Rozhovor s Ľubkou Madudovou

5/5 - (3 votes)

Rozhovor by som začal citátom od Dr. Jamesa Watsona. „Intuícia nie je nič mystické.“ Zrejme to bude individuálne, ale väčšina z nás má intuíciu spojenú so ženami. Ženská intuícia alebo 6 zmysel. Po rokoch štúdia pozitívneho myslenia a osobného rastu môžem zodpovedne povedať, že intuícia naozaj nie je nič mystické, je našou súčasťou a je súčasťou aj mužov. 🙂 Možno máte rovnakú skúsenosť, ale pred pár rokmi sme s manželkou pozerali reláciu „Tak trochu inak“ s Adelou Vinczeovou, kde chlapec s okuliarmi na očiach čítal pomocou tretieho oka. Mal som zimomriavky. Tam som po prvýkrát zaznamenal Ľubku. Na internete som začal sledovať jej prácu a už vtedy vo mne skrsla túžba zúčastniť sa nejakého kurzu o intuícii. Napriek tomu, že som bol na kurz prihlásený už v minulosti, až v tomto roku sa to podarilo. ( Asi som nebol pripravený 🙂 ) Som nesmierne rád, že som sa s Ľubkou mohol stretnúť aj osobne (pozn. kurz viedla lektorka Zuzka Trepková, Ľubka sa zastavila, keď kurz končil o čom som nevedel – vesmír funguje 100% spoľahlivo). Vďačnosť, že súhlasila s rozhovorom nemá konca, pretože už nejaký čas som si uvedomoval, že na mojej stránke aké-také informácie o intuícii chýbali.

1.Ľubka, z tvojho uhla pohľadu – je intuícia niečo mystické?

Za mystickú zvyknú pokladať intuíciu tí ľudia, ktorí chcú mať všetko do detailov pochopené. Sú zvyknutí len na logické vysvetlenia, nesmie chýbať ani jeden puclík do obrazu. Keďže intuícia takéto atribúty nemá a prejavuje sa, práve naopak, vzhľadom, ktorý nie je nijak logicky odôvodnený, je ťažké pre ľavohemisferikov  prijať ju ako relevantný percepčný zmysel. Pre mňa intuícia nie je mystická, pretože sa stala dennodennou súčasťou môjho života a spoznala som, ako pracuje. Tým nechcem povedať, že ju viem dať do vzorca, to nedokáže nikto. Ide o to pripustiť tie neznáme, ktoré sa v nej prejavujú, i keď im zatiaľ nerozumieme. Tento stav prijatia intuície do môjho života bol postupný, stále viac som si ju všímala a uvedomovala. Išlo o proces odkrývania tajov svojej vlastnej nevedomosti a získavania vnútorného vedenia, ktorému teraz už dôverujem. Ale nebolo to tak vždy…

„Deti sami seba vnútorne nenahlodávajú pochybnosťami.“

2.Prosím, poďme na začiatok. Ty a intuícia? Kedy ste si „padli do oka“? 🙂 Inak povedané, kedy si ju začala uvedomovať?

Hovorí sa, že Boh nám umožní vykonávať prácu v takej oblasti, v ktorej sa máme sami rozvíjať :-). Ja som najlepší príklad toho, že na intuícii sa dá pracovať, pretože od svojho ocka som si podedila potrebu mať všetko logicky zdôvodnené. Bola som pravý opak intuitívca, ktorý dokáže uvidieť synchronicity a dôverovať „akože náhodám“. Mne sa táto téma začala v živote otvárať s príchodom mojich detí… S nimi som prvýkrát pripustila, že hranice sú len v mojej mysli. Prvýkrát som sa otvorila uvedomeniu, že nie všetko, čomu som dovtedy verila, musí byť zásadne aj objektívna pravda. Teraz keď sa spätne na to pozriem, vidím, že som prešla veľký kus cesty k otvoreniu sa nekonečnému potenciálu. A k pochopeniu, že vždy som to v živote mala, ale som to nevidela.

