Choď na obsah Choď na menu
 


Odpustenie.

9. 2. 2012

Odpusť

 

Myslím, že nebudem ďaleko od pravdy, keď poviem, že každému z nás sa stala nejaká krivda. Menšia či väčšia. Možno nás niekto urazil, možno ublížil slovne a čo horšie i fyzicky. Tých podôb môže byť nespočetné množstvo. Čo však s tým?

Prichádza urazenie, bolesť na duši, bolesť na tele. Každopádne nech sa na to pozrieme z akéhokoľvek uhla sme dotknutí len my. Často na to myslíme, preberáme si danú situáciu, prečo sa to stalo, prečo mi to spravil, prečo mi to povedal, prečo sa takto zachoval, prečo mi tak veľmi ublížil? Neustále sa v tom hrabeme. A opäť sme pri tom istom - len my.

Odpustenie

 

Pri všetkých týchto skúsenostiach je podstatné uvedomiť si jednu vec.

Trápime sa my.

Je veľmi pravdepodobné, že ten čo nám to spôsobil, nech to už bolo čokoľvek, zrejme na to nemyslí a je mu to jedno. V najlepšom prípade sa v niekom pohne svedomie a príde sa ospravedlniť. To sú tie šťastnejšie konce, avšak posledný krok musíme spraviť aj tak my.

A to - odpustiť. Základ je v slove PUSTIŤ!

Veľa ľudí má s tým veľký problém.

Škodia len sebe.

Tým, že sa na niekoho hneváme, že sme urazení, že niekoho nenávidíme – škodíme len sebe a to veľmi. Pochopte jedno – neškodíte tým, čo to spôsobili – škodíte sebe. Často krát to má za následok to, že máte zdravotné problémy, ktoré sa môžu prejaviť neskôr a následky sú potom žiaľ smutné a bolestné.
Moja rada je. Píšem to preto, lebo som tým prešiel a viem o čom píšem. Mal som stav nenávisti, bol som urazený, mnoho vecí bolelo. Neustále hrabanie sa v minulosti, premietanie si dookola určitých situácii.

Zapamätajte si!
MINULOSŤ NEZMENÍTE, TÁ JE PREČ!!!
ŠKODÍTE LEN SEBE!!!
NIČ S TÝM NEVYRIEŠITE!!!
JE TO VAŠE ZDRAVIE!!!
POSTOJE SÚ DÔLEŽITEJŠIE AKO FAKTY!!!
TEN KROK VPRED MUSÍTE SPRAVIŤ VY!!!
NEČAKAJTE NA OSPRAVEDLNENIE, KEĎ PRÍDE – FAJN, ALE NEMUSÍ PRÍSŤ!!!

Viem nie je to ľahké, hlavne keď to bolí, ale verte mi odpustenie je oslobodzujúce. Keď sa to naučíte posuniete sa v živote o VEĽKÝ kus dopredu. A možno sa pousmejete, ale veľkú úlohu tu zohrá láska. ( Možno si poviete „Láska! Veď on(a) mi spravil(a)....... ) Viem, viem, viem, ale láska je najmocnejšia vec na svete a to je základný kameň, pretože môžete si povedať: "no tak dobre tak ja mu teda odpúšťať", ale Vaše srdce, vo vašom vnútri je stále nenávisť a to nie je odpustenie. To musí prísť z vnútra, musí byť pravé, a to je možné len z lásky. Keď toto pochopíte – uvidíte vo svojom živote výrazné zmeny. Je veľa svedectiev o tom ako sa výrazne zlepšoval zdravotný stav chorých, ako odchádzali choroby v priebehu niekoľkých dní, ba dokonca situácie, ktoré môžeme nazvať Zázrak.

Mne pomohlo veľa techník. Najviac dve. Metóda chodby a divadla.

