Príbeh o húsenici

4.6/5 - (13 votes)

Zmena húsenice na motýľa je veľmi zaujímavá. Ukazuje nám úžasnú premenu, ktorá je podobná zmene myslenia. Zmeny z negatívneho na pozitívne myslenie. Je to inšpirujúce a toto podobenstvo nás môže mnohému naučiť. Nielen o zmene samotnej, ale aj vo vzťahu k nášmu okoliu.

4.6/5 - (13 votes)

Zrejme si prekvapený, čo som to sem vložil za tému. Príbeh o húsenici – čo to má spoločné s pozitívnym myslením? Mnoho veľkých osobností vrátane Ježiša používalo podobenstvá, poprípade príbehy na to, aby lepšie vysvetlili to o čom učili.

Ja som si zobral na pomoc húsenicu. Nie príliš pekného tvora, aj keď sa určite nájdu ľudia, ktorí ich obdivujú. Maily, ktoré dostávam by som mohol rozdeliť na niekoľko skupín. Jedna skupina sa pomerne často pýta, čo robiť keď sú v našom okolí ľudia, ktorí nás „ubíjajú“ Niektorí ste mi napísali, že doslova Vás vyciciavajú z energie, ktorú ste si prácne počas dňa nadobudli.

Húsenice si žili pekne spolu, na jednej rastline. Papali si pekne svoju potravu, rozprávali sa o svojich problémoch, starostiach – kamarátili sa a svojim spôsobom im bolo spolu fajn. V jeden pekný deň sa jedna z húseníc začala kuklyť. Prišiel jej čas. Ostatné nechápavo krútili hlavou a hovorili o nej, že jej šibe. Nebolo s ňou reči a ona s nimi prestala komunikovať. Ostatné húsenice si žili ďalej svoj stereotypný život. Občas ju poohovárali, vysmievali sa jej, že sa zavrela do nejakej prihlúplej kukly. Ony mali voľnosť, rozprávali sa o svojich bežných problémoch, občas prišla aj nejaká tá zábava.

Čo sa, ale za pár dní nestalo. Kukla sa začala otvárať a húsenice nechápavo začali sledovať čo sa bude diať. Z kukly sa začal vynárať prekrásny motýľ. Pomaly, pekne postupne. Keď bol úplne vonku, začal mocne dýchať a čím viac dýchal – tým viac sa mu narovnávali prekrásne krídla, ktoré hrali všetkými farbami. O pár minút, mal motýľ krídla úplne pevné a začal s nimi mávať. Vzlietol. Urobil zopár okruhov a pristál na liste kde sa rozprávali ostatné húsenice.

Motýľ

Motýľ

„Ahojte to som ja.“ Povedal motýľ. Húsenice nechápali. Boli také, čo tomu nerozumeli, mali strach. Odvrátili sa a pomalým kĺzaním sa stratili z dohľadu. Boli aj také, ktoré sa tvárili nadšene, ale vo svojom vnútri závideli, boli nahnevané. Samozrejme sa našli aj také, ktoré si nebrali servítku pred ústa a povedali to čo si myslia. Ostatné húsenice s úžasom pozerali na tie krásne farby na tú nespútanú voľnosť a slobodu. Aj ony túžili prejsť takouto premenou. „Prepáčte, že som sa takto chovala, ale prežila som v živote zmenu. Teraz je zo mňa motýľ a cítim sa nádherne. Chcem Vám len povedať, že aj Vám sa to môže podariť ak zmeníte svoje myslenie.“

Takto podobne to je aj s ľuďmi. Ľudia,  začnú meniť svoje myslenie, začnú myslieť pozitívne, začnú vedome využívať svoje myšlienky.  Príde čas keď sa necítia dobre v prítomnosti ľudí, s ktorými boli v bežnom kontakte. Oni ešte stále myslia ako húsenice a Ty si už motýľ. Je to na úrovni vibrácii.

Ty vieš ako myslí húsenica, pretože si to zažil, ale ony nevedia ako myslí motýľ.

