BLOG – Denník pozitívneho myslenia

BLOG – Denník pozitívneho myslenia
4.8 (96.67%) 12x

Vítam Vás na mojom blogu o pozitívnom myslení. Môjho denníka pozitívneho myslenia.

Jedna z najčastejších otázok, ktoré dostávam sa dotýka oblasti zavádzania pozitívneho myslenia do praxe. Často počujem „myslieť pozitívne je ťažké“. V mailoch mi popisujete množstvo kníh, ktoré ste prečítali, no napriek tomu nenapredujete, nedarí sa Vám spraviť zásadné zmeny vo svojom živote. Rozhodol som sa, že na mojej stránke zavediem vlastný denník pozitívneho myslenia, kde budem zdieľať bežné životné situácie s ktorými sa stretávam počas dňa. Áno, už aj ja mám blog. 🙂 Nečakajte popis celého dňa, minútu po minúte a popis všetkých myšlienok, ktoré mi prejdú cez hlavou. 🙂 Napriek tomu, že som to nazval denník, nebude to dokonca o každom jednom dni.

SAMOSTATNÉ BLOGOVÉ ČLÁNKY NÁJDETE NIŽŠIE ⇓

 

Čas od času dostávam otázku, ako by som sa ja zachoval v konkrétnej situácii. Budete sa môcť porovnať s mojím spôsobom myslenia, s mojím spôsobom riešenia konkrétnych situácii, s mojím spôsobom aplikovania pozitívneho myslenie v praxi. Nebudú chýbať fotografie, odporúčania na knihy či citáty. Uvedomujem si, že idem s kožou na trh, ale je to jeden zo spôsobov ako Vám ukázať, že myslieť pozitívne je možné a že to je dokonca ľahké. Ako hovorí môj priateľ Jozef Čuha, pozitívne myslenie nebolí.

Skôr než začneme, dovoľte mi uverejniť pár myšlienok, nad ktorými by ste sa mali zamyslieť.

Asi najdôležitejšie zistenie v dejinách myslenia je, „že sme tým, nad čím najviac premýšľame.“

Napoleon Hill, autor knihy „Mysli a zbohatni“ klasika medzi knihami o úspechu, ktorá prvýkrát vyšla v roku 1939 a dodnes sa predáva, povedal: „Môžete byť čím chcete, len keď v to s dostatočnou presvedčivosťou veríte a konáte podľa toho s vierou. Všetko čo myseľ dokáže vymyslieť a v čo verí, môže aj uskutočniť!“

„Každá myšlienka niečo spôsobí – je príčinou a

každá situácia je niečím spôsobená – je účinkom.“

Dr. Joseph Murphy

VÝZVA PRE VÁS

Ak Vás denník pozitívneho myslenia oslovil, pošlite mi na mail pozitivnemysliet@pozitivnemysliet.sk, Vašu skúsenosť s pozitívnym myslením. Vaše úspechy, napredovanie i reakcie na životné udalosti. Tie najzaujímavejšie s Vašim súhlasom uverejním. Majte sa fanfárovo.

Miroslav Zaťko

 


 

Ste pripravení na budúci rok? Mojich 7 pomôcok.

„Pripraveným šťastie praje. Príprava je 90 percent úspechu“ Tieto či podobné citáty zrejme dobre poznáte. Rok 2019 sa ešte ani neskončil a ja už pomaly myslím na prípravu na nasledujúci rok 2020. Už niekoľko rokov sú mojou súčasťou pomôcky, ktoré mi denno – denne pomáhajú. Ako ste na to vy? Ste už aj vy pripravení […]

Čítať ďalej

Čo vám robí radosť? Urobte si zoznam.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo Vám robí radosť? A vôbec, robí Vám niečo radosť?
V tomto krátkom blogovom článku sa chcem zamerať na ten výnimočný a niekedy veľmi
krátko trvajúci okamžik, ktorý keď si začnete uvedomovať, ste len krok od stavu slobodného tvorcu.

Čítať ďalej

Pomodoro technika mojimi očami

V novom blogovom článku sa venujem pomodoro technike, ktorá mi v minulosti výrazne pomohla pri plnení úloh. Čas od času ju použijem aj dnes, lebo je veľmi účinná. Vďaka tejto technike viete byť efektívnejší, čo vedie k lepším výsledkom.

