Rozhovor s Janette Kecskemétiovou

4.9/5 - (10 votes)

Cítite sa unavení hneď po prebudení? Máte výkyvy hmotnosti? Máte zvýšený krvný tlak, zrýchlený
tep, úzkosť, potenie? Máte vysoký cholesterol? Toto je len časť problémov, ktoré sú spojené
s ochorením štítnej žľazy, ktorá je generálnym riaditeľom celého nášho metabolizmu. Ak ste
spozorneli, tento rozhovor je určený priamo Vám – nečítate ho náhodne.

Úvod k rozhovoru.

V apríli 2017 som zverejnil zaujímavý rozhovor s Miriam Látečkovou, autorkou projektu Babičkina záhrada. Keď som si pozeral jej facebookový profil, všimol som si, že na mnohých fotkách je so Janette Kecskemétiovou. Osobne som ju nepoznal, ale cez správu som jej poslal info, že zverejňujem rozhovor s pani Miriam. Poďakovala a opýtala sa ma, aký bol zámer mojej správy a či nechcem spraviť rozhovor aj s ňou, pretože rieši problémy 99 percent žien. Ostal som zaskočený a pozrel som si aj jej profil. Väčšia časť fotografii sa dotýkala potápania. Povedal som si: „ ako potápanie môže pomôcť 99 percent žien?“ 🙂  Nedalo mi to. Dohodli sme si stretnutie a pani Janette mi zanietene začala rozprávať svoj príbeh. Hneď som vedel, že tento rozhovor bude skvelý. Ešte som napísal ďakovnú správu pani Miriam, za možnosť spracovať ďalší zaujímavý rozhovor. Jej odpoveď:

„ Bude to zaujímavý rozhovor – Janette je živel!“

1.Hneď na začiatku dajme veci na pravú mieru. Ako môžete vyriešiť problémy, ktoré sa dotýkajú mnohých žien a vôbec o aké problémy ide? Potápanie to asi nebude? 🙂

To nie, ale tým, že som si vyriešila problém so štítnou žľazou, sa môžem tomuto koníčku venovať. Problémy, ktoré sa týkajú hlavne žien sú veľmi často spojené z nedostatočnou funkciou štítnej žľazy. Tá je často spôsobená hlavne nedostatkom jódu, ktorý pomáha pri tvorbe hormónov štítnej žľazy a následne hormóny majú na starosti všetky metabolické procesy v tele. Keď štítna žľaza začne pre nedostatok jódu vyrábať menej hormónov, spomalí sa metabolizmus a u žien sa to prejaví väčšinou veľkou únavou, ktorá môže prejsť až do depresie, zmenou nálad, priberaním aj pri malom množstve prijatej potravy, vypadávaním vlasov, veľmi suchou pokožkou, bolestivou a nepravidelnou menštruáciou. Celkovo sa žena cíti bez energie.

Janette Kecskemétiová

2.Z Vášho rozprávania viem, že všetko to začalo ešte vo Vašom detstve. Porozprávajte nám o tom.

Už od malička som robila vrcholový šport, závodne som plávala a mali sme dvakrát do dňa tréningy. V tej dobe sa ešte strave vôbec nevenovala pozornosť, takže sa jedlo veľa vyprážaných jedál, zelenina skoro žiadna a ovocie na vianoce. Vtedy som ešte vôbec netušila, aký negatívny vplyv na môj organizmus budú mať tvrdé tréningy bez dodania potrebných živín. Dnes viem, že jedným z najväčších odbúravačov jódu v tele je fyzický a psychický výdaj. Okrem toho som mávala aj zápchy, ktoré mi pravidelne spôsobovali migrény, ale lekári si to vôbec nedali do súvisu a dostala som akurát tabletky od bolesti. Kiež by som vtedy mala dnešné vedomosti. Môj organizmus musel zažiť ešte veľa bolestivých skúseností, aby som s tým začala niečo robiť.

