Choď na obsah Choď na menu
 


Odpustenie.

9. 2. 2012

Odpusť

Myslím, že nebudem ďaleko od pravdy, keď poviem, že každému z nás sa stala nejaká krivda. Menšia či väčšia. Možno nás niekto urazil, možno ublížil slovne a čo horšie i fyzicky. Tých podôb môže byť nespočetné množstvo. Čo však s tým?

Prichádza urazenie, bolesť na duši, bolesť na tele. Každopádne nech sa na to pozrieme z akéhokoľvek uhla sme dotknutí len my. Často na to myslíme, preberáme si danú situáciu, prečo sa to stalo, prečo mi to spravil, prečo mi to povedal, prečo sa takto zachoval, prečo mi tak veľmi ublížil? Neustále sa v tom hrabeme. A opäť sme pri tom istom - len my.

Odpustenie

Pri všetkých týchto skúsenostiach je podstatné uvedomiť si jednu vec.

Trápime sa my.

Je veľmi pravdepodobné, že ten čo nám to spôsobil, nech to už bolo čokoľvek, zrejme na to nemyslí a je mu to jedno. V najlepšom prípade sa v niekom pohne svedomie a príde sa ospravedlniť. To sú tie šťastnejšie konce, avšak posledný krok musíme spraviť aj tak my.

A to - odpustiť. Základ je v slove PUSTIŤ!

Veľa ľudí má s tým veľký problém.

Škodia len sebe.

Tým, že sa na niekoho hneváme, že sme urazení, že niekoho nenávidíme – škodíme len sebe a to veľmi. Pochopte jedno – neškodíte tým, čo to spôsobili – škodíte sebe. Často krát to má za následok to, že máte zdravotné problémy, ktoré sa môžu prejaviť neskôr a následky sú potom žiaľ smutné a bolestné.
Moja rada je. Píšem to preto, lebo som tým prešiel a viem o čom píšem. Mal som stav nenávisti, bol som urazený, mnoho vecí bolelo. Neustále hrabanie sa v minulosti, premietanie si dookola určitých situácii.

Zapamätajte si!
MINULOSŤ NEZMENÍTE, TÁ JE PREČ!!!
ŠKODÍTE LEN SEBE!!!
NIČ S TÝM NEVYRIEŠITE!!!
JE TO VAŠE ZDRAVIE!!!
POSTOJE SÚ DÔLEŽITEJŠIE AKO FAKTY!!!
TEN KROK VPRED MUSÍTE SPRAVIŤ VY!!!
NEČAKAJTE NA OSPRAVEDLNENIE, KEĎ PRÍDE – FAJN, ALE NEMUSÍ PRÍSŤ!!!

Viem nie je to ľahké, hlavne keď to bolí, ale verte mi odpustenie je oslobodzujúce. Keď sa to naučíte posuniete sa v živote o VEĽKÝ kus dopredu. A možno sa pousmejete, ale veľkú úlohu tu zohrá láska. ( Možno si poviete „Láska! Veď on(a) mi spravil(a)....... ) Viem, viem, viem, ale láska je najmocnejšia vec na svete a to je základný kameň, pretože môžete si povedať: "no tak dobre tak ja mu teda odpúšťať", ale Vaše srdce, vo vašom vnútri je stále nenávisť a to nie je odpustenie. To musí prísť z vnútra, musí byť pravé, a to je možné len z lásky. Keď toto pochopíte – uvidíte vo svojom živote výrazné zmeny. Je veľa svedectiev o tom ako sa výrazne zlepšoval zdravotný stav chorých, ako odchádzali choroby v priebehu niekoľkých dní, ba dokonca situácie, ktoré môžeme nazvať Zázrak.

Mne pomohlo veľa techník. Najviac dve. Metóda chodby a divadla.

Metóda chodby spočíva v tom, že vidíte seba na veľkej chodbe kde je veľa vchodov. Pred vami, za vami. Pred vami je budúcnosť, idete a otvárate dvere nových skúseností, zážitkov, čakajú Vás tam nové zoznámenia, nové priateľstvá, kolegovia. Za vami je minulosť. Tie dvere už zatvorte a neotáčajte sa. Koľko ľudí si nechá otvorené niekoľko dverí a neustále sa do nich vracajú. Prečo? Zavrieť raz a navždy (odpustiť) a ísť dopredu!!! Predstavujte si to ako film. Vidíte seba a zatvárate dvere na ktorých je nápis „ Priateľ ma opustil“, alebo „Hádka s mamou“ ........