Ľubka Madudová v akcii

3.Si zakladateľkou celoslovenskej školy intuície pre deti, ale viem, že si aj učiteľkou. Pôsobila si ako profesorka na gymnáziu. Bola to práve profesia učiteľky, kde si si začala uvedomovať, že deti nevyužívajú naplno svoj potenciál a treba s tým niečo spraviť?

Na gymnáziu som práve videla, že ten potenciál sa v deťoch dral na povrch, ozýval sa rôznymi formami… avšak, chúďatá, namiesto otvorenia sa týmto svojim vnútorným schopnostiam sa museli drviť zo zošitov tony faktov a téz, ktoré im niekto nadiktoval. Nemali čas objavovať svoju vnútornú silu, zahĺbiť sa do seba, vnímať svoje vnútorné pochody a porozumieť im.  Následkom tohto procesu býva potom postupné odpájanie sa od seba samého, neschopnosť započuť signály vychádzajúce z našej vnútornej múdrosti. Vtedy to bolo však iba prvé uvedomenie. Skutočná „realizácia“ prišla až o niekoľko rokov neskôr. ŠKOLA INTUÍCIE je typický príklad toho, že aj úspešný projekt sa dá vybudovať intuitívne.

„Našou prvou úlohou je vytvoriť na kurzoch hravú atmosféru.“

4.Myšlienka založiť školu intuície sa zrodila kedy? A čo bolo tvojou najväčšou túžbou?

Taká myšlienka, že idem založiť celoslovenskú školu nikdy nebola. To sa iba dialo akoby pred mojimi očami. Neexistovala stratégia ani plán. Prvým míľnikom bol určite divný seminár s ruskými lektormi v Prahe, na ktorý nás prihlásil môj muž Mirko. Bola to taká strašná haluz, že si to neviete predstaviť 🙂 🙂 🙂  Absolútne zmenil moju optiku a otvoril mi nový svet možností. Tento seminár nás priviedol aj ku Markovi Kommisarovi a technike intuitívneho videnia. A potom sa už len diali veci, do života prichádzali tí správni ľudia, príležitosti sa vynárali akoby samé.  Ja som len realizovala to, čo mi prišlo ako najsprávnejšie pre danú chvíľu. Nápady sa mi rodili v hlave a ja som ich len uvádzala do života. Spätne vidím, že to bola tá najintuitívnejšia cesta… a ešte stále je.

5.Ako som na úvod spomenul, aj ja som sa zúčastnil základného kurzu intuície. Viem, že pre dospelých ste tento kurz nerobili. Prečo?

Ale áno, kedysi dávno hneď na začiatku pred 8 rokmi, sme ho robili. Viedol ho môj muž Mirko a jeho dcéra Lenka. Mňa si pritiahli deti, lebo ma neskutočne bavia :-). A mám dar povedať im veci slovami, ktoré prijmú, ukázať im príklady, ktoré pochopia. Ich otázky ma inšpirujú k ďalšiemu hľadaniu a ich odpovede ma častokrát úplne dojmú, aké sú úprimné a čisté. Mirko sa však v tom čase začal venovať aj ajurvéde a po čase sa rozhodol zafokusovať len na túto oblasť. A ja som naďalej pracovala len s deťmi a teenagermi.

6.Takže dopyt bol ten hlavný opätovný spúšťač, alebo si to už niekde vo vnútri plánovala?

Áno, pre mňa to bol dopyt zo strany rodičov, ktorí vnímali obrovský vnútorný progres a uvedomenia u svojich detí. Mnohí rodičia vďaka svojim deťom  úplne zmenili pohľad na svet.

„Je veľmi dôležité neľpieť na svojich názoroch.“

7.Popíš mi také hlavné rozdiely kurzov s deťmi a dospelými? Nemyslím schému, skôr ma zaujímajú reakcie.

