Choď na obsah Choď na menu
 


Odpustenie

9. 2. 2012

Odpusť

Myslím, že nebudem ďaleko od pravdy, keď poviem, že každému z nás sa stala nejaká krivda. Menšia či väčšia. Možno nás niekto urazil, možno ublížil slovne a čo horšie i fyzicky. Tých podôb môže byť nespočetné množstvo. Čo však s tým?

Prichádza urazenie, bolesť na duši, bolesť na tele. Každopádne nech sa na to pozrieme z akéhokoľvek uhla sme dotknutí len my. Často na to myslíme, preberáme si danú situáciu, prečo sa to stalo, prečo mi to spravil, prečo mi to povedal, prečo sa takto zachoval, prečo mi tak veľmi ublížil? Neustále sa v tom hrabeme. A opäť sme pri tom istom - len my.

Pozitívne citáty - odpustenie

Pri všetkých týchto skúsenostiach je podstatné uvedomiť si jednu vec.

Trápime sa my.

Je veľmi pravdepodobné, že ten čo nám to spôsobil, nech to už bolo čokoľvek, zrejme na to nemyslí a je mu to jedno. V najlepšom prípade sa v niekom pohne svedomie a príde sa ospravedlniť. To sú tie šťastnejšie konce, avšak posledný krok musíme spraviť aj tak my.

A to - odpustiť. Základ je v slove PUSTIŤ!

Veľa ľudí má s tým veľký problém.

Škodia len sebe.

Tým, že sa na niekoho hneváme, že sme urazení, že niekoho nenávidíme – škodíme len sebe a to veľmi. Pochopte jedno – neškodíte tým, čo to spôsobili – škodíte sebe. Často krát to má za následok to, že máte zdravotné problémy, ktoré sa môžu prejaviť neskôr a následky sú potom žiaľ smutné a bolestné.
Moja rada je. Píšem to preto, lebo som tým prešiel a viem o čom píšem. Mal som stav nenávisti, bol som urazený, mnoho vecí bolelo. Neustále hrabanie sa v minulosti, premietanie si dookola určitých situácii.

Zapamätajte si!


MINULOSŤ NEZMENÍTE, TÁ JE PREČ!!!
ŠKODÍTE LEN SEBE!!!
NIČ S TÝM NEVYRIEŠITE!!!
JE TO VAŠE ZDRAVIE!!!
POSTOJE SÚ DÔLEŽITEJŠIE AKO FAKTY!!!
TEN KROK VPRED MUSÍTE SPRAVIŤ VY!!!
NEČAKAJTE NA OSPRAVEDLNENIE, KEĎ PRÍDE – FAJN, ALE NEMUSÍ PRÍSŤ!!!

Viem nie je to ľahké, hlavne keď to bolí, ale verte mi odpustenie je oslobodzujúce. Keď sa to naučíte posuniete sa v živote o VEĽKÝ kus dopredu. A možno sa pousmejete, ale veľkú úlohu tu zohrá láska. ( Možno si poviete „Láska! Veď on(a) mi spravil(a)....... ) Viem, viem, viem, ale láska je najmocnejšia vec na svete a to je základný kameň, pretože môžete si povedať: "no tak dobre tak ja mu teda odpúšťať", ale Vaše srdce, vo vašom vnútri je stále nenávisť a to nie je odpustenie. To musí prísť z vnútra, musí byť pravé, a to je možné len z lásky. Keď toto pochopíte – uvidíte vo svojom živote výrazné zmeny. Je veľa svedectiev o tom ako sa výrazne zlepšoval zdravotný stav chorých, ako odchádzali choroby v priebehu niekoľkých dní, ba dokonca situácie, ktoré môžeme nazvať Zázrak.

Mne pomohlo veľa techník. Najviac dve. Metóda chodby a divadla.

Metóda chodby spočíva v tom, že vidíte seba na veľkej chodbe kde je veľa vchodov. Pred vami, za vami. Pred vami je budúcnosť, idete a otvárate dvere nových skúseností, zážitkov, čakajú Vás tam nové zoznámenia, nové priateľstvá, kolegovia. Za vami je minulosť. Tie dvere už zatvorte a neotáčajte sa. Koľko ľudí si nechá otvorené niekoľko dverí a neustále sa do nich vracajú. Prečo? Zavrieť raz a navždy (odpustiť) a ísť dopredu!!! Predstavujte si to ako film. Vidíte seba a zatvárate dvere na ktorých je nápis „ Priateľ ma opustil“, alebo „Hádka s mamou“ ........