Metóda divadla je veľmi účinná a zároveň o niečo ťažšia. Predstavte si seba v hľadisku - samého a ten čo Vám ublížil je na javisku. Vidíte ho v tých najlepších farbách vidíte ho spokojného, ako napríklad robí nejakú svoju obľúbenú činnosť. Vašou úlohou je to precítiť, prajte mu to, z celého srdca a buďte šťastní, že tú osobu vidíte spokojnú. Urobte to niekoľkokrát za deň, keď budete mať voľnú chvíľku. Čoskoro príde výsledok. Zopakujem to čo som už napísal.

MINULOSŤ NEZMENÍTE, TÁ JE PREČ!!!
ŠKODÍTE LEN SEBE!!!
NIČ S TÝM NEVYRIEŠITE!!!
JE TO VAŠE ZDRAVIE!!!
POSTOJE SÚ DÔLEŽITEJŠIE AKO FAKTY!!!
TEN KROK VPRED MUSÍTE SPRAVIŤ VY!!!
NEČAKAJTE NA OSPRAVEDLNENIE, KEĎ PRÍDE – FAJN, ALE NEMUSÍ PRÍSŤ!!!
ODPUSTENIE = ŠŤASTIE
ODPUSTENIE = LÁSKA
ODPUSTENIE = POKOJ, POHODA, ÚSMEV

Všetkým čo som v živote stretol prajem z celého srdca len to najlepšie. Nech sa im darí v KAŽDEJ oblasti života. Nech sa im splnia najtajnejšie sny. Prajem im zdravie, šťastie, úsmev, lásku, harmóniu, finančnú nezávislosť, pohodu a kľud. Prosím BOHA, aby ich požehnal, tým najlepším čo môže. Je to moje rozhodnutie, z lásky a zo srdca. A tak to je.

Informácie ku komentárom.

Dobrý deň priatelia pozitívneho myslenia.

Na začiatok Vám chcem všetkým poďakovať. Počas dvoch rokov existencie stránky pribudlo veľa komentárov. Ďakujem za každú otázku a ďakujem aj za každú odpoveď. Či ju napíšem ja, alebo ktokoľvek z priaznivcom tejto stránky.

Mnohí čakajú na odpoveď veľmi netrpezlivo. Viete, nie vždy je jednoduché odpovedať na otázku, ktorá je napísaná na tri riadky. Verte mi, že si čítam všetky. Možno si dávate otázku prečo neodpovedám pravidelne a neodpovedám všetkým?

Dôvodov je niekoľko.

*Tak ako som spomenul, nie vždy je jednoduché odpovedať, respektíve dať plnohodnotnú odpoveď na „problém“ ktorý je zhrnutý na pár riadkov. Na predošlej stránke som odpovedal mailom a odpovede boli v niektorých prípadoch na dve – tri strany a aj tak som nenapísal všetko čo som chcel. Často krát som bol pochopený a prišli dodatočné otázky, čo je na jednej strane v poriadku, ale je to náročné s pohľadu času.

*Ďalším dôvodom je priamy úmysel neodpovedať. Veľa otázok sa opakuje a na mnoho otázok už na stránke odpoveď nájdete – chce to len trošku práce, trpezlivosti a odpoveď si nájdete sami.

*Neviem všetko a budem úprimný na niektoré otázky nemám plnohodnotnú odpoveď.

*A posledný dôvod je, že keď už niekto napíše odpoveď za mňa, málokedy sa stane, že odpoviem aj ja. Odpovede, ktoré čítam sú výborné a niektoré by som nenapísal ani ja lepšie. Ešte raz všetkým ďakujem.

Na záver mám jednu prosbu.

