15 rokov s pozitívnym myslením

5/5 - (3 votes)

Článok bol aktualizovaný 07.2.2024

Zdá sa mi to ako včera, keď som v decembri 2007 vo Vrábľoch pri Tescu stretol kamaráta, ktorý mi spomínal, že si na verejnom blogu spravil webovú stránku o psíkoch, ktorých choval. Hneď na druhý deň som si sadol k počítaču a začal písať prvé články o pozitívnom myslení. Napriek tomu, že moje skúsenosti boli len veľmi malé, mal som sen – mať vlastnú stránku o pozitívnom myslení.  Nemal som s tvorbou webových stránok žiadne skúsenosti, ale plný nadšenia, vášne a túžby podeliť sa o životné zmeny, som 1.1.2008 spustil vlastnú webovú stránku o pozitívnom myslení. V tom čase bola registrovaná na verejnom blogu pod názvom www.pozitivnemyslenie.estranky.cz. A „ups“ 15 rokov s pozitívnym myslení ubehlo ako voda.

Pôvodná stránka pozitivnemysliet.sk

Pôvodná stránka pozitivnemysliet.sk

Táto webová stránka je výsledkom tvorivého procesu,

ktorého súčasťou ste aj Vy. Bez Vás by neexistovala.

Ešte sa vrátim späť. Neviem, či si to uvedomujete, ale v čase, keď som sa ja začal venovať pozitívnemu mysleniu (2004), nebolo ani zďaleka toľko literatúry, seminárov, kurzov, mentorov, koučov, prednášok ako v súčasnosti. Spomínam, ako som si koncom januára 2008 kontroloval, na akej pozícii ma nájde Google pod kľúčovým spojením „pozitívne myslenie“ (smiech). Asi pri 5 strane som to vzdal. Spomínam, ako som netrpezlivo čakal keď príde prvá otázka, na ktorú budem môcť odpovedať. Písal som si aj sám, aby som mal istotu, že všetko funguje správne.  🙂

-„Super, prišiel prvý mail. Otázka.“

Hneď som odpovedal a čakal na reakciu. Prvé „ďakujem“.

„Pecka!“

Áno, toto boli začiatky. Neustále som premýšľal, čo na stránku pridám. Horlivo som čítal jednu knihu za druhou, aby som sa mohol podeliť o nové poznatky. Všetko zdarma. Za tých 15 rokov som so stránkou i vďaka nej zažil veľa zaujímavého. Stretol úžasných ľudí a čo je pre mňa najdôležitejšie – sám som sa v živote posunul ďalej (všetky články a príspevky som písal aj pre seba – poznámka). Čerešne na torte sú zmeny, ktoré ste spravili vy.

Dovoľte mi spomenúť niekoľko dôležitých momentov.

1.MAILY

Ako som spomínal vyššie, horlivo som čakal na prvý mail. Keď prišiel hneď som odpovedal. Dal som si vnútorný záväzok, že odpoviem na všetky maily. Na začiatku prichádzali maily asi jeden krát do mesiaca. Interval sa skracoval až do takého bodu, že chodili maily denne. Snažil som sa naozaj odpovedať na všetky. Prišlo obdobie, keď sa mi prestalo dariť a nevedel som si pomenovať príčinu. Až neskôr mi sestra objasnila, že som vydával obrovské množstvo energie a len malo som sa dobíjal. Preto som nejaký čas neodpovedal, respektíve zo stránky som stiahol môj kontakt. (S prosbou o pochopenie.) V súčasnosti je na stránke sekcia „Odpovede na často kladené otázky“. Otázky sa naozaj opakovali a bolo lepšie na ne odpovedať verejne a raz, ako stále sa dookola opakovať. Samozrejme stále je možnosť sa pýtať, ak na stránke nenájdete tú správnu odpoveď.

2.DR.JOZEF ČUHA

Jozef ČUha

Jozef Čuha a Miroslav Zaťko Banská Bystrica 2008

V priebehu roka mi prišiel mail od Dr. Jozefa Čuha s ponukou o stretnutie. Tento mail ma potešil. Zistil som, že nie som sám, kto sa tejto téme aktívne venuje. (smiech). V čase keď mi prišiel mail, som nemal ani páru o tom, kto Dr. Jozef Čuha je. Kontaktoval ma totiž priekopník pozitívneho myslenia na Slovensku, autor vôbec prvej knihy o pozitívnom myslení na Slovensku („Posolstvo úspechu“). Psychológ a možno ho považovať za šíriteľa myšlienok Dale Carnegieho na Slovensku. Zakladať Medzinárodného centra pozitívneho myslenia (ICOPT) na Slovensku, ktorý každý mesiac pravidelne organizoval tzv. „Pozitívne Soirée“.  S Dr. Jozefom Čuhom som sa stretol. Stretnutie bolo pre môj ďalší vývoj zásadné. Dnes sme priatelia a som za neho vďačný. Myslím, že je na Slovensku nedocenený.