Metóda divadla je veľmi účinná a zároveň o niečo ťažšia. Predstavte si seba v hľadisku - samého a ten čo Vám ublížil je na javisku. Vidíte ho v tých najlepších farbách vidíte ho spokojného, ako napríklad robí nejakú svoju obľúbenú činnosť. Vašou úlohou je to precítiť, prajte mu to, z celého srdca a buďte šťastní, že tú osobu vidíte spokojnú. Urobte to niekoľkokrát za deň, keď budete mať voľnú chvíľku. Čoskoro príde výsledok. Zopakujem to čo som už napísal.

MINULOSŤ NEZMENÍTE, TÁ JE PREČ!!!
ŠKODÍTE LEN SEBE!!!
NIČ S TÝM NEVYRIEŠITE!!!
JE TO VAŠE ZDRAVIE!!!
POSTOJE SÚ DÔLEŽITEJŠIE AKO FAKTY!!!
TEN KROK VPRED MUSÍTE SPRAVIŤ VY!!!
NEČAKAJTE NA OSPRAVEDLNENIE, KEĎ PRÍDE – FAJN, ALE NEMUSÍ PRÍSŤ!!!
ODPUSTENIE = ŠŤASTIE
ODPUSTENIE = LÁSKA
ODPUSTENIE = POKOJ, POHODA, ÚSMEV

Všetkým čo som v živote stretol prajem z celého srdca len to najlepšie. Nech sa im darí v KAŽDEJ oblasti života. Nech sa im splnia najtajnejšie sny. Prajem im zdravie, šťastie, úsmev, lásku, harmóniu, finančnú nezávislosť, pohodu a kľud. Prosím BOHA, aby ich požehnal, tým najlepším čo môže. Je to moje rozhodnutie, z lásky a zo srdca. A tak to je.

Informácie ku komentárom.

Dobrý deň priatelia pozitívneho myslenia.

Na začiatok Vám chcem všetkým poďakovať. Počas dvoch rokov existencie stránky pribudlo veľa komentárov. Ďakujem za každú otázku a ďakujem aj za každú odpoveď. Či ju napíšem ja, alebo ktokoľvek z priaznivcom tejto stránky.

Mnohí čakajú na odpoveď veľmi netrpezlivo. Viete, nie vždy je jednoduché odpovedať na otázku, ktorá je napísaná na tri riadky. Verte mi, že si čítam všetky. Možno si dávate otázku prečo neodpovedám pravidelne a neodpovedám všetkým?

Dôvodov je niekoľko.

*Tak ako som spomenul, nie vždy je jednoduché odpovedať, respektíve dať plnohodnotnú odpoveď na „problém“ ktorý je zhrnutý na pár riadkov. Na predošlej stránke som odpovedal mailom a odpovede boli v niektorých prípadoch na dve – tri strany a aj tak som nenapísal všetko čo som chcel. Často krát som bol pochopený a prišli dodatočné otázky, čo je na jednej strane v poriadku, ale je to náročné s pohľadu času.

*Ďalším dôvodom je priamy úmysel neodpovedať. Veľa otázok sa opakuje a na mnoho otázok už na stránke odpoveď nájdete – chce to len trošku práce, trpezlivosti a odpoveď si nájdete sami.

*Neviem všetko a budem úprimný na niektoré otázky nemám plnohodnotnú odpoveď.

*A posledný dôvod je, že keď už niekto napíše odpoveď za mňa, málokedy sa stane, že odpoviem aj ja. Odpovede, ktoré čítam sú výborné a niektoré by som nenapísal ani ja lepšie. Ešte raz všetkým ďakujem.

Na záver mám jednu prosbu.