Metóda chodby spočíva v tom, že vidíte seba na veľkej chodbe kde je veľa vchodov. Pred vami, za vami. Pred vami je budúcnosť, idete a otvárate dvere nových skúseností, zážitkov, čakajú Vás tam nové zoznámenia, nové priateľstvá, kolegovia. Za vami je minulosť. Tie dvere už zatvorte a neotáčajte sa. Koľko ľudí si nechá otvorené niekoľko dverí a neustále sa do nich vracajú. Prečo? Zavrieť raz a navždy (odpustiť) a ísť dopredu!!! Predstavujte si to ako film. Vidíte seba a zatvárate dvere na ktorých je nápis „ Priateľ ma opustil“, alebo „Hádka s mamou“ ........

Metóda divadla je veľmi účinná a zároveň o niečo ťažšia. Predstavte si seba v hľadisku - samého a ten čo Vám ublížil je na javisku. Vidíte ho v tých najlepších farbách vidíte ho spokojného, ako napríklad robí nejakú svoju obľúbenú činnosť. Vašou úlohou je to precítiť, prajte mu to, z celého srdca a buďte šťastní, že tú osobu vidíte spokojnú. Urobte to niekoľkokrát za deň, keď budete mať voľnú chvíľku. Čoskoro príde výsledok. Zopakujem to čo som už napísal.

MINULOSŤ NEZMENÍTE, TÁ JE PREČ!!!
ŠKODÍTE LEN SEBE!!!
NIČ S TÝM NEVYRIEŠITE!!!
JE TO VAŠE ZRAVIE!!!
POSTOJE SÚ DÔLEŽITEJŠIE AKO FAKTY!!!
TEN KROK VPRED MUSÍTE SPRAVIŤ VY!!!
NEČAKAJTE NA OSPRAVEDLNENIE, KEĎ PRÍDE – FAJN, ALE NEMUSÍ PRÍSŤ!!!
ODPUSTENIE = ŠŤASTIE
ODPUSTENIE = LÁSKA
ODPUSTENIE = POKOJ, POHODA, ÚSMEV

Všetkým čo som v živote stretol prajem z celého srdca len to najlepšie. Nech sa im darí v KAŽDEJ oblasti života. Nech sa im splnia najtajnejšie sny. Prajem im zdravie, šťastie, úsmev, lásku, harmóniu, finančnú nezávislosť, pohodu a kľud. Prosím BOHA, aby ich požehnal, tým najlepším čo môže. Je to moje rozhodnutie, z lásky a zo srdca. A tak to je.

 Informácie ku komentárom.

Dobrý deň priatelia pozitívneho myslenia.

Na začiatok Vám chcem všetkým poďakovať. Počas dvoch rokov existencie stránky pribudlo veľa komentárov. Ďakujem za každú otázku a ďakujem aj za každú odpoveď. Či ju napíšem ja, alebo ktokoľvek z priaznivcom tejto stránky.

Mnohí čakajú na odpoveď veľmi netrpezlivo. Viete, nie vždy je jednoduché odpovedať na otázku, ktorá je napísaná na tri riadky. Verte mi, že si čítam všetky. Možno si dávate otázku prečo neodpovedám pravidelne a neodpovedám všetkým?

Dôvodov je niekoľko.

*Tak ako som spomenul, nie vždy je jednoduché odpovedať, respektíve dať plnohodnotnú odpoveď na „problém“ ktorý je zhrnutý na pár riadkov. Na predošlej stránke som odpovedal mailom a odpovede boli v niektorých prípadoch na dve – tri strany a aj tak som nenapísal všetko čo som chcel. Často krát som bol pochopený a prišli dodatočné otázky, čo je na jednej strane v poriadku, ale je to náročné s pohľadu času.

*Ďalším dôvodom je priamy úmysel neodpovedať. Veľa otázok sa opakuje a na mnoho otázok už na stránke odpoveď nájdete – chce to len trošku práce, trpezlivosti a odpoveď si nájdete sami.

*Neviem všetko a budem úprimný na niektoré otázky nemám plnohodnotnú odpoveď.

*A posledný dôvod je, že keď už niekto napíše odpoveď za mňa, málokedy sa stane, že odpoviem aj ja. Odpovede, ktoré čítam sú výborné a niektoré by som nenapísal ani ja lepšie. Ešte raz všetkým ďakujem.

Na záver mám jednu prosbu.