3.Hovoríte, že zlom nastal po druhom pôrode. Skúste popísať v akom stave ste bola. Bol to moment, ktorý Vás prinútil začať študovať výživu, alebo ste mala aj iné dôvody? Presne to bol ten moment, kedy som si uvedomila, že s tým už musím niečo robiť a že moje stavy nie sú normálne. Každý deň som už vstávala unavená, nevládala som skoro nič robiť, o nič som nemala záujem a do bežných činností som sa musela nútiť. Dosť som pribrala aj na hmotnosti a všade boli moje vlasy. Najhoršie na tom bolo, že mi nikto neveril. Všetci ma presviedčali, že to prejde, že to je po pôrode normálne. Ale ono to neprechádzalo, práve naopak. Začala som mať depresie a nechuť k životu. Jediná možnosť bola navštíviť lekára. Šťastie som mala aspoň v tom, že lekár na základe opisu môjho stavu usúdil možný problém so štítnou žľazou. Často sa totiž stáva, že takýmto pacientom dávajú anti-depresíva. Poslal ma na krv a tam sa zistilo, že mám zníženú funkciu štítnej žľazy, ktorá vyrába málo hormónov, a tak mi na doplnenie predpísal už hotový umelý hormón. Našťastie pre mňa, cítila som sa po ňom ešte horšie ako predtým a tak som ho prestala brať. Vtedy som začala hľadať iné možnosti a ,,náhodou“ sa mi dostal do rúk časopis, kde sa písalo o profesorovi  Zacharovi, ktorý veľmi úspešne liečil ľudí len pomocou úpravy stravy a výživových doplnkov a dalo sa u neho študovať zdravú a liečivú výživu. Prihlásila som sa a som veľmi vďačná, že som mohla spoznať takého skvelého odborníka na výživu a okrem toho aj úžasného a charizmatického človeka. Dokázal ľudí liečiť len pomocou vyváženej stravy a špičkových výživových doplnkov, z ktorých niektoré k nám prichádzajú až dnes. Bol to priekopník a podľa mňa jeden z najväčších odborníkov na stravu. Už vtedy (pred 15 rokmi)  mi hovoril, že mám problém so štítnou žľazou a že mi chýba jód. Avšak nemal vhodné formy doplnkov, ktoré by moja štítna žľaza prijala. Začala som užívať riasy, ale predávkovala som sa nimi, a štítna žľaza sa mi zablokovala. Bolo mi ešte horšie, ale hľadala som ďalej.  Vraví sa, že kto hľadá aj nájde.

„Moja intuícia mi vravela: „CHOĎ!““

4.Nebolo to však ono a teraz prichádza časť, ktorú som počúval s otvorenými ústami. Stretnutie s neznámym mužom na benzínovej pumpe. Ako to prebiehalo?

No veľmi zvláštne. Stála som zamyslene na pumpe a tankovala, keď tu zrazu kde sa vzal tu sa vzal, ako z tej rozprávky stál predo mnou veľký, divne vyzerajúci chlap s ešte zvláštnejším prízvukom a vraví mi:

-„Mladá pani Vy ste chorá.“

Pomyslela som si, čo si Sibyla!? A on na to, že keď chcem, zoberie ma k takému profesorovi, ktorý mi určite pomôže. Najprv som si pomyslela, že je asi blázon, ale moja intuícia mi vravela: „CHOĎ!“ Tak som sa ho opýtala, že kedy tam môžem ísť a on že: „HNEĎ!“ Tak sme išli. Prišli sme do malého bytu, kde ma privítal ešte čudnejšie vyzerajúci muž s rovnakým prízvukom. Pozrel na mňa a vraví:

-„Kútiky dole, úsmev v prdeli, jasná štítna.“ Dal mi do ruky fľašu s olejom a povedal:

„Toto začni piť a keď Ti bude lepšie prídi. Potom ti všetko vysvetlím, teraz by si to aj tak nepochopila.“

Janette Kecskemétiová

5.Takže to bolo prvé stretnutie s profesorom Turianicom. Dostali ste olej, ktorý ste mala piť a to bolo všetko? Nebála ste sa?

Vtedy som už som mala niečo naštudované o prírodných doplnkoch stravy, takže strach som určite nemala. Vedela som, že ublížiť mi to nemôže, skôr som bola skeptická, čo sa účinku týka. Nemyslela som si, že by mi nejaký olej mohol pomôcť. Ale našťastie, v tomto som sa mýlila.

6.Kedy prišli prvé zmeny?

Na moje veľké prekvapenie prišli rýchlo. Nakoľko olej obsahuje organické formy jódu, štítna žľaza ich nemusí premieňať ako v prípade anorganického, ktorý sa nachádza napríklad v soli. Organický jód okamžite začne vyrábať hormóny a tým sa Vám zrýchli aj metabolizmus. Ako prvú zmenu som pocítila príval energie. Asi po týždni, presne si ten moment pamätám, som sa zobudila, a zrazu bolo niečo iné. Cítila som sa sviežo. Mala som zrazu chuť niečo začať robiť. A to bol po tých dlhých mesiacoch nádherný pocit. Vtedy som pochopila, že olej naozaj funguje.