Na tejto stránke popisujem svoje vlastné skúsenosti. Ďaleko dôležitejšia je Vaša skúsenosť. Prosím začnite zavádzať teóriu do praxe. TERAZ NIE JE V KALENDÁRI!  Tiež som bol na začiatku, túžil som po zmene. Svoj život som zmenil vtedy, keď som naozaj zmenil svoje myslenie. Úprimne nikto Vám nedá čarovný prútik vo forme odpovede. Zmena v mnohých prípadoch bolí. Každý má svoju vlastnú cestu. Nikto to nespraví za Vás. Neustále som prosíkal Boha „Prosím Ťa pomôž mi.“ Aj mne trvalo dlho kým som to pochopil. Máme už všetko k dispozícii – „Neproste – KONAJTE!“

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

po 7 rokoch ma uz neluby

(Jozef Tomčišák, 9. 7. 2016 2:50)

Dobry vecer mam problem z manzelkou sme spolu uz 7 a pol roka z toho 2 a pol sme manzelia no teraz prislo to coho sa bojim uz ma nelubi nic necity a chce sa rozviest no spravil som v zivote vela chib no stale sa to dalo do poriadku ale ostavalo to v jej a dusila to no napriek tomu mi pred mesiacom povedala ze ma lubi a ze ostaneme spolu no nahle sa to zmenilo uz ma nelubi a chce sa rozviest velmi ma to trapi a boli ospravedlnil som sa najmenej tisic krat no uz to nepocuva jej posledne slovo je rozvod a bodka jijak to nemozem zmenit no som strasne zalubeni a milujem ju no neviem sa pohnut dalej a neviem ako to doat do kopi potrebujem surne pomoc uz nevladzem a som psichicky na dne prosim poradte mi co z tim dakujem.

Re: po 7 rokoch ma uz neluby

(Miroslav ZAŤKO, 17. 7. 2016 9:43)

Dobrý deň.
Je náročné odpísať na Váš krátky mail. Dať konkrétnu radu. Aj keby som bol s Vami 24 hodín denne, celý rok - aj tak by som si to nedovolil. To čo by som spravil ja, nemusí pomôcť Vám.
Takže Vám napíšem len môj názor s ktorým sa samozrejme nemusíte stotožniť.

Každý si tvoríme svoj život, tým ako o sebe myslíme. Máme slobodnú vôľu sa rozhodnúť. Toto rozhodnutie Vám nikto nemôže zobrať.

Ak cítite, že Váš vzťah má ešte šancu a ste ochotný sa zmeniť, urobiť hrubú čiaru za Vašimi chybami - tak za bojujte. "Nemilujte slovom, ale skutkom a pravdou." Nech to je o činoch!

A teraz dôležité upozornenie.
Musíte rešpektovať aj fakt, že Vaša manželka má právo na slobodné rozhodnutie. Takže zmena je podmienená aj jej rozhodnutím zotrvať v tomto vzťahu. Ak sa chce posunúť ďalej z akéhokoľvek dôvodu, aj to je jej rozhodnutie a musíte ho rešpektovať. Nemôžete ju prinútiť. Skúste sa na to pozrieť z jej uhla pohľadu.

Ja by som ako muž zabojoval, slušne, nerečnil - ale konal. Urobil viditeľnú zmenu. Zároveň by som rešpektoval aj jej rozhodnutie a možnosť na inú verziu riešenia.
Držím Vám palce. Rozchod nie je príjemná vec. Je to bolestivý proces pre všetky strany. Na druhej strane, kde niečo končí, niečo aj začína.
"Postoje sú dôležitejšie ako fakty." Fakt je ten ako to dopadne - dôležitejší bude Váš postoj.
Ešte raz držím palce.

Otpustenie

(Novy clovek , 11. 5. 2016 2:56)

Dobry vecer ja som nevedel co je to otpustit do konca svojej mame som do nedavna nechcel kvoly tomu ze mna aj brata vyhodila pret bytovku jak sme maly ja 8rok brat 7rok.. a utekla do cz lebo si nasla ineho manzela kde potom si zobrala jedna babka mna druha brata cim som bol srarsi tym viac som ju nemal rad lebo ma to viac viac bolelo ze preco ja zbratom nesme spolu jak ini kde je otec mama a surodenci.. velmi tazky zivot som prezil placu este viac ked odisiel dedo a este viac ked moja babka ochorela ja som mal 13rok kde babka kvoli mne musela sa liecit doma kde sa velmi trapila hlavne noci ked nemohla vydrzat ot bolesti vzdy prosila pana jezisa zeby este ju nebral lebo kto sa postara omna plakala ja som sa robyl ze spim po tichu som plakal snou lebo to co som dostaval odnich nemohol som dostat odnikoho na celej zemeguli ked zomrela tak este vetcsi hnev bol mojom srdci kmojim rodicom.. dakujem ocovemu bratovi ze si ma vzal a vychovaval ma az 22rokou zaco mu dakujem sceleho srdca aj jeho zene zdene.. vdaka bohu ze som otpustil svojej mame lebo keby som si nepustil pana jezisa krista do svojho srdca tak by som jej do konca mojho zivota neotpustil teraz vdaka bohu sme mamou kontakte dovolil som jej zeby chodila kumne domou a mohla byt zos svojimi vnucatmi aj somnou aj zmojou zenou unas doma... boze za toto vst.. dakujem tebe sceleho mojho srdca duse mysle lebo ty si moj kral krakov a pan panov len tebe sa budeme klanat ...