Na tejto stránke popisujem svoje vlastné skúsenosti. Ďaleko dôležitejšia je Vaša skúsenosť. Prosím začnite zavádzať teóriu do praxe. TERAZ NIE JE V KALENDÁRI!  Tiež som bol na začiatku, túžil som po zmene. Svoj život som zmenil vtedy, keď som naozaj zmenil svoje myslenie. Úprimne nikto Vám nedá čarovný prútik vo forme odpovede. Zmena v mnohých prípadoch bolí. Každý má svoju vlastnú cestu. Nikto to nespraví za Vás. Neustále som prosíkal Boha „Prosím Ťa pomôž mi.“ Aj mne trvalo dlho kým som to pochopil. Máme už všetko k dispozícii – „Neproste – KONAJATE !“

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

silvia

(tekvicka345, 17. 4. 2015 23:42)

Chcem vediet ODPUSTAT...
Manzel mna podviedol po krasnom nasom dvovernom vztahu neviem sa stim vyrovnat den co den a su to uz 3roky co sa takto trapim .Moj krasny zivot sa mi zmenil na peklo moja dusa ako keby bola uz zatratena bola som aj som na tom psychicky zle kvoly nevere som nielen ublizila manzelovi ale aj mojej rodine detom mnohym ludom .Zapasim zo zivotom spat chodim urazena nepokojna nemozem spat som z toho chora rano v stavam tak isto urazena den je premna peklom a vela Rodina nadomnov lamentuje .Zena ktora zila v krestanskej viere zena ktora okolo seba rozdavala radost a dobru atmosferu a radila priatelom a ludom davala dary aj z toho mala co som mala som inim rozdavala aj posledne co som mala BOZE prepac ta zena sa zmenila z cloveka na netvora POMOZTE mozno som posadnuta potrebujem excorcizmus ci ako sa to vola

Re: silvia

(tekvicka345, 17. 4. 2015 23:53)

Pomozte mi potrebujem exzorcistu som na tom zle

Re: Re: silvia

(Miroslav ZAŤKO, 18. 4. 2015 20:40)

Dobrý večer. No ja si myslím, že exzorcistu nepotrebujete. V prvom rade potrebujete odpustiť sama sebe. Šok? Nie odpustite si za roky trápenia. A potom príde k odpusteniu Vášmu manželovi. Bez odpustenia niet uzdravenia.
Premýšľal som nad tým, prečo požadujete, respektíve potrebujete exzorcistu. Exzorcista príde, vyženie z Vás "diabla" a máte po tom. Problém je vyriešený. Ľahké. Lenže Vy toho "diabla" NEODPUSTENIE - hnev, nenávisť,....viete zo seba dostať sama. Pretože Vy sama ste sa do tohto stavu dostala. Je to len o Vás. Možno sa Vám moje slová zdajú kruté a bolia. Nepíšem ich pre to, aby som Vás urazil, alebo ponížil. Ja som si tým prešiel - odpustením. Nikto to neurobil za mňa. Musel som si tým prejsť a bodka. Držím Vám palce. PS: Ak si s tým naozaj nebudete vedieť poradiť, odporúčam Vám pozrieť si stránku o Brandon Bays http://www.brandonbays.sk/ a dohodnúť si s terapeutom stretnutie. Vie Vám na tejto ceste pomôcť. :-)

Priala by som si ,aby jeho duša odpustila a našla kľud

(Soňa, 2. 2. 2015 15:17)

Dobrý deň ,
nebudem sa tu rozpisovať ,ale neumýselne som zranila člveka ,ktorý ma neskutočne miloval . 16 dlhých rokov ma miloval a ja som si zatiaľ žila svoj život ,aniž by som tušila jeho obrovskú lásku. Pán to zariadil tak,že sa naše cesty opať stretli a ja som začala milovať . Avšak v ňom je tak mnoho bolesti a zranenia z minulosti ,že má strach ,že sa bojí a rezignoval . Milujem ho , nikdy predtým som necítila niečo tak silné . Moj dotaz znie , ako oslobodiť jeho dušu od bolesti , akým sposobom je jeho duša schopná odpustenia. Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď .
S pozdravom

Soňa

Re: Priala by som si ,aby jeho duša odpustila a našla kľud

(Miroslav ZAŤKO, 2. 2. 2015 19:09)

Dobrý deň.
Rád by som Vám napísal, ako mu môžte pomôcť, ale nie je to možné - cestu odpustenia musí prejsť sám. Váš prístup k nemu by mal byť jasný: láska, láska, láska....Musíte mu dokázať, že to myslíte úprimne a vážne, ale opakujem - odpustiť musí on. Maja rada je, aby ste sa veľa rozprávali a rozprávajte sa o svojich najhlbších pocitoch. Vedieť spraviť hrubú čiaru nie je ľahké, ale je to možné. Odpustiť je od slova pustiť. Niečo pustíte a už to nikdy viac nezodvihnete. Držím palce.