7.A tak začala Vaša spolupráca?

Spolupráca sa začala vyvíjať postupne. Keďže som na sebe pocítila takýto úžasný účinok, chcela som sa o tom ZÁZRAKU dozvedieť viac, a tak sme sa pravidelne stretávali u profesora na súkromnom štúdiu. Bol taký láskavý, že ma postupne viac a viac zasväcoval do tejto problematiky a po profesorovi Zacharovi to bol môj druhý Veľký učiteľ v mojom živote. Keď už som cítila, že mám o jóde a štítnej žľaze dosť dobré informácie, chcela som sa o tom podeliť aj s ďalšími ženami. Vedela som, že podobné problémy má veľa iných žien. A tak sa rozbehla naša spolupráca.

„Jedným z najväčších odbúravačov jódu v tele je psychický stres.“

8.Skúste teraz v skratke vysvetliť, prečo naše telo vôbec potrebuje jód?

V skratke je to naozaj ťažké, ale skúsim aspoň pár viet na pochopenie. Štítna žľaza na to, aby vyrábala dostatok vlastných hormónov, ktoré sa podieľajú na všetkých metabolických procesoch v tele, potrebuje jód. Keď ho má telo dostatok, funguje správne. Háčik je ale v tom, že jód je esenciálna látka, ktorá sa v tele netvorí, a musíme si ju dodávať zvonka z potravín. A tu je ďalší problém, že našim nezodpovedným prístupom k prírode sme si veľmi veľa jódu zničili, v pôde je ho málo, následne je ho málo v potravinách a preto ho máme málo aj v tele. Okrem toho menej solíme a jeme často strumogénne potraviny ako kel, kapustu a brokolicu, ktoré nám jód odoberajú z tela. Preto často v hornatých oblastiach pozorujeme u ľudí tzv. srtumu a častejšie sa tam rodia deti s mentálnou retardáciou, či kreténizmom. Na to, aby ľudia vôbec mohli existovať v takej forme, akej sú, potrebujú jód. Predstavte si, aký dôležitý je jód na takom príklade, že bez neho by vôbec nebol možný život na zemi v tejto podobe. Tak aký asi veľký je problém, kedže ho máme malo.

Janette Kecskemetiová

9.Zdá sa mi to až neuveriteľné, koľko ľudí na svete trpí kvôli nedostatku jódu. Príde mi, že sa o tom nehovorí, alebo sa mýlim?

Myslím, že oproti minulosti sa situácia zlepšila, ale stále je to veľmi málo. V porovnaní so susednými krajinami, kde lekári už ponúkajú miesto liekov aj iné možnosti, u nás je to stále veľké tabu. Keď aj moji klienti spomenú lekárovi, že začali piť tento olej a cítia sa po ňom výborne a či by nemohli znížiť dávky lieku alebo nebodaj vysadiť väčšinou, odpoveď je negatívna. Veľa mojich klientov sa bojí povedať lekárovi, že už dávno lieky neberú, a to aj v tom prípade, že majú všetky testy v poriadku a lekári im často ďalej zvyšujú dávky a tešia sa, ako dobre ich nastavili. Je mi to veľmi ľúto, lebo tým pádom sa ani my nemôžeme verejne pochváliť našimi výsledkami. Často sa ich pýtam, prečo sa boja povedať to lekárovi, a oni mi odpovedia, lebo by ich vyradil z evidencie alebo už by im neurobil testy. Ja dúfam, že v blízkej budúcnosti sa aj u nás situácia zmení a bude sa o tomto probléme viac hovoriť a bude sa viac dbať už na prevenciu.Ved si len predstavte, keby sa už tehotným ženám dávali organické formy jódu od začiatku, o čo viac zdravších a inteligentnejších detí by sa rodilo a aký obrovský pozitívny význam by to malo pre túto krajinu.

10.Na začiatku som spomenul len niektoré príznaky, ktoré sú spojené s ochorením štítnej žľazy. Aké ďalšie by ste ešte spomenula?

Myslím, že tie základné ste vymenoval všetky. U väčšiny žien sa to prejaví veľkou únavou, až depresiami, zmenou nálad, celkovou nechuťou čokoľvek robiť, vypadávaním vlasov, lámavosťou nechtov, výkyvmi hmotnosti, paradentóza, cysty na vaječníkoch, maternici a prsníkoch, často bolestivá a nepravidelná menštruácia, osteoporóza.