Paráda

(Peter, 21. 2. 2012 21:04)

Toto je čistá pravda, len človek musí mat veľa sily, aby to dokázal a niekedy je to naozaj ťažké, ale funguje to :)

Re: Paráda

(Fazulka, 11. 3. 2016 18:06)

Zdravím všetkých,čo píšete,alebo čítate.
Hej.Niečo musíme skončiť,aby sa mohlo niečo nové začať.Či chceme Zostať pri starom?Je to pohodlnejšie,ako sa rozhýbať a vhupnuť do niečoho nového.
Je to pravda,že bez odpustenia nikdy nenájdeme kľud v hlave , pokoj v duši a možno aj ochorieme.
Momentálne sa vzpamätávam a liečim z veľmi nepríjemného vzťahu v práci.Som človek od narodenia optimistický.
Kedysi som sa rada bláznila,vedela byť uvoľnená,pokiaľ...to nezačalo.
Trápila som sa pár rokov.Niekedy som od nervozity zvracala,inokedy mala" bruchobôľ",ale tá najhoršia choroba sa popritom pomaličky neviditeľne rozvíjala,až to zašlo veľmi ďaleko.
Neviem,či to poznáte,ale všetci boli ponorky,len ja som bola lietadlo.
A ešte k tomu choré lietadlo.Ešte že moje letisko -moja rodina bola v pohode.Ale aj tam,keď spievate tú istú pesničku,tak sa im po čase obohrá.Cítila som,že sa z toho musím vyhrabať,ináč to bude ďalšia letecká katastrofa.Zúfalo som hľadala v kníhkupectvách knihy,čo mi pomôžu a nič.Na internete a škrt.
Nič sa nám nestáva náhodou! Všetko sa stane v pravom okamžiku.
I mne prišlo odporučenie od známeho človeka na knihu a ajhľa...
Zarezala.Keď som v noci nemohla spať,išla som k počítaču s jediným slovom,ktoré sa mi zdalo kľúčové : KRIVDA.A zase to nebola náhoda.
Od tohto slova som sa cez autora dostala k slovu žiarlivosť,nenávisť,ignorácia,trápenie.....ODPUSTENIE.Všetko som zlupla a žárovečka!Vsetko som pochopila!! keďže som chorá,tak som sa pustila na sebe zapracovať.
V prvom rade prijať sa takú,aká som.Ale aká som vo vnútri,som ešte nevedela.Tak sa najprv nájsť,a začať sa mať rada.Učiť sa k sebe mať úctu,inak nikto nebude mať úctu ku mne.A čo je najdôležitejšie -sebalásku.Ked sa nemáte radi vy,ako vás môžu mať radi iní!Si vás prestanú vážiť.
Pri tom všetkom nezabúdať na zákon príčiny..Čo zaseješ....
Ak sa dá každý z nás vo vnútri do poriadku aj okolie sa bude meniť.
Ak nevieme odpustiť sebe,nevieme naozaj odpustiť ani druhým!
Každý máme vo svojom živote ťažké chvíle,aby sme sa pomocou nich naučili,čo sa naučiť máme.A ak toto ignorujeme,tak nám bude život podsúvať kamene častejšie a väčšie!!!!!
Odpúšťajte a osloboďte sa!

Matka

(Zuzana, 13. 2. 2016 17:43)

Ešte chcem povedať,že inak mi na mame záleží,ale tak sa hnevám,aký vzťah medzi nami vybudovala,že až som na ňu niekedy "alergická ,keď som ju ja tak veľmi potrebovala,nemala na mňa čas a ja som sa s tým naučila žiť bez hnevu a výčitiek,ale zrazu sa ocitla sama a začala si vyžadovať pozornosť a tak to vo mne všetko naštartovala,bolesť, hnev,krivdu,ľútosť aj výčitky svedomia!Ďakujem za skorú odpoveď.