Deti sami seba vnútorne nenahlodávajú pochybnosťami. Niečo ich zaujme a idú do toho bez zaváhania, tešia sa na tie zaujímavé hry a bavia sa pritom. Nás, dospelákov, často spochybní strach. K nám do ŠKOLY INTUÍCIE PRE DOSPELÝCH  však chodia ľudia, ktorí majú na vedomej úrovni tieto veci pochopené. Sú otvorení, majú za sebou rôzne alternatívne kurzy, takže veciam medzi nebom a zemou určite veria – v tomto bloky väčšinou nemajú. Však preto aj prišli!  Avšak na kurze sa u mnohých zjavia iné podvedomé bloky vychádzajúce zo strachu, že nie som dosť dobrý. Že sa nechcem „strápniť“ pred kolegom, ktorého som vyfasoval do dvojice. Sú to hlboké bloky na sebahodnote zo strachu zo zlyhania. A tie vedia ľudí paralyzovať. Odpojiť ich od vnútorného sveta. Preto je našou prvou úlohou vytvoriť na kurzoch hravú atmosféru a odbremeniť ľudí od takýchto myšlienok. Pri intuitívnom vnímaní je kľúčový práve stav mysle – dostať sa do módu dôvery, radosti z experimentovania a hľadania. Kurz pre dospelákov je postavený tak, že sa naladíme na seba samého bez hodnotenia a posudzovania a potom sa dostávame do otvoreného stavu vedomia, v ktorom to začína tiecť. A v tomto stave majú ľudia možnosť sa zoznámiť so signálmi, cez ktoré k nim prehovára ich intuícia.

8.Počas nášho rozhovoru si mi spomínala, že rodičia prihlásia svoje dieťa na kurz intuície, dieťa sa počas kurzu otvorí a napreduje. Príde ale do prostredia svojho domova, kde povedzme rodičia ( páči sa mi výraz: „ešte nie sú dostatočne prebudení 🙂 ). Po nejakom čase sa opäť vráti do vyšľapaných koľají a prestane napredovať.

Toto sa deje občas v tých rodinkách, kde len jeden z rodičov dôveruje aj takým veciam, ktoré sa nedajú chytiť, vidieť alebo „rozporcovať“ analytikmi. Vtedy môže vzniknúť práve efekt, ktorý si popísal. Ten skeptickejší rodič má pocit, že sa tu siaha na „zdravý rozum“ jeho dieťaťa a spochybní túto oblasť rozvoja. Alebo povie, že si dieťa vymýšľa, že podvádza atď… stačí jedna veta a dieťa sa vyľaká seba samého. Lebo svojmu rodičovi verí. Tieto silné viery a presvedčenia, názory a konštrukty, ktoré deťom vštepujeme do hlavičiek len preto, že je to náš názor, vedia narobiť paseku na celý život. Sú to veľmi silné programy, ktoré nás určite ovplyvnia v mnohých situáciách. Ja osobne sa už smejem z „mojich názorov“ :-). Keď proste nejaký názor mám, vždy pripustím, že to môže byť aj inak. Je veľmi dôležité neľpieť na svojich názoroch.

9.Predstavme si, že tento rozhovor číta jeden z rodičov a položí si legitímnu otázku. Prečo mám svoje dieťa prihlásiť na kurz intuície? (stavím sa, že niektorí by dodali: načo mu to bude – vidieť tretím okom? 🙂 ) Môžeš popísať také základné benefity?

U detí nejde o to, aby svoju intuíciu naštartovali, ale naopak, aby sa od nej neodpojili. Pretože majú prirodzenú dôveru vo svoje vnímanie a až tak veľmi nerozlišujú, ako k nim prichádzajú informácie. Taktiež ide o to, aby ostali otvorené, aby sa s témami jemnohmotného sveta pravidelne stretávali a brali ho ako prirodzenú súčasť života. Mozgové vlákna detí sú pružné a veľmi rýchlo vznikajú nové a nové. Je potrebné pracovať už v detskom veku na vytváraní  mozgových prepojení medzi ľavou a pravou hemisférou. Poviem to trošku prehnane, že vlastne „vytvárame hardwarovú platformu“ na budúce uvedomenia, schopnosti a zručnosti.