11.V čom je olej Fortuna Vitae jedinečný?

Olej je jedinečný v tom, že okrem minerálov a vitamínov, ktoré obsahuje už samotný olejn sa nachádzajú organické formy jódu, ktoré profesor Turianica ako biochemik dokázal pretvoriť z anorganického jódu a tekvicový olej použil ako nosič.

12.Hovoríme hlavne o ženách. A čo muži?

Ako sa hovorí aj muži majú svoje dni. U mužov to zasahuje väčšinou srdcovocievny systém. Infarkt a porážka je dnes jedným z najrozšírenejších ochorení. Súvisí to aj s tým, že jedným z najväčších odbúravačov jódu v tele je psychický stres, a dnešní muži, podnikatelia ho majú skutočne dosť. Ďalej je to prostata a často tí viac citliví muži majú autoimunne ochorenie štítnej žľazy.

13.Odbočme k pozitívnemu mysleniu. Obaja vieme, že drvivá väčšina ochorení je spôsobená emočnými problémami. Naznačila ste to aj v predošlej odpovedi. Viem, že študujete aj u Mudr. Jarmily Klímovej – psychosomatiku. Keď sa stretávate s klientmi, potvrdzuje sa Vám to? Apropo, koľkým klientom ste už pomohli „otvoriť oči“ ?

Čím ďalej robím s ľuďmi, tým viac som o tom presvedčená. Myslím si, že v hlave to všetko začína. Na čo zameriavame svoju pozornosť, to sa nám aj reálne potom deje. Dlho som tomu nechcela sama veriť, až keď som začala pozorovať svoje myšlienky, zistila som, ako často myslím na negatívne veci, ako často žijem z minulosti, a vytváram si rôzne príbehy, ktoré čo keď by sa mohli stať. Väčšinou sa vôbec nestali, ale ja už som bola zainteresovaná do príbehu, ktorý si vytvorila moja myseľ a trpela som, ako keby sa to stalo. Strach máme zakódovaný v mysli. Veľmi často počujem od svojich klientov vety typu:

„ale ja sa bojím,čo keď sa mi stane to či ono, čo keď ochoriem, čo keď mi to nezaberie atď.“

Neuvedomujú si, že už si to všetko programujú v hlave a keď sa to potom stane často vravia, veď ja som to vravel. Často sú už ľudia takí unavení zo života, že nevládzu niečo zo sebou robiť. A vtedy mi pri mojej práci veľmi pomáha olej, lebo keď im dodá energiu, často doslova naberú nový dych a začnú na sebe fyzicky a psychicky pracovať a ich život tak ako aj mne sa začne meniť k lepšiemu. A koľkým som za tých vyše desať rokov pomohla netuším, nevediem si evidenciu, ale teším sa z každého jedného.

„Moja práca ma veľmi baví, cítim to skutočne viac ako poslanie a nie prácu.“

14.Aké sú Vaše najbližšie plány, aktivity, propagácia?

Ja veľmi neplánujem. Veci ku mne prichádzajú akosi samy. Dnes už tvorím v prítomnosti, tu a teraz a vychutnávam si ju. Moja práca ma veľmi baví, cítim to skutočne viac ako poslanie a nie prácu. Každému klientovi sa snažím venovať individuálne, nie je to o predaji oleja, ale skôr o hľadaní prvotnej príčiny ochorenia a následne o najlepšom možnom riešení. Samozrejme,že robím propagáciu a to hlavne vo forme prednášok a písaní článkov. A aktivít mám veľmi veľa. Ale stále je to o tom, že kto ma potrebuje, si ma sám nájde. 🙂

15.Ako ste na tom s pozitívnym myslením Vy? 🙂

Moja kamarátka to tak úžasne vyjadrila na jednej chate, kde som mala prednášať:

-„Predstavujem vám ženu, ktorá z 365 dní má len snáď 2-3 zlé.“

No nie je to celkom tak, aj ja mám horšie dni, ale už sa na ne pozerám možno inak. Snažím sa vnímať veci z tej pozitívnej stránky, veľa sa smejem, pozerám len komédie a romantické filmy, už si vyberám, s kým strávim môj drahocenný čas a neberiem si veci osobne.

Janette Kecskemétiová

16.Zaujalo ma Vaše rozprávanie o Vašej prvej knihe, ktorú ste čítala. „Štyri dohody“ od D. M. Ruiza. Aké bolo stretnutie s Anjelom?

