Vizualizácia

4.9/5 - (17 votes)

Vizualizácia je vytváranie obrázkov vo Vašej mysli, vytváranie vízie, niečoho, čo by ste chcel dosiahnuť. Podstata všetkého je v tom, že vložíte do vytvárania týchto obrázkov emócie. Čím viac tým lepšie. Pravda je taká, že môžete mať absolútnu kontrolu nad celým svojim životom. Zvoliť si život taký aký chcete – bez obmedzení. Do poslednej bodky si môžete vytvoriť celý život tými najjasnejšími farbami. STE TVORCA!

4.9/5 - (17 votes)

Vizualizácia. Vizualizácia je mocný prvok vo svete pozitívneho myslenia. Každá veľká osobnosť pozitívneho myslenia o tomto fenoméne rado hovorí a ja viem prečo.

Ak sledujete moju stránku, určite ste niekoľko krát narazili na vetu „Zmeň svoje myslenie a zmeníš svoj život.“ Tu je základ akejkoľvek zmeny, ktorú chcete v živote dosiahnuť. Zmena myslenia. Zmena z negatívneho na pozitívne. Zmena slovníka. Zmena pocitov.

„Keď hovoríme o tom, že náš mozog pracuje s obrázkami, alebo s myšlienkami,

potom je potrebné našu hlavu zásobiť len pozitívnymi myšlienkami.“

Zákon príťažlivosti hovorí:  „na čo človek myslí to si priťahuje.“ A tu je to veľké tajomstvo. To čo momentálne ste, nie ste Vy, ale je to výsledok Vašich minulých myšlienok. Takže ak chcete vo svojom živote zmenu, v akejkoľvek oblasti, opakujem v akejkoľvek je čas na zmenu. Začať TERAZ – meniť svoje myslenie, pretože tie dnešné, súčasné myšlienky ovplyvnia Váš zajtrajší, budúci život.

Aký chcete mať život? Chcete byť smutný, alebo sa usmievať a byť šťastný?

Aký chcete mať život? Chcete byť smutný, alebo sa usmievať a byť šťastný?

Núka sa teda otázka: „Aký ho chceš mať?“ Skúste sa na chvíľu pohodlne posadiť, bez toho, aby na Vás čokoľvek vplývalo a popremýšľaj nad touto témou.

Môžeme si vytvoriť vlastnú budúcnosť? Ako to myslím? Jednoducho – Môžeme si vybrať napríklad od dnešného dňa ako ďalej? Po všetkých stránkach? Po stránke zdravotnej, v partnerskom živote, práca, financie…? Zrejme ak ste nikdy nepočuli o pozitívnom myslení a sile myšlienok poviete si, že som blázon.

A čo osud? Hviezdy? Boh? Horoskopy? „Moja práca – nenávidím ju – ale keď odídem, zostanem bez príjmu a nič iné robiť neviem! Môj muž ma týra – keby som sa len pokúsila o odchod, tak ma asi zabije! Čo už ja – som ťažký alkoholik, ja už nemám žiadnu hodnotu. Dnes som čítal horoskop – mám si dávať pozor na peniaze a ja mám dnes zaplatiť toľko účtov! Celá moja rodina mala nejaké choroby – čo ma asi tak čaká?“ Poznáte to? Nepočujete takéto, alebo podobné vety od svojich známych, ba čo horšie poznáte ich z vlastnej skúsenosti? Nemáte pocit, že stále má nad Vami niekto moc, akoby ste si nemohli ani vybrať! Lenže ono to je trošku inak!!!

Z časti môžete nájsť odpoveď aj na tejto stránke alebo pozorným čítaní kníh o pozitívnom myslení, alebo svojim osobným skúmaním. Pravda je taká, že môžete mať absolútnu kontrolu nad celým svojim životom. Zvoliť si život taký aký chcete – bez obmedzení. Do poslednej bodky si môžete vytvoriť celý život tými najjasnejšími farbami. Môžete si sadnúť za stôl, zobrať si veľký, ale naozaj veľký zošit, otvoriť ho a začať písať čo chcete. Pekne pomaly. Pustite svoju fantáziu LEN TAK, nech si len tak lieta a prinesie Vám tú krásu čo život prináša.

Zapíšte si to po čom túžite.

Zapíšte si to po čom túžite.

Citát o myslení

Citát o myslení

Poďme na spomínanú vizualizáciu. Vizualizácia je vytváranie obrázkov vo Vašej mysli, vytváranie vízie, niečoho, čo by ste chcel dosiahnuť. Podstata všetkého je v tom, že vložíte do vytvárania týchto obrázkov emócie. Čím viac tým lepšie. Mnoho ľudí sa zľakne, keď si uvedomí, že myšlienky tvoria jeho život. Cez hlavu nám denne prejde obrovské množstvo myšlienok. Ak by sme mali každú sledovať, bolo by to hrozné. Podstatné sú myšlienky, ktoré sú s emóciami, alebo tie, ktorým uveríme. Na to, aby ste to pochopil je potrebné sa trošku zastaviť a zamyslieť sa.

