Zošit vďačností

Ďakujem. Zošit vďačnosti.

4.9/5 - (14 votes)

Článok bol aktualizovaný 02.5.2021

Ďakujte, ďakujte, ďakujte. Máme dosť vecí vo svojom živote, za ktoré by sme mali byť vďační. Ďakujte zo srdca.
Tým, že začnete zo srdca ďakovať za veci, ktoré máte, naštartujete pozitívne myšlienky, ktoré k Vám pritiahnu viac pozitívneho. Okruh Vašich vďačností sa rozšíri.

Táto, téma je pomerne jednoduchá, ale veľmi dôležitá. Keď si spomeniem na svoje začiatky s pozitívnym myslením, bola to jedna z prvých vecí, ktoré som začal robiť. „Ďakujem za …“. Ak chcete zmeniť svoje myslenie z negatívneho na pozitívne, mali by ste si pozitívne veci uvedomovať. Urobíme si také malé cvičenie. Je jedno kde teraz sedíte, doma, v kaviarni, či v práci. Na chvíľku prestaňte čítať, pohodlne sa posaďte a pozrite sa okolo seba.

Napríklad. Ak sedíte doma. „Som vďačný, že mám strechu nad hlavou, že som v teple. Som vďačný, že mám všetko čo potrebujem, mám dosť jedla i ošatenia. Môžem si ľahnúť na pohodlnú posteľ a oddýchnuť si. Okolo mňa pobehujú zdravé deti…….“

Ak ste v práci: „Som vďačný, že mám prácu. Som vďačný za svojich kolegov, poprípade šéfa. Mám vlastnú kanceláriu – ó je to super. Som vďačný za plat, za podmienky, ktoré tu mám…….“

Ak ste v kaviarni. „Som vďačný za to, že mám dosť peňazí, aby som si mohol pokojne sadnúť do kaviarne a prečítať si obľúbený časopis. Som vďačný, že si tu môžem dať výbornú kávu. Som vďačný za výbornú obsluhu. Tá servírka je taká príjemná, vždy sa usmeje…..“

Svetelný nápis Thank You

Vďačnosť je veľmi účinná

Je jedno kde sedíte, ale začnite ďakovať za veci, ktoré máte a sú pre Vás dôležité. Koľko ľudí nemá ani zďaleka toľko čo Vy. Koľko vecí, alebo ľudí berieme v našom živote automaticky. Nestíhame si to uvedomovať. Ak ste momentálne doma a je doma aj Váš partner, postavte sa a choďte za ním. Povedzte mu: „som vďačný, že Ťa mám.“ Nepovedzte to len tak automaticky, dajte do toho kus seba a uvidíte čo sa bude diať. Na túto tému som sa bavil s jednou mojou bývalou kolegyňou v práci. Povedal som jej: „ja som vďačný aj za to, že mám čo jesť, že mám dostatok.“ Ona ma vtedy úplne „odrovnala“ a povedala mi jednoduchú vetu. „Aj ja aj za to, že sa mám čím najesť. Koľko ľudí, nemá ruky!“    Všetko čo chcem týmito riadkami povedať je to, že si začnite vo svojom živote viac všímať veci, ktoré už máte, ďakujte za ne kedykoľvek Vás napadne. Ďakujte za ne zo srdca. Nemalo by sa to stať rutinou. ZO SRDCA.

Je to jednoduché. Ďakujete za všetko čo máte. Myslíte pozitívne a cíťte sa fajn. Zákon príťažlivosti Vám pritiahne všetko čo sa zhoduje s tým na čo myslíte, to ako sa cítite. Myšlienky tvoria Vašu budúcnosť. Okruh Vašich vďačností sa ROZŠÍRI !!! Keď toto pochopíte, posuniete sa o VEĽKÝ kus dopredu.

Ďakujte, ďakujte, ďakujte. Máme dosť vecí vo svojom živote, za ktoré by sme mali byť vďační. Ďakujte zo srdca, nie len tak „hala-bala“. Tým, že začnete zo srdca ďakovať za veci, ktoré máte, naštartujete pozitívne myšlienky, ktoré k Vám pritiahnu viac pozitívneho.

Možno si dávate otázku, či ďakovať aj za to zlé čo Vás postrehlo. Mnoho zlých vecí, ktoré sa nám v živote stali, nás naštartovalo k zmenám a tie nám priniesli lepšie veci. Ako hovorieva moja mama: „všetko zlé je na niečo dobré.“ Paradoxne môj rozvod naštartoval v mojom živote obrovskú zmenu, ALE JA ĎAKUJEM VO SVOJOM ŽIVOTE LEN ZA TO DOBRÉ. ZA TO ČO MI PRINÁŠA RADOSŤ, POKOJ, POHODU A LÁSKU. Ako som už spomínal, tým, že začnete zo srdca ďakovať za veci, ktoré máte, pritiahnete si do svojho života viac pozitívnych vecí a Váš okruh vďačností sa rozšíri.

