Ráno je dôležité

4.5/5 - (24 votes)

Článok bol aktualizovaný 12.11.2017

Aké máte ráno? V pohode, usmievate sa – ste stelesnením harmónie, alebo je to ráno plné stresu, naháňania sa a nervozity. Vedzte, že ráno v živote každého človeka je veľmi dôležité. To ako sa naštartujete, naladíte. Nezabúdajte – ste produktom svojich myšlienok.

Podľa môjho názoru je ráno v živote každého človeka veľmi dôležité. Avšak skôr ako príde ráno, je ešte pred nami noc. Spánok je tak isto dôležitou súčasťou života, končíme deň a naberáme sily na druhý deň. Skôr než pôjdete spať „poupratujte“ si v hlave. Nechoďte spať s hlavou plnou negatívnych myšlienok, nevyriešených problémov. Prenesiete si to do ďalšieho dňa. Koľko krát počujeme od svojich kolegov, že v noci nemohli dobre spať. „Celú noc som premýšľal nad tým našim synom…….“ Jedna stará múdrosť hovorí:

„Čistá hlava je najlepšia poduška.“

Do práce prídu unavení, chýba im energia, sú znechutení a potom hádžu vinu na celý svet a pri tom si za to môžu sami. Choďte spať v pokoji a keď zaspávate myslite pozitívne, myslite na pekné a dobré veci, ak sa objavia negatívne myšlienky nahraďte ich pozitívnymi.

Ja keď idem spať, tak sa úplne upokojím, zavriem oči a myslím na moje sny, snívam aj keď ešte nespím (vizualizujem). Často si hovorím: „Mám pokojnú noc, úplne si oddýchnem a moje telo sa dostatočne pripraví na ďalší deň, moje sny sú pokojné a moja myseľ je čistá“

Mám pre Vás ešte jednu radu. Popremýšľajte nad tým čo večer pozeráte v TV? Hlavne teste pred spánkom.

Spánok je dôležitou súčasťou života.

Spánok je dôležitou súčasťou života.

A potom tu máme ráno.

Ráno vstanete a husto prší. Čo si poviete? „To je, ale škaredý deň!!!“ To nie je škaredý deň, len je mokro! Deň si urobte taký aký ho chcete mať. Vstaňte s úsmevom, tešte sa na každý deň, stretnete úžasných ľudí, zažijete nové veci, ZAŽIJETE TAKÝ DEŇ AKÝ HO VIDÍTE VO SVOJEJ MYSLI!!! Ak sa hneď ráno vidíte ako porazený, ako na Vás šéf kričí, aký myslíte, že ho budete mať?

Čítal som o jednom politikovi, ktorý mal vo svojom dome malú miestnosť, ktorá bola úplne odhlučnená. Mal tam stôl, stoličku, papier a pero. Skôr ako odišiel do práce, strávil v tejto miestnosti jednu hodinu úplne sám. Dokonale sa pripravil na každý pracovný deň. Veľa úspešných ľudí vstáva veľmi skoro.

Správne sa naštartujte!!!

Je mnoho ranných metód ako na to. Niekto keď ráno vstane tak chvíľku sedí na posteli a je úprimne vďačný za to čo má. Mnohí používajú zrkadlovú metódu. Používam ju aj ja. „Prajem Ti dobré ráno, dnes máš fantastický deň, všetko sa Ti podarí, prežiješ ho s úsmevom a pohodou………“ Pozerám sa priamo do očí. Cvičenie, modlitba, meditovanie, čítanie, milovanie sa, poskakovanie.. je to len na Vás.

Počas cesty do práce sa usmievajte na ľudí čo idú tiež do práce, povzbudzujte sa. „Dnes všetko zvládnem a všetko mi pôjde ľahko…..!“ Je to len na Vás aký budete mať bežný deň. Keď sa to naučíte, budete mať pekný každý deň, týždeň, mesiac, rok a nakoniec zistíte, že ste prežil krásny život.

Foto:

www.pexels.com

forum Komentáre (5 komentárov)

Dobry den,
Nadherny clanok, normalne ma nabil energiou, mozem ho citat stale dookola a vzdy v nom po case najdem nieco nove, nieco, pri com moje srdce uplne zapisti radostou.
Dakujem za vsetky Vase clanky a tesim sa moc na nove. Adriana

Ďakujem. Majte sa fanfárovo
PS: Aké by ste prijali nové články, témy?

Ďakujem za skvelí članok , presne takto začinám a sbažím sa aj končíť deň ale pre unávu zaspím ani neviem ako to sa mi stane len občas . Ráno som vďačni za to všetko čo mám ,že som sa zobudil a tiež si poprajem a ako sa mi dnes bude dariť následne pozriem z okna a poviem si to je ale krásna belasa obloha . Bývam pod tatrami a tak ako každé ráno som pozrel z okna a som si povedal krásne nám nasnežilo to je ale krása a akú veľkú radosť to urobí deťom . Ľudia sa niekedy prekvapení koľko mám dobrej nálady a pozitivného myslenia. Krásny zbytok dna prajem.

message Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Udelením tohto súhlasu súhlasíte s tým, aby Vaše osobné údaje v rozsahu meno a emailový kontakt boli spracúvané. Súhlas je poskytnutý na dobu 20 rokov. Tento súhlas je možné kedykoľvek písomne odvolať, pričom odvolanie nemá spätné účinky. Viac o ochrane osobných údajov tu.

collections_bookmark Podobné články
Zošit vďačností

Ďakujem. Zošit vďačnosti.

Ďakujte, ďakujte, ďakujte. Máme dosť vecí vo svojom živote, za ktoré by sme mali byť vďační. Ďakujte zo srdca.
Tým, že začnete zo srdca ďakovať za veci, ktoré máte, naštartujete pozitívne myšlienky, ktoré k Vám pritiahnu viac pozitívneho. Okruh Vašich vďačností sa rozšíri.

metóda 5 prstov

Metóda piatich prstov

Formuje Vás Vaša osobná skúsenosť. Môžete prečítať všetky knihy o pozitívnom myslení, môžete chodiť každý týždeň na inšpirujúce prednášky, môžete si pozrieť všetky motivačné filmy čo existujú, ale ak nezmeníte svoje myslenie, je minimálna šanca, že sa Váš život zmení.

Pozitívne myslenie

„Môžete byť čím chcete, len keď v to s dostatočnou presvedčivosťou veríte a konáte podľa toho s vierou. Všetko čo myseľ dokáže vymyslieť a v čo verí, môže aj uskutočniť!“ Napoleon Hill