Na tejto stránke popisujem svoje vlastné skúsenosti. Ďaleko dôležitejšia je Vaša skúsenosť. Prosím začnite zavádzať teóriu do praxe. TERAZ NIE JE V KALENDÁRI!  Tiež som bol na začiatku, túžil som po zmene. Svoj život som zmenil vtedy, keď som naozaj zmenil svoje myslenie. Úprimne nikto Vám nedá čarovný prútik vo forme odpovede. Zmena v mnohých prípadoch bolí. Každý má svoju vlastnú cestu. Nikto to nespraví za Vás. Neustále som prosíkal Boha „Prosím Ťa pomôž mi.“ Aj mne trvalo dlho kým som to pochopil. Máme už všetko k dispozícii – „Neproste – KONAJATE !“

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Panický strach z odpustenia...

(Marek, 20. 6. 2014 8:49)

Ahoj Eva, prvý vec: je dobré, že hľadáš odpoveď a už len samotný fakt, že hľadáš intenzívne v živote i na nete je známkou toho, že chceš rásť. Stav ktorý popisuješ dobre poznám. 3 roky som bol zamknutý v strachu, či sa mi niečo nestane, čítal knhy pozitívneho myslenia a vďaka nim som myslím tie 3 roky aj prežil. Ale čo sa týka strachu a vyhýbania sa narastalo to. Postupne som sa dopracoval k tomu, že takéto stavy majú svoje označenie: panická porucha spojená s agorafóbiou. Vyhľadal som teda (s veľkými obavami a strachom) psychiatra. Predpísal lieky a bolo...ale chyba lávky, bral som ich ako riešenie môjho problému, dúfjúc, že sa TO konečne stratí a ja budem vyliečený z paniky. Lexaurin, Seroxat,... mierne to znížilo moju úzkosť, ale stále som mal pocit, že sa TO môže vrátiť. NEstíhal som už nič. A potom som sa v čakárni stretol so ženou, ktorú som tam už párkrát v minulosti videl. Dal som sa s ňou do reči a vysvitlo, že trpela podobnými problémami po rozchode s priateľom a teraz prišla už len na "zdvorilostnú" návštevu, pochváliť sa psychiatričke. Pýtal som sa ak sa jej to podarilo a povedala, že okrem liekov začala chodiť aj na tzv. kognitívno-behaviorálnu psychoterapiu. Našiel som o nej články najmä v agličtine, ale potešilo ma, keď som aj na slovenku našiel stránku vyškolených psychológov. Toto všetko bolo zhruba pred rokom. Dnes chodím nakupovať, do obchodov, cestujem autobusom a pokračujem na svojej ceste za šťastím. Nestačilo len zmeniť myslenie, musel som zmenť aj niektoré moje správanie. Ak zlyhajú ostatné veci doporučujem Ti teda pozrieť si túto stránku: www.bbpsycholog.sk a tento pán mi veľmi pomohol. Doporučujem.

Odpustenie a jeho formy

(Juraj, 20. 6. 2014 7:38)

<p><a href="http://www.christ-net.sk/node/213">Odpustenie</a></p>

Odpúšťať

(Eva, 17. 4. 2014 15:59)

