Denník pozitívne myslenia pri rannej kávičke

BLOG – Denník pozitívneho myslenia

4.6/5 - (16 votes)

Článok bol aktualizovaný 07.2.2024

Môj blog o pozitívnom myslení. Vitajte. 🙂

Jedna z najčastejších otázok, ktoré dostávam sa dotýka oblasti zavádzania pozitívneho myslenia do praxe. Často počujem „myslieť pozitívne je ťažké“. V mailoch mi popisujete množstvo kníh, ktoré ste prečítali, no napriek tomu nenapredujete, nedarí sa Vám spraviť zásadné zmeny vo svojom živote. Rozhodol som sa, že na mojej stránke zavediem vlastný denník pozitívneho myslenia, kde budem zdieľať bežné životné situácie s ktorými sa stretávam počas dňa, ale aj rady, poučné články, metódy a pomôcky pozitívneho myslenia. Áno, už aj ja mám blog. 🙂 Nečakajte popis celého dňa, minútu po minúte a popis všetkých myšlienok, ktoré mi prejdú cez hlavou. 🙂 Napriek tomu, že som to nazval denník.

SAMOSTATNÉ BLOGOVÉ ČLÁNKY NÁJDETE NIŽŠIE ⇓

 

Niekedy sa ma pýtate, ako by som sa ja zachoval v konkrétnej situácii. Budete sa môcť porovnať s mojím spôsobom myslenia, s mojím spôsobom riešenia konkrétnych situácii, s mojím spôsobom aplikovania pozitívneho myslenie v praxi. Nebudú chýbať fotografie, odporúčania na knihy či citáty. Uvedomujem si, že idem s kožou na trh, ale je to jeden zo spôsobov ako Vám ukázať, že myslieť pozitívne je možné a že to je dokonca ľahké. Ako hovorí môj priateľ Jozef Čuha, pozitívne myslenie nebolí.

Skôr než začneme, dovoľte mi uverejniť pár myšlienok, nad ktorými by ste sa mali zamyslieť.

Asi najdôležitejšie zistenie v dejinách myslenia je, „že sme tým, nad čím najviac premýšľame.“

Napoleon Hill, autor knihy „Mysli a zbohatni“ klasika medzi knihami o úspechu, ktorá prvýkrát vyšla v roku 1939 a dodnes sa predáva, povedal: „Môžete byť čím chcete, len keď v to s dostatočnou presvedčivosťou veríte a konáte podľa toho s vierou. Všetko čo myseľ dokáže vymyslieť a v čo verí, môže aj uskutočniť!“

„Každá myšlienka niečo spôsobí – je príčinou a

každá situácia je niečím spôsobená – je účinkom.“

Dr. Joseph Murphy

VÝZVA PRE VÁS

Ak Vás denník pozitívneho myslenia oslovil, pošlite mi na mail pozitivnemysliet@pozitivnemysliet.sk, Vašu skúsenosť s pozitívnym myslením. Vaše úspechy, napredovanie i reakcie na životné udalosti. Tie najzaujímavejšie s Vašim súhlasom uverejním. Majte sa fanfárovo.

Autor : Miroslav Zaťko

 


 

Vráťme slovám pôvodný obsah

Za krátky čas sa ku mne dostali dve zásadné informácie, ktoré neviem dostať z hlavy. „Vráťme slovám pôvodný obsah.“ 12.7.2022 televízia TA3 odvysielala rozhovor s farárom Mariánom Prachárom, ktorý pôsobí v obci Rusovce. Teraz nie je priestor, aby som komentoval jeho prácu, čo vybudoval, alebo čo  ešte plánuje vybudovať. V skratke – fascinujúci rozhovor, oplatí sa […]

Čítať ďalej

Knihy pre začiatočníkov s pozitívnym myslením

Hľadáš tie správne knihy? Si začiatočník s pozitívnym myslením? Premýšľaš ako začať? Si na správnom mieste. Verím, že ti môj výber pomôže.

Čítať ďalej

Vyberte si citát na tento mesiac

Vyberte si citát na tento mesiac a dajte si ho na viditeľné miesto. Tento citát bude vašou súčasťou celý mesiac, bude s vami každý deň. Premýšľajte o ňom, meditujte o ňom, zaveďte ho do praxe. Zmena, ktorú zažijete za 30 dní môže byť fascinujúca.

Čítať ďalej

10000 hodín a si majster

Už ste o tom počuli? Ak budete vykonávať nejakú činnosť 10 000 hodín, tak v nej budete majster. Súčasná veda aspoň tak tvrdí. Vytrvalosť je totiž stav mysle a dá sa rozvíjať. Úspech spočíva len v premene sebadisciplíny na organizačný zvyk. Už rátate?