Posolstvo úspechu. Dnes je v predaji už len ako e-book

3.PRVÁ PREDNÁŠKA

Vyššie spomínaný Dr. Jozef Čuha mi v roku 2011 ponúkol možnosť prvej prednášky na pôde ICOPT. Prednáška na tému mojej Metódy 5 prstov mala veľký ohlas a ešte sa k nej vrátime. Som nesmierne vďačný, že neostalo len pri tejto prednáške. Na pôjde ICOPT som prednášal niekoľkokrát. Neskôr som organizoval aj vlastné podujatia. Buď v Nitre, alebo vo Vrábľoch. Veľmi rád spomínam na prednášku „Myšlienkové vzorce“ na podujatí „Umenie byť ženou“ v Košiciach v októbri 2019

Miroslav Zaťko - Prvá prednáška v roku 2011

Miroslav Zaťko – Prvá prednáška v roku 2011

 

Umenie byť ženou Košice 2019 005 Miroslav Zaťko

Umenie byť ženou Košice 2019 Miroslav Zaťko

4.NÁVŠTEVNOSŤ A VLASTNÁ DOMÉNA.

Návštevnosť každý mesiac stúpala a tak som si začiatkom roka 2011 povedal, že ak stúpne na 10.000 za mesiac, zaregistrujem si vlastnú doménu a spravím na stránke zmeny. A to sa aj stalo. V decembri 2011 som si zaregistroval doménu pozitivnemysliet.sk, ktorá funguje až dodnes. V roku 2016 prešla stránka kompletným redizajnom.

5.SOCIÁLNE SIETE, ROZHOVORY A PUBLIKOVANIE

Nebudem klamať, nebol som z toho dvakrát nadšený, ale v roku 2012 som začal byť aktívny aj na sociálnych sieťach. Pomohlo. Propagácia pozitívneho myslenia sa šírila ďalej, čo malo citeľný nárast návštevnosti na mojej stránke. V roku 2016 som začal publikovať rozhovory so zaujímavými osobnosťami, ktoré mali práve na sociálnych sieťach veľký úspech. Obzvlášť rozhovor s Marcelou Líškayovou. Moju prácu si všimli aj Life-stylové periodiká a ponúkli mi spoluprácu. Myšlienky pozitívneho myslenia som publikoval napríklad v mesačníku Fit a štýl, ktorý v roku 2017 so mnou uverejnil niekoľkostranový rozhovor. Veľmi pekná spolupráca bola s magazínom Mama a ja.

FACEBOOK

INSTAGRAM

6.PIERRE FRANCKH

V roku 2013 sme spoločne s Dr. Jozefom Čuhom a ďalším nadšencami zorganizovali Medzinárodný seminár za účasti hlavného rečníka Pierra Franckha z Nemecka. Dr. Jozef Čuha tam pokrstil svoju ďalšiu knihu a ja som mal tú česť mať krátku prednášku. Na túto akciu veľmi rád spomínam.

Organizátori s Pierrom Franckhom a jeho manželkou Michaelou Merten

Organizátori s Pierrom Franckhom a jeho manželkou Michaelou Merten

 

1.Medzinárodný seminár o pozitívnom myslení – Kaskády 2013. Dr. Jozef Čuha a Miroslav Zaťko

7.MOJA KNIHA.

Stránka pri písaní moje prvej knihy „Je ľahké spraviť zvislú čiarku“ zohrala významnú úlohu. Kniha je stále v predaji a na 10. výročie založenie stránky vyšlo 2.vydanie nakoľko prvé sa vypredalo a bola nutná dotlač. Veľmi ma teší, že aj po 7 rokoch od prvého vydania dostávam pozitívnu spätnú väzbu.

Je ľahké spraviť zvislú čiarku Miroslav Zaťko 2 vydanie 2018 01

Je ľahké spraviť zvislú čiarku Miroslav Zaťko 2 vydanie 2018

8.E-BOOK METÓDA 5 PRSTOV A COVID OBDOBIE

Po 9 rokoch od prvého verejného publikovania 15.11.2011 som počas covid obdobia (2020)  zverejnil eBook Metóda 5 prstov. Metódu 5 prstov som si vytvoril na zmenu myšlienkových vzorcov a zodpovedne som ju otestoval. Je to moja osobná skúsenosť a som presvedčený, že môže pomôcť aj vám. Hneď po  prednáške v Banskej Bystrici sa stretla s veľkým ohlasom. Dodnes sa ma ľudia na ňu pýtajú a žiadajú rady, či robia všetko správne. V tejto príručke Vám ponúkam presný a detailný návod, moje skúsenosti i skúsenosti priaznivcov pozitívneho myslenia, ktorí si ju vyskúšali. Mnohým pomohla v ich začiatkoch.