Re: Matka

(Miroslav ZAŤKO, 14. 2. 2016 11:25)

Dobrý deň. Napísať Vám v krátkosti presnú radu je asi nemožné. Je možné, že keby ste sa opýtala 10 odborníkov na "presnú a správnu" radu - každá bude iná. Nikto sa nevie presne v cítiť, čo ste prežila, čo prežívate. Ste úplný originál a tak isto aj Váš život. Fakt je ten, že rozhodnutie bude vždy len na Vás a nikto nemá právo Vaše rozhodnutie posudzovať. Napíšem Vám len môj názor, respektíve také odrážky a skúste si z toho niečo vy skladať.
1.Minulosť.
Čo môžete zmeniť na tom, čo ste robila včera ráno o siedmej ráno? Presne tak - nič! Neustále sa hrabanie v minulosti je obrovská strata energie, veľmi si tým ubližujete a je to stratu času. Hrať donekonečna úlohu obete, donekonečna obviňovať druhých, kto je dobrý a kto zlý, kto ako kedy konal - je týranie. S týmto sa musíte vysporiadať sama - nikto to neurobí za Vás. Existuje len TU a TERAZ!
2.Odpustenie.
Kapitola sama o sebe. Je to veľmi úzko spojené s tým, čo som napísal pred chvíľou. Bez odpustenia to zrejme nepôjde.
3.Láska
Láska je najmocnejšia energia. Je iba na Vás ako sa rozhodnete, ale ak sa rozhodnete pomôcť Vašej mame - zvoľte si ten správny motív. Nemyslite na minulosť, nemyslite na budúcnosť - proste pomoc potrebuje teraz. Myslite na to, že aj Vy raz možno budete potrebovať pomôcť.
4.Nekritizuj, nesúď, nehodnosť. Každý sme produktom vlastných myšlienok. Viete, všetko má svoj dôvody, aj správanie vašej matky v minulosti. Nič nie je náhoda. Je mozaika toho čo prežívala v detstve, ako myslela a aké mala životné skúsenosti. Kto ju má právo kritizovať a hodnotiť? Nikto - ani Vy nie.

A teraz moja posledná myšlienka. Je možné, že sa teraz nahneváte, alebo si poviete, že mi šibe - je to na Vás.

Veta: "Svojich rodičov si nevyberieš" - je omyl. Zo širšej perspektívy si treba uvedomiť, že na to, aby sme niečo prežili a pochopili potrebujeme určité prostredie a ľudí.
Či tomu uveríte a ako s touto informáciu naložíte je len Vaša voľba.

Prajem Vám všetko dobré, držím Vám palce a nezabúdajte. My a náš život je presným odrazom našich myšlienok. Pekný deň.


Re: Re: Matka

(Zuzana, 14. 2. 2016 13:29)

Dobrý deň,srdečne ďakujem za odpoveď,samozrejme beriem ju s úprimnosťou,som zastankyňou pozitív.myslenia a som vo svojom základe veselý človek a optimista a sledujem ako sa vyvíja dianie v zivote podľa myslienok a tento stav ktorý ma chytil,by som pred 2-3 rokmi absolútne nepripustila,že by sa to stalo mne a skôr povzbudzujem ja druhých, ale som typ človek,ktorý si potrebuje vyrozprávať tažobu danej osobe o to viac,keď ide o maminu,ale ona to berie ako rýpanie,tak som sa s tým vysporiadala iným spôsobom a snazim na to zabudnúť a viesť mamu k novým citovým spôsobom,ale ona sa zachová vždy tak,že vo mne opätovne vyvolá tie isté emócie a ja som z nej vyčerpaná aj keď sa bavíme úplne o iných záležitostiach. A tak je to začarovany kolobeh z ktorého neviem akosi uniknúť;len cítim,že musím so sebou niečo urobiť,lebo spoločne to nejde,neviem ako sa obrniť voči matkiným spôsobom,ktoré má veľmi vyčerpavaju a tak všemožne hľadám spôsob ako sa z toho dostať,až som sa dostala až na vašu stránku...viem,že je to V odpustení,lebo trápi ma,že aj na tie moje detičky,na ktoré som bola sama po rozvode, som bola zlá k vôli babke,ktorá stále žalovala,detstvo ušlo a sú dospelí a nechcem...zle formovana myšlienka...a chcem byť lepšou matkou a babkou ako bola ta moja...ešte raz ďakujem,pekný deň.

