslav Zaťko pozitivnemysliet.sk 2023 014

  Často kladené otázky

  Miroslav Zaťko pozitivnemysliet.sk 2023 014

  O mne

  Keď som vydal moju prvú knihu „Je ľahké spraviť zvislú čiarku“, kúpil si ju aj jeden z mojich vtedajších kolegov. Po nejakom čase ma pristavil na chodbe a chcel mi dať spätnú väzbu. Začal asi takto: „Máš môj obdiv, že si našiel odvahu ísť s kožou na trh.“ Prekvapilo ma to. Po nejakom čase sa mi jeho slová vrátili a ja som si uvedomil, že ak mám moc radiť, musím vedieť aj prevziať zodpovednosť za to, čo radím. A tu pomáha otvorenosť. Nemyslím, že som v spomínanej knihe o sebe odkryl až tak veľa, ale na druhej strane sa nechcem hrať na niečo, čo nie som. Kópii je na svete už dosť, ja som originál. 🙂

  Rozhovory s osobnosťou

  Jednu z noviniek, ktoré prinášam po redizajne stránky www.pozitivnemysliet.sk ( 9/2016) sú rozhovory s osobnosťou. Rozhovory nie len o pozitívnom myslení. Verím, že osobnosti, ktoré som vybral Vás budú inšpirovať. Prajem príjemné čítanie.
  Poznámka: Momentálne pracujeme na spracovaní ďalších rozhovorov.