Napríklad na budúci týždeň pripravujete na Vašej záhrade také malé posedenie s priateľmi. Veľmi sa na to tešíte, bude sa grilovať, deti sa budú blázniť – super. Náhle sa Vás zmocní predstava, že nemusí byť pekné počasie. Vašou hlavou sa preženie myšlienka obrovského dažďa, všetci pred ním utekajú do vnútra, gril je zmoknutý, deti sklamané. Hrôza. Ak do tejto myšlienky vložíte emócie a uveríte jej – začne tvoriť. Pochopiteľne začnete na ňu často myslieť a ani sa nenazdáte vo štvrtok hlásia v TV na sobotu silné dažde a Vám nezostane nič iné ako párty zrušiť.

Myšlienka je ako raketa a emócie sú palivo. Myšlienky násobené emóciami tvoria skutočnosť.

Mp + Ep = Sp

Ako to zmeniť, ako zmeniť čokoľvek vo Vašom živote. Zamyslite sa nad niečím vo Vašom živote, čo potrebujete zmeniť, poprípade čo chcete mať….. Ak Vám môžem poradiť a ste len na začiatku Vašej životnej zmeny, vyberte si niečo menšie, alebo niečo menej hodnotné. Treba prísť na prvý schod a potom na ďalší, ďalší. Pri vizualizácii je dôležité niekoľko vecí.

Príklad. Napíšte si cieľ. Presne, najpresnejšie ako sa dá. Mám novú tašku do práce. Je kožená, čierna a veľmi praktická, je tam veľa odkladacie priestoru na najrozličnejšie veci, je kvalitne vypracovaná a za veľmi dobrú cenu. Som s ňou nadmieru spokojný a mám ju do 1.1.2017. -Dôležité sú emócie. Zapamätajte si vzorec. M x E = S.  (Myšlienky x Emócie = Skutočnosť.) -Slovník. Dajte si pozor čo hovoríte. -Musíte zladiť svoje myšlienky, pocity a slová!!!! -Trpezlivosť a Viera

Vizualizácia – Dôležité pravidlá.

-ako budeš často vizualizovať to čo chceš. 1x za deň, 5x za deň….

-ako dlho budeš vizualizovať. 2 minúty, 5 minút, dokonca 20 minút…..

-ako presne budeš vizualizovať.

Využite všetko čo môžete. Farba, vôňa, čo Vás len napadne. Možno Vám pomôže keď si vytvoríte nejaký príbeh, niečo ako film a budete si ho stále vo svojej mysli prehrávať. Napríklad s tou taškou. Idete ráno do práce a beriete si svoju novú tašku, dávate si do nej mobil, pero, noviny, kľúče. Potom idete po ulici, dobre sa Vám nesie a keď prídete do práce, hneď si to všimne Vaša kolegyňa, ktorá Vám ju pochváli…..

Je to už len na Vás. Každopádne sa nevzdávajte a buďte trpezliví. V prípade, že to nepôjde, nikoho a nič neobviňujte. Zo začiatku sa Vám do myšlienok budú vsúvať iné myšlienky. Chce to cvik a sústredenie.

Moja rada: Prečítajte si knihu „Majstrovské ovládanie mysle“ Táto kniha Vám môže veľmi pomôcť. Naučí Vás ako sa sústrediť a ako používať svoju myseľ.

Táto téma je úzko spätá s článkami: Pozitívne myslenie, Zákon príťažlivosti, Zošit snov a tabuľa vízii. Verím, že keď si dôkladne preštudujete všetky článkami, pochopíte ako sa stať slobodným TVORCOM.

Život nie je o procese objavovania, ale o procese tvorenia

Život nie je o procese objavovania, ale o procese tvorenia

Prednáška:

„Vizualizácia“ – 8.6.2012 Banská Bystrica

Foto:

www.pexels.com

Autor článku:

Miroslav Zaťko

Aktualizované:

2.5.2021

Citáty k článku:

forum Komentáre (12 komentárov)

Dobrý deň ako vložím do vizualizácie tie správne emócie? Resp. Ako viem že tú vizualizáciu robím správne? Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň.
Radosť.
Skúste si spomenúť na nejaký darček, ktorý ste dostal. Bola to vec po ktorej ste túžil.
Ako ste sa cítil?
Takéto a podobné emócie vložte do svojich vizualizácii.
Vtedy viete, že ste na správnej ceste a ste napojený priamo na zdroj.
Držím palce. Nevzdávajte sa cvičte. Pekný deň.