Matka

(Zuzana, 13. 2. 2016 17:31)

Dobrý deň,neviem ako stručne zhrnúť to čím si prechádzam.Mam 52r.a matka má nevedome od 16r. odsúvala nabok a celý život tu nebola pre mňa,vždy pre nejaké iné okolnosti, keď som ju veľmi potrebovala a keď konečne mohla,tak napr.pomoc s mojimi deťmi skončila tak,že som sa k vôli nej (babke)hádala s deťmi a trestala som ich;pri tom som mala prácu na trojdňove odchody z domu a čo som sa mala s deťmi tešiť a objímať,že sme konečne spolu doma,tak bol pravý opak.Naviac v neskorom veku mala ešte dieťa(sestru dnes 30r ) s druhým mužom,ktorej sa na plno venovala do 25.r., to svokra bola pravý opak,dávala mi toľko pomoci a pozornosti,ako nikto(muža som mala zlého, rozviedli sme sa,po rokoch ale máme pekný vzťah)no a pred 3 r.matka ochorela,sestra sa osamostatnila a matka zistila,že zrazu som tu,ale mne to zrazu prišlo na obtiaž,nechýba mi a tak ako toto všetko som vôbec nevnimala,zrazu som sa začala trápiť tým, že mi moja matka nechýba,skoro prekáža a svokru mám radšej ako vlastnú matku,začalo má doháňať všetka ta minulosť ako nás vychovala (sme 4sestry )a nemáme vybudovaný citový vzťah medzi sebou,nechýbamé si,vo svokrinej rodine je to plne lásky a ja sa tam cítim veľmi dobré, ale je mi to vyčítané a nakoniec dolahli na mňa výčitky,ako som zdieľala ja citový život s mojimi 3detmi(30,28,22) a zožiera má to všetko!!!Naviac mám priateľa, ktorý mi nevie byť oporou,3x rozchod 3x návrat,povedali sme si zavreté kapitoly,napriek tomu,pri každom konflikte sa vracia do minulosti s tým, že "to má v hlave"...PROSÍM poraďte mi,kde a ako mám začať,strácam energiu!

dá sa to?

(ebet, 14. 12. 2015 17:17)

dá sa s touto teóriou pracovať pri človeku, ktorý nemá ani páry o tom, ako permanentne ubližuje?

Re: dá sa to?

(Miroslav ZAŤKO, 16. 12. 2015 15:30)

Dobrý deň.
Dá, lebo to nie je o Vašom okolí, ale o Vás. Ak pôjdete za svojou zmenou, tak neexistuje sila na tomto svete a ani nikde vo vesmíre, ktorá by Vás zastavila. Práve naopak otvoria sa Vám dvere kde boli doposiaľ len steny. Držím palce :-)

Re: Re: dá sa to?

(Ebet, 16. 12. 2015 20:42)

Dakujem za odpoved. Na prve pocutie velmi zlozite a tazke. Budem sa snazit, mat to vzdy na pamati.

neviem prestat lubit

(lucia, 2. 12. 2015 14:29)

pristel odisiel aj napriek tomu ,ze som v jeho ociach dokonala,prestal ma lubit a nechcel ma klamat. no ja po 4 mesiacoch milujem ako prvy den , boli ma to,neviem prestat mysliet..nehnevam sa nanho hnevam sa na seba ,ze neviem zabudnut...potrebujem pomoc :(

Neviem odpustiť niektorim ľuďom ..

(Eliska, 29. 10. 2015 7:23)

Dobrí volám sa eliška a chcela by som sa podeliť o ..vec ktorá ma veľmi trápi .bývalá som v ded od malička. .po svojich 18rokov som vyšla ..No bolo to fakt taške. Byt sama a k tomu na ulici ..spoznala som ludi ktorých ľúbim ..A nikdy som nevedela ze ma tak sklame spoznala som anku. .A ona bola majiteľkou v butiku ..poznáme sa 5rok ...vždy som myslela ze budem mať človeka o ktorého sa môžem ..oprieť tak to vyzeralo tie dva roky ...potom ..sa to nejak vikolalio stále ma pinizovala ze som cigánka ...A ze také hnusne veci po pri môj chrbát. ..nikdy to nepovedala mi ..rovno do oči ..vždy ma to trápilo ani nie viete ako ..kidala veci ..úplne z cesty dakedy ..No smutná som bola a je kresťanskou. .? Nieviem jej od pusit. .sú tam dve veci a je na veľa to ..mala som dosť ublíženie od ludi ktorich som lubila

prednášate aj v Prievidzi ..kedy?