Metóda 5 prstov eBook Banner 13

Metóda 5 prstov eBook

9.STRETNUTIA, OSOBNÝ KOUČING A MENTORING

Ako som uviedol vyššie, počas 15 rokov som mal tú možnosť, a som za to nesmierne vďačný stretnúť naozaj veľa zaujímavých ľudí. V rámci osobného koučingu a mentoringu som videl krásne premeny jednotlivcov a len ma to utvrdilo v tom, že myšlienky pozitívneho myslenia majú zmysel.

„Zmeňte svoje myslenie a zmeníte svoj život.“

10.CITÁTY A „DOTYK DÚHY“

Tak toto je samostatná kapitola. Keď som začal publikovať motivačné citáty, ktoré som vkladal do vlastných fotografií, nemal som ani len tušenie, že ich bude na stránke toľko. Rok 2022 som uzatvoril s počtom 1760. V lete 2019 sme prekonali tisícku. Je to jedna z najnavštevovanejších sekcii na stránke a preto som pre lepšiu prehľadnosť v roku 2020 citáty rozdelil do 30 kategórii. Ďakujem fotografke MeritAmm, ktorá mi prispela niekoľkými desiatkami svojich fotografii.

Citát 1000 o pozitívnej energii

Citát 1000 o pozitívnej energii

„Dotyk dúhy“ sú jednoduché pozitívne myšlienky, chvíľkové pozastavenie a zamyslenia sa nad životom. Aj keď ich pravidelne publikujem každý víkend už od roku 2013, na stránke ich v archíve nájdete od roku 2016.

Dotyk dúhy September 03 2022

Dotyk dúhy September 03 2022

11.CELKOVÉ ZHRNUTIE – ČO VŠETKO NA STRÁNKE NÁJDETE?

-Viac ako 30 hlavných článkov /Autorom všetkých článkov som ja/

-15 blogových článkov /Autorom všetkých článkov som ja/

-Rok 2022 uzatvárame s 1.760 publikovaných citátov vložených do fotografii

-7 archivovaných rokov „Dotykov dúhy“

-22 rozhovorov

-Informácie o knihách a zaujímavých videách

-Odpovede na najčastejšie otázky

-Informácie o mojej prvej knihe „Je ľahké spraviť zvislú čiarku“ a o e-booku „Metóda 5 prstov“

-Príbehy osobností pozitívneho myslenia

-Pozitívny úlohy

A na záver – určite nekončím.

Ďakujem za podporu a držte mi prosím palce aj ďalej.

Autor článku:

Miroslav ZAŤKO

Foto :

Archív Miroslav ZAŤKO, www.pexels.com

forum Komentáre (0)
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
message Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Udelením tohto súhlasu súhlasíte s tým, aby Vaše osobné údaje v rozsahu meno a emailový kontakt boli spracúvané. Súhlas je poskytnutý na dobu 20 rokov. Tento súhlas je možné kedykoľvek písomne odvolať, pričom odvolanie nemá spätné účinky. Viac o ochrane osobných údajov tu.

collections_bookmark Podobné články
Miroslav Zaťko pozitivnemysliet.sk 2023 014

O mne

Keď som vydal moju prvú knihu „Je ľahké spraviť zvislú čiarku“, kúpil si ju aj jeden z mojich vtedajších kolegov. Po nejakom čase ma pristavil na chodbe a chcel mi dať spätnú väzbu. Začal asi takto: „Máš môj obdiv, že si našiel odvahu ísť s kožou na trh.“ Prekvapilo ma to. Po nejakom čase sa mi jeho slová vrátili a ja som si uvedomil, že ak mám moc radiť, musím vedieť aj prevziať zodpovednosť za to, čo radím. A tu pomáha otvorenosť. Nemyslím, že som v spomínanej knihe o sebe odkryl až tak veľa, ale na druhej strane sa nechcem hrať na niečo, čo nie som. Kópii je na svete už dosť, ja som originál. 🙂

Je ľahké spraviť zvislú čiarku

Každé slovo v útlej, ale bohatej knižke “Je ľahké spraviť zvislú čiarku”, šikovnej formátovo do kabelky, má svoju veľkú váhu a výpovednú hodnotu. Knižočka je napísaná s úprimným záujmom pomôcť každému hľadajúcemu, nech je na svojej ceste kdekoľvek. Jej uveriteľnosť je taká intenzívna, že sa pri čítaní pristihnete, ako okamžite premýšľate nad tým, kde metódu 5 prstov využijete najbližšie. Janette

Metóda 5 prstov eBook Banner 13

Metóda 5 prstov eBook

„Metóda piatich prstov je jednoduchá a veľmi účinná. Výsledkom môjho niekoľko týždňového praktizovania bolo, že som na chodníku našiel 5€, mojím nadriadeným v práci prišiel od neznámeho človeka ďakovný list za moju prácu a všetci naokolo sa ma začali pýtať čo mi je, keď sa stále usmievam. Tých údajných „náhod“ bolo viac. Okrem iného sa mi zlepšila nálada, mal som dostatok energie v priebehu celého dňa a to viedlo aj k zdravšiemu telu. Už viem, že tých pár minút päťkrát denne za zmeny v mojom živote určite stálo.“ Slavomír