Re: Re: Priala by som si ,aby jeho duša odpustila a našla kľud

(Soňa, 2. 2. 2015 19:54)

Ďakujem Vám veľmi pekne , napísal Ste to krásne , avšak on prestal komunikovať . Ja som z SR a on z Talianska. Snažila som sa , ale čím viac som písala , tým viac on cúval , napísal ,že má strach a že je ubolený . Priala by som si ho získať spať ,ale viac ako to ,si prajem ,aby jeho duša našla pokoj a kľud a odpustenie .

Re: Re: Re: Priala by som si ,aby jeho duša odpustila a našla kľud

(Rozalia, 4. 4. 2015 16:57)

Mala som 11ročny vztah ,a potom sa to začalo kazit ,ked privedlatsom mamu knam a starali sme šolu onu ,všetko bolo fajn ,ale len rok,začali hatky že moji bratia mi nepomahaju ,teraz už viem že mal pravdu ,a vela sme sa hadali pred mamou ,nevladla som to a dala som sa ja prehodit na inu smenu praci dovtedy sme chodili spolu na tu istu smenu ,aby bolo pokoj tak ja som sa dala na inu smenu on chodial sam autom do prace ja autobusom ,menej sme sa videli ,ale viac sme sa vadili,až napokon som ho vyhodila stym ,že mamu mam. Len jednu dalej som sa onu starala sama ešte polroka a potom mi to prišlo všetko vyčitanie ksebe pokazila všetko čo som mohla strašny pocit vyni som mala ,až na toļko že som si chcela zobrat život ,bola som na psychiatrii .bratia vtedy mamu zobrali ,ked ju som brala ksebe tak mala 44kg a za 2roky 64kg ma a už chodi sama totiž mala zlomeninu a je diabetička v nemocnici chodil zamnou staral sa o mna a mi odpustil ale ja ksebe neviem odpustit stale som plačliva a on ešte stale chodi a prosi ma ,aby som netriznila samu seba ,ma lubi stale ale chce odomna to jedno aby som bola vesela a usmiata ,ale ja nevidm byt ,lebo sa mi ešte nevratil ku mne a prosila som ho ,aj o odpustenie on mi hovorial ,že už davno mi odpustil ,ale ešte sa nato neciti sem tam prespi umna pņaha mi telefonujeme spolu ale ja už takto nevladzem sama potrebujem jeho lasku stale potrebujem ako mam postupovat ja sama neviem prosim o radu on je lev a ja som rak a som mladšia odneho o 8rokov dakujem za všetky rady

Re: Re: Re: Re: Priala by som si ,aby jeho duša odpustila a našla kľud

(Miroslav ZAŤKO, 13. 4. 2015 8:48)

Dobrý deň. Moja rada je, aby ste svoju pozornosť obrátila na seba. Veľký dôraz dávate na svoje okolie, ktoré Vás ovplyvňuje. Inými slovami Váš svet (okolie) Vás riadi. Podstata pozitívneho myslenia je v slobodnom tvorcovi - to znamená, že vy riadite svoj svet. Vy ho tvoríte. To čomu venujete pozornosť to si do života priťahujete. Väčšina ľudí si priťahuje práve to čo nechce - pretože tomu venujú pozornosť. (svoje myšlienky, slová, pocity, činy) Aby som to uzavrel - sústreďte sa na seba. Na svoje zdravie, šťastie, lásku, prácu. "Miluj blížneho svojho ako seba samého". Podstata je v tej druhej časti vety. Ako seba samého. Najprv musíte pomôcť sebe. Neviem, či Vám moja odpoveď postačuje, ale takto to cítim ja. Držím Vám palce. Pekný deň.