V rámci ZÁKLADNÉHO MODULU odovzdávame deťom mnoho praktických cvičení a zábavných hier, ktorými harmonizujeme hemisféry, rozvíjame schopnosti ako intuíciu, vizualizáciu, kreativitu, pamäť či koncentráciu. Učíme sa stišovať a meditovať, čo je pre dnešné deti mimoriadne dôležité. Rodičia dostávajú od nás množstvo praktických materiálov na domáci tréning, pretože aj ten je dôležitou súčasťou našej školičky. Majstrom sa nestaneš za deň.

Rozvinuli sme však už aj taký spirituálnejší SEBAPOZNÁVACÍ MODUL, na ktorom deti spoznávajú sami seba viac do hĺbky. Zoznamujú sa so svojimi vnútornými procesmi, pohnútkami, strachmi, programami ega. Učia sa rozumieť sami sebe, pracovať so svojimi emóciami a myšlienkami. Získavajú zážitky a uvedomenia, že ich podstata je nehmotná – je to naše VNÚTORNÉ JA. Deti sa učia naladiť sa na tento stav vedomia a vedia, že môžu kedykoľvek „vstúpiť“ do seba a čerpať múdrosť zo svojho vnútra. Učíme ich rozhodovať sa z tejto úrovne vedomia, pretože voľby prichádzajúce z vnútorného JA sú naozajstným VNÚTORNÝM VEDENÍM. Je to devíza na celý život, ak sa tejto „zručnosti“ deti naučia už v ranom veku.

10.Je to jedna z ciest ako sa môžeme zmeniť? My, ľudstvo, svet?

Je to jediná cesta. Ak čerpáme múdrosť zo svojej božej podstaty a rozhodujeme sa z tejto úrovne, nemôžu sa diať také veci, ako vidíme okolo. Momentálny stav spoločnosti, pandémia, živelné katastrofy alebo prichádzajúca ekonomická kríza  sú STOPKOU pre konanie ľudstva z tej úrovne vedomia, v akej bolo doteraz. Ide o krízu ľudského ducha a morálky. Iba cez napojenie sa na svoju božskú podstatu dokážeme tento stav zvrátiť.

11.Vráťme sa ešte k dospelým. Na kurze som stretol úžasných ľudí, ktorí chcú napredovať, posunúť sa, niečo sa naučiť. Viem, že sme boli prvý kurz kde bola prevaha mužov. 🙂 Takže viac sa hlásia ženy?

Áno, v počtoch máme prevahu. Je to preto, že ženy sú otvorenejšie a prirodzene napojené na pravú hemisféru – tú obrazovú, emotívnu, intuitívnu.

12.Muži – bojíme sa alebo sme až príliš logický?

🙂 Povedz Ty za svoj gender, ja neviem 🙂 🙂 🙂

Myslím, že áno. Logika tam zohráva veľkú úlohu. Súhlasím aj s tým, že muži sa ešte nevedia tak otvoriť ako ženy. Ó, a samozrejme mužské ego. 🙂  

13.Pre mňa množstvo informácií na kurze nebolo nových, ale naučil som sa veľa. Intuíciu si uvedomujem a nejaký čas s ňou už pracujem. Som rád, že som si vedel popísať akú formu intuície využívam. Čo bola pre mňa novinka. U mňa je to jednoznačne Emocionálna intuícia. Ak to nie je tajomstvo, ako je to u teba?

Ja cítim také vnútorné vedenie. Až prednedávnom som si uvedomila, že vždy to tak bolo, aj keď som to ešte nevnímala… proste niečo v mojom vnútri ma vedie tam, kde mám byť. A idem tam cestou, ktorou mám ísť. A naučím sa na nej veci, ktoré mám vedieť. A získam uvedomenia, ktoré ma posunú ďalej. Dakedy to aj poriadne bolí 🙂 Ale to je život.