Vtedy som ešte netušila, že to bol pozemský Anjel. To som pochopila až neskôr, keď sa mi dostala do ruky kniha od Doreen Virtue ,,Pozemskí anjeli“. Bolo to v období, keď som sa cítila veľmi zle psychicky aj fyzicky, sedela som na schodoch a prosila som toho tam hore nech ma už zbaví tejto bolesti, že už ďalej nevládzem. Bola to veľmi úprimná prosba z hĺbky mojej duše. A bola vyslyšaná. Asi za týždeň nato k nám prišiel pracovať nový záhradník. Vyzeral ako Anjeli z malieb. Blond kučeravé vlasy, krásny mladý muž. Prihovoril sa mi a medzi rečou mi vraví:

-„Si veľmi nešťastná, vidím.“ Ostala som zarazená. A pokračoval:

-„Prinesiem ti jednu knihu, tá ti určite pomôže.“

A na druhý deň mi priniesol „Štyri  dohody“ a táto kniha mi zmenila život. A prečo viem, že to bol Anjel poslaný mi na pomoc? Lebo už viac neprišiel, číslo bolo zrazu nedostupné a doslova sa po ňom zľahla zem. Takéto stretnutia opisuje aj Doreen vo svojej knihe. Táto kniha ma duchovne veľmi posunula.

 

17.Neale Donald Walsch, autor knihy „Rozhovory s Bohom“ povedal: „ Na nebi nie je tabuľa, kde by bolo napísané, aké máme životné poslanie. To čo chceme tomuto svetu odovzdať je naša voľba.“ Čo chcete odovzdať tomuto svetu Vy?

Asi najviac moje osobné skúsenosti a vedomosti, ktoré som získala rokmi práce s mojimi klientmi. Budem sa veľmi tešiť, keď pomôžu čo najväčšiemu počtu ľudí s podobnými problémami, aké som mala ja.

18.Hovorili sme o knihe „Štyri dohody“. Máte ešte nejaké knihy, ktoré sú vo Vašom živote dôležité?

Keď raz začnete, je to ako s tou reklamou na kofolu, nie je čo riešiť 🙂 Čítala som asi všetky knihy, ktoré spomínate vo svojej knihe a postupne ako človek duchovne viac a viac rastie, pritiahne si intuitívne knihy, ktoré momentálne potrebuje. Mňa osobne teraz najviac fascinuje kvantové liečenie a celkovo kvantová fyzika. Myslím, že toto je hudba budúcnosti a takto sa ľudia budú sami liečiť. Je úžasné pozorovať, ako sa dá veľa vecí v živote dosiahnuť len tým, kam zameriate svoju pozornosť. Momentálne ma veľmi baví kniha od Amita Goswamiho „Kvantový Doktor“. Veľakrát sa vraciam aj ku knihám, ktoré som čítala už dávno a vždy tam objavím niečo nové, zaujímavé, čo som predtým celkom nechápala. Napríklad taký Dr. Murphy bol už vtedy čistý kvantér. Veľmi rada mám aj knihy od Vadima Zélanda ,,Ovplyvňovanie reality.“

19.Nehnevajte sa, ale nemôžem obísť to potápanie. Vášeň?

V potápaní som našla úžasný relax a možnosť žiť prítomným okamžikom. Keď sa ponoríte pod vodu, pocítite nádherné ticho, silu oceánu a uvidíte krásny podmorský svet. Nič iné nevnímate.

Janette Kecskemétiová

20.Vraj si priťahujete delfínov?

Som presvedčená o tom, že ak existujú minulé životy, bola som v niektorom určite delfín. 🙂 Všetci, ktorí ma poznajú vedia, ako veľmi ich milujem a ako často ku mne prichádzajú. Mám ich obrázky všade, a pred cestou si ich vždy predstavujem, ako sa objavia. A ono sa to fakt deje. Posledný príklad z Kalifornie. Už pred cestou som písala kamošovi, ktorý nás pozval a žije tam roky, že:

„Čo delfíny? videl si ich tam?“ A on nato:

„Ešte som ich tu nevidel.“

-Moja reakcia – „Tak uvidíš.“  🙂

Vôbec mi neveril, len sa smial a bol veľmi skeptický. Išli sme sa naraňajkovať k pláži a ja som ich už cítila. O chvíľu prišli. Celý kŕdeľ a skákali a predvádzali sa dlhú chvíľu. A potom neverte „kvantovke!“ 🙂

21.A teraz naše milé, malé pravidlo. Máte možnosť povedať akékoľvek posolstvo čitateľom stránky www.pozitivnemysliet.sk

