AHA efekt

5/5 - (1 vote)

Článok bol aktualizovaný 30.12.2022

Čo je to ten aha efekt? Aha efekt sa používa na označenie náhleho spontánneho pochopenia súvislostí v bežnom živote. Poznáte to, čítate si nejaký článok a narazíte na vetu, informáciu, ktorá vám dopomôže niečo pochopiť a vtedy zaznie to známe: „Aháááá“ Môže to byť citát, časť pesničky, ktorú práve počujete v rádiu, rozhovor s kolegom, veta vo filme na ktorom ste v kine s manželkou, reč farára na pohrebe, otázka vášho dieťaťa…. Veríte, že aha efekty vám prinášajú anjeli? Nie ste ďaleko od pravdy. 🙂 Ja som mal v súvislosťou s pozitívnym myslením takýchto aha efektov / momentov niekoľko. Rozhodol som sa vytvoriť tento článok, kde vystrihnem všetky aha efekty z tejto stránky. Budú nezoradené a budú z celej tejto stránky.  Upozorňujem, že nemusia mať aha efekt u vás. Poradiu prosím neprikladajte žiaden význam, aj keď priznávam že prvý citát bol a je v mojom živote kľúčový. Stál na počiatku mojej zmeny a vážne so mnou otriasol. Neváhajte napísať do komentára vaše aha efekty.

„Každá myšlienka niečo spôsobí – je príčinou a každá situácia je niečím spôsobená – je účinkom.“

Váš vnútorný svet je verným zrkadlom vonkajšieho sveta.

Asi najlepšie prirovnanie a následné pochopenie Vašej mysle a Vašich myšlienok je k záhrade a záhradníkovi.  Osobne ho mám najradšej. Vaša myseľ je záhrada a Vy ste záhradník. Pozitívne myšlienky sú semená všetkých krásnych rastlín, kvetín a stromov, ktoré predstavujú vo Vašom živote: zdravie, radosť, lásku, prosperitu, bohatstvo, úspech, pohodu, pokoj, šťastie, harmóniu, úsmev, …… Negatívne myšlienky predstavujú burinu a všetko negatívne, čo môže Vašej záhrade uškodiť. Dobrý záhradník urobí všetko čo je jeho silách, aby svoju záhradu uchránil. Stará sa o ňu s lásku. Ak dovolí, aby sa mu v záhrade zakorenila burina – môže to spôsobiť, že za nejaký čas sa záhrada zmení na nepoznanie. Často mi píšete, že zmena myslenia je ťažká. Rád by som na túto námietku reagoval. Áno súhlasím, ľahké to nie. Prevažne sme mysleli negatívne a k tomu adekvátne vyzerala aj naša záhrada. V mojom prípade bola v takom stave, že sa to záhradou nazvať ani nedalo. Dať ju do poriadku stojí nemalé úsilie, ale výsledok STOJÍ ZA TO.

„Vznikli sme myšlenkou v mysli. Jsme co myšlenka napsala a vystavila. Když člověk přechovává špatné myšlenky, přijde k němu utrpení a bude jej následovati jako vúz stíha býka. Když setrvá v čistote svých myšlenek, štěstí se jej dozajista bude držeti jako vlastní stín.“

„Presne tak, ako spoľahlivo pôsobí zákon zemskej príťažlivosti (gravitácie) na všetku fyzickú hmotu na našej planéte, pôsobí spoľahlivo aj zákon príťažlivosti na všetky vibrácie.“

„Miroslav, ak chcete uspieť v akejkoľvek oblasti, musíte splniť minimálne tri požiadavky.“ Musíte chcieť. Musíte tomu veriť. Musíte byť ochotný zaplatiť cenu za úspech.

kniha, prekvapenie, chlapec

Aha efekt

„Všetko je energia a nie je nič viac. Nalaďte sa na frekvenciu reality, ktorú chcete a nebude iná možnosť, len dostať tú realitu. Nemôže to byť nijako inak. Toto nie je filozofia. Toto je fyzika.“

Všetko v živote závisí od toho ako sa cítite. Každé rozhodnutie v živote urobíte na základe toho, ako sa cítite. Jedinou motivačnou silou v celom živote sú Vaše pocity! Všetko, čo vo svojom živote chcete, chcete preto, lebo to milujete a pretože sa s tým budete cítiť‘ dobre. Všetko, čo v živote mať nechcete, nechcete preto, lebo by ste sa s tým cítili zle. Chcete zdravie, pretože byt‘ zdravý je dobrý pocit. Chcete peniaze, pretože je dobrý pocit môcť si kúpiť‘, čo chcete, alebo robiť, čo sa Vám páči. Chcete mať šťastné vzťahy, pretože sa v nich cítite dobre. Chcete šťastie, pretože šťastie je dobrý pocit. Vaše dobre pocity využívajú moc lásky – moc nad všetkým, čo je v živote dobre. Vaše dobre pocity Vám hovoria, že tadiaľto vedie cesta k tomu čo si prajete.