„Skutočné pozitívne myslenie môžeš mať len vtedy,

keď si už dostatočne prečistený vnútorne. Inak je to maska.“

14.Ľubka, a čo pozitívne myslenie?  

🙂 ja Ti prezradím, Mirko, že ma kedysi ľudia okolo mňa považovali za naivku… že nemôžem byť taká pozitívna ku všetkému… mysleli si, že som buď taká blbá a „slniečkujem“ alebo mám takú masku a hrám divadielko. Ja však na každej situácii či človeku, vidím v prvom rade to dobré a pekné. Mám to tak prirodzene, asi som si negatívny prístup a odpor ku stvoreniu prežila v niektorom minulom živote 🙂

Samozrejme to však neznamená, že sa mi nepodarilo dostať sa aj do mojich temných hlbín. Tam toho je tiež naukladaného… ako nakoniec v každom človeku. Dôležité je pred tou svojou „temnotou“ neutekať. Zvedomovať si ju a spracovať ju. Pochopiť, z čoho vychádza a uvoľniť ju. Pretože skutočné pozitívne myslenie môžeš mať len vtedy, keď si už dostatočne prečistený vnútorne. Inak je to maska.

Rozhovor – Ľubka Madudová (Pelachová) a Adela Vinczeová

15.Páčilo sa mi, že na kurze bolo veľa informácii aj o pozitívnom myslení, veľa sme meditovali. Bolo to naozaj super. Všímal som si niektorých účastníkov. Bolo vidieť, že s niektorými informáciami sa stretávajú naozaj prvýkrát, čo v závere aj priznali. Vieš mi popísať takú podstatnú spätnú väzbu, ktorú dostávate od dospelých po tomto kurze?

Každý si na kurze nájde niečo iné. Pre niektorých sú podstatné informácie alebo zábavné cvičenia na zvýšenie počtu mozgových prepojení, či tréning intuície, ale pre väčšinu sú to práve tie zážitky z meditácií… keď sa stretnú so sebou samým… keď sa im otvorí úplne nový rozmer v ich vnútornom vesmíre. To sú veľké prežitky, na také sa už nezabudne do konca života. Stačí ich zažiť na milisekundu, ale už vieme, že existujú, vieme, ako to „tam“ vyzerá a ako sa môžeme k tomu dopracovať.

16.Dnes už kurzy nerobíš sama a máš tím zaujímavých lektorov. Povedz nám niečo o nich. Ako ti prišli do života? Pomáhala ti pri výbere intuícia?

Jednoznačne. Nebolo podstatné, či sú  budúce lektorky skončené pedagogičky alebo inžinierky :-). Podstatné bolo, že na sebe pracujú, poznajú sami seba, a teda že touto cestou už kráčajú. Tiež bolo pre mňa dôležité, aby mali také vnútorné svetlo, aby žiarili a mali rady ľudí… A aby to vedeli s deťmi, aby boli tvorivé a vedeli improvizovať.  V dnešnom svete sú vzťahy medzi kolegami častokrát veľmi komplikované. My sme za 4 roky spoločného pôsobenia v jednom tíme nemali žiadne vážne konflikty. Vládne u nás taký prajný duch – navzájom si pomáhame, podporujeme sa. Každá je dobrá v niečom inom a rada tým prispeje k spoločnej veci. Sme na seba naladené… mnohokrát sa mi stalo, že som písala mail s otázkou mojej priateľke a pravej ruke Anne a v sekunde odoslania otázky mi naskočil mail s odpoveďou. To sa nám deje pravidelne. 🙂 Keď príde nejasnosť, konštruktívne vydiskutujeme. Veľmi si vážim toto nastavenie a zo srdca ďakujem všetkým týmto zlatým dievčatám. Sú obrovskou oporou našej školičky a bez nich by už možno ani neexistovala.