Ahoj. Mam velku prosbu. V decembri 2013 mi z nenazdajky ked som bola s mojim 4-rocnym synom vonku prislo zle. Tocila sa mi hlava, zle videnie, zrychleny tep, trpli mi koncatiny.. sadla som si na zastavku, zavolala otcovi nech pride pre mojho syna a ja som si zavolala zachranku. Vsetky vysledky aj potom u obvodnej som mala dobre. Uzavrela to tym, ze to je zo stresu. Som rozvedena, s exmanzelom sa uz rok majetkopravne vyrovnavame, so synom som na predlzenej materskej az do jeho 6 rokov- ma zdravotne problemy. Byvame u rodicov mojich, tak isto aj to narusa moju rovnovahu.Tak doktorka to uzavrela ze to je stres. Predpisala mi lexaurin. Ten som ale nebrala lebo mi uz potom bolo fajn. V januari 2014 som bola aj na plese. Ale vytvoril sa vo mne blok od tej udalosti v decembri a to, ze som sa odtedy bala chodit von sama so synom. So strachom ze co ked odpadnem, a co by bolo so syncekom.Vo februari sme sa so synom nastahovali k priatelovi. Mala som vacsi klud, aj syn bol kludnejsi. Este stale som vsak nechodila s malym von. Iba v doprovode a aj to len nachvilu. Na konci februara sme sa vratili k rodicom. Byt u priatela sa prerabal. A to uz sa mi zacal moj zdravotny stav zhorsovat. Zvysene tocaky v hlave, zle videnie.. zacala som chudnut pritom som jedla. Este na zaciatku februara skusila som v Ziline zariadenie Biorelax. Kde mi doporucili mesacny detox, dietu. To som podstupila ale stale mi nebolo dobre. Doteraz tam chodievam. Od zaciatku marca sa zdravotne velmi pohorsilo aj mojmu synovi z coho som este viac padala dole hubou. Nestastna zo seba, zo syna. Az mojmu synovi zacali teploty nad 40. Kedy som to nezvladla a ten stav z decembra sa vratil tak intenzivne ze mi mama volala zachranku. Vsetko dobre, podany lexaurin a magnezium. U obvodnej vsetko v poriadku. V Biorelaxe sa mi zacali vela venovat. Je divne ze som so synom spavala v detskej izbe a zrazu po incidente jeho horucok vysokych a mojom kolapse tam spat nemozem. Spavame v obyvacke. Raz som sa pokusila tam ist spat a aj z toho ma chytal ten zachvat. Tak v tom biorelaxe nakoniec cez znameho( nieco ako medium) zistili ze mam zacat prosit a odpustat. Po tomto sa mi polepsilo asi na tri dni. Lebo uz som bola v takom stave ze som len lezala, nevladala nic urobit doma, so synom chodili rodicia po doktoroch, zhorsilo sa mi dost dychanie, a aj psychicky som rozladena. Kazda nemila sprava ana ide vykotit. Strasne tlaky v hlave, v usoch, strata koncentracie.. ale nadalej som nechodila von ani mespavala v detskej izbe.po troch dnoch zlepsenia sa mi to opat zacalo horsit. Spojeni s biorelaxom a s mediom z Ciech prisli na to ze neodpustam. Ze s tym mam zacat. Prosit a odpustat. A dakovat. Len premyslam ako a co mam robit. Som uz na nervy z toho co sa mi deje.. ze sa bojim chodit von, ze sa bojim spat v detskej, ze mi je furt zle, ze ani nevydrzim dlho chodit.. snazim sa nepadat dole ani do depiek. Tych uz stacilo. Ptemyslam nad pomocou psychiatra. Som beznadejna. Aj ked odpustam mam pocit ze malo alebo ze neviem ako na to. Len ani na to sa akosi neviem sustredit. Priatel mi vyhladal aj jednu znamu ktora sa venuje odblokom v zivote. Uz tu raz bola. Nepocitijem ze by mi to nieco moc dalo. A isto preto lebo si neverim. A pivedala ze musim makat sama na sebe inak nebude moct so mnou pokracovat.. stale premyslam, badam na internete, citam rady, postupy..len mam pocit akoby si neviem pomoct sama.. strasne sa podcenujem..neverim si a aj sa na seba hnevam za to ako mi je.. som zufala. Dakujem za pomoc, vypocutie, rady..

Re: Odpúšťať

(Miroslav ZAŤKO, 21. 4. 2014 10:54)

Dobrý deň.
Na základe mojej vlastnej skúsenosti Vám odporúčam obstarať si knihu od Brandon Bays "Cesta". Samotná Brandon Bays s metódou cesta robila semináre na Slovensku už dva krát. Na jednom z nich som sa zúčastnil aj ja s manželkou. Napriek všetkým informáciám a skúsenostiam, ktoré som mal, ma to posunulo opäť ďalej. Metóda cesta je do veľkej miery o odpúšťaní, kde idete naozaj do hĺbky. Pomocou tejto metódy si viete vyriešiť emocionálne i fyzické problémy. Na slovensku je už viacero certifikovaných terapeutov, ktorí sa tejto metóde venujú. Prosím pozrite si stránku http://www.brandonbays.sk/ kde si vyhľadajte terapeutov. Držím Vám palce. Prosím nevzdávajte sa. Vaše uvedomenie, že stav, v ktorom sa nachádzate nie je náhodný je obrovský krok k tomu, aby ste sa dali do poriadku. To čo ste teraz - nie ste Vy, je to výsledok Vášho myslenia z minulosti. Ak chcete zmeniť svoju budúcnosť - začnite so zmenou myslenia ešte DNES - TERAZ. :-)