Dobrý deň,
mám otázku, vždy mám nejaký nápad, myšlienku, sen, dopodrobna si to všetko predstavím, vybavím v mysli, vizualizujem, teším sa na to, ale nakoniec sa to stane (uskutoční) niekomu inému, len nie mne. Prečo? Robím niekde chybu? V poslednej dobe už je to pravidelne. Dostanem nejaký nápad, myšlienku, presne si to predstavím ako to má fungovať, čo kde ako má byť a nakoniec to má niekto iný, len nie ja. Preto sa „bojím“ mať už nejaké želania, také, ktoré naozaj veľmi chcem, lebo sa uskutočnia niekomu inému. Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň.
Moja rada je, aby ste to druhým dopriala. Myslím, že koreň „problému“ je v závere Vašej správy. Strach. Stalo sa to jeden – dva krát a Vy ste začala na to viac viac myslieť. Na čo myslíte, to si priťahujete. To na čo myslíte to posilňujete, to na čo nemyslíte – to oslabujete. Je potrebné spraviť akúsi čiaru a ísť za tým po čom túžite. Ešte je dobré sa zamyslieť, čo to s Vami robí, keď druhí získaniu niečo čo Vy nie. Môže to byť blok, ktorý potrebujete rozlúsknuť. Možno niečo z detstva. Nič sa nedeje náhodne. Pekný deň a držím palce.

Dobrý deň. Viďte seba samého s Váhou akú chcete mať.
Podporte to nástenkou vízii. Nájdite si obrázok postavy, akú by ste chcel mať a potom si vystrihnite z fotky Vašu hlavu a dajte ju na Vaše nové telo 🙂
Zákon príťažlivosti Vám pritiahne ľudí, prostriedky…. všetko čo Vám dopomôže k splneniu Vášho sna.
Nezabúdajte – konaniu sa nevyhnete. 🙂
Držím Vám palce.
PS: Ešte jedna vec – ak máte výraznú nadváhu, začnite sa zaujímať o emocionálnu podstatu tohto problému. Telo je len obalom duše.

Dobrý večer. Mám otázku. Ak vizualizujem nejaký cieľ ,musím sa venovať len tomu jednému cieľu až do jeho splnenia a až potom rozbehnúť nový ? Alebo môžem súbežne rozvíjať viacej cieľov!?
Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň. Dobrá otázka. Ak ste na začiatku odporúčam pracovať na jednom sne.
Ak posuniete svoje hranice, môžete pracovať aj na viacerých snoch.
Možno Vám pomôžete toto prirovnanie.
Keď do hadice pustíte vodu, na jej konci máte určitý tlak. Celková energia je nasmerovaná na koniec hadice. Jeden cieľ.
Urobte do hadice niekoľko dierok – čo to spôsobí? 🙂
Držím palce a majte sa fanfárovo.

message Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Udelením tohto súhlasu súhlasíte s tým, aby Vaše osobné údaje v rozsahu meno a emailový kontakt boli spracúvané. Súhlas je poskytnutý na dobu 20 rokov. Tento súhlas je možné kedykoľvek písomne odvolať, pričom odvolanie nemá spätné účinky. Viac o ochrane osobných údajov tu.

collections_bookmark Podobné články

Pozitívne myslenie

„Môžete byť čím chcete, len keď v to s dostatočnou presvedčivosťou veríte a konáte podľa toho s vierou. Všetko čo myseľ dokáže vymyslieť a v čo verí, môže aj uskutočniť!“ Napoleon Hill

kávička, zošit snov a pero

Zošit snov

Ako chodíme po tomto svete, tvoríme si svoj vlastný svet. Tvoríme si ho vlastnými myšlienkami. Ako myslíme o sebe, o svojej rodine, práci, zdraví a o všetkom s čím sa denno-denne stretávame. „Zošit snov je potvrdenie Vašich myšlienok.“ Zamyslite sa nad tým, ako sa stavia dom. Začnete o tom snívať. Začne to vo Vašej hlave. Začnú prúdiť myšlienky, predstavujete si jednotlivé izby, kuchyňu, okná, farbu stien, strechu, plot okolo Vášho domu a dokonca Vám okolo nôh pobehuje aj nejaký psík. A potom to dáte na papier, respektíve architekt.

Zákon príťažlivosti

„Presne tak, ako spoľahlivo pôsobí zákon zemskej príťažlivosti (gravitácie) na všetku fyzickú hmotu na našej planéte, pôsobí spoľahlivo aj zákon príťažlivosti na všetky vibrácie.“
Esher Hicks