Udrž si pozitívne emócie.

-Radosť, poznanie, pocity sily, sloboda, láska, vďačnosť.

-Vášeň.

-Nadšenie, dychtivosť, šťastie.

-Pozitívne očakávanie, viera.

-Optimizmus.

-Nádej.

-Spokojnosť.

Ako chodíme po tomto svete, tvoríme si svoj vlastný svet. Tvoríme si ho vlastnými myšlienkami. Ako myslíme o sebe, o svojej rodine, práci, zdraví a o všetkom s čím sa denno-denne stretávame. „Zošit snov je potvrdenie Vašich myšlienok.“ Zamyslite sa nad tým, ako sa stavia dom. Začnete o tom snívať. Začne to vo Vašej hlave. Začnú prúdiť myšlienky, predstavujete si jednotlivé izby, kuchyňu, okná, farbu stien, strechu, plot okolo Vášho domu a dokonca Vám okolo nôh pobehuje aj nejaký psík. A potom to dáte na papier, respektíve architekt. Zošit snov je skvelá pomôcka a vaša dobrá voľba.

„Väčšina ľudí, sa pozrie na svoju súčasnú situáciu a povie: „Toto som ja.“ Nie je to tak. To ste boli vy. Ste len pozostatok a následok Vašich minulých myšlienok a činov.“

mlieko, šálka, lyžička

WOW!

USA Today zverejnil v roku 2006 štúdiu, v ktorej výskumníci vybrali väčšie množstvo ľudí, ktorí si dávajú novoročne predsavzatia. Následne ich rozdelili do dvoch skupín.

1.skupina

ľudia, ktorí si svoje predsavzatia nenapísali.

2.skupina.

ľudia, ktorí si svoje predsavzatia napísali. o 12 mesiacov neskôr urobili vyhodnotenie.

1.skupina.

Iba 4% ľudí dodržali svoje predsavzatie.

2.skupina.

Až 44% ľudí dodržali svoje predsavzatie.

Nezáleží odkiaľ pochádzate, záleží na tom či chcete a kam smerujete! Vaša fantázia je Váš najväčší tromf!

Formuje Vás Vaša osobná skúsenosť. Môžete prečítať všetky knihy o pozitívnom myslení, môžete chodiť každý týždeň na inšpirujúce prednášky, môžete si pozrieť všetky motivačné filmy čo existujú, ale ak nezmeníte svoje myslenie, je minimálna šanca, že sa Váš život zmení.

Ďakujte, ďakujte, ďakujte. Máme dosť vecí vo svojom živote, za ktoré by sme mali byť vďační. Ďakujte zo srdca. Tým, že začnete zo srdca ďakovať za veci, ktoré máte, naštartujete pozitívne myšlienky, ktoré k Vám pritiahnu viac pozitívneho. Okruh Vašich vďačností sa rozšíri.

Je sedem základných deštruktívnych pocitov, ktoré spôsobujú prakticky všetky zdravotné problémy: Závisť. Nenávisť. Krivda. Hnev. Ľútosť. Strach. Strach za iných.

Bez odpustenia, niet uzdravenia.

Začni sa mať rád. 

Vizualizácia je vytváranie obrázkov vo Vašej mysli, vytváranie vízie, niečoho, čo by ste chcel dosiahnuť. Podstata všetkého je v tom, že vložíte do vytvárania týchto obrázkov emócie. Čím viac tým lepšie. Pravda je taká, že môžete mať absolútnu kontrolu nad celým svojim životom. Zvoliť si život taký aký chcete – bez obmedzení. Do poslednej bodky si môžete vytvoriť celý život tými najjasnejšími farbami. STE TVORCA!

počítač, prekvapenie, aha efekt

Aháááá

Vizualizácia – Dôležité pravidlá.

-ako budeš často vizualizovať to čo chceš. 1x za deň, 5x za deň….

-ako dlho budeš vizualizovať. 2 minúty, 5 minút, dokonca 20 minút…..

-ako presne budeš vizualizovať.

Život nie je o procese objavovania, ale o procese tvorenia.

„Čistá hlava je najlepšia poduška.“

Rešpektujte každého človeka. Nesúďte, nekritizujte, nehodnoťte. Vyrovnaný človek je ten, ktorý pochopí, že je tvorený jeho vlastnými myšlienkami a ľuďom okolo seba sa dokáže vždy prispôsobiť.

