Pokus s ružou

4.9/5 - (8 votes)

Zaujímavá ukážka vplyvu našich myšlienok na ružu respektíve na vodu v ktorej je ruža. Zamyslenie sa nad tým, ako myšlienky vplývajú aj na nás samotných. Príde na rad otázka, koľko percent vody tvorí naše telo? Môžete zájsť aj ďalej a skúmať objavy Masaru Emota, ktorý sa zaoberá vplyvu myšlienok na vodu už niekoľko rokov.

4.9/5 - (8 votes)

Dobrý deň priaznivci pozitívneho myslenia.

Od môjho priateľa Jozefa Čuhu som dostal zaujímavú dokumentáciu – pokus s ružou. O čo vlastne ide?

Táto ukážka nám má demonštrovať aký vplyv majú pozitívne či negatívne myšlienky na naše okolie a čo je najpodstatnejšie na nás samotných.

Pokus:

Dr.Čuha si obstaral dve „identické“ ruže. Dal si záležať, aby boli z jedného miesta a v rovnaký deň odrezané. Odrezal hlavičky a namočil ich do pohára kde bola rovnaká voda.

Pokus s ružou - PRED

Pokus s ružou – PRED

Na ľavú ružu pôsobil 10 dní – 1 minútu denne NEGATÍVNE. (myslel na určitú negatívnu životnú skúsenosť.)

Na pravú ružu pôsobil 10 dní – 1 minútu denne POZITÍVNE. (myslel na určitú pozitívnu životnú skúsenosť.)

A tu je výsledok po 10 dňoch. 1 minúta denne !!!

Pokus s ružou - PO

Pokus s ružou – PO

Celý tento pokus by Vás mal prinúť zamyslieť sa nad tým, aké myšlienky máte počas celého dňa. Ak toto dokáže 1 minúta denne s ružou, čo sa potom deje s nami keď myslíme celý deň prevažne tak či onak.

Teraz trošku úprimnosti.

Skúsil som to aj ja. Priznávam ,že mi to nevyšlo, respektíve som to nedokončil. Nie že by nefungoval, ide o to, že som mal problém myslieť cielene negatívne. Chce to naozaj sústredenie. Táto činnosť my výslovne robila zle, preto som pokus ukončil.

O niečo podobné sa pokúsil aj Japonský vedec Masaru Emoto.

Ten sa zaoberá fotografovaním molekuly vody. Pozrite si jeho stránku. Budete prekvapení aký vplyv má myslenie na vodu. Následne si položte otázku  koľko percent vody tvorí naše telo.

Link:

http://www.masaru-emoto.net/english/water-crystal.html

 Fotografie s popisom nájdete na jeho stránke nižšie.

forum Komentáre (0)
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
message Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Udelením tohto súhlasu súhlasíte s tým, aby Vaše osobné údaje v rozsahu meno a emailový kontakt boli spracúvané. Súhlas je poskytnutý na dobu 20 rokov. Tento súhlas je možné kedykoľvek písomne odvolať, pričom odvolanie nemá spätné účinky. Viac o ochrane osobných údajov tu.