Mirosla Žatko prosim odpište na meno Rozalia

(na meno Rozalia, 11. 4. 2015 11:13)

prednášate aj v Prievidzi ..kedy?

(VPN, 15. 2. 2015 0:04)

som prvýkrát na vašej stránke zaujalo ma chcela by som vedieť kedy prednášate aj v Prievidzi a kde ? Dakujem zaodpoveď.

Re: prednášate aj v Prievidzi ..kedy?

(Miroslav ZAŤKO, 15. 2. 2015 9:58)

Dobrý deň. Čas od času sa objavím aj v Prievidzi. Spolupracujem s Angelikou Vavrovou (Aura Centrum Prievidza). Sledujte buď moju, alebo jej stránku. Pekná deň.

ako dalej

(lenka, 4. 2. 2015 12:27)

pekny den.potrebujem radu co dalej so svojim zivotom.mala som snubenca ktory bol najlepsi na svete a uvedomila som si to az ked je uz neskoro.najviac co ma trapi je ze za to si mozem sama.boli sme stastny aj ked som si nechcela pripustit ze ho milujem.ked som na to konecne po troch rokoch prisla ze on je ten pravy tak nastali obavy.zacala som riesit ho uz ako muza do manzelstva.lenze zacala som pozerat a hladat veci ktore som predtym nevidela a boli mi ukradnute kedze som ho od zaciatku nebrala ako chlapa na zivot.proste sklamal ma lebo mi klamal a ja som si stale hovorila ze bude dobre.navonok som bola stastna ale vnutro hovorilo opak.nahovarala som si ze som stastna ale klamala som samu seba.po dalsich jeho klamstvach som si povedala dost a vstupil mi do zivota iny muz ktoremu som sa zdvoverila a on mne a zrazu vsetok strach zo mna opadol.dlho sme si pisali kedze to bolo na dialku.ked na to prisiel moj snubenec u ktoreho som mala pocit ze ma uz nelubi tak ho to vzlo.polozilo ho to a ja som si ho nevsimala prosikal ma plakal ze ma miluje a ze mam kontakt ukoncit cim viac mi branil tym viac ma tahalo k tomu druhemu.mali sme rande ked som prisla na dovolenku a myslela som ze ho lubim.lenze po navrate z dovolenky moj ex snubenec uz po dlhom prosikani zacal kontakt s inou a toto zistenie mi pomohlo uvedomit si ze ho stale milujem a ze je laska mojho zivota.lenze urobila som chybu chcel byt este stale somnou ale ja som tahala oboch za nos a nevedela sa rozhodnut co je spravne az kym mi ex povedal ze sa ma vzdava ze je koniec hoci ma lubi ale vzdava sa ma aby som bola stastna ze s nim uz nebudem lebo sa boji ze mi opat ublizi ako predtym.su tri dni po definityvnom rozchode a ja som zufala.byvame este spolu ale len do casu kym nenajde to svoje.cely zivot sa mi zrutil zo dna na den.to druheho som poslala k vode je mi ukradnuty.nedokazem sa zmierit s tou bolestou som bez zivota chodiaca troska.mam dobru pracu ale nedokazem do nej chodit asi sa jej vzdam aj tak je uz pre mna stereotyp.lenze viem ze ked sa vratim domov nic tym nevyriesim ale ostat tu uz nema zmysel.nic ma tu uz nedrzi aj ked ex povedal ze mam mu dat cas.ale ja viem ze uz je koniec hoci tajne dufam a cakam na zazrak.teraz neviem ci oddist domov alebo ostat tu ale nezvladam to.som psychicky na dne.potrebujem pomoc.