Zlaté pravidlo: „Čo nechceš, aby druhí robili Tebe, nerob ani Ty im.“ „Čo chceš, aby druhí robili Tebe rob aj Ty im.“ Toto pravidlo vyjadruje ľudskú skúsenosť a je základom dobrých vzťahov v akejkoľvek forme. V rodine, práci, medzi priateľmi, ale aj k ľuďom, ktorých vlastne vôbec nepoznáme a stretávame ich povedzme na ulici. Dr. Joseph Murphy v jednom zo svojich diel povedal, že toto zlaté pravidlo sa prakticky nachádza vo všetkých náboženstvách, filozofických dielach a náukách.

„Postoje sú dôležitejšie ako fakty.“ V = U + R. Len vaša REAKCIA na konkrétnu UDALOSŤ ovplyvní VÝSLEDOK

Obklopujte sa pozitívnymi ľuďmi, ktorí majú ciele, sny, túžby, nasadenie, žijú s vášňou. Asi sa nemôžete stretávať s tými najúspešnejšími ľuďmi na tejto planéte, ale som presvedčený, že aj vo Vašom okolí sa nájdu ľudia, ktorí majú kvality ktoré chcete dosiahnuť a je jedno v akej oblasti. Čítajte knihy, ktoré napísali úspešný ľudia – je to ako stretnutie. Učte sa od nich. Zavádzajte teóriu do praxe. „Sme priemerom 5 ľudí, s ktorými trávime najviac času.“

Vo vesmíre nie je ani kúsok navyše. Každý z nás je tu na to, aby zaplnil svoje miesto. Každý kúsok musí presne zapadnúť do jednej veľkej skladačky.

Práca s tabuľou vízii je technika, ktorá programuje našu myseľ na dosiahnutie čohokoľvek. Ak máte svoje ciele neustále pred očami, prechádza to až do vášho podvedomia. Urobiť si tabuľu vízií je fantastický nápad. Buďte kreatívni – veď si tvoríte svoj vlastný život.

Zošit snov o tabuľa vízii nie sú len o materiálnych veciach, dotýka sa širokého spektra Vášho života. Vaše túžby si môžete napísať v týchto oblastiach: Zdravie. Práca, záľuby. Partnerský život. Rodina. Priatelia. Oblečenie. Prostredie, v ktorom chcete žiť  (byt, dom, vila, zariadenie, elektronika…). Auto. Dovolenka (oddych, relax, kúpele). Financie (výška vášho príjmu, výška vašich úspor). Čo chcete v živote dokázať,  čo chcete tomuto svet dať.

Mám pre Vás dobrú správu. Myšlienkové vzorce je možné zmeniť.

„Pokiaľ by som mal vybrať jednu charakterovú črtu, ktorá je podľa mňa nevyhnutná pre dosiahnutie úspechu v akejkoľvek činnosti, bola by to vytrvalosť. V skutočnosti ide o dominantnú črtu každého veľmi úspešného jedinca.“

Čítanie knihy, muž

Stačí jedna veta

„Nelipnite na hriechoch a chybách včerajška do takej miery, že vám neostáva energia a myšlienková kapacita pre život v prítomnosti. A nemyslite si, že hriechy a chyby minulosti vám môžu brániť v úspešnom a príjemnom živote v súčasnosti.“

Či už myslíte na minulosť, prítomnosť, alebo budúcnosť zákon príťažlivosti vám pritiahne do života presne to na čo myslíte, ako sa cítite, ako hovoríte i ako konáte. Ste doslova produktom vlastných myšlienok.

„Pre posun dopredu dnes potrebujete povedať zbohom poraneniam, tragédiám a závažiam včerajška. Nemôžete postaviť pomník starým problémom a očakávať, že vás neúspechy posunú dopredu.“

„A nemyslite si, že hriechy a chyby minulosti vám môžu brániť v úspešnom a príjemnom živote v súčasnosti.“ Minulosť je preč. Nezmeníte ju!

“To čo je pred Vami i za Vami je nič oproti tomu, čo je v Vás! Najdôležitejšia je Vaša osobná skúsenosť.”

citát

Citát č. 1000

Ak budete vykonávať nejakú činnosť 10 000 hodín, tak v nej budete majster. Súčasná veda aspoň tak tvrdí. Vytrvalosť je totiž stav mysle a dá sa rozvíjať. Úspech spočíva len v premene sebadisciplíny na organizačný zvyk.

3 x T = 🙂  TY   TU  TERAZ

„Úsmev je krivka, ktorá všetko urovná.“ Bezpochyby môj najobľúbenejší citát o úsmeve. Vedeli ste, že pri mračení potrebujete zapojiť do práce až 43 tvárových svalov? Na úsmev vám stačí len 17. Je vedecky dokázané, že úsmev je z diaľky najlepšie identifikovateľný výraz. Vieme ho rozoznať zo vzdialenosti 45 metrov.