Nikdy, opakujem nikdy ich za to nesúď, nehodnoť, nekritizuj. Nikdy sa nepovyšuj.

Jediné čo môžeš spraviť je ukázať im spôsob ako sa môžu stať motýľmi.

Tú premenu musia, vykonať oni. Nemôžeš to urobiť za nich.

Na vlastnom príklade im ukáž tú krásu premeny.

A potom je tu ešte jeden malý problém. Máš dve možnosti. S kým sa budeš teraz stretávať? Ostaneš medzi húsenicami a rozprávať sa s nimi o problémoch húseníc, alebo sa obklopíš motýľmi. Pochopiteľne Vás nenabádam, aby si teraz opustil svoje rodiny či priateľov. Musím Ťa len upozorniť, že Ťa to bude stáť veľa síl, ale dá sa to zvládnuť. Čas od času sa stretni s iným motýľom, pravidelne lietaj, využívaj svoje krídla, čítaj čo iné motýle napísali. Uč sa ako sa robia rôzne otáčky, ako sa lieta vo vetre ako sa správne ukryť pred dažďom…..

Chceš sa priateliť s motýľom, alebo s húsenicou?

Chceš sa priateliť s motýľom, alebo s húsenicou?

Pochopiteľne z motýľa sa už nemôže stať húsenica, ale ak si nedáš pozor ostatné húsenice Ti môžu polámať krídla a Ty už budeš len spomínať na to, ako myslia a ako sa majú motýle. Bude Ťa to stáť veľa síl, aby si sa vrátili k lietaniu.

Logo motýľa www.pozitivnemysliet.sk nie je náhodné. 🙂

Logo www.pozitivnemysliet.sk

Logo www.pozitivnemysliet.sk

 

Citáty k téme:

 

Foto:

www.pexels.com

forum Komentáre (2 komentáre)

„Ostatné motýle s úžasom pozerali na tie krásne farby na tú nespútanú voľnosť a slobodu.“ Malo byť „Ostatné húsenice…“

Velmi pekne dakujem za upozornie. Chybu opravim. Super postreh. 🙂
Pekny den.

message Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Udelením tohto súhlasu súhlasíte s tým, aby Vaše osobné údaje v rozsahu meno a emailový kontakt boli spracúvané. Súhlas je poskytnutý na dobu 20 rokov. Tento súhlas je možné kedykoľvek písomne odvolať, pričom odvolanie nemá spätné účinky. Viac o ochrane osobných údajov tu.

collections_bookmark Podobné články

O malej dušičke a slnku

Príbeh o malej dušičke a Slnku je pôsobivé rozprávanie nie len pre deti, ale aj pre dospelých. Rozhovor malej dušičky s Bohom Vás môže mnohému naučiť, hlavne vo vzťahu k ľuďom z Vášho okolia. Váš pohľad na nich sa zmení – navždy. Pochopíte, že všetko je vlastne LÁSKA.

Zlaté pravidlo. Vzťahy.

Rešpektujte každého človeka. Nesúďte, nekritizujte, nehodnoťte. Vyrovnaný človek je ten, ktorý pochopí, že je tvorený jeho vlastnými myšlienkami a ľuďom okolo seba sa dokáže vždy prispôsobiť. Postoje sú dôležitejšie ako fakty.
Čo hovoríte, ako sa cítite, na čo myslíte to si do života priťahujete! Zákon príťažlivosti.

Sme priemerom piatich ľudí

Obklopujte sa pozitívnymi ľuďmi, ktorí majú ciele, sny, túžby, nasadenie, žijú s vášňou. Asi sa nemôžete stretávať s tými najúspešnejšími ľuďmi na tejto planéte, ale som presvedčený, že aj vo Vašom okolí sa nájdu ľudia, ktorí majú kvality ktoré chcete dosiahnuť a je jedno v akej oblasti. Čítajte knihy, ktoré napísali úspešný ľudia – je to ako stretnutie. Učte sa od nich. Zavádzajte teóriu do praxe.