Sme priemerom piatich ľudí

4.6/5 - (11 votes)

Článok bol aktualizovaný 25.3.2017

Obklopujte sa pozitívnymi ľuďmi, ktorí majú ciele, sny, túžby, nasadenie, žijú s vášňou. Asi sa nemôžete stretávať s tými najúspešnejšími ľuďmi na tejto planéte, ale som presvedčený, že aj vo Vašom okolí sa nájdu ľudia, ktorí majú kvality ktoré chcete dosiahnuť a je jedno v akej oblasti. Čítajte knihy, ktoré napísali úspešný ľudia – je to ako stretnutie. Učte sa od nich. Zavádzajte teóriu do praxe.

„Sme priemerom 5 ľudí, s ktorými trávime najviac času.“

Počuli ste už túto vetu?

Čo si o nej myslíte Vy?

Ja ju poznáva už dávno a môžem zodpovedne povedať, že to sedí ako „riť na šerbeľ“

Sme aritmetickým priemerom piatich ľudí, s ktorými sa najčastejšie stretávame. Dotýka sa to viacerých oblastí života. Zdravie, úspech, príjem, vzťahy…

Citát o tom, že všetci sme dôležití

Citát o tom, že všetci sme dôležití

Dám Vám malú úlohu:

Zoberte si papier a urobte si tabuľku – zoznam 5 ľudí s ktorými najviac komunikujete v práci, v súkromí. Pomôcť Vám môže aj mobilný telefón – pozrite si zoznam naj častejších telefónnych čísel, ktoré voláte. Potom si napíšte dôležité oblasti. Zdravie a kondícia, úspech, finančné zázemie, kvalita vzťahu v súkromí, charakter, oblečenie….

Ako na Vás pôsobia, ako na Vás vplývajú?

Meno/ Oblasť Zdravie, kondícia, vitalita Úspech Finančné zázemie Aké sú jeho / jej vzťahy Charakter Oblečenie
Peter
Jana
Karol
Jozef
Milena

Urobte si aritmetický priemer.  Čo Vám vyšlo? Sedí to?

Citát o riešení problémov

Citát o riešení problémov

Veta samotná hovorí v prvom rade o nás.  Náš vonkajší svet (patria tam aj ľudia s ktorými prichádzame najviac do kontaktu) je verným zrkadlom nášho vnútorného sveta.
Urobiť si takýto priemer ľudí z nášho okolia nie je o tom niekoho vymeniť, či vyškrtnúť zo života. Pripúšťam, že aj to forma riešenia. Skôr ide o nás samotných. Ak zmeníme náš vnútorný svet, zmení sa aj ten vonkajší.  Do života prídu noví ľudia a starí odídu.
Zdravie. Ak sa pohybujete v prostredí, kde sa neustále hovorí o chorobách, lekároch, liekoch – zrejme nebudete ani Vy na tom najlepšie. Zmeňte to!

Vzťahy. Chcete mať harmonický, láskyplný vzťah? Tri Vaše TOP kamarátky sú rozvedené? Možno je čas na zmenu!

Je veľmi pravdepodobné, že ak sa začnete pravidelne pohybovať v okruhu ľudí, ktorí často hovoria o peniazoch, nových možnostiach, podnikaní, nových nápadoch – tak o krátky čas začnete aj Vy takto premýšľať.

Chcete vo svojej práci kariérne stúpať a Vaši nadriadení Vás nemotivujú, respektíve Vás už nemajú čo naučiť? Začnite sa stretávať s ľuďmi, ktorí Vás môžu motivovať, naučiť niečo viac. Prídete na iné myšlienky.

Máte nadváhu? Spoznajte sa s tými, ktorým sa už podarilo zhodiť nejaké kilá. Nájdite si priateľov, ktorí chodia pravidelne cvičiť. Šanca, že sa Vám podarí získať správne návyky a zhodiť pár kíl je vyššia.

Učte sa od najlepších.

Citát o konaní

Citát o konaní

Obklopujte sa pozitívnymi ľuďmi, ktorí majú ciele, sny, túžby, nasadenie, žijú s vášňou. Asi sa nemôžete stretávať s tými najúspešnejšími ľuďmi na tejto planéte, ale som presvedčený, že aj vo Vašom okolí sa nájdu ľudia, ktorí majú kvality ktoré chcete dosiahnuť a je jedno v akej oblasti. Čítajte knihy, ktoré napísali úspešný ľudia – je to ako stretnutie. Učte sa od nich. Zavádzajte teóriu do praxe.

Ak, ste na základe Vášho skúmania prišli na to, že tento článok je pravdivý, je iba na Vás ako sa k tomu postavíte. Možno si poviete: „To je sila!“ no pôjdete rovnako ďalej. Ale môžete to aj zmeniť. Majte sa fanfárovo.