Je vedecky dokázané, že ľudia, ktorí sú pozitívne naladení sa dožijú vyššieho veku a skôr sa uzdravia ako ľudia, ktorí sú naladení prevažne negatívne. Väčšina ľudí sa k chorobe doslova premyslí.

Ak sa sťažujete na niečo konkrétne, máte tri možnosti ako sa k tomu postaviť. 1.ZMIERTE SA S TÝM. 2.ZMENEŇTE TO. 3.CHOĎTE PREČ. VŠETKO OSTATNÉ, vrátane sťažovania sa, JE ŠIALENSTVO.

Druhých nezmeníte, môžete zmeniť len seba.

„Ak sa vo svojej mysli neustále sťažujete na svojho partnera – akoby ste sa s ním už rozviedli.“

Nie druhí môžu za to ako sa mám, ale ja sám. Toto tvrdenie podlieha ochote a odvahe prevziať zodpovednosť za svoj život. Odporúčam Vám, stať sa nejaký čas pozorovateľom svojho okolia. Pozorujte (nie posudzujte) ľudí, ktorí sa permanentne na niečo sťažujú. Následne si položte otázku, či sa predmet sťažnosti mení k lepšiemu, alebo k horšiemu a na záver si skúste zhodnotiť, či to pomáha samotnému sťažovateľovi. O tom, že by ste mali začať od seba, nemusím hádam ani písať 🙂

„Aký je deň?“ spýtal sa Pú.

„Je dnes,“ odpovedalo prasiatko.

„Môj najobľúbenejší deň,“ povedal Pú.

„Nič na svete nie je dôležitejšie ako to, čo práve teraz robíte. Nič.“

Rozhovor

Aha efekt počas rozhovoru

Pravda je taká, že každé rozhodnutie, podčiarkujem každé, zdanlivo ľahké či náročné, má v konečnom dôsledku vplyv na smerovanie nášho života.

Intuícia nie je nič mystické. Žiaľ, niekedy sme tak zaneprázdnení a sme vo veľkom hluku, že nie sme schopní počuť naše vnútorné múdrosti. Intuícia mimochodom nie je len záležitosťou žien, máme ju všetci  a je vlastne prvou odpoveďou na otázku „Ako na to, ako sa správne rozhodnúť?“ Stíšme sa, počúvajme svoju vnútornú múdrosť.

Do 72 hodín od prvotnej informácie musí nastať akcia. Opakujem, do 72 hodín od prvotnej informácie musí nastať akcia.

Viete čo je zákon kauzality? Každá príčina má svoj následok, a každý dôsledok má svoju príčinu. Náhody neexistujú. Nezáleží na tom, či bola príčina nastolená vedome alebo nevedome. Akcia vyvolá reakciu.

Pozitívne naladený človek nie je človek lenivý, ale človek činu! KONÁ.

„Zákon príťažlivosti vám prináša podstatu CELKOVÉHO súčtu vašich myšlienok. Bez výnimky.“

Keď venujete pozornosť niečomu, po čom túžite, a poviete tomu „áno“, zahrniete to do svojich vibrácii. No aj keď vidíte niečo čo nechcete, a poviete tomu „nie“, tiež to zahrniete do svojich vibrácii.

„Vo vašom živote nemôže dôjsť k ničomu, čo by ste k sebe sami nepozvali svojimi myšlienkami.“

Začať deň s vďačnosťou je veľmi dobrý nápad.

manželia, citát, Miroslav a Evka Zaťkoví

Citát č. 500

Na záver odporúčanie na knihu. Pri tejto knihe som mal aha efekt niekoľkokrát. Príde mi až neuveriteľné koľko múdrosti v sebe nesie táto mála knižka.

 

Foto:

www.pexels.com

Autor článku:

Miroslav Zaťko

Miroslav Zaťko 2022 Autor článku pozitivnemysliet

Miroslav Zaťko 2022 

 

Aktualizované:

12.5.2022

forum Komentáre (0)
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
message Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Udelením tohto súhlasu súhlasíte s tým, aby Vaše osobné údaje v rozsahu meno a emailový kontakt boli spracúvané. Súhlas je poskytnutý na dobu 20 rokov. Tento súhlas je možné kedykoľvek písomne odvolať, pričom odvolanie nemá spätné účinky. Viac o ochrane osobných údajov tu.

collections_bookmark Podobné články

Pracovný pohovor. Moja skúsenosť, mojich 7 rád.

Výzva na rok 2022

40 myšlienok, ktoré sa oplatí zaviesť do praxe

To čo si teraz, to nie si Ty. Je to len výsledok Tvojho myslenia z minulosti. Ak chceš zmeniť budúcnosť, začni meniť svoje myslenie ešte dnes. Zavedenie týchto myšlienok do praxe ti môže pomôcť.