Fúúúha, no ja na pravidlá moc nie som. Skúsim teda niečo, čo sa mi osvedčilo. Veriť svojim snom a ísť si za nimi, aj keby vás ostatní odhovárali. Nepozerať sa na to, čo povedia druhí, veľa sa smiať. Ak pozerať filmy, tak len romantiku a komédie. Myslieť na zdravie namiesto na chorobu, na mier namiesto vojny, na lásku namiesto nenávisti. Celkovo brať viac život ako srandu a zábavu. Veď ako napísal jeden múdry človek:

,,Aj tak nikto z tohto života nevyviazneme živí.“

Tak si ho užívajme a majme sa radi: „Don´t worry, be happy!“ 🙂

Ďakujem.

Bližšie informácie o Janette Kecskemétiovej a oleji Fortuna Vitae nájdete na :

http://www.stitna-zlaza.sk/

 

Foto:

Simona Chris

 

forum Komentáre (1)

wow..uzasny clanok..taky pozitivny a energicky…dakujem velmi pekne zaň..ja Janette poznam z nasich telefonickych rozhovorov..je to uzasna zena,ktora ma vzdy naplni velkou davkou energie,je velmi mlada duchom..som vdacna,ze som sa dozvedela o oleji,lebo som ju mohla spoznat…olejom sa liecim uz cely rok…a jeho ucinky pocitujem..od zaciatku..mam dve zavazne diagnozy ..a to ochorenie stitnej zlazy..a tazke depresie..a VDAKA oleju..sa citim ovela zdravsie..hormon Euthyrox som znizila na polovicu..,unava ma uz neobera o sily..spim namiesto 12 hodin denne iba 8-9..coz je uzasny pokrok..mam ovela viac energie…ktoru pouzivam na zachranu maciciek..a ako aktivista a clenka Slobody zvierat..chodim na besedy,kde ucim deticky zachranovat a chranit Pridodu a zvieratka..vdaka oleju sa mi uplne zmenil zivot…tak ako opisuje Janette…mne osobne zachranil zivot za co som velmi Vdacna..♥♥ODPORUCAM olej kazdemu , nielen tym,ktori uz maju zdravotne problemy..ked uz su zdravotne problemy..liecba olejem je zdlhavejsia..ako u mna..,ale ja som trpezliva..viem,ze mi pomaha.-.a ked sa mi v tele naplni hladina Jodu..znova urobim dalsie pokroky ,ze budem môct uplne umely hormon na stitnu zlazu prestat brat..to je môj ciel v zivote..dakujem prof.Turianicovi za uzasny objav..myslim,ze nas ako Ludstvo zachrani♥

message Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Udelením tohto súhlasu súhlasíte s tým, aby Vaše osobné údaje v rozsahu meno a emailový kontakt boli spracúvané. Súhlas je poskytnutý na dobu 20 rokov. Tento súhlas je možné kedykoľvek písomne odvolať, pričom odvolanie nemá spätné účinky. Viac o ochrane osobných údajov tu.

collections_bookmark Podobné články

Rozhovor s Ivanou Královou

Rozhovor s profesionálnou lektorkou jogy Ivanou Královou. Dozviete sa ako jej joga zmenila život, čo pre ňu znamená a ako joga môže pomôcť aj Vám.

Rozhovor s Marcelou Líškayovou

Inšpiratívny rozhovor s atraktívnou a úspešnou podnikateľkou Mgr. Marcelou Líškayovou, ktorý budete pravdepodobne čítať s otvorenými ústami. Keď som si pripravoval prvotný zoznam osobností, s ktorými urobím rozhovor, Marcelka bola na prvých priečkach. Pre jej obrovskú vyťaženosť sa to podarilo až o 7 mesiacov. A čím bude rozhovor jedinečný? Marcelka dokázala obrovské veci napriek svojmu hendikepu – má totiž amputovanú pravú nohu. Šokujúce? To bude až potom, keď si prečítate tento rozhovor.

Rozhovor so Zdenkou Jakešovou

Zdenka Jakešová je mladá a úspešná podnikateľka, rodáčka z Komárna. Stojí na čele netradičnej cestovnej kancelárie Sí, Italy, ktorá ponúka zážitkové cestovanie a originálne ubytovanie v krásnej časti Talianska – Toskánsku. Vďaka tomu môžeme Zdenku označiť aj za špecialistku na WOW momenty, ktorá Vám dokáže sprostredkovať nezabudnuteľné zážitky a popritom si žije svoj Toskánsky sen.