Čítať ďalej

21 pre rok 2021

Pri písaní nového blogového článku som sa inšpiroval kartovou hrou OKO. Cieľom tejto hry je dosiahnuť súčet 21, alebo sa k nemu čo najviac priblížiť. Budúci rok máme rok 2021.  Po roku 2020 sa jednoducho potrebujeme nadýchnuť a pozerať dopredu. Prečo by nemohol byť rok 2021 úspešný, víťazný? Mnoho rokov sa riadim mottom: „Postoje sú […]

Čítať ďalej

Ste pripravení na nový rok? Mojich 7 pomôcok.

„Pripraveným šťastie praje. Príprava je 90 percent úspechu“ Tieto či podobné citáty zrejme dobre poznáte. Starý rok je za nami a ja už pracujem na príprave na nový rok. Už niekoľko rokov sú mojou súčasťou pomôcky, ktoré mi denno – denne pomáhajú. Ako ste na to vy? Ste už aj vy pripravení na nový rok? […]

Čítať ďalej

Čo vám robí radosť? Urobte si zoznam.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo Vám robí radosť? A vôbec, robí Vám niečo radosť?
V tomto krátkom blogovom článku sa chcem zamerať na ten výnimočný a niekedy veľmi
krátko trvajúci okamžik, ktorý keď si začnete uvedomovať, ste len krok od stavu slobodného tvorcu.

Čítať ďalej

Pomodoro technika mojimi očami

V novom blogovom článku sa venujem pomodoro technike, ktorá mi v minulosti výrazne pomohla pri plnení úloh. Čas od času ju použijem aj dnes, lebo je veľmi účinná. Vďaka tejto technike viete byť efektívnejší, čo vedie k lepším výsledkom.

Čítať ďalej

Vyber si 10 ideálnych susedov

Či už bývate v bytovke alebo v rodinnom dome – máte susedov. Takých, či onakých. Keby ste mali tú možnosť vybrať si 10 ideálnych susedov, kto by to bol? V tomto blogovom článku by som sa chcel zamerať na jedno zaujímavé cvičenie, ktoré som sa dočítal v knihe od R. Sharmu.

Čítať ďalej

Úsmev je krivka, ktorá všetko urovná

Bezpochyby môj najobľúbenejší citát o úsmeve. V tomto blogovom článku by som sa chcel na úsmev pozrieť trošku bližšie, pretože pôsobí priam zázračne.

Čítať ďalej

Audiokniha silu príbehu ešte umocňuje

Audiokniha je úžasná pomôcka, ktorá Vám šetrí čas. Môžete byť efektívnejší, a ak je narozprávaná profesionálnym hercom s pekným prednesom, silu príbehu ešte umocňuje.

Čítať ďalej

Sťažujete sa? Oberáte sa o šťastný život.

Sťažujete sa? Pevne verím, že po prečítaní článku, so sťažovaním prestanete. Pochopíte, ako sa oberáte o šťastný život. Priťahujete si totiž presne to, na čo sa obracia Vaša pozornosť. Na čo myslíte to posilňujete, na čo nemyslíte to oslabujete.

Čítať ďalej
collections_bookmark Podobné články
metóda 5 prstov

Metóda piatich prstov

Formuje Vás Vaša osobná skúsenosť. Môžete prečítať všetky knihy o pozitívnom myslení, môžete chodiť každý týždeň na inšpirujúce prednášky, môžete si pozrieť všetky motivačné filmy čo existujú, ale ak nezmeníte svoje myslenie, je minimálna šanca, že sa Váš život zmení.

kávička, zošit snov a pero

Zošit snov

Ako chodíme po tomto svete, tvoríme si svoj vlastný svet. Tvoríme si ho vlastnými myšlienkami. Ako myslíme o sebe, o svojej rodine, práci, zdraví a o všetkom s čím sa denno-denne stretávame. „Zošit snov je potvrdenie Vašich myšlienok.“ Zamyslite sa nad tým, ako sa stavia dom. Začnete o tom snívať. Začne to vo Vašej hlave. Začnú prúdiť myšlienky, predstavujete si jednotlivé izby, kuchyňu, okná, farbu stien, strechu, plot okolo Vášho domu a dokonca Vám okolo nôh pobehuje aj nejaký psík. A potom to dáte na papier, respektíve architekt.

Knihy, mojich TOP 10

Priatelia pozitívneho myslenia. Prinášam Vám zoznam mojich 10 najobľúbenejších kníh. Úmyselne ich neznámkujem, prosím neberte do úvahu ani ich poradie. Každá z nich je pre mňa niečím výnimočná. Aktualizované 04/2019