Čítať ďalej

Vyber si 10 ideálnych susedov

Či už bývate v bytovke alebo v rodinnom dome – máte susedov. Takých, či onakých. Keby ste mali tú možnosť vybrať si 10 ideálnych susedov, kto by to bol? V tomto blogovom článku by som sa chcel zamerať na jedno zaujímavé cvičenie, ktoré som sa dočítal v knihe od R. Sharmu.

Čítať ďalej

Úsmev je krivka, ktorá všetko urovná

Bezpochyby môj najobľúbenejší citát o úsmeve. V tomto blogovom článku by som sa chcel na úsmev pozrieť trošku bližšie, pretože pôsobí priam zázračne.

Čítať ďalej

Audiokniha silu príbehu ešte umocňuje

Audiokniha je úžasná pomôcka, ktorá Vám šetrí čas. Môžete byť efektívnejší, a ak je narozprávaná profesionálnym hercom s pekným prednesom, silu príbehu ešte umocňuje.

Čítať ďalej

Sťažujete sa? Oberáte sa o šťastný život.

Sťažujete sa? Pevne verím, že po prečítaní článku, so sťažovaním prestanete. Pochopíte, ako sa oberáte o šťastný život. Priťahujete si totiž presne to, na čo sa obracia Vaša pozornosť. Na čo myslíte to posilňujete, na čo nemyslíte to oslabujete.

Čítať ďalej

Mali by sme druhým povedať o našich snoch?

Už máte založený zošit snov a v ňom zapísané svoje túžby, sny a plány? Ak ste na vážkach či niekomu o tom povedať, či nepovedať, tento blogový článok je práve pre Vás.

Čítať ďalej

Kniha o Sáre od Esther Hicks

28.12.2017
V dnešnom blogovom článku denníka pozitívneho myslenia by som Vám rád porozprával o výnimočnej knihe, ktorú napísali Esther a Jerry Hicksovci. Obálka knihy môže naznačovať, že je určená výhradne pre deti, ale opak je pravdou. Som presvedčený, že je určená čitateľovi v každom veku.

Čítať ďalej

Dobrí a zlí vodiči. Akých vodičov si na cestách priťahujeme?

17.12.2017 V piatok skoro ráno som cestoval do Banskej Bystrice. Bolo okolo nuly a tesne pred Žarnovicou začalo husto pršať i snežiť. Skúsenosť velila ubrať a zvýšiť pozornosť.  Nedalo mi to a zavolal som do dopravného servisu. Aj mne dobre padne, keď počujem z rádia upozornenie na dopravnú situáciu. Napriek tomu, že som bol na diaľnici, bolo to max na […]

Čítať ďalej
collections_bookmark Podobné články

Metóda piatich prstov

Formuje Vás Vaša osobná skúsenosť. Môžete prečítať všetky knihy o pozitívnom myslení, môžete chodiť každý týždeň na inšpirujúce prednášky, môžete si pozrieť všetky motivačné filmy čo existujú, ale ak nezmeníte svoje myslenie, je minimálna šanca, že sa Váš život zmení.

Zošit snov

Ako chodíme po tomto svete, tvoríme si svoj vlastný svet. Tvoríme si ho vlastnými myšlienkami. Ako myslíme o sebe, o svojej rodine, práci, zdraví a o všetkom s čím sa denno-denne stretávame. „Zošit snov je potvrdenie Vašich myšlienok.“ Zamyslite sa nad tým, ako sa stavia dom. Začnete o tom snívať. Začne to vo Vašej hlave. Začnú prúdiť myšlienky, predstavujete si jednotlivé izby, kuchyňu, okná, farbu stien, strechu, plot okolo Vášho domu a dokonca Vám okolo nôh pobehuje aj nejaký psík. A potom to dáte na papier, respektíve architekt.

Knihy, mojich TOP 10

Priatelia pozitívneho myslenia. Prinášam Vám zoznam mojich 10 najobľúbenejších kníh. Úmyselne ich neznámkujem, prosím neberte do úvahu ani ich poradie. Každá z nich je pre mňa niečím výnimočná. Aktualizované 04/2019