(VPN, 15. 2. 2015 0:04)

som prvýkrát na vašej stránke zaujalo ma chcela by som vedieť kedy prednášate aj v Prievidzi a kde ? Dakujem zaodpoveď.

Re: prednášate aj v Prievidzi ..kedy?

(Miroslav ZAŤKO, 15. 2. 2015 9:58)

Dobrý deň. Čas od času sa objavím aj v Prievidzi. Spolupracujem s Angelikou Vavrovou (Aura Centrum Prievidza). Sledujte buď moju, alebo jej stránku. Pekná deň.

rozvod

(Nikoleta , 29. 6. 2015 17:08)

Dobry den.Chcela by som vas poziadat o radu.S manzelom sme v manzelstve dost kratko cize 3 roky.Nehadame sa stale,ale casto.A to viacmenej,ked on je pod vplyvom alkoholu.Problemom je to ze sme obaja tvrdohlavy a nevieme si jeden pred druhym zazmurit oci.Vela krat my ublizil ci slovami alebo ze ma nadrapoval a to stale ked niekde sme v spolocnosti.Som velmi zufala a neraz my prebehla myslou,ze najlepsie by bolo keby sme sa rozviedli.Prosim vas poradte my co mam robit.Dakujem.

Re: rozvod

(peter 32, 25. 7. 2015 23:07)

Ja mam tiez tento problem....uz som aj prestal pit aby som neublizoval manzelke a detom no nevydrzal som.a prislo to opet....potrebujem poradit ako si zase ziskat zeninu doveru. nepijem uz.no ona uz asi vychladla laskov ku mne. Citim ako keby somnov bola len kvoli detom....poradte dakujem

Ako odpustit a zabudnut

(tatiana, 30. 6. 2015 17:37)

Dobry den chcela by som sa zdoverit aj s mojou bolestou .Stretla som chalana do ktoreho som sa zalubila.Zacali sme sa stretavat a potom doslo aj k intivnemu stretavaniu,takto sme sa stretavali 2 roky a pred mesiacom mi napisal,ze mu zacalo zalezat na niekom inom.Ja som ostala ako obarena a nechapala som preco mi to urobil?Co som ja urobila,ze to takto skoncilo a len otazky a ziadne odpovede .Velmi sa trapim a aj odpustila som mu,ale stale dookola premyslam co sa stalo?Teraz som mu napisala,ze odchadzam do zahranicia a po tyzdni bola odpoved,ze je uz slobodny a teraz dalsie trapenie.Ako mam odpustit a hlavne zabudnut?Po tom tuzim najviac aby som uz zavrela dvere za minulostou a odpustila.poradte mi prosim

tyranie

(andrejka 5.10.1989, 22. 5. 2015 20:13)

DOBry vecer pisem Vam no v stave uplnej apatie ale aj zufalstva , moja mamama psych tyrala , strasnymi nadavkami , amokmi , krikom , nepricet zachvatmi pre uplne banalitu , resp ked somsa nespravala podlajej predstav , alebo najlepsie , co si aj priznam , lenze to iste nebol dovod k tomu co nasledovalo , trva to dva mesiace uplne somsa z toho psych .zrutila, predtym ako to zas razzopakovala sommala silne depky o kt velmi dobre vedela, neviem si odpustit moje zrutenie sa koli nej a opustenie a neviem odpustit jej nakolko som jej v minulosti roky odpustala a jej spravanie sa tym nijak nezmenilo , velmi som ju lubila , nedokazem ju nenavidit , ale neviem pokracovat dalej , dva mesiace plne hadok , chron stresu , hysterii , amokov ., prestala som spavat , zrutilo sa mi zdravie, neviem sa pohnut dalej koli tomu doma som stratila vsetko kazdy aspekt zivota mam zruteny nikdy som natom nebola takto zle vzdy som mala silu ist dalej , pozbierat sa , ale proste nevladzem ....


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

následující »