Ďakujem za túto stránku a ďakujem aj Vám, že ste si našli čas a čítate ju.

Odporúčam knihu od Rhondy Byrne „Zázrak“,

ktorá úžasným spôsobom pojednáva o vďačnosti do úplnej hĺbky.

Ešte malý dodatok pre tých, ktorí začínajú s pozitívnym myslením. Dovolím si povedať, že toto je začiatok. Toto je jeden z prvých krokov k zmene. Je to veľké tajomstvo. Keď pracujem individuálne s klientom, tu začíname. Vďačnosť.

Veľmi sa mi páčil príbeh z knihy „Tajomstvo“, kde popisoval Lee Brower, ako je vďačný za veci vo svojom živote pomocou kameňa vďačnosti. Zobral si malý kamienok a vložil ho do vrecka. Keď prišiel domov, vyložil si veci z vrecka na poličku a keď chytil do ruky kameň, prvé čo ho napadlo, bol za to zo srdca vďačný. Ráno keď si dával veci do vreciek, kamienok ležal na poličke. Zobral ho do ruky a opäť bol za niečo vďačný a tak to robil vždy keď ho chytil. Túto jednoduchú metódu som začal aplikovať aj ja, a je to super.

Mohlo by vás ešte zaujať: Ráno je dôležité

Prax – Zošit vďačností. Založte si zošit vďačností. Je to jednoduchá, ale veľmi účinná pomôcka a zaberie Vám možno 3 minúty z Vášho času. Ráno keď sa zobudíte, alebo večer pred spaním si zapíšte dôležité veci pre Vás za ktoré ste vďačný. Môžu to byť maličkosti, bežné, ale aj výnimočné veci. Napríklad: „Ďakujem, že mi dnes manželka uvarila vynikajúci obed. Som vďačný za to, že som sa dnes výborne cítil v práci, všetko mi išlo ľahko. Ďakujem, že som si dnes večer mohol v pohodlí a kľudne pozrieť futbal. Ďakujem, že som sa bezpečne vrátil zo služobnej cesty. Ďakujem, že som sa dnes vyhol dopravnej zápche v Bratislave.“

Doplňte si čo uznáte za vhodné.

Je toho toľko – otvorte oči, uši a srdce – vnímaj život okolo seba.

Ďakujte, okruh Vašich vďačností sa rozšíri.

Ďakujte, okruh Vašich vďačností sa rozšíri.

Chceli by ste zošiť vďačnosti ešte viac „vyšperkovať“?

Prečítajte si zaujímavý článok :

ČO JE TO JOURNALING A AKO ZAČAŤ

Foto:

www.pexels.com

Autor článku:

Miroslav Zaťko

Aktualizované:

2.5.2021

Citáty k téme:

 

Foto:

www.pexels.com

forum Komentáre (1)

Dnes som použil formulku z článku „som vďačný, že Ťa mám“ a formulku „som vďačný za túto chvíľu s Tebou“. Možno som vystihol vhodnú chvíľu no vyslovil som tie slová z vnútra. A dialo sa. Bola tam blízkosť, bolo tam objatie… Bolo to len chvíľu ale bol to krásny pocit. No a po tom som povedal „Bože, ďakujem, ďakujem, ďakujem“ v tej chvíli som v hrudi zacítil úľavu.. Ďakujem Vám za tento článok, dnes mi pomohol. Dnes sa cítim lepšie. Ďakujem.
s pozdravom Ján

message Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Udelením tohto súhlasu súhlasíte s tým, aby Vaše osobné údaje v rozsahu meno a emailový kontakt boli spracúvané. Súhlas je poskytnutý na dobu 20 rokov. Tento súhlas je možné kedykoľvek písomne odvolať, pričom odvolanie nemá spätné účinky. Viac o ochrane osobných údajov tu.

collections_bookmark Podobné články

Pozitívne myslenie

„Môžete byť čím chcete, len keď v to s dostatočnou presvedčivosťou veríte a konáte podľa toho s vierou. Všetko čo myseľ dokáže vymyslieť a v čo verí, môže aj uskutočniť!“ Napoleon Hill

Zákon príťažlivosti

„Presne tak, ako spoľahlivo pôsobí zákon zemskej príťažlivosti (gravitácie) na všetku fyzickú hmotu na našej planéte, pôsobí spoľahlivo aj zákon príťažlivosti na všetky vibrácie.“
Esher Hicks

Usmiate dievča

Pocity a emócie

Myšlienka je ako raketa a Emócia je palivo. Raketa bez paliva je len veľká opacha železa, ale dajte jej palivo a dovezie Vás na mesiac. Naučte sa pracovať s emočným navigačným systémom. Pýtajte sa: „kde sa nachádzam na stupnici ENS?“ Pociťujem radosť, vášeň, lásku, alebo nudu, hnev…? Tajomstvo úspechu je cítiť sa fajn!