Re: ako dalej

(Miroslav ZAŤKO, 8. 2. 2015 16:38)

Dobrý deň.
Ako ďalej?
Moja rada je dať hrubú čiaru za životom, ktorý už bol. Minulosť nezmeníte. Bodka. Otázka je čo chcete teraz? Viete neexistuje nič, okrem tu a teraz. Momentálne riešite svoju budúcnosť, ktorá je veľmi prepojená s Vašou minulosťou. Zamerajte sa na seba, svoje vnútro. Neriešte nikoho okolo seba - naozaj sa sústreďte na seba. Vypnite, stíšte sa. Nevravím, že prvé dni, možno týždne budú jednoduché, ale stojí to za to. Zamerajte sa na to, čo už momentálne máte a stojí za to byť za to vďačný. Nehrajte úlohu obete.

ako zacat odznova

(maria j., 18. 1. 2015 20:16)

dobrý den p. zatko
som tu dnes prvy krát precítala som si zopar pribehov a vela ja podobných mojmu. v skrátke - som 3O rokov vydatá mam 3 krásne dcery som uz babicka mám 54 rokov ale uz 2O rokov neviem odpustit manzelovu neveru ktorá hlboko zasiahla moje city nebol to len kratkodobý flirt ale 2o ročné slubovanie a z mojej strany odpustanie nechcela som aby moje deti nemali rodinu a tak to islo islo ale city a srdce vychladlo zijeme alebo skôr preživame navonok ok ja sa vsak celé roky trápim chorobami teraz som stratila zamestnanie a stale mi chýba clovek ktoreho som si brala len viera mi pomaha ziť je mi ho lúto nikdy ho ja nenecham a viem za ani on mna ale citim sa zle sama nedari sa mi moje sebavedomie je na dne hoci som sikovná a citim ze este vela dokazem ze milujem svoju rodinu oni mna ale nie som stastna uzivam lieky na depresiu a tak dalej vela som cítala knih ktore mi mali pomoct zmenit myslenie odpustit ale nedari sa mozno to raz príde...dakujem ak viete poradit alp zacat budem vam a nebeskemu otcovi vdacna

Re: ako zacat odznova

(Miroslav ZAŤKO, 19. 1. 2015 17:58)

Dobrý deň.
Problém je v tom, že musíte ísť úplne do hĺbky problému. Odpustenie je veľmi dôležitá téma a veľká časť ľudí má v tejto oblasti problém. Odpustiť niekomu, a čo viac odpustiť sebe. Vy ste záhradník a Váš život je záhrada. Pozitívne myšlienky sú pekné rastliny, kvetiny a negatívny myšlienky je burina. Ak chcete vyčistiť svoju záhradu od buriny musíte ju jednoducho vytrhať. Kus po kuse - každú samostatne. A tu je problém. K vyčisteniu príde len na povrchu - po čase však burina začne opäť rásť. Korene zostali. Ísť hlboko až ku koreňom je práca na sebe samom. Každý to musí spraviť sám, nie je to otázka 5 minút a v niektorých prípadoch to bolí. Výsledný efekt je potom trvalý a stojí za to. 7 najväčších deštruktívnych emócii, ktoré ľudia pestujú sú: závisť, nenávisť, hnev, krivda, ľútosť, strach a strach za iných. Toto sú korene všetkých fyzických i duševných problémov. Ak Vám môžem odporučiť prečítajte si knihu "Cesta" od Brandon Bays poprípade si pozrite jej slovenskú stránku. Na slovensku už pracujú oficiálny terapeuti, ktorí by Vám vedeli pomôcť. Držím Vám palce a určite sa nevzdávajte. Som presvedčený, že máte na to, prežiť ešte krásne roky života, vychutnávať si život a radovať sa z neho. Pekný deň.

Re: Re: ako zacat odznova

(maria j., 20. 1. 2015 8:07)

dakujem pekne literaturu mam doma len to precítane musím zacat prenasat do mysle a zivota dakujem a to niekedy nie je jednoduché ale posnazim sa dakujem velmi pekne povzbudili ste ma pekný den mária

Nevera

(Judita, 10. 1. 2015 21:23)

Ďakujem za tento zaujímavý článok, asi sa mal ku mne dostať. Môj problém je odpustenie sama sebe, ale aj môjmu manželovi a jeho milenke s manželom. To znamená že žije v ich manželstve a s nimi. Začal ma podvádzať a zle sa ku ne správať, mňa sa to veľmi dotklo, bolelo, stavy ktorými som prešla boli veľmi hrozné, bolestivé pre moju dušičku. Veľmi som si tým ubližovala. A ešte ak deti Vám a Vás odsúdia na nemilosť a za všetko môžem len Ja, tak to veľmi bolí. Bola som hodená a odsúdená a posudzovaná. Verím, že sa z toho dostanem a budem s istotou vedieť povedať, že som odpustila a pustila to preč zo svojho života. Ž nájdem ten správny smer svojho Ja a budem si žiť svoj život veľmi potrebujem lásku a to teraz chcem darovať sebe a žiť.Chcela by som v mojom živote živote nasjť pokoj a rovnováhu.