17.Aký máš teraz stav? Ešte potrebuješ lektorov?

Od budúceho školského roka preberá štafetu v základnom module pre deti a teenagerov moja kolegynka Zuzka Trepková. Šikovná, akčná žienka s originálnymi nápadmi. Na mňa to už bolo veľa projektov na manažovanie a už som takmer nestíhala robiť prácu, ktorá ma naozaj baví, a to je vytváranie obsahu školičky – nájdenie témy a jej spracovanie do detskej reči, vytvorenie skrípt pre rodičov, meditácií, zábavných videí, ktoré sú súčasťou vzdelávania. Takže toto bude veľká pomoc pre ďalšie fungovanie školičky. A čo sa týka ďalších lektorov pre tento modul, to už bude riešiť Zuzka. Za mňa môžem povedať, že na kempy potrebujeme lektorky – zdravotníčky.  Vďaka tomu, že sa mi uvoľnia ruky, budú aj nové projekty. Už teraz robíme aj KURZY PRE PARTNEROV, PRE RODIČOV A DETI, LETNÉ INTUITÍVNE KEMPY „DETI NOVEJ DOBY“ (v tomto roku už 4 turnusy)… A mám pripravený krásny nový projekt – MINIKEMP PRE RODIČOV A DETI. Na to sa už veľmi teším.

INTUITÍVNY KEMP

18.Nemám toľko arogancie, aby som povedal aj po viac ako 10 rokoch štúdia pozitívneho myslenia, že viem všetko. Musím sa vzdelávať aj ja, chodiť na kurzy, napredovať, dobíjať sa. Ako je to s tebou? Kam smeruješ?

Snažím sa smerovať k pokoju duše, k jednoduchosti života a k absolútnemu prijatiu toho „božieho“. Učím sa byť v prítomnosti. Naham karta…

19.Škola intuície v roku 2030, ako vyzerá?

Fuuu 🙂 🙂 🙂 Vlastne som odpovedala v predchádzajúcej odpovedi.

20.Vieš našim čitateľom odporučiť nejaké vhodné knihy o intuícii, poprípade knihy, ktoré ťa v živote oslovili?  

Každá kniha, ktorú som prečítala, mi dala potrebné uvedomenia a posunula ma v hľadaní pravdy… Je ich tak strašne veľa, že neviem vybrať. A v poslednej dobe začínam chápať, že už to nie je o čítaní a získavaní nových a nových pohľadov a techník od rôznych autorov. Teraz treba už pekne vstúpiť do svojej „vnútornej knižnice“ a začať hľadať pravdu tam  🙂

21.A teraz naše milé, malé pravidlo. Máš možnosť povedať akékoľvek posolstvo čitateľom stránky www.pozitivnemysliet.sk

„Vstúpte do svojej vnútornej knižnice! Keď sa to stane, zmení sa všetko.“

Ďakujem za rozhovor. Fantázia 🙂

Pre viac informácii o Ľubici Madudovej a škole intuície:

Link:

https://intuicia.eu/

 Foto: Archív Ľubky Madudovaj

forum Komentáre (3 komentáre)

Dobry den. Paci sa mi myslienka: „Skutocne pozitívne myslenie mozes mat vtedy, ked si uz dostatocne orecisteny vnutirne. Inak je to macska.“ Lubka Madudova. Mozem ju takto uverejnit? Dakujem za odpoved.

Dobrý. Podľa mňa môžete, ale podpíšte Ľubku Madudovú. Bude to ako citát

message Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Udelením tohto súhlasu súhlasíte s tým, aby Vaše osobné údaje v rozsahu meno a emailový kontakt boli spracúvané. Súhlas je poskytnutý na dobu 20 rokov. Tento súhlas je možné kedykoľvek písomne odvolať, pričom odvolanie nemá spätné účinky. Viac o ochrane osobných údajov tu.