Re: Odpúšťať

(Beba, 24. 4. 2014 9:03)

Milá Evka, veľmi s tebou cítim. Minulý rok som bola v podobnom duševnom rozpoložení ako si ty teraz, čítala som veľa kníh, aj knihu Cesta od Brendon Bays. Hľadala som v sebe silu pomôcť si sama a prekonať tú depresiu a strach v sebe.
Teóriu poznám dokonale, ale nájsť s sebe dlhovytúžený pokoj, lásku a radosť som nedokázala. Ale stav sa mi zhoršoval a zhoršil až natoľko že som skončila na pohotovosti. Uznávam alternatívne spôsoby liečby a som odporca medikamentov, od detstva mám prirodzený odpor k liekom. Každá choroba mú pôvod v našej psychike - Louise Hayová - Uzdrav svoje telo. Ale keď si nevieš pomôcť sama.....Evka, bolo mi odporučená návšteva u psychiatra, mala som už hroznú tachykardiu a kopec iných fyzických problémov a tak som to absolvovala. Musím ti povedať že napriek všetkému som urobila dobre.
Lieky mi pomohli sa stabilizovať a konečne som mohla fungovať ako predtým, ba čo viac, začala som sa tešiť že som opäť fit a vážiť si stav, kedy opäť môžem chodiť do práce, tešiť sa z každého nového rána. Začala som sa radovať zo života a túto depresiu brať ako dar posunúť sa dopredu a tešiť sa z prítomnosti. Ale mnou toľko zatracované medikamenty mi pomohli prekonať stav duše, ktorý som ja nazvala PEKLO. To pochopí len ten, kto to zažije. Na tejto stránke je všetko pravdivé a naozaj je to správna cesta a toto je môj príbeh a moja skúsenosť, cesta.....a som rada že som to zvládla a snažím sa malými krôčikmi posúvať vpred......Mám taký pocit, že máme podobný problém a tým je STRACH. Mne na ceste pomohla aj www.zlatádušička.cz, dala som si u nej vypracovať niečo ako osobný duchovný profil a veľmi mi to pomohlo.....Evka, držím palce aby si zvolila ten správny smer a našla v sebe lásku, pokoj a radosť. B

Odpustit SEBE

(Richard, 17. 12. 2013 7:34)

Ahoj, na tvoj clanok som narazil nahodou, ked som v googli klikol na iny link ako som chcel. Mam otazku- ako sa da odpustit sam sebe? potrebujem to, inak asi skoncim onedlho samovrazdou a myslim to vazne. Podotykam vsak, ze so racionalne zmyslajuci ateista, neverim a urcite nikdy nebudem verit na ziadne nabozenske bludy. Dakujem za odpoved.

Návrat lásky

(Martin, 12. 11. 2013 16:38)

Ahoj, chcel by som sa spýtať.
Opustila ma priateľka, spravila niekoľko bolestivých chýb. Ja som jej však odpustil a prajem jej len dobre. Stále na ňu myslím, predstavujem si ako budeme spolu šťastne žiť. Ona mi povedala že sa nemôže ku mne vrátiť lebo má blok po tom čo sa stalo.
Dokáže toto zákon príťažlivosti napraviť ? že sa ku mne vráti ? Verím tomu čo k nej cítim.
Ďakujem ak mi to trochu objasníte či to funguje aj v tejto situácii :)

Re: Návrat lásky

(Nika, 20. 11. 2013 14:07)