 

forum Komentáre (2 komentáre)

Dobrý deň,
zaujal ma tento článok o tom, ako môžu ľudia vo vašom okolí ovplyvniť myslenie a správanie človeka,ale neviem, či som to správne pochopila. Mám totiž jednu kamarátku, kt.je veľmi negativistická. Taktiež ma cholerickú povahu a z môjho pohľadu, hoci nechcem nejako súdiť sa jej veľmi nedarí ani vo vzťahoch ani prácu si nemôže nájsť, s každým má len problém. Poznáme sa cca 5 rokov a zisťujem, že mi to jej správanie začína vadiť a už nemám veľmi chuť s ňou ani komunikovať. Ja som pri tom veľmi silná a pozitívna,ale zisťujem, že prenikajú do mňa trošku jej negatívne postoje a blokuje ma to v nejakých dôležitých rozhodnutiach. Ona sa však na mňa veľmi upla lebo sa cíti osamelá a mne príde dosť neľudské ju odvrhnúť. Dokonca som s ňou hovorila aj o tom, že mi vadí aká je negatívna. Jej reakcia bola taká, že ona je taká a dobrí kamaráti si pomáhajú aj v zlých obdobiach… Čo teda robiť s takým človekom, ktorému nechcete ublížiť , no už nemáte chuť s ním komunikovať lebo vás ťahá dole? Píšete, že človek sa má viac stretávať s tými, ktorí sú pozitívni a majú na vás lepší vplyv. To aj robím,ale tá kamarátka ma doslova bombarduje, otravuje výčitkami a sťažovaním, že sa jej dostatočne nevenujem a tým zneguje všetko pozitívne, čo som nabrala pri iných ľuďoch. Čo by som mala teda urobiť? Viem, že som sa veľmi rozpísala,ale budem vďačná za akúkoľvek radu. Vďaka. 🙂

Dobrý deň.
Na začiatku jedno upresnenie. Všetci ľudia sú v našom živote z nejakého dôvodu. Priťahujeme si ich do svojho života, tým ako myslíme. V mnohom sú našim zrkadlo. Je to podobné ako cesta vlakom. Ľudia nastupujú a vystupujú.
Veľa ľudí si myslí, že keď vymenia ľudí v svojom živote, tak sa zmení ich život. Z časti to môže byť pravda, ale platí to čo som napísal už skôr.
Väčšinou sa stane, že prídu noví priatelia, ale sú prakticky totožní s predošlými.
Vonkajší svet je verným zrkadlom vnútorného sveta.
Takže to býva práve naopak. Zmenou vnútorného sveta (zmena myslenia, zmena životných postojov), spôsobí, že prídu do života noví priatelia a starí odídu. (Vrana k vrane sadá)
Čo sa týka Vášho konkrétneho prípadu.
To, že Vám začína vadiť jej správanie môže byť spôsobené tým, že už proste neladíte. Vy ste frekvenčne postúpila a ona zostala na rovnakej úrovni.
Sú len dve cesty.
Ako jej priateľka, môžte podstúpiť cestu pomocnej ruky. (motív – láska) Ukázať jej cestu a na vlastnom príklade jej ukázať, že sa dá žiť kvalitnejšie. Upozorňujem. Ukázať cestu – vydať sa po nej musí sama!
Druhá cesta je zdanlivo tvrdšia, ale niekedy nevyhnutná. Obmedziť stretávanie.
Viete, ona sa vo Vašej prítomnosti cíti dobre. Je to pochopiteľné – ona sa dobije. Otázka je či je to vedomé, alebo nevedomé.
Prečítajte si na moje stránke článok o húsenici. Možno tam nájdete poslednú skladačku v mozaike, ktorú skladáte.
Držím palce. Pekný deň.

message Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Udelením tohto súhlasu súhlasíte s tým, aby Vaše osobné údaje v rozsahu meno a emailový kontakt boli spracúvané. Súhlas je poskytnutý na dobu 20 rokov. Tento súhlas je možné kedykoľvek písomne odvolať, pričom odvolanie nemá spätné účinky. Viac o ochrane osobných údajov tu.

collections_bookmark Podobné články

Príbeh o húsenici

Zmena húsenice na motýľa je veľmi zaujímavá. Ukazuje nám úžasnú premenu, ktorá je podobná zmene myslenia. Zmeny z negatívneho na pozitívne myslenie. Je to inšpirujúce a toto podobenstvo nás môže mnohému naučiť. Nielen o zmene samotnej, ale aj vo vzťahu k nášmu okoliu.

Srdce na papieri

Začni sa mať rád

Mať sa rád, sebaláska je jedna z podceňovaných tém vôbec. Keď si prečítate príbeh Louise Hayovej, tak v prvom rade zostanete v nemom úžase. Je obdivuhodné čo prekonala, že odpustila a svoj príbeh využila na pomoc druhým. Naučiť ostatných ako sa mať rád, ako si vážiť čo máme, ako odpúšťať, ako sa uzdraviť a ako sa tešiť zo života.

O malej dušičke a slnku

Príbeh o malej dušičke a Slnku je pôsobivé rozprávanie nie len pre deti, ale aj pre dospelých. Rozhovor malej dušičky s Bohom Vás môže mnohému naučiť, hlavne vo vzťahu k ľuďom z Vášho okolia. Váš pohľad na nich sa zmení – navždy. Pochopíte, že všetko je vlastne LÁSKA.