Ako ďalej

(Monika 5.1.2015, 4. 1. 2015 21:48)

Dobrý deň mám strašný pocit krivdy zo všetkých udalostí, ktoré sa mi v poslednej dobe udiali. Mala som dobrú prácu, ktorú som mala veľmi rada ale z osobných dôvodov som bola nútená podať výpoveď lebo už som nezvládala nespravodlivosť voči mojej osobe. Teraz trpím depresiou stále analyzujem čo sa vlastne stalo kde som urobila chybu a či vôbec som nejakú urobila. Mám stavy kedy mám obrovskú túžbu po pomste aj vymýšlam scenáre ako sa pomstiť ale veľmi sa mi to prieči nie je niečo s čím sa ja stotožňujem Ako sa s toho dostať, aby som mohla žiť ďalej v pokoji a harmónii a nemysleieť stále na tú nespravodlivosť čo sa mi stala. Som presvedčená, že každému sa všetko zlé v živote čo vykonal vráti len sa mi zdá, že to trvá akosi dlho. Stále som nahnevaná , nemôžem spať mám problémy s trávením. Mám pocit, že sa hnevám na celý svet a nedokážem sa z ničoho tešiť. Za odpoveď vopred ďakujem.

Re: Ako ďalej

(Miroslav ZAŤKO, 5. 1. 2015 7:49)

Dobrý deň.
Telo je iba obalom duše. Ak je chorá duša, je choré aj telo.
7 základných deštruktívnych pocitov sú. Závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach a strach za iných. Znovu si ich prečítajte a potom si prečítajte mail, ktorý ste poslala.
Neubližujte si.
Čo môžte zmeniť na tom, čo ste robila včera večer? NIČ! Minulosť je preč, nič na nej nezmeníte. Postoje sú dôležitejšie ako fakty. Fakt je ten, čo sa stalo. Aký bude Váš postoj k tomuto faktu? Pozerajte sa dopredu. Spravte hrubú čiaru a choďte ďalej. Uvedomte si svoju jedinečnosť a majte sa rada. Začnite sa vidieť takú aká chcete byť. Skúste si pozrieť metódu 5 prstov. Akcia vyvolá reakciu. Ste na rade. Musíte spraviť akciu - výsledky sa dostavia. Držím Vám palce

odpustenie

(Jana lili, 11. 11. 2014 21:50)

Dobry den mam 28 rokov a 4 rocnu dcerku a nedokazem odpustit jej otcovi ktory ma podvadzal uz ked som bola tehotna s mojou blizkou priatelkou ktorej tiez nedokazem odpustit.Je vo mne neustala zlost z toho mavam pocity uzkosti najhorsie je to ze nasu dceru vobec nenavstevuje nezaujima sa o nu a to ma strasne hneva ktomu este pracujeme v jednej firme ale chodime okolo seba ako cudzi ludia nezdravime sa.Mam teraz priatela ale nedokazem mu dat tolko lasky ako si zasluzi a to len kvoli tomu ze sa hrabem v minulosti a to iste v praci neustale ma boli zaludok som v strese.Dakujem vopred za odpoved


1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující » 

 


Kontakt

Aktuality.

Moja prvá kniha v predaji UŽ ČOSKORO

Čo Vás najviac zaujíma.

1.Pozitívne myslenie. 2.Citáty, ktoré stoja za to. 3.Zlaté pravidlo. Vzťahy 4.Slová. Pozitívne afirmácie. 5.Zákon príťažlivosti.

Počasie. NR kraj


Presný čas.


Mail list
Archív

Kalendár
<< apríl >>
<< 2015 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30