Pozitivnym myslenim nemozete niekoho "donutit",aby Vas mal rad a aby sa k Vam vratil.Tak to pise Luise Hay vo svojej knihe Miluj svoj zivot.Avsak,ked si budete predstavovat vztah,ktory chcete prezit osud Vam postavi do cesty osobu,ktora to dokaze naplnit.Ak je byvala priatelka ta prava,je dost pravdepodobne,ze to bude prave ona :-)

zrada

(michal, 5. 3. 2013 9:33)

dobrý deň, prečítal som si váš článok a všetko mi tam pripadá veľmi jednoduché, ale ako sa môžem nad niečim povzniesť a odpustíť, ked ma manželka po 17 rokoch manželstva minimálne pol roka podvádzala a ešte mala tu drzosť mi do očí tvrdiť, že by ma nikdy, ale nikdy nepodviedla a prišiel som na to úplnou náhodou a keby som na to neprišiel trvá to stále a ja by som za chvíľu neprešiel cez dvere kvôli parohom bohorovne mi prisahala, že to skončila a mrzí ju to, ale myslím si, že ma má poviem to ľudovo na háku.

Re: zrada

(eva, 17. 11. 2013 0:43)

aj ja som si presla zradou od manžela už sme rozvedený má druhú manželku a dieta. Podvadzal ma s nou 1,5 roka. Moje odpustenie trvalo dva roky. Zožierala ma nenávisť a zlosť a zrada od najbližšieho človeka ktorému som dôverovala a nevidela som jeho klamstvo. Boli to muky tie dva roky.Stále som hladala dovod prečo? Nakoniec som prišla na problém ktorý viedol k tomu aby hladal inde. A toto pochopenie mi pomohlo odpustit. Je to presne o tom že treba na každého pozerať ako na človeka čo má srdce city kde mu boli zranené a prečo konal ako konal. Určite zámer nebol ublížiť. Možno pocit bezmocnosti vyriešiť problém, pocit že niesme dost dobrý atd. Odpustenie mi prinieslo pokoj v duši a lásku a moj rozvod bola obrovska škola, teraz mám viac pochopenia k ostatným neodsudzujem a cítim omnoho viac lásky od všetkých. Ked som prechádzala obdobím nenávisti pocitovala som normalne bolest na srdci. Hnusný pocit. Odpustením prišiel pokoj a klud. Pre zaujímavosť dnes s mojim ex vychádzam dobre prajem mu aby bol štastný hovorím mu aby si vážil svoju novú ženu a naozaj im prajem uprimne aby sa mali dobre. Všetko je vždy ako má byť. Aj problémy môžu byť naša najvetšia škola.

Moja skusenost

(Jana, 12. 11. 2013 17:46)

Aj ja som si presla sklamanim,a zdalo sa mi nemozne odpustit.Potom som si nasla afirmaciu,ktoru som si opakovala az kym som sa s nou nestotoznila,a vtedy som to pochopila,a k svojej spokojnosti aj odpustila.Teraz sa citim ovela stastnejsia....znela....VSETKO CO SA MI UDEJE SA DEJE PRE MOJE DOBRO,A JA SOM ZA TO VDACNA...

Čo robiť

(Ala, 9. 11. 2013 15:29)

Dobrý deň, veľmi by som potrebovala radu, neviem čo robiť...vydatá som už dosť dlho a teraz som sa rozhodla podať na rozvod, dôvod- neustále hádky skoro bezdôvodné, pretože je temperamentom cholerik a ja už k nemu nič necítim, vlastne som ani nikdy lásku necítila...teraz mi neustále vraví, že sa zmení, že sa už zmenil, pritom mu vravím, že ho neľúbim a on to akoby nechápal. Nemôžem s ním už žiť a zároveň má bolia jeho sľuby a robí mi to veľmi ťažké, nechcem mu ubližovať, ale nemôžem už s ním byť. Je to hrozné...ale ako mám žiť s človekom, ktorého neľúbim a pritom mu nechcem ublížiť, keď sa rozvedieme..je nejaké východisko? Ďakujem ...

