Tabuľa vízii

5/5 - (11 votes)

Článok bol aktualizovaný 25.3.2017

Práca s tabuľou vízii je technika, ktorá programuje našu myseľ na dosiahnutie čohokoľvek. Ak máte svoje ciele neustále pred očami, prechádza to až do vášho podvedomia. Urobiť si tabuľu vízií je fantastický nápad. Buďte kreatívni – veď si tvoríte svoj vlastný život.

Svoj zošit snov môžete podporiť tabuľou vízií. Zoberte si časopisy a začnite si vystrihovať obrázky, ktoré sa čo najviac približujú snom vo Vašom zošite snov. Dnes máte na internete úžasnú možnosť nájsť si presne také obrázky, ktoré potrebujete a môžete si ich vytlačiť.

Citát 014 o vizualizácii

Citát 014 o vizualizácii

Celý nadšený som prišiel za mojou Evičkou a oznámil som jej, že v spálni alebo v kuchyni budeme mať novú tabuľu vízií. Naša konverzácia vyzerala asi takto:

-„Evička vytvoríme si takú tabuľu vízií, ako bola vo filme „Tajomstvo“ a dáme si ju do spálne alebo do kuchyne.

-„Tak na to zabudni!“

Moje nadšenie veľmi rýchlo opadlo a nechápal som, že u najbližšieho človeka nenachádzam pochopenie. Na to prišla reakcia, ktorú som nečakal.

-„Dáme si ju na WC, lebo tam ju s istotou uvidíme každý deň.“

Nuž a tak máme už niekoľko rokov našu tabuľu vízii na  dverách toalety. Každý sen, ktorý si splníme označíme „smajlíkom“. Teraz sa snažíme naše „WC-dvere vízií“ meniť vždy na daný rok, takže ku koncu roka hľadáme vhodné obrázky celé hodiny. „WC-dvere vízii“ majú ešte jednu výhodu. Čas od času  k nám príde návšteva a občas sa stane, že niekto potrebuje ísť na toaletu. Vždy čakáme rovnakú otázku:

-„To čo tam máte?“

Aj takto motivujeme svoje okolie. Plniť si svoje sny je možné.

Pochopiteľne Vašu tabuľu vízii môžte mať kdekoľvek. V kuchyni, v spálni, v kancelárii. Základ je vidieť ju čo najčastejšie.

Citát 133 o cieľoch

Citát 133 o cieľoch

Práca s tabuľou vízii je technika, ktorá programuje našu myseľ na dosiahnutie čohokoľvek. Slúži ako afirmácia pre vašu myseľ. Ak svoje priania, ciele, sny a  túžby máte neustále pred očami, prechádza to až do vášho podvedomia. Zhmotnenie vašich snov a túžob sa nestane samé od seba. Treba mať svoje zmysly otvorené príležitostiam a priložiť ruku k dielu.

Zošit snov o tabuľa vízii nie sú len o materiálnych veciach, dotýka sa širokého spektra Vášho života. Vaše túžby si môžete napísať v týchto oblastiach:

Zdravie

Práca, záľuby

Partnerský život

Rodina

Priatelia

Oblečenie

Prostredie, v ktorom chcete žiť  (byt, dom, vila, zariadenie, elektronika…)

Auto

Dovolenka (oddych, relax, kúpele)

Financie (výška vášho príjmu, výška vašich úspor)

Čo chcete v živote dokázať,  čo chcete tomuto svet dať.

„Nezáleží, odkiaľ pochádzate, záleží na tom, čo chcete a kam smerujete! Vaša fantázia je Váš najväčší tromf!“

Založiť si zošit snov a tabuľu vízií je fantastický nápad. Urobil som si vo svojich cieľoch jasno a svoje myšlienky som začal cielene smerovať tam, kam som chcel. Je to výborná pomôcka, z ktorej mám radosť.

Inšpirujte sa

Citáty k článku:

forum Komentáre (0)
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
message Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Udelením tohto súhlasu súhlasíte s tým, aby Vaše osobné údaje v rozsahu meno a emailový kontakt boli spracúvané. Súhlas je poskytnutý na dobu 20 rokov. Tento súhlas je možné kedykoľvek písomne odvolať, pričom odvolanie nemá spätné účinky. Viac o ochrane osobných údajov tu.

collections_bookmark Podobné články
kávička, zošit snov a pero

Zošit snov

Ako chodíme po tomto svete, tvoríme si svoj vlastný svet. Tvoríme si ho vlastnými myšlienkami. Ako myslíme o sebe, o svojej rodine, práci, zdraví a o všetkom s čím sa denno-denne stretávame. „Zošit snov je potvrdenie Vašich myšlienok.“ Zamyslite sa nad tým, ako sa stavia dom. Začnete o tom snívať. Začne to vo Vašej hlave. Začnú prúdiť myšlienky, predstavujete si jednotlivé izby, kuchyňu, okná, farbu stien, strechu, plot okolo Vášho domu a dokonca Vám okolo nôh pobehuje aj nejaký psík. A potom to dáte na papier, respektíve architekt.

metóda 5 prstov

Metóda piatich prstov

Formuje Vás Vaša osobná skúsenosť. Môžete prečítať všetky knihy o pozitívnom myslení, môžete chodiť každý týždeň na inšpirujúce prednášky, môžete si pozrieť všetky motivačné filmy čo existujú, ale ak nezmeníte svoje myslenie, je minimálna šanca, že sa Váš život zmení.

Zákon príťažlivosti

„Presne tak, ako spoľahlivo pôsobí zákon zemskej príťažlivosti (gravitácie) na všetku fyzickú hmotu na našej planéte, pôsobí spoľahlivo aj zákon príťažlivosti na všetky vibrácie.“
Esher Hicks