Ďakujem

(Lenka, 9. 9. 2013 20:31)

Dobrý deň, úprimne sa Vám chcem poďakovať za tento článok. Otvoril mi oči a uvedomila som si, že je zbytočné sa trápiť pre niekoho komu je to jedno. Odpustenie je skutočne veľký dar, ktorý môžme dať sami sebe pretože od kedy som odpustila darí sa mi a som šťastná. Prajem všetkým ľudom, aby našli v sebe tú silu a dokázali odpustiť či už v sebe alebo inej osobe pretože si všetci zaslúžime len to najlepšie :)

2.9.2013

(ludmila, 3. 9. 2013 1:38)

...uz som z toho asi chora

2.9.2013

(Ludmila, 3. 9. 2013 1:37)

...boli to.. A nejde to z hlavy von. Proste to nejde!!!!! Neviem ci sa vobec oplati zit s tamto clovekom iba kvoli nasej dcerke. Ona to aj tak citi, ze mame hrozny vztah. Asi nezvladnem odpustit.....

Chodba a javisko

(Peter, 9. 8. 2013 11:45)

Dobry den, dakujem za Vas clanok..zaujal velmi. Moj problem spociva v tom, ze som skusal Vas trening.. A v mojom pripade si neviem predstavit ani chodbu a ani javisko.... Vidim len a len tmu

Re: Chodba a javisko

(Miroslav ZAŤKO, 10. 8. 2013 18:17)

Dobrý deň. Samozrejme to chce tréning a byť trpezlivý. Veľmi rád by som Vám odporučil knihu, ktorú by mal mať asi každý. "Miluje svoj život." od Louise L.Hay. Ak ju nemáte, určite si ju zadovážte. Vo veľkej miery sa tam zaoberá aj odpustením.
Zamyslite sa nad slovom odpustiť. Základ tohto slova je v slove PUSTIŤ.
Držím Vám palce.

zrada

(Ali, 30. 7. 2013 11:44)

Ahoj.Andre ja som bola toez v podobnej situacii.je to tazke ale da sa to.mne ro trvalo rok kym som sa prestala rozmyslat co som mohla spravit inak.nikam som sa za ten rok nepohla.ale potom som to zvladla urcenim toho co vlasne chcem a co je premna dolezite. myslim ze metody ktore su na tejto stranke su dobre.a staci im verit.
odporucam knihu 5 jazykov lasky-Chapman.mne osobne pomohla vydiet veci z ineho uhla. je tam aj pekni citat z biblie o tom zw mas milovat svojho nepriatela lebo milovat toho kto ta miluje nie je nic tazke.
zelam vela stastia.pa

zrada

(andrea, 10. 7. 2013 20:55)

Identické príbehy.. ako ten môj. Zrada partnera, hádzanie viny na mna, pretože "necítil lásku", nie je schopný priznať zodpovednosť a ospravedlnenie nepríde, ani ked sa ho na to pýtam..
Ja sa trápim, on nie.
Riešenie.. asi ja mu musím odpustiť, ale neviem to..zatiaľ, ale veľmi by som chcela..Potrebujem, aby sa mne uľavilo, neviem ako na to..ako mám odpustiť to poníženie, urážky a obviňovanie?? Ja som neurobila nič zlé..

ZRADA 2

(MICHAL , 5. 3. 2013 9:45)

ešte som chcel doplniť, že mne tvrdila, že sa nevie vyjadrovať v citoch, proste, že nieje na to povedať mám ťa rada, ľúbim ťa ..., ale jemu každú sms začala miláčik môj, pri tebe si ani neuvedomujem ako mi čas letí... atď prosí ma o odpustenie, ale neviem fakt neviem čo mám robiť a strašne sa trápim, nikdy by som nepovedal, že mňa niečo takéto postretne ruku by som dal za ňu do ohňa, bol to jediný človek na svete, ktorému som veril! 

 


Aktuality.

1.POZITÍVNE SOIRÉE V NITRE! Viac info v "AKTUÁLNE"

Čo Vás najviac zaujíma.

1.Pozitívne myslenie. 2.14 kľúčov ku šťastiu. 3.Zákon príťažlivosti. 4.Slová. Pozitívne afirmácie. 5.Ďakujem. Zošit vďačností.

Počasie. NR kraj


Presný čas.


Mail list
Archív

Kalendár
<< október >>
<< 2014 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31